Máte skúsenosti so škôlkou Lietavská?

katrina111
7. sep 2010

ahojte mamicky, chcela som sa vas opytat ci nahodou nemate niekto skusenosti s MS lietavskou. Maly mi tam prave zacal chodit ale niesom si ista ci som to bolo spravne rozhodnutie...Ucitelky s nimi nic nerobia, kricia, uz som pocula ze aj jedna dala skolkarovi zaucho...preto ziadam o nejake info, ak mate prosim dajte vediet. dakujem

harmi
13. sep 2010

katrina, aj my sme ta zacali chodit. len sme hned ochoreli. to akoze maly trojrocny dostal zaucho?????

nataliajakub
20. sep 2010

Ahojte mamičky, nerobte paniku,mne tam syn chodil do škôlky a teraz tam mám aj 3 ročnú dcéru a som spokojná s touto škôlkou.Tieto "štátne" škôlky sú všetky nastavené rovnako,osobná skúsenosť pracovala som tam.

harmi
23. sep 2010

ja som s nimi celkom spokojna. ucitelky su mile a vyzera ze budu mat dobry program. aspon teda buduci rok. teraz maju co robit drobci sami so sebou v prvej triede.

@nataliajakub, do ktorej triedy ti chodi maly? do ruziciek?

katrina111
autor
23. sep 2010

no ja som sa prave vratila zo skolky a maly mi doma zahlasil, ze ho ucitelka buchla po hlave lebo nevedel povedat
cislo 8...kedze rozprava 2ma jazykmi, tak nam slovencina trochu vypadava, ale ucime sa...no toto ma sokovalo a idem to riesit.

harmi
23. sep 2010

@katrina111, ucitelka ho buchla po hlave??do ktorej triedy chodi? napis potom co si poriesila.

katrina111
autor
23. sep 2010

ano buchla...navyse som ju uz pred tym videla buchnut ine dieta, no povedala som si ze to riesit nemienim pokial sa nejedna o moje...chodi do zvoncekov, zajtra rano idem za nou nech sa vyjadri a potom napisem co a ako..

katrina111
autor
24. sep 2010

Harmi, bola som za nou...je to nadlho, ked ta uvidim v skolke alebo jame tak sa prihovorim a pokecame...ale vlastne sa spytala maleho ci ho udrela a on ze ano aj ukazal kde. no a ohradzovala sa tym, ze mozno si obtrela o neho ruku...tak som jej povedala ze ak si ju obtre este raz, tak aj moj muz si pride ruku obtret o nu...a ze sa citi urazena. Tak som jej povedala, ze ma to vrcholne netrapi ako sa ona citi...uvidime co bude dalej, ci to budem musiet este nejak riesit...pa

daniela1717
10. dec 2010

Ahojte ahojte, toto co tu citam.. ??? maly mi chodi od septembra do tejto skôlky a od zaciatku som si nie ista ci som spravila dobre.. Katka toto ktora ucitelka robi ze bucha dieta po hlave? Ako sa vola? Myslite ze staznost u riaditelky prejde?drzte sa D

rainee
24. apr 2011

ahojte baby, no teda ja priebezne pozeram info o skolkach, budeme sa rozhodovat medzi lietavskou a strecnianskou, zatial ste ma ale nepotesili, vsade citam len negativne reakcie na tuto skolku 😝

dajana31
8. jún 2011

@katrina111 no tak podľa mňa je to hlúpe, keď bije dieťa po hlave... a pre takú hlúposť, ako píšeš... ja by som dovolila svoju dcérku zbiť len po zadku a aj to, keby bola veľmi neposlušná... však neviem, či sú rodičia, čo svoje dieťa ani raz v živote neudreli... ale je to pravda, že keď sa má cudzí človek dotknúť dieťaťa, berieme to citlivejšie.. len aj tie deti, keď vedia, že si môžu robiť čokoľvek a učitelia im nič nemôžu sú potom keď vyrastú drzé jak ploštice... nie som za nejaké bitky, ale aby mali aj učitelia rešpekt 🙂 a nie neúctu od rodičov.. lebo zmáknuť toľko detí musí byť aj na psychiku dosť

rainee
18. okt 2011

nejaké nové info a postrehy od mamiciek ktorým deticky nastúpili do tejto skolky? 😉

lietavska
5. nov 2011

katrina111, nevola sa ta ucitelka, ktora dava zaucha nahodou Vierka?

babinka13
16. dec 2011

Mile mamicky, tato materska skola funguje od roku 1981. terajsi rodicia uz nosia do tejto MS svoje deti. pani ucitelky maju dlhu prax a keby ste sa na chvilu zastavili a okrem toho , ze sa spytate ci spinkalo, alebo papalo vase dieta aj na nieco ine, dozvedeli by ste sa ako sa vase dieta chova v kolektive, ako respektuje alebo nerespektuje prikaz a zakaz. Vedeli by ste co rozprava ako sa hra a ako ho prijima kolektiv. ale taketo otazky rodicia ucitelkam nekladu. Je to velky paradox lebo oteckovia pri mensej poruche svojho auta utekaju do servisu, ktory je len a len pre jeho znacku auta. Ale spytat sa odbornika s dlhorocnou praxou na svoje dieta ho nenapadne. Ale facku by ste ho uz posielali riesit (hoci oteckovia ani na konci skolskeho roka nevedia kam chodi ich dieta do ktorej triedy a ako sa volaju ucitelky). Jedna facka je nic oproti tomu co vidavam v IKEA a v inych marketoch ako mamicky kricia na svoje deti, ako ich vlecu a biju alebo si ich vobec nevsimaju, lebo klebetia a popijaju kavicku. A to maju len 1 alebo 2 deti.
Takze mamicky, klud ! Mozete si dat dieta do ktorejkolvek MS vsade pracuju ludia a vyskytuju sa mensie problemy ale tak je to aj v zivote. No a potom mi napiste mila katika co budete robit ked vam ho budu bit v ZS nie ucitelky tie neriesia nic ale ostatne deti ,kam ho date ???? A este mi napiste ako vam praskli nervy a dostal par... tak okolo 10- 14 roku. zapamatajte si a nie je to z mojej hlavy. Vsetko co ste sa naucili ste sa naucili v Materskej skole.

veve39
16. dec 2011

@babinka13 v istych veciach mate pravdu, aj ked z mojho pohladu ide o jednostranne plosne negativne hodnotenie rodicov...snad vsak nechcete povedat, ze je normalne, ak da ucitelka v MŠ facku/pohlavok 3r.dietatu...
pokial ano, uvedte prosim, v ktorej MŠ pracujete...aby som vedela, ze sa jej treba oblukom vyhnut 😝

rainee
19. dec 2011

@harmi
@katrina111
baby ako ste teraz spokojne s touto skolkou kedze vam tam chodia deticky uz dlhisu dobu?

harmi
19. dec 2011

@rainee ja som velmi spokojna. 😵 ucitelky su velmi zlate, stale maju deti bohaty program, detom sa maximalne venuju.kazdy den najdeme v satni vyvesene nove vytvory co cez den deti vyrobili. a moj maly ma obe ucitelky rad a ked prideme prenho o 15:00 tak je este nastvany a nechce ist domov lebo ze sa este poriadne nestihol pohrat. 😀 takze ja urcite odporucam a ked budeme odchadzat do skoly tak mi bude aj luto 😅

rainee
20. dec 2011

@harmi prosim ta este sa chcem spytat ako je to s dochadzkou lebo som pocula ze sa deticky vyberaju uz okolo 16tej aj skor ako pises. teda uprimne ja som vtedy este pomaly len v polovici prac.casu takze uz to zacinam vidiet na dost velky problem, ale to bude asi v kazdej statnej skolke tak ze zatvaraju takto skoro.... ☹

babulina
20. dec 2011

@rainee petrzalske skolky funguju od 6 do 17h, kedze maju rovnakeho zriadovatela, nasa dcera sice na lietavsku nechodi ale do inej MS, u nas v triede vacsina deti odchadza medzi 15.30 a 16h, ja som si preto aj vybavila len 6 hod pracovny uvazok aby som to stihala 😉

rainee
20. dec 2011

@babulina no to je fakt katastrofa, ved kto v dnesnej dobe konci o 16tej. to je super ze mas moznost robit na 6 hodin, my s manzelom pracujeme aj do 18tej takze som zvedava ako to zmenezujeme ked mi mala zacne chodit do skolky 😖

harmi
20. dec 2011

@rainee veru je to tak ze je otvorene od 6-17. na rodicku sme mali moznost to zmenit ale vacsina potrebovala aby bolo otvorene od 6 tak to tak ostalo. ja som mala kvoli tomu aj problem najst si pracu. vacsinou to plataju rodicia ktori nestihaju babkami ale nie kazdy ma taku moznost. napr. nase babky este tiez pracuju. a to si este zober ze ako su deti co prvy krat nastupia do skolky chorlave. nas maly bol prvy rok stale chory. tyzden v skolke , dva tyzdne minimalne doma. a tak stale dokola. az kym nam nevybrali nosnu mandlu a nevytvoril si imunitu voci bacilom skolkarskym. 😒

rainee
5. nov 2012

ahojte su tu nejake maminy ktorym zacali chodit deticky na lietavsku od septembra prip.nastupuju v priebehu okt-dec.do zabehnuteho kolektivu? chcem sa spytat ako sa tam deckam paci a ci sa vam adaptovali v pohode.

rainee
12. nov 2012

nikomu nechodia deticky od sept.na lietavsku???

amon1
12. mar 2013

ahojte mam negativnu skusenost s touto skolkou co sa tyka zaistenia bezpecnosti. pristup do skolky, triedy a satni nie je nalezite zabezpeceny a tak necudo, kedze je tam kazdy den "den otvorenych dveri", ze tam zavital tento aj minuly rok cudzi clovek - zlodej.

daniela1717
24. mar 2013

@amon1 to vazne? A mne sa zdalo divne ze opat zamykaju.... A aj ukradli nieco? T je pravda zabezpecenie tam nebolo a pocula som ze to riaditelke rodicia aj skusali naznacit no niekedy je zbytocne tvrdohlava :(

amon1
24. mar 2013

ze vraj nic, lebo bol pristihnuty ucitelkou, ale co je horsie tak ja sa obavam o bezpecnost deti☹ riaditelke bol dany navrh na riesenie uz davno, avsak ho neuskutocnila... ☹ , navyse nebola volana ani policia, co opat moze "povzbudit" dalsich potencialnych pachatelov

babulina
24. mar 2013

efekt to nejaky malo, lebo na zaklade pravdepodobne tohto incidentu sa uz zamyka aj skolka na iljusinovej 😉

rainee
25. mar 2013

@amon1 to snad nie, hadam by zavolali policiu. Ved takto tam moze hocikto prist, mozno by mu aj dieta vydali, ani toto tam moc nekontroluju 😒 tiez keby dieta odkracalo same von, ale to sa moze stat hocikde...

amon1
26. mar 2013

viem ze policia volana nebola, dovodom bolo ze aj tak by nic nevyriesila, ani minuly rok, ked tam bol zlodej a bol pristihnuty, nebola volana.
tento pristup urcite nie je v poriadku, ved teda ked bol videny ucitelkou, tak ho mohla policii opisat, a mozno to bola nejaka "znama firma", alebo by sa zvysili v tom okoli policajne hliadky
k tomu co ste pisali, ja to povazujem za samozrejme, ze dieta vydaju len tomu koho rodicia oznacili v dotazniku ze moze vyberat ich dieta, vy mate s tym nejaku skusenost ze to nekontroluju?
este sa vas maminy chcem opytat, ako je to v triede vasich deti ked si ucitelka potrebuje odskocit, da deti strazit len nejakemu dietatu z triedy?

daniela1717
2. apr 2013

@amon1 toto je neskutocne tato informacia je utajovana a otatnym rodicom to preistotu aby nebola panika nepovedali. Teraz sa zamyka upratovacky stale behaju s klucami a otvaraju a zamykaju... No a co sa tyka tychto veci tak niekolko krat sa stalo ze som priniesla dieta a ucka tam nebola tak som cakala kym pride aby si prebrala dceru. Inak nikam nechodia, ziadne vylety, skolky v prirode, nic, uvazovala som o prestupe na Turniansku, no uz tam ma kamaratky tak ju nechcem trhat z kolektivu ale moj osobny nazor na Lietavsku : Velmi zla volba. No co uz nejako to tam vydrzime :( Ozaj a viete ako v lete funguje pitny rezim? Je vedro plne vody v ktorom plava 5ks poharikov. V triede je cca 20 deti a ktore dieta pride ze je smadne tak sa vylovi poharik a potom sa pusti opat do vedra cize sa moze stat ze tri deti si takto predaju vsetky bakterie a virusy v priebehu jednej hodiny z jedneho poharika.... len taka radost... a s riaditelkou je tazka komunikacia. :(

amon1
3. apr 2013

rovnako s Vami suhlasim, ze MS Lietavska bol zly vyber ☹ ☹ , ten popisovany pitny rezim ma v tejto skolke uz vobec neprekvapuje, najradsej by som dieta prehlasila, ale z rovnakeho dovodu ho tam nechavam. viem ze dalsie moje dieta tam uz rozhodne nedam.