Môžem poslať do škôlky inšpekciu na choré deti?

petulik254
8. mar 2011

Naša malá je stále chorá odkedy chodí do škôlky!Vždy ju preliečim doma,ale do škôlky chodia stále ukašlané a soplavé deti!Neviem čo už mám robiť,hnevá ma,že malá užíva dokola lieky a do škôlky takmer nechodí!!!Zaujímalo by ma,či sa dá poslať nejaká kontrola aké deti berú do škôlky......či môžu prijímať deti s kašlom,so splíkmi a s liekmi?!!!

adriana84
8. mar 2011

neviem ti odpovedat na tvoju otazku,co sa tyka inspekcie...ale ver tomu,ze vsetky maminy to trapi ,ked su deturence chore...ja som bola z toho tiez na prasky,ked mala bola kazdy druhy tyzden chora a vzdy bolo v triede aspon jedno dieta,ktore bolo ukaslane a usoplene..potom som sa ale na to pozerala z druhej strany.ja mam obrovske stastie,ze niesom nutena ist do roboty a ked je mala chora,mozem byt kludne s nou doma.su ale rodicia,ktori nemaju to stastie.nemaju kde deti nechat a z prace im volno kazdy druhy tyzden nedaju....plus financne su od zamestnavatela zavisli. moja dcerka ma par takychto deti v triede....uz na prvy pohlad vidiet,ze financna situacia v rodine je biedna..a preto fakt,ze su v skolke aj ked su chore ma uz vobec netrapi...snazim sa vzit do situacie ich rodicov.tiez im to nie je jedno,ze musia chore dietatko dat do skolky...ale bohuzial inu moznost nemaju.tak asi tolko moj nazor 🙂 drzime palce,aby dcerku choroby obchadzali...musime vydrzat..tie zaciatky v skolke su najhorsie

titkovamiriam
8. mar 2011

petulik to máš ťažke u nas v skolke mozu deti chodit kym nemaju ,,zelene,, sople no chodia aj take ,ukaslane...je to večný problem...neviem ci sa to da niak riešiť..čo skontroluje inšpekcia/asi hygiena.../ucitelka moze povedat ze sa mu stav zhorsil v skolke a zavolala rodicom...
mna z toho ide tiež uchytit lebo dam skolky zdrave dieta necham ho aj o tyzden dlhsie len nech je fit a dam ho medzi deti ktore su chore a to nieže raz alebo dvakrat to je vecne...

janka196
8. mar 2011

ahoj tiez neviem ako je to stou inspekcio ale moja mala je tiez viac doma ako v skolke :( minule sme s kamoskou porovnavali tak napriklad oni nechodia s detmi von ked je zle pocasie a zas v skolke kde chodi moja mala su vonku vkuse teda kym neprsi :(

silvia07
8. mar 2011

ono je to fakt tazke obdobie...tiez sme tym presli...ale ruku na srdce, ktora doktorka ti da kazdy druhy tyzden OCR, ked ma dieta iba sopel?...MNA NAJVIAC VYTACALO. KED TAM BOLI KASALAJUCE DET, KTORE MALI MAMICKU DOMA S DRUHYM DIETATKOM NA MATERSKEJ 😠

sue
8. mar 2011

...na tento problém sa dá pozrieť nie z dvoch strán, ale z viacerých...

1. do škôlky by naozaj mali chodiť len zdravé deti, ale... niekedy sa stav výrazne zhorší práve počas dňa, kedy deti v škôlke behajú, častokrát sú naobliekané, takže sa prehrejú a prejavy choroby sú väčšie. Vtedy (aspoň u nás v MŠ) učiteľka zatelefonuje, či si môžem pre neho prísť, lebo je chorý.
2. do škôlky ide dieťatko evidentne choré... pochybujem, že by niektorý rodič dal dieťa do škôlky choré, pokiaľ by mal inú možnosť na výber. U veľa rodín to teraz naozaj nejde. Starí rodičia buď bývajú ďaleko, alebo sú ešte v práci, alebo už nie sú schopní s apostarať o choré dieťatko. Opatrovateľke by som ja osobne choré dieťa nenechala. OČR u mnohých zamestnávateľov nieje akceptovaná a dovolenky je bohužiaľ veľmi málo... takže dieťa... šup do škôlky...
3. podľa mňa je problémom to, že mnohé maminky vychovávajú zo svojich detí skleníkové kvetinky. Samozrejme, každé dieťa je iné a môže sa narodiť aj dieťa, ktoré je neuveriteľne náchylné na každý závan vetra a každé stretnutie s chorým... ALE vo väčšine prípadov sa podľa mňa jedná o to, že maminy zbytočne babušia deti od narodenia, nestretávajú sa s inými deťmi, nechodia von za každého počasia atď... a potom trojročné dieťa príde do MŠ a najbližší rok bojuje so všetkými možnými chorobami, pretože nemá žiadnu imunitu.

S tým, že niektorí rodičia proste nemajú na výber a musia dať choré dieťa do škôlky nespravíme nič... ale s tým, aby práve to naše dieťa bolo odolnejšie niečo spraviť môžme.

ivkagrand
8. mar 2011

Ahoj ja ti môžem poradiť ,toto má na starosti hygiena my sme to tak riešili.

tysontara
8. mar 2011

Ahojte, no to mi je luto, ze deti prave v skolkach najviac ochoreju, ale zial vidim to aj z praxe, ze deti do skolky rano zoberu aj ked je dieta evidentne chorlave 😖 . Urcite sa obrat na hygienu, nech presetri celu skolku, ci idu podla pravidiel, ved ide o zdravie tvojho dietatka...

bambi2
8. mar 2011

treba by bolo malej posilnit imunitu napr. colostrom a preventivne dat kys. ascorbovu ( cisty vit C) zarobit s vodou a vo vyssich davkach viac krat denne... dieta nema sancu ochoriet pri chorych detoch... mam to vyskusane s mojou dcerou... 😉

geegee
8. mar 2011

v prevadzkovom poriadku by malo mat kazde zariadenie napisane, ako sa postupuje v pripade zistenia ochorenia u dietata v priebehu dna a aj to, ze rano pri preberani dietata od rodica/zakonneho zastupcu ucitelka ma povinnost zistit aky je zdravotny stav dietata. Tak by to malo byt v papieroch a podla toho by sa malo postupovat. Ak nie, tak sa mozes stazovat..asi u riaditelky, u zriadovatela, na hygiene...

koniarova
8. mar 2011

Choré, alebo nedoliečené dieťa do škôlky nepatrí. Ja neberiem žiadny dôvod na ospravedlnenie /ani práca, ani Pn, ani že nemá kam ísť a podobné kecy/. Keď sa chce, všetko sa dá vždy nejako zariadiť, vymyslieť, zorganizovať.. Podľa mňa je to len obrovská nezodpovednosť voči zdraviu svojho dieťaťa, ale aj voči ostaným deťom.

anjelicek26
8. mar 2011

Ucitelka moze odmietnut zobrat len dieta s teplotou, nakazlivou chorobou a take, ktoremu by pocas dna musela davat lieky. Dieta co kasle a sopli moze byt alergik, astmatik, alebo dieta po chorobe bez teploty (to moze trvat aj dva tyzdne po akutnej chorobe)

V kazdej skolke su aj taketo ukaslane a usoplene deti a mozem ti povedat skusenost zo slovenska, nemecka, anglicka, je to vsade rovnake. Je to proste v tomto veku tak a riesit sa to v praxi neda.

Dieta z nizkou imunitou ci uz spominanu "sklenikovu" kvetinku zlozi hocico. Mne je napr. pri 15 stupnoch vonku smiesna davat dietatu nanoznik a zimnu capicu... posledne som videla dieta v kozusinovom fusaku, dekou, nanoznikom, bundou, ciapkou, no skoro som odpadla. My nanoznik ani nemame, len fusak... a teraz je uz 14 stupnov, tak je tam len vo flisovej bunde a jarnej ciapke... na co babusit? A tiez prehnana cistota v domacnostiach, vsetko najlepsie dezinfikovat, sterilizovat, vyprat kazdu bakteriu z oblecenia, no koniec... imunita deti sa poporuje umelymi liekmi uz snad od narodenia - no vsak aby nepochoreli - no ale vysadime lieky a co sa stane? Jasne, ziadna vlastna imunita a dieta ochorie...

Mozem povedat len za nas - Sasenka bola v kolektive od necelych 2,5 roka a antibiotika sme este nemali, zo skolky bola doma presne dva krat po tri dni, z toho mala raz crevnu chripku a druhy raz kasel, co sa mi nepozdaval, nastastie z toho ziadna choroba nebola. Okolo nej vsade zelene sople a kasel, ona sa nenakazi. Jej mala kamoska staci, ked niekto vedla nej kychne a uz je tri tyzdne chora. Su proste rozdielne.

Hm a co sa tyka zamestnania - som zvedava, co budu maminky na materskej raz hovorit, ked budu mat skvelu pracu, kde im budu horiet terminy, ludia sa na nich budu spoliehat, kolegovia tiez, ci osttanu aj ten treti tyzden doma s dietom, co uz len pokasliava a doma sa nudiiii a je ako z divych vajec. Dost o tom pochybujem.

lula26
8. mar 2011

Učiteľka nie je lekár, nemá šancu za pár minút zistiť, či je dieťa choré. Zvlášť, keď existujú prostriedky na potlačenie príznakov ochorenia. Neviem si predstaviť, ako bude robiť hygiena kontrolu, či učiteľka berie choré deti. Všetko závisí len a len od postoja rodičov.

spachtos
8. mar 2011

Deti v tomto veku byvaju casto chore, pretoze nemaju dostatocne vyvinutu imunitu. Dnes je uz vela alergikov, ktori kaslu a ucitelka nema sancu rano pri vstupe do triedy zistit, ci je dieta chore alebo je to alergia. Skor by to mali brat zodpovednejsie rodicia. Ale keby moje dieta bolo stale chore a ja som na materskej, urcite si ho necham doma a netlacim ho este v tomto veku do skolky.

yanielka
9. mar 2011

mozeme na to pozerat z akejkolvek strany, ale vzdy je to iba o nezodpovednosti rodicov. Kazdy rodic pozna svoje dieta a vie, ci je soplik alebo kasel alergickeho alebo ineho povodu (odhliadnuc od stavov, ktore sa zhorsia pocas dna v skolke). Ano suhlasim aj s tym, ze deti byvaju casto chore v tomto veku, ale casto sa zbytocne nakazia od chorych deti v skolke. Aj s tym suhlasim, ze imunitu treba budovat, ale nie zbytocne dookola iritovat imunitny system infekciami. Nepochopim kto vymyslel, ze priehladny soplik nie je infekcny? Nadcha je infekcna najviac prve tri dni kedy sopel zafarbeny nie je. Mimochodom moja dcera nikdy nemala farebny soplik a pritom v nose pneumokoka. A posledna vec ako sa citite vy dospeli "iba" s nadchou v praci? Pracuje sa vam dobre?????

lolonka
16. mar 2012

odpovedám neskoro...ale niekomu to možno pomôže....aj naša pani riaditeľka a aj všetky pani učiteľky prijímajú choré deti do škôlky.. 😖 ...a aj berú sirupy na kašeľ a rôzne lieky...vraj sa to môže.....tak ma naštvala, že som volala na hygienu, a tam som sa spojila s osobou, ktorá to má na starosti.....a viete, čo mi povedala?...že to neexistuje....vraj v škôlke majú byť iba zdravé deti....a každá pani učiteľka, ktorá dieťa prijíma je povinná skontrolovať jeho zdravotný stav, a ak nie je dobrý treba ho poslať domov.....a ak by sa zhoršil počas dňa majú mať na to v škôlke extra miestnosť....a dieťa tam umiestniť, pokiaľ si poňho neprídu rodičia.....takže nám všetkým pani riaditeľka riadne klamala........stačí podať písomnú žiadosť na hygienu, ale treba sa podpísať...vraj anonymy neriešia.....ale vraj sa nikto nedozvie vaše meno...nikde sa nebude spomínať.......a oni sú potom povinní túto žiadosť skúmať a riešiť.....takže ak máte problém , že do vašej škôlky chodia choré deti...riešte to...... 🙂

janinah
16. mar 2012

neviem si tu kontrolu konkretne predstaviť,čo by asi tak kontrolovala,aby to bolo objektívne..a ďalej čo?volali by rodičom do práce,že dojdite si pre dieťa,lebo neprešlo kontrolou?,,skôr skús vystúpiť na rodičovskom pred rodičmi resp.porozprávať s riaditeľkou,ale nevidím veľkú šancu na nejaký úspech....aj môj syn kašle v školke,ale je alergik/s liečbou/ a nemienim to rodičom vysvetľovať,učiteľky vedia...iná vec je,že dieťa si musí vybudovať postupne imunitu a nedá sa to hneď a ani ľahko a ak by tvoje dieťa nechytilo chorobu v školke,tak ju chytí v autobuse,v kine,v obchode....

denisabi
16. mar 2012

Pri takýchto názoroch ako tu niektoré popisujete by učiteľka denno denne robila doktorku a nie učiteľku.V prvom rade je to o rodičovi.Tam treba začať.

maminka11
16. mar 2012

denisabi ma absolútnu pravdu - je to o rodičoch a u nas sa stalo, že bola viac ako 50 % chorobnosť v triede 3 roč. detí, pričom tých ďalších 50 % deti malo tiež soplík a kašeľ, tak riaditelka po súhlase hygieny zatvorila triedu a div sa svete - rodičia sa sťažovali, že ako si to dovolila, že predsa deti so soplíkom a kašľom môžu chodiť do MŠ - aj takýto je prístup niektorých rodičov ☹

tehula
16. mar 2012

Zariadenie by malo odmietnut chore dieta,alebo dieta s prejavmi ochorenia, to je jedna vec. Druha vec, ktoru ale nepochopim, ze ako moze matka poslat chore dieta do skolky, najma ked sa pri chorobe sama citi ako zbity pes a je najlepsie cloveku doma a nie sa exponovat v dave deti a komandujucej ucitelky pri nejakych aktivitach. Uz len z lasky k vlastnemu dietatu by som chore nikam z domu nepustala. Dalsia vec je, ze samej by sa mi nepacilo, keby ine chore deti mi mali ohrozovat ochorenim zdrave dieta....

Pokial je dieta alergik, mala by byt skolka o tom informovana a odsledovat to, ci ma "dnes" sople odrazu zelene, alebo kasle viac ako inokedy....Da sa ak sa chce.

mataharyy
16. mar 2012

@petulik254 teoreticky ano, okresního hygienika 😉 ovšem prakticky je otazné jak taková kontrola probíhá... Jináč řešila jsem to samé, děti nudle že by je mohli mít jak šálu, kašel jak tuberák po krabičce za den a vesele ve školce... Nakonec jsem to vyřešila tak že když jsem doma, odhlásila jsem mládě ze školky, jen ne každý má tu možnost, že... 😅

mitinka
16. mar 2012

Ja už neviem,čo vy stále riešite,... Vás nezaujima tamto,vás nezaujíma hento a stále niečo,... Zamysleli ste sa niekedy nad sebou????Moja dcéra po nástupe do školky bola z mesiaca 3krát v školke,... chodili sme stále k doktorke a tá nám nadávala,aby sme tam stále nechodili,že má chrípku a na infekcie sa antibiotiká nepredpisujú!!!Ja som po dovršení dcéry pol roka išla do práce nakolko sme to velmi potrebovali,nebolo východisko.Bola som v práci až do jej 3,5roka kedy som ostala druhý krát tehu a zostala som hned na začiatku riziková.No sople a kašle mala stále a nemohla som ju nechať doma,pretože som mala nakázané ležať!!!Tak musela chodiť do školky.Potom sa narodil syn a začala som s malou zasa chodiť po doktoroch a už natvrdo a nakoniec jej vybrali obrovsku nosnu mandlu.A hned potom sme prešli aj na imunologiu.Alergická nieje no do dnešného dňa sople a kašle pretrvávajú aj 4týždne a tiež mi to ide riadne na nervy.Som na RP a mám čo robiť sama celé dni a noci so synom a nie ešte naplno sa venovat aj dcére kedže je predškoláčka!!!Chodí do školky!!!Doktorka nám povedala,že dieťa musí prekonať 60chorob aby nabrala imunitu.Kartu už má plnú ako stará žena a stále nič,...Až iminolog jej nedávno zistil zlatého stafylokoka.Čiže tie sople mať nebude stále ale ked sa prejavia,bude brat sprej do nosa a ked sa to prejaví jednodnovou teplotou tak antibiotiká.No pokial nemá teplotu imunolog povedal,nieje dovod,aby do školky nechodila.Stafylokok je nevyliečitelný!!!Ako by som toto vysvetlilaa učitelke,ktorá nemá ani šajnu čo to znamená???Ako sa povie stafylokok všetci sa chytaju za hlavu,... No nemaju prečo,pretože to maju aj vaše deti,...Len im je treba urobiť výter.A tie čo neberu ohlaď na iné IBA samé na seba su sebecké!!!!A vaše deti by som vyhadzovala zo školky za každým len by kýchol,... aby ste vedeli čo to je.... Vaši muži totiž asi nezarábaju 500eur a z toho 450platíte všetky poplatky!!!!!No bohužiaľ niektoré tak žijeme a je treba,aby do školky chodili a hlavne keď sú predškoláci!!!To je zákonom dané!!!!Sa konečne zamyslite!!!Alebo nereagujte 😠 😠 😠 😠 😠 😠

slniecko2
16. mar 2012

volat hygienika? by ta vysmiali-pokial tam nechodia deti so salmonelou alebo zltackou je to normalne. dieta moze doniest chorobu do skolky aj par dni pred prepuknutim choroby. ja som maleho davala tiez tak do jasli- velmi rad tam chodil ale aj jeden aj druhy syn boli stale chori a doktorka ma zjazdila preco tam ho davam. tak sme prestali chodit a riesime to navstevami u pribuznych, chodenim teraz na ihriska a sem tam materske centrum.Ale ja som na materskej takze si tomozem dovolit.

kika72
16. mar 2012

no teda neviem, či by hygienik niečo vyriešil. Predsalen, mám už veľkých chlapcov a teraz po rokoch malého drobčeka a situácia v škôlkach sa za tých 15 rokov nijako nezmenila. Len bacily a vírusy sú z roka na rok odolnejšie. Vtedy som bola doma 1 týždeň a dieťa bolo fit, teraz to trvá aj 2 - 3 týždne aj ATB vyberie a stále je chorľavý a to sme ešte ani do škôlky nenastúpili. Stačí jedna návštevy sestriných škôlkárok a moje dieťa má o 3 dni 40st. horúčky.
Deti sú individuálne, sú také, ktoré chodia do škôlky v kuse a sú zdravé, iným stačí pár dní a sú choré, bez ohľadu na to, či sú v škôlke choré deti alebo nie. Z mojich osobných skúseností môžem povedať, že deti, ktoré boli v škôlke chorľavé, po nástupe do školy choré nebývajú. Avšak deti, ktoré boli v škôlke väčšinou zdravé, po nástupe do školy bývajú chorľavejšie. Čiže to dobehnú.
Nič sa nedá robiť mamičky, musíme to nejako vydržať 🙂

mahalo
17. mar 2012

V praxi nezrealizovatelne. Je to o matke a jej svedomi. Skolka nema peniaze na to, aby sa kazde rano pred vstupom do skoly robil rozbor vyteru 😉 to ci je dieta chora na nom nemusi byt vidno a naopak.

sisaka
17. mar 2012

Treba prestat riesit druhe deti, s tym nic nenarobite a zamerat sa na svoje. Moj syn bol zdravy, kym nezacal v 3 rokoch chodit do skolky, to isiel pomaly z jednej choroby do druhej, kedze si s manzelom nemozeme dovolit s nim ostat doma, byva doma len 1-2 dni potom ide nazad do skolky aj s atb (ak su predpisane), tu (v Kanade) nikto z toho nerobi problem, deti chodia do skolky chore, soplave, ukaslane, kym nejde o nieco nakazlive ako kiahne, zapal spojiviek a nema horucku dieta rano zoberu, sice to znamena, ze dieta nema sancu sa spamatat z jednej choroby a uz oslabeny organizmus chyta dalsiu, ale tak to funguje, deti chodia do skolky preto, lebo musia t.j. obidvaja rodicia pracuju a tak to beru ucitelky aj rodicia, tiez ma stve, ked vidim, ze ten ma sopel po kolena a ten kasle jak tuberak, ale viem,z e za mesiac tym "tuberakom" moze byt moj syn a tak neriesim druhych rodicov (vsak su v takej istej situacii ako ja, vacsina zamestnavatelov OCR ani nema v benefitoch a ti co aj maju je len par dni do roka, co absolutne nestaci ) riesim teda len mojho syna, snazim sa co najviac posilnovat jeho imunitu a vysvetlujem dolezitost hygieny, viac nemozem spravit, lekarka ma ukludnuje, ze vacsina deti si imunitu vybuduje v priebehu jedneho roka (tu sa ale dava minimum atb a deti nechavaju bojovat s chorobou)
Takze neposielajte do skolky ziadnu "hygienu", skuste sa vzit do situacie rodicov, ktori musia aj chore dieta priviest do skolky, lebo jednoducho nemaju na vyber a zamerajte sa na podporu imunity vlastneho dietata
a pre yanielka - nie necitim sa dobre, ked mam "len" nadchu, ale koli tomu som este doma neostala, nadcha urcite nie je dovod na to, aby som nesla do roboty, s nadchou chodi syn normalne do skolky a dcera do skoly, ani ma nenapadlo koli tomu nechavat deti doma.

lenuskab
26. sep 2013

Zdravím Vás, mám otázočku ohľadne chorôb zo škôlky. Čo robiť, keď sa dieťa nakazí v škôlke infekčnou chorobou....vraj 7-ma choroba detí... To už by Vás až tak moc nepotešilo.... Ako zabezpečiť to, že keď dieťa po doužívaní antibiotík znova nastúpi do škôlky, aby znova nechytilo infekciu....? U lekárky bolo 5 takto chorých detí z jednej škôlky, keď sme do nej po asi 2 dňoch volali, či už majú všetko v poriadku a môžem si byť istá, že po nástupe do škôlky dieťa znova nechytí infekciu, tak zareagovali v takom zmysle, že o ničom nevedia a že čo sa trhám... Och, škaredo by som sa vyjadrila. Nemá lekár pri zistení infekcie kontaktovať škôlku,....? Žijeme tuším vo svete, kde sa nikoho nič netýka, bohužiaľ... ☹

vietnamka
27. jan 2014

U nas bolo na rodicovskom zdruzeni povedane, ze ked dieta kasle, ma sople, pani ucitelka ho nemusi prijat. Ale zo skusenosti prijme vzdy. Hlavne preto, lebo je jej neprijemne povedat rodicovi, ze Vase dietatko je chore, neberiem ho. A druha vec je, ze ako vsetci vieme, odovzdanie dietata trva zhruba 3 minuty, ako ma ta pani ucitelka vyhodnotit za 3 minuty, ci je dieta zdrave alebo chore?
Ale uplne chapem rozculenie vsetkych mamiciek, ktore svoje deti doma preliecia. Argumenty typu "musime chodit do prace", "nemam babku", a podobne, tak to su pravdaze zavazne argumenty, ale obstoja asi ako argument "keby som nekradol, nemam co jest". Podobne "ked sa vam nepaci, nedavajte dieta do skolky" je analogiou "ked nechces, aby som ta okradol, nechod na ulicu." Je na rozhodnuti kazdeho, ci so zlodejom bude sucitit, lebo ma tazke zivotne podmienky, zlu pracu, nema babku. Ja nie som fanusik, zlodej je zlodej, a chore dieta nema co robit v skolke.

lianna999
16. apr 2014

Môj syn začal chodiť do jasličiek a za 3 týždne bolo všetko v poriadku a teraz sme boli 2 týždne doma s laryngitýdou,týždeň bol v jasličkách a zase sme doma s prieduškami.Zatiaľ v robote nešomrú,alebo ak tak poza chrbát a je mi to jedno.Na OČR máme nárok.Malý musí najprv získať dáku imunitu a potom sa uvidí ,zatiaľ je v jasličkách len krátko.Mám aj staršieho syna ale za tie roky sa nič nezmenilo,stále je tu ten istý problém a ešte ho nik nevyriešil.Len ťažko môžete dokázať,že dieťa sa nakazilo práve v škôlke a nie niekde inde.

kristinatomi
8. okt 2014

milé mamičky, chcela by som vidieť jednu z vás, ktorá by dala svoje choré dieťa do škôlky, pokiaľ je dieťa choré a z každej choroby má teplotu a z každej teploty môže dostať fabrilné krče. my sme doma so synom 2-3 týždne v mesiaci. max týždeň je v škôlke. Aj z kašla má teplotu, takže to už vieme že bude mať teplotu a budeme doma. Vo dne v noci sledovať každú hodinu teplotu, aby nemal febrilné krče.
Dcérka má rovnaký priebeh chorôb ako je hore uvedené.

alenka1319
17. okt 2014

Rodičia sú nezodpovedný. Dajú do MŠ deti nedoliečené, choré. Klamú učiteľky aj seba. Možno preto, že nemôžu z práce vynechávať, ale najhoršie je to, že nepracujú, alebo sú doma s ďalším bábätkom a chodiace deti do MŠ donesú zavčas rána. Deti sú často pod vplyvom rôznych liekov, antibiotík. Z pohľadu učiteľky sú zdravé a dieťa príjmu do MŠ.Ukáže sa to až v priebehu dňa.