Obliekanie deti von v škôlke

evica8370
26. jan 2023

Ahojte, chcem sa len spýtať mamičiek ktoré majú deti v predškolskom veku a v triede predškolákov, že či ich kontrolujú učiteľky čo majú oblečené keď idú von. Vysvetlím, keď som šla p syna do škôlky tak som sa pýtala či boli von a povedal že áno. Pýtam sa co si mal oblečené, a on že tepláky. Vraj mu učiteľky zakazali si dať nohavice. Pýtam sa na to učiteľky tak že ony nesledujú čo maju oblečené keďže sú predškoláci a majú sa sami obliekať, že sú predskolaciy a majú to vedieť. Tak som jej odpísala že syn sa vie obliect sám a že za nich zodpovedajú tak stačí povedať nohavice a nie tepláky.... Či? Mám to brať že keby mal kraťasy tak ho nechá v kratasoch ísť von, hoc je 5 st. len preto že už je predškolák????

belllinka
26. jan 2023

Nechápem prečo si sa ich teda nespýtala, že prečo mu zakázali dať nohavice?

larazivago
26. jan 2023

@evica8370 nekontrolovali, v predškolskej určite nie. A ani by ma nenapadlo to žiadať.

januska12323
26. jan 2023

A nechcel si dať nohavice na tepláky? A pani učiteľka povedala, že netreba oboje a syn zle pochopil?

mimka2019
26. jan 2023

Neviem, ale u nás v škôlke tiež nechajú dieťa v zime aj v legínach ísť do snehu...vraj sa majú vedieť same obliecť...nekontrolujú, neprikazujú...tiež som sa sťažovala, lebo mi syn ochorel, nechali ho do snehu ísť v tenkých teplákoch...vraj je to moja povinnosť dieťaťu prizvukovať a naučiť ho, že ak sa ide von, má sa obliecť...

luccija
26. jan 2023

@evica8370 vidíš, že ako ktoré...čo mal pod teplakmi?kontrolovali sme, aby boli dobre oblečení.Aj prvakom, druhákom v škole družinarka povedala hrubšie nohavice, teplo je čiapku netreba veď niekedy na jar je ráno chladno, poobede teplo.

@larazivago v predškolskej nie?veď to je 5-6 r dieťa zase nerobme z deti dospelákov, ktorí vedia sami zhodnotiť situaciu

evica8370
autor
26. jan 2023

@belllinka neverim ze by si syn vymýšľal, lebo uz som ho upozornila dávnejšie že keď idú von v zime tak nohavice, odvtedy si obliekal nohavice stále... Ale zase na druhej strane nebola som tam neviem ci to naozaj povedala alebo nie, nechcem ju obviňovať len som sa na to spýtala. A tu som len chcela vedieť či v inych škôlkach kontrolujú alebo nie.

evica8370
autor
26. jan 2023

@luccija ďakujem, ja som tiež toho nazoru že 5-6 ročne dieťa nevie čo je zima... Že treba sa teplo obliecť. Keby bolo na ňom tak behá v kratasoch a to ho mám nechať???

mogaa
26. jan 2023

@evica8370 kam by učiteľka prišla, aby pr 20deťoch u predškolákov kontrolovala čo majú v skrinkách....povie aby sa obliekli že idú von,ale ona predsa nemôže kontrolovať u 20detí čo ešte na oblečenie majú v skrinke

letfenixa
26. jan 2023

@evica8370 nekontroluju, max im povedia, že si majú obliecť všetko, v čom ráno prišli.

evica8370
autor
26. jan 2023

@januska12323 určite nie, nerád nosi pancuchy, preto mu obliekam riadne zateplene nohavice. Cesta do škôlky je autom takže v pohode stačia nohavice. A keď ide von tak vie čo si ma obliecť, to mu stále prizvukujem.

evica8370
autor
26. jan 2023

@mimka2019 aj syn už je doma lebo je chorý...

lubkavargova1
26. jan 2023

@evica8370 my nekontrolujeme ani to nemame nariadene, riadime sa zdravym rozumom a vzdy skontrolujeme ocami co kto ma na sebe co...ale si ani neviete predstavit aky je to boj pri obliekani, ked len ciapky nechcu na hlavu lebo "netreba" lebo "je teplo" lebo "slnko svieti"..ja osobne to riesim tak, ze musis mat vsetko na sebe inak naspat do triedy a dovtedy neodchadzame kym deti nemaju vsetko na sebe..aj polhodinu dokazeme len tak stat na chodbe cakat na "trufalcov" deti si potom medzi sebou urobia poriadok, hlavne predskolaci

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka2019
26. jan 2023

@evica8370 možno stačí synovi pekne vysvetliť, že nabudúce nech si dá aj nohavice, aby nebol chorý...môj syn neznáša lekárov, a keď mu poviem, že ak ochorie, musíme k lekárovi, tak rýchlosťou blesku je oblečený 😂

larazivago
26. jan 2023

@luccija no tak ja som dcére povedala, čo si má obliecť, keď pôjdu von. Cez dvere skrinky som prevesila oteplovacky. Nemohla si ich nevšimnúť. Tak ale to som ja...

evica8370
autor
26. jan 2023

@mogaa ale veď su za nich zodpovedné, to nie že je jar či leto ked je teplo, ale predsa je zima tak akože ziadna zodpovednosť nič? Nechať dieťa behať v 5 st. v teplakoch ci legínach?????

evica8370
autor
26. jan 2023

@mimka2019 on to dobre vie ze si má obliecť nohavice. Boli von pred dvoma dňami a mal normal nohavice, viem lebo ich mal špinavé. A zrazu si nechá tepláky??? Už raz spomínal že im učiteľky povedali ze len jednu bundu si majú dať a to bid mikinu alebo bundu... Vtedy som to nejak neriešila bolo teplejšie, ale teraz keď je von zima mi to nedalo keďže ochorel....

1mina
26. jan 2023

U nas v skolke su fajn ucitelky podla mna, vzdy oblecu komolet deti a to aj s rukavicami ked som sa pytala dcery ze ci sa pani ucitelka nestazuje ze ma prstove rukavice napr. Sice bola vonku v zime aj v teplakoch to ani, ale dala som jej ich ja hrube a pod to pancuchy. A uz som tam pocula aj jednu maminu ako rano diktovala co mu maju presne obliect von, a riaditelka povedala iba ze samozrejme ze oblecie.

annm81
26. jan 2023

Predškoláka mám v spojenej triede 3-6 rokov. Kontrolujú len 3 ročné deti. Jediné, čo robia, že ak je mokro, upozornia všetky deti aby si dali gumáky a nohavice do dažďa. Keďže synovi je teplo, bežne ho aj teraz pri mínusových teplotách vyzdvihnem tak, že má pod bundou len krátke tričko. 5 ročné dieťa už predsa vie vyhodnotiť, či mu je zima.

januska12323
26. jan 2023

A bolo mu vonku zima? Keď tak by som napísala pani učiteľke slušne, či by nabudúce naňho nedohliadla.

evica8370
autor
26. jan 2023

@elizabet173 ďakujem, veď mne nešlo o nic ine len skontrolovať
Všetko ostatné má oblečené, aj čiapku aj nákrčník, preto mi nejde do hlavy prečo tepláky a nie nohavice...

evica8370
autor
26. jan 2023

@januska12323 napísala som a ona že to nerobia, že predškoláci sa majú vedieť sami obliekať...

mogaa
26. jan 2023

@evica8370 u nás je pri predškolákoch 1 učiteľka....naozaj nemá čas kontrolovať čo ktoré dieťa ešte má v skrinke či si ešte niečo nemá obliecť.....má tam 20detí, nie 1dieťa....

gabika0825
26. jan 2023

@evica8370 Kamarátka mi robí učiteľku v škôlke, teraz má aktuálne tiež predškolákov a keď sa tak občas bavíme o jej práci tak sa mi niekedy až rozum zastavuje co sú rodičia schopný vytknúť. Prečo by mali dieťa obliekať učiteľky? Veď predskolaci nemajú 2-3 roky aby ich učiteľky každého samostatne kontrolovali a obliekali. To by nevyšli von vôbec. Samozrejme že napomenie dieťa že sa musí prezuť a pod. Ale obliekať by sa mali zvládnuť take deti už. Ale ak si si vedomá že tvoj maly potrebuje pomôcť s obliekaním, tak to treba povedať učiteľke v škôlke, nech mu s tym pomáha ked idu von alebo nech na neho dozrie v čom ide von, popripade nech mu povie. A neviem preco by mali učiteľky zakazovať dieťaťu dať si nohavice. To je dobrý blud. Synček sa asi zľakol a asi si to vymyslel, neviem ako si na to reagovala a možno si myslel ze urobil niečo zle on.

luccija
26. jan 2023

@gabika0825 nemajú ich obliekať, ale skontrolovať či sú dobre obleceni.Neviem podľa mňa také dieťa nebude klamať, že mu učiteľka povedala, že nohavice nie.

scacchi
26. jan 2023

@evica8370 neviem ci tie ucitelky maju taky velky problem skontrolovat dieta...nemam slov....a ked im nueco povies tak sa este nastvu... 🙈🙈🙈tiez som to riesila nedavno v skolke...

ukulela
26. jan 2023

No tak nssa hodila minule foto do skupiny, ze stavali snehuliska. Moje dieta v snehu tam robilo gule brz rukavic.. a snim dalsie 4.... ma skoro drblo. O 2 di ux doma so soplom....

evica8370
autor
26. jan 2023

@gabika0825 píšem že syn sa vie obliect sám, chcela som len nech skontroluje nie že ma obliekať....

wudz
26. jan 2023

Môj syn chodí do škôlky len v teplákoch a krátkom tričku, na vrch si dá bundu. Žiadna mikina, oteplovačky si dá, len keď je sneh. Zima mu nebýva, učiteľka to už nerieši. Keď vidím, že niektoré deti majú omnoho viac vrstiev ako on, nečudujem sa, že to učiteľky nekontrolujú. Každý má proste iný počet kusov oblečenia a nie je v kapacite učiteľky to ustriehnuť. Na druhej strane 5-ročné dieťa sa už vie obliecť, vie, aké je počasie. Ja to u môjho predškoláka totálne nekontrolujem, je na jeho cítení tepla/zimy, ako sa oblečie.

kp7333
26. jan 2023

@evica8370 ony za nich zodpovedaju z hladiska bezpecnosti, aby neprisli k urazu. neriesia, ci su dost obleceni, aby neprechladli. aspon vacsina nie. niektorym dokonca vyhovuje, ked deti pochoreju, aspon ich maju menej v triede.