Mám dať októbrové dieťa do škôlky o rok neskôr?

ejaeja
25. apr 2013

Ahojte skuste mi poradiť mam dcerku ktora bude mať v oktobry 5 rokov a chcem vedieť či ju mam dať do predškolskej skupiny v školke alebo až o rok inak je šikovna a najvyššia z triedy ktory už idu do predškolskej .Mate niekto s tym skusenosti .Dakujem

janickaaaaaaa
25. apr 2013

skus sa opytat triednej ucitelky co je podla nej dobre, co si o ej mysli ona, a podla toho aj co chce tvoje dieta niekedy nie su rychle skoky dobre, jasne ,ze rodic chce pre svoje dieta to najlesie ale vela zalezi na dietati

ejaeja
autor
25. apr 2013

@janickaaaaaaa Dakujem janička mne to robi problem aj z toho že ona je ešte len tento rok v školke lebo sme mali predlženu rodičovsku ale mala je najvyšia z triedy aj najhrubšia darmo že spolužiaci maju o takmer 3/4roka viacej podaktore ale skusim sa spytať a ešte keby nezvladla predškolsky ročnik da sa opakovať že mi ju psychologička neodporuči

janickaaaaaaa
25. apr 2013

moj synovec bol tak isto najvyssi z triedy, a bol tiez po skolskom, svagrina tiez rozmyslala ze ho da skor, ale nakoniec sa rozhodla,ze ho necha doma aj jeho sa pytala a teraz nelutuje uz je prvak a skor mu to pomohlo

rodinnevikendy2
30. apr 2013

@ejaeja Ahoj, moja dcerka je 12.10. rodena a dala som ju do skoly skor. Bola sikovna a zdalo sa mi to zbytocne cakat rok iba kvoli oktobru.
Myslim, ze som urobila dobre, teraz je druhacka a same 1 🙂

zuzana8
3. máj 2013

@rodinnevikendy2 ahoj, moja dcéra je 1.10. a tiež by som ju chcela už dať od septembra do predškolskej a potom do školy, všetci ma odhovárajú, preto sa chcem spýtať či si bola s dcérou na psychotestoch. Prípadne, či Vám to navrhla učiteľka v škôlke. ďakujem

rodinnevikendy2
4. máj 2013

@zuzana8 Ahoj Zuzana, aj moja dcerka je Zuzka 🙂
Ona bola v podstate taka kludnejsia, vela aj v skolke strihala, lepila, viac uz bola taka usedena. Velmi rada robila z detskych casopisov tie predskolske ulohy. U psychloga sme boli, testy spravila, aj ked mi povedala, ze by ju nechala hrat. Zuzka mi uz nechcela v skolke ani spavat a na skolu sa tesila. Tak vyhrali moje pocity, aj s muzom sme citili, ze ano, ze ju dame skor. Zbytocne by stratila rok.
Musis svoju dcerku sledovat, ci je hrava, alebo ci tiez uz uprednostnuje take vzdelavacie a tvorive aktivity, ci vydrzi dlhsie pri cinnosti a hlavne, ci do skoly uz ist chce. iba vek dolezity nie je, si vezmi ze su to iba 4 tyzdne od augusta, keby sa narodila v auguste, do skoly by isla. To je dolezite, aby aj ona povedala, co chce.
Ja som spokojna, naozaj to zvlada vyborne, patri v triede k najlepsim. 🙂

zuzana8
6. máj 2013

@rodinnevikendy2 mne ide o to, že od septembra by som ju mala dať už do predškolskej, keď chcem aby išla do školy. A neviem kedy s ňou mám ísť k tej psycho...🙂 aj ona rada strihá, lepí, maľuje...najlepšie bude, keď sa asi porozprávam s učiteľkou. Samozrejme, aj sa rada ešte hrá...ale myslím, že o rok v predškolskej sa aj zahrá, aj doučí všetko čo má vedieť do školy... no je to dilema🙂

henikav
6. máj 2013

@zuzana8 aj moj syn je 1.10 len uz trosku vacsi, siel do skoly skor a rozhodla som sa tak preto ze cela materska trieda sli spolu do prvej triedy, takze siel s kamaratmi. Nelutujem, vsetko pekne stihal, dokonca bol jeden z najlepsich v triede. Teraz bude mat 13 rokov je uz na strednej a s pubertou uz je to horsie 😀

zuzana8
6. máj 2013

@henikav ďakujem za povzbudenie...🙂 veľa mamičiek skôr deti nechávajú v škôlke ( aj tie čo už dávno mali 6r.), a čudujú sa mi, prečo jej nepredĺžim detstvo...ale podľa mňa to zvládne, jeden mesiac hore-dole...🙂 veď uvidíme čo povedia odborníci🙂

lubkaaa
17. máj 2013

ahojte. ja mám 5 ročnú dcérku (v novembri2013 bude mať 6). ešte na začiatku tohto šk. roka som sa nevedela rozhodnúť, či ju dám do školy predčasne alebo nie.. 😠 vo februári som sa musela rozhodnúť, lebo bol zápis.. išla som.. Chcem tým povedať hlavne to, že vôbec nebola v "predškolskom ročníku" a všetky úlohy na zápise zvládla parádne (ostatné deti mali oproti nej celoročnú prípravu), tiež sme museli ísť ku psychologičke (to je povinné, ak chceš dieťa predčasne zaškoliť) a tá mi pomohla k jednoznačnému rozhodnutiu-dať ju do školy predčasne.. takže aj bez toho predšk. ročníka je to v pohode ak by si ju náhodou nedala a potom si to rozmyslíš..

a do školy ide s deťmi aj vyše roka staršími od nej (a pritom sú nižšie 🙂 ) moja je najmladšia a jednoznačne najvyššia (aj niektoré tretiačky sú od nej nižšie 😉 )