Poraďte škôlku v Piešťanoch

maranat
11. jún 2012

ahojte maminy, vedeli by ste mi poradit nejaku dobru skolku v Piestanoch?
Dceru mam prihlasenu od septebra v jednej skolke pri PN, no nie som s nou moc spokojna, predsa len tie dedinske skolky su na trosku slabsej urovni, takze to beriem ako docasne riesenie.
Viete o nejakej dobrej skolke v pn? pripadne o skolke, s kt. ste neboli spokojne?
dakujem za tipy 🙂

trixi
11. jún 2012

@maranat ahoj, syn chodi uz druhy rok do skolky na Dubceka, som spokojna, A Matko tiez. Nemyslim, ze v PN je nejaka skolka, ktora by bola extra dobra. Kolegova dcerka chodi do skolky Zavrety kut a su tiez velmi spokojni. Kamaratkini synovia chodili na Stanicnu a neda na skolku dopustit, vraj je najlepsia. Susedka chodi na 8. maja do tej nizkej, rodicia nie su velmi spokojni, druhi susedkovia chodia do Velkej na 8. maja a vraj je to celkom fajn. Este poznam dost negativne hodnotenie na A. Trajana ale to je JPP, takze to nejdem ani pisat.
Matkova skolka je zamerana na dopravnu vychovu a informatiku, v zime deti chodia na Zimny stadion sa korculovat ( 1xtyzdenne), na dvore maju dopravne ihrisko. Ucitelky robia karneval, vianocne vystupenia, vylet, v lete jeden tyzden maju plavecky na Eve, v juli bazenik. Velkaci este chodia no kniznice, maju kruzok anglictiny a keramicky kruzok. Anglictina je 2x do tyzdna. Strava je tiez OK, pani kucharky robia neskutocne dobre buchty.

maranat
autor
11. jún 2012

@trixi ahoj trixi, na dubceka, to je tzv ruzova skolka? ci? teraz si neviem vybavit.
ja som ako dieta tiez chodila na 8.maja ale nepamatam si na to obdobie nijak extra, ani neviem ci sa mi tam pacilo alebo nie. ja som tiez rozmyslala nad stanicnou (aj koli svojej polohe kedze budeme dochadzat), takze vravis ze je fajn? uz asi volne miesta nebudu aj tak nikde, takze ked tak az od dalsieho septembra by bol mozny nastup, vsak?

trixi
11. jún 2012

@maranat Dubceka je pri Kruhovke, patri pod Ruzovu, je to elokovane pracivusko.. S miestami v skolkach v PN je to katastrofa. Prihlasky do skolky od septembra su uz uzavrete. zajdi na Mestsky urad, odbor skolstva, tam Ti poradia co robit. Ale ak mas umiestnene dieta v skolke a nemas znamost tak to pozitivne nevidim. Ale za pokus to stoji. Hlavne sa nedaj odradit.

elise
11. jún 2012

moja top je na považskej ale je problem s umiestnením deti ak bývate na dedine a dieťa nemá trvalý pobyt v PN máš smolu ak nemáš známosti a buksu dieťa ti nezoberu ja som sa tak pokušala 3 roky dostať maleho do škôlky lebo na dedine kde bývame som bola maixmálne nespokojná a šlo tam už malemu o život, ale napriklad som maximálne spokojná so škôlkou v hornej strede, s deťmi neustále pracuju čo sa prejavilo u maleho tak že veľmi pokročil do predu.a to mám aj trvalý pobyt pre maleho vyše rok zariadený, len v PN neuvažuju o tom ako sa deti rodia a tak je nedostatok miest v škôlkach

xenicka13
11. jún 2012

stanicna a zavrety kut je ten isty pravny subjekt a su preplnene a na zapise pisali, ze beru deti prednostne z tohto okolia a este vseliake podmienky tam boli ktore deti uprednostnuju

maranat
autor
11. jún 2012

a keby sa skusim ohradit tym, ze som slobodna matka a dieta jednoducho nemam kam dat?
neviem no, mne sa ta nasa dedinska skolka vobec nepaci, su tam vsetky deti, male velke, vsetky v jednej triede no a proste katastrofa.

@xenicka13
@elise
@trixi

elise
11. jún 2012

@maranat na akej dedine máš teraz malú?

janka_pn
11. jún 2012

@maranat ja mam dieta v dedine pri pn a som s nou spokojna 🙂

trixi
11. jún 2012

@maranat argumentovat mozes, ale je to skor na p.d. Mam skusenost. Pre nich je dolezite, ze mas dieta umiestnene, ze nie si spokojna, to ich velmi nezaujima. Ale Ty mas dieta kam dat, chodi do skolky, pre nich je to vybavene. Ak nieco v tej skolke je zle, stazuj sa, ries to. Ja som bojovala a vybojovala. Bez uplatkov, ale pisanim staznosti, bojovanim za svoje prava. Co je to za zhnite v tomto state aby som davala uplatok za 3 rocne dieta? Ved je to chore. Tu na MK Ti nikto nemoze pomoct, je to len v Tvojich silach a v nalade dam na skolskom odbore na meste. V PN je vela neumiestnenych deti, plan je, ze sa bud dostavia pavilon na Dubceka, alebo sa rekonstruuju priestory na Trajana. Mesto rozpredalo priestory a budovy skolok a teraz nevedia co skor, pretoze je vela deti. A to mam info priamo od zdroja. Situacia s miestami v skolkach je fakt kriticka.

lovesista
11. jún 2012

skolky na dedinach su na lepsej urovni lebo v nich nie je tolko deti a ucitelky sa im stihaju venovat. na vybere skolky az tak nezalezi lebo nevychovane deti su uz vsade.. ci v meste alebo na dedine. to neovplyvnis.

maranat
autor
12. jún 2012

@trixi tak to som teda nevedela ze je to az tak zle ☹

xenicka13
12. jún 2012

inak aj v nasej skolke je zmiesana trieda deti od 3 do 6 rokov a nie je sanca sa tam detom venovat ako by bolo treba, a 18 deti sa tento rok nedostalo do skolok, ja by som ich zaniesla primatorovi, ved matky musia do roboty...

trixi
12. jún 2012

@maranat je to viac ako zle, je to katastrovalne. Mohla by som o tom napisat roman. 😠 A to je vlastna skusenost, nie ze jedna pani povedala. Musim sa smiat, ked pri podavani prihlasky su vypisane podmienky aby bolo dieta prijate do danej skolky, ha, ha, ha. To musi byt zo zakona, ale prax je uplne ina. Ja som si dokonca nastudovala skolsky zakon, mestske vyhlasky a cely rad dokumentov. A nenechala som sa odstrcit. Ked som davala prihlasku, riaditelka mi povedala, ze splnam vsetky podmienky aby syn bol prijaty - samozivitelka, pracujuca, trvaly pobyt v PN, bydlisko v lokalite ... Aky sok bol pre mna, ked mi prislo oznamenie, ze syna neumiestnili do ziadnej skolky. A zacal kolotoc - staznosti, stretnuti az to dospelo k tomu, ze si ma predvolali na skolsky odbor mesta a tam sedeli 3 damy, ktore mi dali poriadne pocitit, ze som dosiahla svoje, ale ako som si dovolila si stazovat a nech ihned stiahnem vsetky staznosti. Stala som tam ako taky somar - ako som si dovolila bojovat za svoje prava. V ten rok sa do skolok hlasilo 600 deti (clanok v novinach-odtial tie cisla) a prijali 200. A to mali pani na meste info, ze boli prijate vsetky deti, ktore sa hlasili do skolky. Neviem ako to bolo v roku 2011 a ako dopadli teraz pre september 2012, ale silne pochybujem, ze neprijali len 18 deti. Pre ten pocet by neplanovali rozsirovat skolky. A mohla by som pokracovat...

maranat
autor
12. jún 2012

@trixi tak to je smutne. ja byvam v kezmarku, teraz, ale cez leto sa stahujem do pn, a tu su sice skolky plne, ale s tak arogantnym pristupom som sa este nestretla. vlastne, tu su ludia celkom ini, nie len v tych skolkach, ale aj na uradoch a proste oni maju taky nejaky iny charakter, a do prvej skolky co som tu prisla mi malu prijali. tu ma jedna skolka 8tried, ta kde nastupujeme od septembra ma len jednu a prave to sa mi nepaci, ako sa pedagog moze venovat dietatu pri takom pocte deti...

takze v konecnom dosledku mozem byt asi rada, ze je vobec prijata tam kde je 😠

elise
12. jún 2012

@maranat ja som si na piešťany na mentalitu ludi zvykla až po 6 rokoch. je to zvláštne ale je to tak takto to vnima každu ktoprišiel žiť do pn z iných miest a to mi hovorili naozaj všetci s ktorými som sa o tom bavila. veľa šťastia možno by ti pomohla sukromná škôlka v strednej záhranickej škole na brezovej priamo v škole prostredie super aj učiteľka aj angličtinu maju malý tam pár mesiacov chodil stálo to 160 euro mesačne ale bola som spokojná 🙂

elise
12. jún 2012

@trixi ja som v roku 2011 dávala žiadosť aj som to riešila cez MŠ SR pani hajdukovu cez školsku inšpekciu aj cez tu prepudrelu pani na mestskom urade čo si tam hovori veduca pre škôlky. povedala mi že sa snažili prijať aj postihnute deti nato som jej argumentovala ved máte nedostatok miest v škôlkach pre pracujuce matky a ked zobreiete postihnute dieťa tak to "zaberie"3 miesta na čo sa osopila že som neludská ja som jej argumentovala tým že mali sledovať demografický vývoj pôrodnosti a podla toho rozširovať triedy novu triedu čo zriadili na trajane boli zmiešaná 3-4 ročná skupina deti. a maému som aj vybavila trvale bydlisko aj pracuje aj všetko sme splnali

elise
12. jún 2012

@lovesista v našej dedine sa o deti nestarali tam ako keby zastal čas deti sa nudili a bili malemu šlo o život tak som rada že sa mi podarilo vybaviť škôlku v inej dedine ale väčšej od našej

maranat
autor
12. jún 2012

@elise praveze ja som rodena piestanka, takze mentalitu piestancanov velice dobre poznam, ja som sa prestahovala "za laskou" na vychod, no kedze tu je malo prace, nizsia zivotna uroven, tak bohuzial musime za "vacsi komfort" platit dan v podobe arogantnych spoluobcanov.
ja som si tento rozdiel uvedomila, az ked som piestany opustila.

xlucia
12. jún 2012

@maranat prosim ta a cim je mentalita piestancov taka ina. v dobrom ci zlom?

maranat
autor
12. jún 2012

@xlucia lucka, bohuzial to vidim v zlom. Samozrejme, nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ale vlastne cim dalej clovek na zapad ide, tym stretava viac a viac arogantnych ludi, kt. zaujima v provom rade vlastne stastie az potom dakto ostatny... A potom sa clovek rozhorcuje, ze nikoho tu nic nezaujima, skolky nas odbiju, urady tiez, tu napr. som sa s dakym takym nestretla, ludia mi tu pridu ustretovejsi a laskavejsi.

moznoze to tak vidim len ja 😨 🤐

xlucia
12. jún 2012

@maranat iiiha, tak toto som si piestanoch nikdy nevsimla 😒

trixi
12. jún 2012

@maranat budete byvat tu v PN alebo na dedine? Inak, ludia su rozni vsade, aj arogantni ci na vychode alebo zapade. Mam skusenosti z uradmi na vychode - niekedy mam pocit, ze som na inej planete, ked tam nieco vybavujem, niekedy v dobrom ale aj v zlom.

maranat
autor
13. jún 2012

@trixi na dedine

lucikek
29. júl 2012

Ahojte, mate niekto skusenosti so skolkou na ul. 8 maja na juhu, s tou vyssou. Dcerka tam nastupuje teraz od septembra.
Dakujem

abbey1
29. júl 2012

@lucikek Mne tam chodila dcérka, ale už má 12. Avšak väčšina učiteliek je tam tá istá. Niektoré učiteľky sú tam veľmi milé, niektoré by som z diaľky obišla. Kľudne napíš IP. Mladšiu dcérku o rok tam však už nechcem dať. Ale myslím, že je to rovnaké vo všetkých škôlkach. Niektoré učiteľky deti milujú, niektoré do školstva nepatria. 😉

trixi
31. júl 2012

@lucikek chodia tam susedovie dvojicky a kamaratkin syn - nic zle som od nich na skolku a ani na ucitelky nepocula. Ucitelky robia co musia, nieco naviac nehrozi. Ked rozpravam co vsetko robia ucitelky pre deti v Matkovej skolke, tak len pozeraju. Vsetci su vsak radi, ze deti su v skolke a ze to nemaju daleko od domu.

lea132
3. sep 2012

Ahojte,pristahovali sme sa do Piešťan a malu by som rada dala do skolky,jediná možnosť j asi sukromna,chcem sa spýtať,aké skúsenosti máte so Sunny days,koľko vychádza a vlastne či prijímajú priebežne počas celého roka. Ďakujem

vanulienka
5. sep 2012

ja som svoju dcerku dala minuly rok do skolky na trajan,zobrali mi ju aj ked v decembri mala 3 roky.tento rok bohuzial mi ju preradili do triedy kde su prijate nove deti..s odvovodenim ze to rozdeluju podla veku dietata a ona bohuzial bola spolu s dvoma chlapcami ta najmladsia a tak mi ju supli do triedy kde deti zacinaju- takze kazde rano si musi moja dcerka vypocut tie nareky deti,ktore su uz davno za nami.ma nove ucitelky.aj ked tvrdia ze sa prisposobia tym starsim detom aj tak absolvuje zas to iste kolo co minuli rok .deti ktore su prvy krat v kolektive budu stale chore cize mozem sa pripravit na dalsi pobyt viac doma ako v praci.mala si za ten rok zvykla na ucitelku,mala svoje kamaratky na ktore sa cele dva letne mesiace tesila ze sa konecne budu spolu hrat konecne sa tesila do skolky a hned prvy den nas takto podrazili.moja staznost u zastupkiny nepochodila ze uz maju plne vsetky triedy a to je zo zakona rozdelene.tymto systemom som absolutne zaskocena,nespokojna,sklamana..keby som vedela ze to takto prehodia tak ju dam o rok neskor..a vazne rozmyslam nad tym ze si ju necham doma..zo skolkou som inak spokojna aj s ucitelkami..problemove je skor odhlasovanie zo stravy kedze to je skolska jedalen tak ked vam dieta ochorie cez vikend tak odhlasit sa da potom uz len od utorka cize ak nechcete aby vam prepadol obed v pondelok musite si pekne s obedarikmi ist prenho.na inych skolkach to takto zevraj nie je...

trixi
5. sep 2012

@lea132 ahoj, syn chodil do Sunny ked mal 2 roky a 4 mesiace, co je cca pred 2,5 rokmi. Dalo sa prihlasit pocas roka (Matko zacal v januari). S pani ucitelkou som bola spokojna, panovala tam taka kludna atmosfera. Horsie to bolo vtedy so stravou, pretoze deti dostavali obed zo skolskej jedalne a ked boli prazdniny, tak jedlo nemali. Kto nechcel aby dieta jedlo skolsku stravu - varenu pre stredoskolakov, tak mohol nosit svoje jedlo. Lenze deti, ktore mali skolsku stravu to jedlo dostali do taniera a tie co mali prinesenu jedli s plastovych misticiek, jedlo bolo ohrievane v mikrovlnke. Desiata a olovrant mali deti to co si doniesli. Ako je to vsak dnes tak to neviem. Inak co sa tyka starostlivosti, programu, tak som bola velmi spokojna.

@vanulienka ziadny zakon neupravuje usporiadanie deti v skolke. Co je to za blbost. Teda ja som skolsky zakon mala nastudovany pred 2 rokmi, ked som bojovala o miesto v skolke a nic som take necitala.
A co sa tyka odhlasovania stravy, tak aj v nasej skolke je to tak. A to maju svoju kuchynu.