Škôlkari a športový deň v daždi

sirell
30. máj 2013

Maminky, chcela by som poznať Váš názor, preto otváram diskusiu.
V nasej skolke bol na dnes naplanovany pre deti sportovy den. Kedze prsalo - lialo v podstate cely den, tak som si myslela ze akcia sa konat nebude, resp. urobia to vnutri. Pri vyzdvihnuti dcery zo skolky som bola nemilo prekvapena, ze akcia sa konala vonku v zahrade v dazdi. Dcera mala svetrik este o piatej poobede mokry, pricom na nom mala oblecenu sustakovu vetrovku. A to vraj oblecenie dali susit - vetrovka bola poobede sucha, ale svetrik bol vlhky. Zda sa Vam normalne, ze ucitelky "vyzenu" deti vonku, ked je 10° C a prsi, len preto ze mali dojednanu akciu a nehceli to rusiť?

zuzin78
31. máj 2013

@sue my chodime tiez stale vonku, ako jedina som bola vonku v zime,ked bolo minus a snezilo, a deti uz brali ATB... len kvoli skolke, lebo tam u nas zoberu aj chore dieta 😠 ...

jasminet
31. máj 2013

@sirell aj u nas bol vcera sport. den. a kedze prsalo, tak som myslela, ze to zrusia. ale nie... jedine co zrusili bolo skakanie do piesku. myslela som, ze malej aspon prsiplast oblecu ked ho ma celorocne v skrinke ulozeny, ale tiez nie a bundy a ciapky boli este vecer mokre. ked neprsi ale je pod mrakom, tak sedia vnutri, ked prsi alebo mrzne, to von idu 😅 😀 😕

mata1001
31. máj 2013

tiez mi to nepride normalne aby v dazdi pobehovali vonku...ak uz nechceli akciu zrusit tak mali napisat oznam ze ,,AKCIA BUDE ZA KAZDEHO POCASIA,,a kazdy rodic uvazi ake oblecenie da svojmu dietatu...teraz budu mat chripkove prazdniny,lebo 3/4 deti ochorie :(

miriam11
31. máj 2013

v nasej skolke musia mat deti vzdy prsiplast a gumaky. Deti by mali chodit von za kazdeho pocasia (samozrejme, primerane - nie vo vichrici, v burke a podob.) Otuzovat a otuzovat, ved nie su z cukru. Ale, pokial ucitelky vidia, ze vacsina deti nema vhodne oblecenie a obuv do dazda, tak mali akciu presunut na iny den.

evabb35
1. jún 2013

@sirell patrím medzi strelené mamy, čo chodia s dieťaťom von aj za lejaku, resp. na výlete nás hustý lejak neraz zastihol. Takže máme gumené čižmy, gumené nohavice, pršiplášť /hľadám vždy kvalitný/ , flisovú mikinu - skrátka dávam prednosť funkčnému detskému oblečeniu pred moderným detským oblečením. Dnes je na trhu rôzne kvalitné funkčné oblečenie na von aj pre deti a netreba za tým ísť ani do športového obchodu. Šušťákovým vetrovkám už dávno odzvonilo. Nahradili ich bundy, ktoré nepremoknú ani v lejaku a na ne pre istotu ešte dobrý pršiplášť.

sirell
autor
1. jún 2013

milé maminky, ďakujem Vám všetkým za Vaše názory.
keby v skolke chodili von za kazdeho pocasia, tak to beriem, ze je to OK, ale oni nechodia
napr. vcera, ked len mrholilo neboli vonku vobec, z dovodu ze "prsi".
aj tak si myslim, ze vacsina maminiek nechodi vonku s detmi v dazdi, ja patrim medzi ne a je mi ukradnute tvrdenie ze deti treba otuzovat - t.j. chodit vonku aj v dazdi. zima mi nevadi, chodim s detmi von aj ked mrzne (takze otuzujeme) ale v dazdi radsej ostaneme doma a preto sa mi nepaci ze ucitelky "vyhnali deti do dazda".

mamavera
2. jún 2013

som učiteľka, deti majú naozaj ísť von za každého počasia a mali by mať na to v škôlke vhodné oblečenie, vrátane oblečenia náhradného, aby sa mohli v prípade potreby prezliecť (môžu sa aj pocikať, obliať). Súhlasím so všetkými maminami, ktoré tu píšu, že imunita sa nebuduje somarinami z lekárne, ale pobytom vonku a zdravou stravou. Lenže iné je ísť v daždi (nemyslím prudký lejak s vetrom) von na prechádzku v gumákoch a pršiplášťoch - musia mať všetky deti a iné je mať v daždi športový deň - to mi pripadá divné. Veď stačí pripraviť dve alternatívy - jedna pre športové hry vonku, jedna dnu.

keysi
2. jún 2013

Tak sa trochu vžime do kože učiteliek..., určite sa ani im veľmi nechcelo trmácať sa v daždi po vonku..., ale skutočne je to tak, že pobyt vonku sa má dodržiavať min. 2 hoďky, jedine pri extrémne nepriaznivom počasí (viď vyššie menované) nie. Vedenie to nerado vidí, keď sa to nedodržiava..., takže pani učiteľky si len plnili svoju povinnosť. Samozrejme ako dospelé osoby určite zvážili, aký charakter ten dáždik mal a tiež dĺžku pobytu. Preto hneď sa vyvŕšiť na pani učiteľke mi príde zbytočné. Skôr pripomeniem, že náhradné oblečenie v skrinke je nutnosť-zo strany rodiča. Ani najsamlepšia učiteľka na svete neprezlečie vaše dieťa, keď nie je do čoho. Nehovorím o poznámke, že veci neboli vysušené..., kde by ich asi sušila...A ešte jeden zaujímavý a zamyslenia sa hodný postreh: predpokladám, že viete, aké je to vydržať s vlastným dieťaťom zavreté doma pri nepriaznivom počasí. Tak si to vynásobte 20x a skúste porozmýšľať, čo sa asi deje v tom plne organizovanom chaose od Božieho rána do poobedia, bez toho, čo by len pätu von vytiahli. To je na metáľ a nie na prapodivné poznámky. Mimochodom, pred rokmi, keď sme boli my malými deťmi sa to praktizovalo tak isto, ale nik nemal potrebu to riešiť a ochkať nad jedným detským sopľom, ktorý si skôr užíva v zavretej triede plnej detí, ako vonku na čerstvom vzduchu. Howk.

annaanna
11. okt 2018

@andreah25 súhlasím s tebou