Sťahovanie do Bratislavy a škôlka

trankvila
8. júl 2017

Dobrý večer maminky,vzhľadom k tomu,že pochádzame z východu, kde niet práce, rozhodli sme sa presťahovať do Bratislavy. Tam kde sme bývali pred tým, sme zapísali dcérku do škôlky, aj keď 3r.bude mať až v decembri, bezproblémov nám ju zobrali.A teraz ten hlavný problém, počula som, že štátne škôlky v Bratislave požadujú trvalý pobyt v BA,presnejšie, v akej časti BA byvas, tam hľadaj škôlku. Bratislavčanky,ako to teda je?My ideme do podnájmu, kde trvalý pobyt určite nedostaneme,máme vôbec šancu na škôlku? Či musíme riešiť súkromnú? Ďakujem za všetky odpovede😉

mummy01
8. júl 2017

@trankvila umiestnit 3rocne dieta v skolke v Ba je takmer nemozne. Skolky su preplnene. Neviem ako to je s trvalym pobytom ale my sme chceli dat dceru do skolky mimo bydliska a nezobrali nam ju ani na druhy krat.

aries24
8. júl 2017

@trankvila ahoj,no bude to tazke,ale mozno budete mat stastie.Mi sme sa dostaly do skolky az ked mal maly 4roky 8 mesiacou/tiez sme decembrovy/.Drzim palce🙂

loginexistuje
8. júl 2017

@trankvila ziadna sanca a teraz uz vobec treba skusit sukromnu aj to moze byt problem

loginexistuje
8. júl 2017

Teda zavisi od sumy co viete na skolku dat treba si to prepocitat tak 400 eur mesacne rataj aj so stravnym

dai
8. júl 2017

@trankvila ahoj. Asi bude problem - radsej s tym rataj - ja mam obe deti v sukromnych zariadeniach - ceny rataj ako loginexistuje dala - skor pkus k tomu este... ak budete mat ale obaja dobru pracu tak to nebude problem... drzim palce( aj tu sukromnu ak chces dobru treba co najskor zacat vybavovat )

esther03
9. júl 2017

Bez TP v danej mestskej časti bez šance + dieta este nema 3 roky, cize aj keby si to teoreticky chcela skusit, tak prihlasku az buduci rok v aprili. Ale teda 3r. deti s TP v BA maju problem sa dostat do skoly nieto cezpolni. Ak chces dieta niekde umiestnit rychlo sa obzeraj po sukromke, bo kvalitne za "dobru cenu" su rychlo vybookovane.

mirka17
9. júl 2017

@trankvila bez trvalého pobytu a v čase kedy už je po zápise veľmi ťažko umiestníš dieťa do škôlky. Moje dvojičky budú mať tiež 3 roky v decembri a bez problémov ich zobrali do škôlky v Bratislave, ale máme tu trvalý pobyt. takže nie je to až také katastrofické ako to opisujú niektoré maminy, že aké nemožné je umiestniť 3 alebo 4 ročné dieťa do škôlky v Bratislave. Už pri zápise ked som sa pýtala riaditeky či je nejaká šanca, tak riaditeľka s kľudom angličana mi povedala že nevidí žiaden problém. bývame v dúbravke.

liz_lemon
9. júl 2017

ja poznam pripad, kedy zobrali dieta bez TP v danej mestskej casti, ale bol tam uplatok

esther03
9. júl 2017

@mirka17 Petrzalka, problem aj s TP

dai
9. júl 2017

@mirka17 tak dubravka je asi vynimka😉 ja som pozerala stare mesto a petrzalku pri starom meste...

katriona1
9. júl 2017

tak ono záleží o jakou mestskou část se jedná, v nekterých je težké dostat díte do školky i s trvalým pobytem a v jiných by to být problém nemusel, já jsem z Devínské a dcera byla prijatá do školky letos od januára a 3 roky mela ve februáru, bylo takto uprostred roku prijatých více detí, kamarádky syn je decembrový a kdyby chtela mohl jí už od septembra, co vím tak tady jsou prijímané všechny deti a treba i ta Dubravka je na tom s prijímáním detí dobre, akorát už je ted po zápise tak nevím jestli ješte letos neco vybavíš

esther03
9. júl 2017

@katriona1 ja viem o Petrzalke, Starom meste a Vrakuna/Biskupice, ze je total na prd

trankvila
autor
9. júl 2017

Tak,trvalý pobyt by sme mali v BA,to je vyriešené, tak šance by boli väčšie 😀
Myslíte že máme odvolať škôlky a zistiť, či by nám ju zobrali?či radšej hľadať bývanie niekde v okolitých mestách, dedinách? Stupava,šala,šamorin,malacky,poprípadne vám budem veľmi vďačná za akúkoľvek radu žienky

trankvila
autor
9. júl 2017

@esther03 máme zajednany byť v časti Rača

liz_lemon
9. júl 2017

@esther03 v Biskupiciach zobrali bez problemov aj deti, ktore nemaju 3 roky k 31.08.

tetapetra
9. júl 2017

@trankvila ani na dedinách v blízkosti BA ti ju nevezmu. Veľa detí, jedna škôlka. TP musí byť. Rovno ries súkromné škôlky. A keďže je po zápise na štátne zabudni úplne

aries24
9. júl 2017

@trankvila a v ktorej casti Race?Ja som podavala prihlasky na 7 skolok v okoly Race a akurat sa 1 zo skolok zvacsovala a za tie 2 roky co sme tam chodily.sa zvacsila aj dalsia🙂))takze sanca je.len neviem ci este tento rok.Ak budete mat TB v Raci bolo by to super.lebo ak budete mat TB napr v Dubravke.budu Vas posielat tam.Ale treba vyskusat.mne to trvalo 3 roky.kym ho zobraly.ale Vam sa to mozno podari hned😉clovek nikdy nevie😉

mija22
9. júl 2017

my sme z mesta pezinok..co je od race mozno 13 km...a katastrofa so skolkami. Dcera je oktobrova ale keby tu nemame vsetci TP a nema tam staršieho surodenca dca roky tak vez sance nezobrali septembrové deti.. nieto este mladsie...november december atd...takze velke dakujem riaditelke ze uprednostňovala

loginexistuje
9. júl 2017

@trankvila okolite dediny a mestecka su na tom horsie ako BA a inak ani by som si nevedela predstavit ako by si ju am vozila v tych rannych zapchach tu su dost vyrazne problemy nielen so skolkou ale aj s pediatrom skolou a pod ale vsetko je zvladnutelne a
Zavisi od tvojho prijmu conbudes mat

esther03
9. júl 2017

@liz_lemon cca 2 roky dozadu, aktualne viem Petrzalku a Stare mesto

jajamalka
9. júl 2017

nechcem ti brať nádej, ale pokiaľ ste v máji nepodávali prihlášku už do škôlky v BA, tak šanca, že ti ju bez prihlášky prijmú od septembra je nulová. Ak vám to rozpočet dovolí, hľadala by som dobrú súkromnú škôlku.

jana_eyre
9. júl 2017

U nas uprednostnuju deti s trvalym pobytom a kedze je u nas velmi vela deti, tie bez TP sa ani nedostanu na rad.. Minuly rok som dala kamaratke TP u nas, aby jej malu zobrali (nemohli kvoli obci skolaudovat) a zobrái ju az na odvolanie v priebehu roka, ked nejake deti nenastupili..

Ale u nas tento rok nebrali absolutne nikoho.. So skolkami je to v tejto casti slovenska uplna katastrofa..

Ale skus obvolat skolky, je mozne ze ak sa posnazis, nejake miesto najdes, ale radswj s tym nerataj..

esther03
9. júl 2017

@trankvila a ako budes stihat z tych "dedin a miest okolo" vyberat dieta? Sala - BA je 70 km cca hodina cesty bez zapchy (zapcha je vzdy minimalne na obchvate v casoch rannych a poobednych) cize rataj 1,5 rano + 1,5 hodiny poobede. Pri Samorine sa priprav na iny hard core rano a poobede. Tam ak nejdes rano do 7.00 cez Slovnaft a poobede do 15.00 tak cakaaaaas do aleluja. Stupava, Malacky neviem, mozno baby budu vediet.

liz_lemon
9. júl 2017

@esther03 2 roky dozadu som tam davala syna, a vtedy tiez nebol problem, spoluziakov ma aj takych, ktori mali 3 roky az ku koncu roka, a v triede ani nemaju plny stav

zbruna
9. júl 2017

@trankvila Skus zavolat do MS Krikova (Vrakuna), mozno by este mohli mat par miest, otvarali aj svoju pobocku na Bodvianskej...

esther03
9. júl 2017

@liz_lemon kamoskam decka nepobrali...asi je to indi vindi

liz_lemon
9. júl 2017

@esther03 v Biskupiciach nezobrali? to sa mi ani verit nechce, vsetky deti z ihriska chodia do skolok...mozno myslis Vrakunu, tam je skor problem

vodavodickova
9. júl 2017

ja za Kramare hlasim aktualny stav,co viem- nam do skolky nezobrali septembrovu dcerku,ani dalsim maminam,co poznam.dokonca ani 3,5 rocne niektore nevzali...takze tiez nic moc.a to mame TP na Kramaroch.

mamutka
9. júl 2017

My sme tiež v Dúbravke a teda pár rokov dozadu to problém bol a dost velky. My sme dva roky platili súkromnú, kamarátke 4-ročného ledva zobrali keď sa odvolavala, inak ani nemôže nastúpiť do práce. Takže je to aj o šťastí asi. Mne aj do práce potom volali, aby si preverili, či robím, lebo TP nebola jediná podmienka... Ak bola matka doma, bez práce, tak dieťa nebrali, berú iné. Takže závisí od škôlky a šťastia.

trankvila
autor
9. júl 2017

Ďakujem vám žienky zlaté za všetky rady,názory.. V auguste prídeme do Rače a uvidíme ako sa veci vyvinú. Budem tam sama, tak by som aj rada niekoho milého spoznala 😉