Syna nepreradili do veľkej triedy

jani74
16. máj 2012

Ahojte, prosím o pomoc - radu ako by ste riešili: máme syna, ktorý je nar. 3.9. a je v malej triede (je ich tam spolu 20 detí). Škôlka rozhodla, že teraz od septembra pôjde 17 detí do veľkej triedy okrem 3 a aj nášho syna. Vraj len preto, že je narodený až v septembri a preto lebo potrebujú uvoľniť miesto novým, ktorých je veľa a veľa detí odchádza aj do školy. Všetci jeho kamaráti idú do veľkej triedy a zostane len on ako najstarší a jediný chlapec a dve malé dievčatká jedno septembrové a druhé až marcové. Ako by ste toto riešili? Išli by ste za riaditeľkou?Alebo ako?Je mi veľmi ľúto syna lebo do škôlky sa tešil hlavne kvôli kamarátom a teraz bude sám a najväčší a bojím sa, že zakrpatie medzi mrňatami emoticonĎakujem za každú radu.

erika2x
16. máj 2012

Určite ho mali dať do veľkej podľa mňa. U nás idú do veľkej aj 5 ročné, aj keď nejdú do školy, ale predsa v malej sú len maličkí. Tam je viacej hrania, vo veľkej predsa len sa už aj učia, logickejšie veci náročnejšie. Podľa mňa bude v medzi malými upadať. Skúsila by som to riešiť. A ešte jedna vec: keď je 3.9. mohla si ho dať do školy, nechcela si? To už je teraz neskoro. Ale určite do veľkej!!!

vefi89
16. máj 2012

@erika2x má 3 roky, pozor 😅
@jani74 jedna vec je, že žiaľ je to podľa dátumu nar.. druhá vec je, aká je riaditeľka? ak je rozumná mohla by to pochopiť a za opýtanie nič nedáš 😎

dadis
16. máj 2012

@jani74 moj nazor je, ze taketo veci riesia najma rodicia a deti si zvyknu. Moj syn je tiez v najmladsej triede, bude mat v auguste 5 a najmladsi chlapec v triede mal v marci 3. Urcite mi neupada, napreduje a rozvija sa, stale sa uci nieco nove, mam pocit, ze je rovnocenny partner pre rovesnikov a bez predsudkov pristupuje aj k mladsim detom. Ano v MS postupuju vo vyucbe podla statneho vzdelavacieho programu, ale zase necakaj od toho zazraky. Radsej si kazde poobedie/vecer so synom sadni, preberte nejaky detsky casopis, citajte si knizky a neboj sa, ze dieta "upadne"...je vela deti, ktorym sa rodicia nevenuju, pridu domov sadnu si za tv alebo comp a to potom mozu mat v skolke aj Einsteina a aj tak im to nepomoze...
Ale kedze moj syn bude buduci rok predskolak, tak ho "prehodia" rovno do predskolskej triedy a tiez zmeni kolektiv, v tejto triede ma 2dobrych kamaratov a vsetky deti sa maju velmi radi (rovnako ako aj minuly rok v inej skolke). Lenze viem, ze tak to v zivote chodi,ved predsa nezijeme cely zivot v jednom kolektive, je dobra aj tato skusenost- prist niekam ako novy a oblubit /zvyknut si na novych ludi, "stari" nam zostavaju (to ze nebudeme spolu v triede neznamena, ze sa prestaneme mat radi) a tak zvacsujeme okruh nasich znamych a kamaratov...