Syna sa doma do škôlky teší, ale ráno plače

8. sep 2021

Ahojte. Viem, ze sa to tu riesi uz xy krat, ale potrebujem poradit.
Mam doma 3&5 rocnych skolkarov. Starsi uz chodi 3. rok, je maximalne v pohode aj adaptaciu mal uplne super.
No mladsi doma ze skolka je super, ze maju super hracky, vsetko, ale rano v satni rev neskutocny ze preco nemoze ist domov. Lenze o 2 tyzdne nastupujem do prace a teda pre svoju vnutornu pohodu potrebujem nastupit. (par krat ma vyplo a bolo mi jedno co ti 2 robia, na par minut)
Prosim Vas ze ten rev prejde a ze si zvykne. Uz som z toho zufala. V skolke sa tvarim ze som nad vecou ale pridem domov a ma to zlozi.
Syn je tam zatial na 3 hodiny cca. Podotykam ze neni mamin cecok. Manzel moc nevie ich nosit lebo o 8-mej musi byt v robote.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulicek
8. sep 2021

jasné, že to prejde. aby som ťa povzbudila - ja som nastúpila do práce a mladší musel ísť hneď na celý deň. proste nebol priestor na adaptáciu. do škôlky plakal on, zo škôlky smerom do práce ja. teraz chodí štvrtý rok a aj tak má občas také "plakacie" chvíle, že mu budem chýbať, že mu je smutno, že nechce ísť. ale zavrú sa dvere, vbehne medzi deti a už počujem len smiechy. základ je, aby si ty bola v pohode a určite si aj dieťatko zvykne.

anjelicek26
8. sep 2021

Proste sa nerad luci - normalna vec. Stale si opakuj - ma tam hracky, kamaratov, brata, nikto ho tam netyra, je mu tam dobre.

leuska15leuska15
8. sep 2021

Taky detský psychológ, Marek Herman vraví, že nie je dôležité, čo robí dieťa v šatni ale čo robí, keď odíde maminka. Ci sedí 8 hodín (v tvojom prípade 3) v kúte na stoličke a neprestajne reve, alebo ci sa ide hrať.

renka30
8. sep 2021

Ak nepreplače celý deň tak si nad tým nelámte hlavu, ja viem, že človeka to mrzí, hlavne maminy. Možno by som skúsila, aby chalanov vodil chvíľu ocko, veď škôlka je isto otvorená už skôr. Jemu možno vôbec nebude plakať. Hlavne sa v šatni netreba veľmi dlho lúčiť, odovzdať dieťa učiteľke a odísť.

andreadca
8. sep 2021

Moja revala každučké ráno, do posledného dňa v škôlke...ale len v tej šatni, potom bola v pohode. Neplakala jedine keď išla s otcom. Bože...to boli rána, ešte teraz mi je ťažko keď si spomeniem :(

anjelicek26
8. sep 2021

@leuska15leuska15 ano tak... je rozdiel, ked dieta trpi - place opakovane pocas celej doby v skolke, s nikym sa nehra, nekomunikuje, pocikava sa tam, nechce jest, pit...tam treba dieta zo skolky zobrat (a dat napriklad opatrovatelke), ked mama musi do prace. Ale ked dieta place v satni - robi sou pre mamu, kedze pred nou si dovoli vsetky svoje emocie ukazat von... neznasa lucenie, ale to neznamena, ze nema rado skolku a niektore veci, ktore tam robia.

nika23t
8. sep 2021

Neboj sa, deti väčšinou škôlku zvládajú lepšie ako my mamy, aj napriek rannému plaču. Moje obe plakali takmer každé ráno, a to celé tri roky v škôlke. Pritom zo škôlky odchádzali spokojne, urozpravane a plne zážitkov. Len tie rána boli aj pre mňa hrozne... Keď mohla svokra, odviedla ich ona, pri nej dievčatá neplakali. Ani pri manželovi. Ale keď som šla ja, tak to bolo sĺz a sĺz. Neviem Ti povedať, či Tvoj malý prestane plakať, ale pre mňa bolo smerodajne, že v škôlke boli spokojné a ze aj zo škôlky odchádzali s tým, že deň bol ok. Držím palce a prajem veľa trpezlivosti 😉

azurova99
8. sep 2021

Tiež mám podobný problém, poobede chce ísť do škôlky a ráno už nie dnes plakala prvýkrát od pondelka že aj včera trochu ja prišla domov a zložili má to tiež, ostala na celý deň, chcela som ju nechať len na doobedie, len muž stále že keď bude predskolak si nebude môcť zvyknut že neprídem hneď poobede po ňu, taktiež keď bude v skole

autor
8. sep 2021

Baby dakujem Vam krasne za povzbudenie. Je pravda ze teda ja to nesiem strasne a normalne mi je z toho do placu. Ale dnes som ziskala nadej ze bude fakt lepsie. Zjedol celu desiatu. Doteraz nic mi nechuti. Tak od zajtra aj tak nema inu moznost lebo mam vybavovacky. Bude aj obed 👍

dzejsik
8. sep 2021

aj náš ráno zaplakal, keď sme vošli do triedy, že nejdem s ním, podala som učiteľke, počkala pol minúty v šatni a už bolo ticho, takže naozaj ak učiteľky vravia, že cez deň ok, tak je to ok (robila som v jasličkách a aj to najuplakanejšie dieťa si tam po 2-3 týždňoch zvyklo na prostredie, kamarátov, nás)