Trápi ma synov odklad do školy

lusy9911
4. máj 2020

Ahojte.syncek mal v januári šesť rokov.mal by ísť v septembri do školy ale dávame mu odklad a ja to strasne zle znasam.chodime aj na logopediu.odklad odporúča aj logopedicka,pani učiteľka v škôlke aj ta školská zrelosť mu nevyšla dobre.ze je veľmi hravý,nesústredí sa,grafomotoriky je tiež sláva.venujem sa mu doma.citame macka pusika,robili sme všetky zošity Kuliferda,nakúpila som mu rôzne zošity na trénovanie grafomotoriky.ani kreslenie nie je bohvie čo.nie je na tu školu zrelý.nedokazem sa cez to nejako preniesť.stale mám pocit že ostatne deti sú šikovnejšie.

betulinka1
4. máj 2020

@lusy9911 super aspon bude mat o rok viac slobody od uloh a povinnosti, dozreje a bude na skolu lepsie pripraveny. Nic nestrati naopak podla mna skor ziska. My cakame na testovanie tiez ale keby dali odklad, mne by to nevadilo. Necham si poradit od skusenych.

lilly30
4. máj 2020

@lusy9911 nás malý má tiež odklad síce on je augustový.a vôbec neľutujem že nejde teraz do školy.ved o nič nepride za ten rok ešte mu to pomôže a budúci rok bude z neho prváčik ako vyšitý 🙂 vôbec to neries.a nemyslím že nie je šikovný myslím tvojho každé dieťa je niečím výnimočné a určite aj to tvoje 🙂

anulienka26
4. máj 2020

@lusy9911 vôbec sa netráp 🙂 mňa mamka tiež dala do školy o rok neskôr a nikdy to neoľutovala. Keď som nastúpila ako 7 ročná, ja som sa úplne sama doma učila už od prvého ročníka. Rok hore,dole. Narobí sa celý život. Určite sa cez to povznes a naozaj si nerob starosti 🙂 časom pochopíš, že si pre neho urobila to najlepšie, čo si mohla 🙂

pribinak
4. máj 2020

Prosiiim tá, ešte sa môže prejaviť ako matematicky či technicky talent
Toto tá vôbec nemusí trápiť. Dopraj mu šťastne detstvo a hotovo

solange7
4. máj 2020

@lusy9911 toto by bolo posledne, co by ma trapilo 🙂 odklad je super vec, o rok dlhsia bezstarostnost. V skole sa buduci rok lepsie sustredi. Ja som mala tiez odklad a nie preto, zeby som bola zaostala. Sa cudujem, ze si taketo veci ludia beru k srdcu. Ved to je uplne normalna situacia.

althejka
4. máj 2020

@lusy9911 ono to nie je zaruka urobit vsetky pracovne zosity, nakreslit milion obrazkov a trenovania. Proste ta hlavicka potrebuje cas a je len dobre ze odbornicka podporuje dopriat mu cas, ktory nikomu a ani jemu neublizi. Bude mat rok cas na to, aby sa mohol viac hrat, dobehnut co treba a potom ist pripravenejsi. To ze ta to trapi chapem, ale viac by ta trapilo keby nestihal v skole, peipadne by zaostaval a nechcel by tam ani chodit. Co je to rok? 😁 takze hlavu hore a nestresovat ze dieta je menej sikovne. Nie je, je sikovny a urcite zlaty a mama sa mu bude venovat o rok dlhsie, kym sa mu bude venovat skolacky. To je cele ♥️

janickacrazy
4. máj 2020

@lusy9911 prečo ťa to tak trápi? ved je to pre jeho dobro, ked sa na tom zhodli viacerí odborníci, tak asi je to potrebné, chcela by si radšej, aby nastúpil do školy a každý den by ste sa doma trápili s úlohami, ktoré by mu vôbec nešli, nervačil by, plakal a chcel sa radšej hrať? určite je šikovný na niečo iné, moj malý tiež bude mať asi odklad, lebo má oneskorený vývin reči a čo hádam sa nezbláznim, akože nadšená z toho nie som, ale ak mu to pomože, tak čo urobím

januarova
4. máj 2020

@lusy9911 , ja som dala synovi pred par rokmi odklad, suhlasil so mnou iba muz. Cela rodina do nas hudla ze naco. A bolo to najlepsie rozhodnutie. Syn nebol emocne zrely. O rok sa uz do skoly tesil, ucenie v pohode. Teraz je uz siedmak, nic mu neutieklo ani nic nestratil.

lusy9911
autor
4. máj 2020

Ja ani neviem prečo to tak strašne prežívam.asi ta predstava že skoro osem ročný prváčik.on má strašne dobrú pamäť aj logické myslenie má super.na mňa strašne vplýva aj okolie a aj čo všetko od tých detí chcú.vsetci jeho kamaráti zo škôlky idú do školy.budem sa musieť nejako cez to preniesť a dúfať že za ten rok do toho dozreje

janickacrazy
4. máj 2020

@lusy9911 inak prípravný ročník nemáte u vás? lebo aj to by bola možnosť

lusy9911
autor
4. máj 2020

@janickacrazy bohužiaľ nie

althejka
4. máj 2020

@lusy9911 netreba mu to nijako emocne podavat ze vsetci idu. Ani preco on nejde. Proste to tak vychadza a on sa nebude tym trapit. Obcas maju deti istotu v takom viac vecnom oznameni a namotivovat ho ze on sa este moze rok v skolke hrat a potom pojde tiez. Je velmi dolezity postoj rodica. Tak sa voci okoliu treba obrnit, nevysvetlovat. Je to tlak, ale nie ich dieta. Jasne ze dozreje a bide to vsetko v poriadku. Na svete su horsie veci ako rocny odklad 👍🏻☺

lusy9911
autor
4. máj 2020

Ďakujem baby za podporu

sebastianmichal
4. máj 2020

Ja tiez pojdem s malým ku psychologicke kedze moj je septembrový a uz bude mat 7 tym ze je narodeny predčasne tak trosku meska v nejakych veciach som velmi zvedava co mi odporuci pretoze vobec neviem vi ma ist alebo nie kazdy hovori ze nech ide kedze ma aj mladsieho brata o 2roky ktory by tiez mal ist do skoly s mim ked mu dam odklad. Taze viem sa trochu vcítiť ze ako prvak bude 8rocny ale zase len nech to zvladne

vlucifuk
4. máj 2020

@lusy9911 Ja ťa tiež chcem povzbudiť , ale aj povedať, že ťa absolútne chápem.My máme dvojčatá, sú novembroví, takže ešte o dva mesiace starší od tvojho syna. Narodili sa predčasne a jednému všetci odborníci odporučili odklad. Druhý by školu dal, hoci grafomotorika tiež nie je žiadna sláva, ale rozhodli sme sa ich nedeliť a dávame odklad obom.Našťastie, s mužom sme v tom zajedno. Môj jediný pocit bol, že som totálne zlyhala ako matka, že som nerobila dosť, že som mala robiť viac...Ale ono je to o inom...Každé dieťa je iné a vo veľa veciach mu môžeme pomôcť, ale nakoniec je to na ňom. Ono musí dozrieť samo. Viem, že o rok budú v škole úplne v pohode. A že budú mať skoro 8? Čo už...V 40- ke to už bude jedno...Budú makať ako ich škôlkarski spolužiaci, ktorí išli do školy skôr. Pre mňa boli najhoršie tlaky okolia...Rodina, deti všetkých kamošiek, čo majú predškolákov, do škôlky idú,ja som sa s tým už zmierila a verím, že to o rok dáme na parádu...Držte sa...

eliska13
4. máj 2020

@lusy9911 ako môžeš byť z toho sklamaná?veď je to tvoje dieťa ten rok chlapcom len a len pomôže.Snad ten malý na tebe nevidí to, že nesplnil tvoje očakávania. Nesmies to takto brať😊bolo by to trápenie pre teba, učiteľov a hlavne syna.Bezne sú také rozdiely medzi prvacikmi.

lusy9911
autor
4. máj 2020

@vlucifuk presne toto cítim ja.lenze vo mne zostalo to že syna už od malinka porovnávali s jeho sesternicou.ona v jeho veku vedela sama jest on to nevie.preco ešte nerozpráva,ona už dávno rozprávala,a podobne.a teraz keď vidím že iné deti z okolia sú šikovnejšie než on tak som z toho ako keby sklamaná a už ma chytá panika a stres

krasnysen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
choco6
4. máj 2020

To že je nejaé dieťa šikovnejšie ako rovesníci alebo má lepšie výsledky v škole neznamená že z neho vyrastie aj kvalitný dospelák. Moj muž nevedel poriadne rozprávať do 3 ročníka potom sa to naučil sám keď ušiel v papučkách zo školy a na lavičke čítal Harryho Pottera :D Na strednej škole prepadol a vždy mal nejaké zle známky. Síce gramatiku nevie doteraz ale zato v matematike a 3D predstavivosti a logickom myslení je super, niekedy len pozerám čo v tej hlave dokáže vymyslieť, doteraz je dosť hravý a ma strašne bujnú fantáziu. Ale v jeho profesii to ma neskutočné plusy a vypracoval sa. Takže netreba deti tabuľkovať a porovnávať ale nechať im "krídla". A kamošky čo majú lepšie a šikovnejšie deti možno z nich v dospelosti vyrastú nejakí delikventi alebo naprogramované stroje čo nebudú vedieť rozhodovať sami za seba :D

severkats
4. máj 2020

Ahoj, ja som to riešila min. rok. Syn je augustový, testy na hrane, rozhodnite sa rodičia. Hravý, len lego a autíčka, sústredenosť krátka, tisíc výhovoriek na únavu, cikanie, pitie.. No jednoducho som vedela, že potrebuje dozrieť a tiež mal tvrdšiu jemnú motoriku, výslovnosť čistú ale skloňovanie chybné. Na zápise som hned spomenula, že ideme dať odklad. Predĺžili sme mu bezstarostné detstvo, dozrel, pochopil veľa, sám sa zaujíma o kreslenie, maľovanie. Zopakoval si lyžiarsky, korčuliarsky výcvik, nestihli plávanie. Testovanie mali v marci a zo 70 bodov mal 64, pre porovnanie min. rok tuším 36. Tak teraz viem, že sa netrápi zbytočne on aj my v škole. Som na neho hrdá, lebo mám spokojné dieťa, ktoré dozrelo a viem, že si uvedomuje blížiacu sa školu a veľmi sa na ňu teší. Btw, začal chodiť 16mes, rozprávať v 3 rokoch, oproti mladšej sestre všetko neskôr, takže viem, že porovnávanie detí je zbytočné a verím v jeho schopnosti a samostatnosť. Neboj, uvidíš na ňom, ako ho to posunie.

danabel
4. máj 2020

@lusy9911 moj je augustovy, tiez bude mat odklad, ide do pripravky v recovej skole, ale ja som velmi rada, neviem si predstavit, co by to bolo, keby isiel teraz ( 6 r. bude mat 27.8.) okrem zlej vyslovnosti sykaviek ma problem s pozornostou a este nema vyhranenu lateralitu.
Mam vela znamych z pedagogickeho prostredia a kazdy mi povedal, ze dozrievanie nemozes nijako ovplyvnit. Ani hrozno na strapci nedozrieva rovnako, ale bobulka po bobulke. Skratka musi to prist same a aj pride, to sa nemusis bat🙂...a az ked bude mat dostatocne vyvinutu hrubu motoriku, az vtedy je ten spravny cas na tu jemnu a ten uchop ceruzky. Potrebuju hlavne vela behat, skakat, lozit...tym dozrieva mozog.

berenika39
4. máj 2020

Není lepší na to jít z druhé strany? Máš šikovného kluka, je úplně jedno, jaké jsou ostatní děti, ten tvůj je prostě tvůj a bud za to ráda. Odklad je velká pomoc, pro tebe šance, že první rok o rok později bude zvládat hravě a nebudete muset řešit problémy, že nestačí na něco, třeba.....a užijte si ten společný rok bez povinností. Samá pozitiva....neřeš, taky šel syn o rok později a nemůžu si to vynachválit....

zuzkaz91
4. máj 2020

Nechápem,co ti vadí? Na tom nič nie je.Naco ho surit do povinnosti?? Toto by ti malo vadiť,ze ti to vôbec vadí,ja by bola rada že si ešte dectvo viac užije.ach boze

dzina007
4. máj 2020

Nas syn mal tiez odklad a ano trapilo ma to aj zw preco je slabsi ako spoluziaci. Ale zmierila som sa s tym ze proste je to dieta ktore ma hlavu plnu fantazie. Pobudol rok dlhsie v skolke. A pomohlo mu to. Vyzrel. Aj rozumovo a aj grafomotorika. Teraz je pripraveny a aspon sa trapit nebude v skole. Keby siel trapil by sa.
A vzdy vravim jedno. Este mi bude dakovat ze o rok bude menej pracovat ako rovesnici lebo o rok nneskor skonci skolu.
A vzdy tvrdim radsej byt najstatsi a byt v lepsom priemere ako patrit medzi mladsich a byt najslabsi. 😉
Neboj dobre bude. 🙂

danieli
4. máj 2020

Syn ma spoluziaka, ktory takto nastupil neskor. S tym rozdielom, ze bol prvak dvakrat, po pol roku v prvej triede sa vratil do skolky a nastupil nasledne opat ako prvak, to asi nie je idealne. Moj syn je augustovy a dala som mu odklad, vsetky deti sli do skoly, on sam ostal v skolke, ale ten rok mu pomohol, VELMI a dnes mam sikovneho druhaka. Jeho spoluziakovi sa taktiez vyborne dari. Odklad pre syna som chcela sama a velmi som vahala, ci ho dat nedat, kamarati sli, my nie a dnes som rada, dozrel, spokojne dieta v skole. Poznas svoje dieta, poznas odporucania logopedicky psychologicky, ak to synovi spravne podas, nikto z toho nemusi mat traumu, iba prospech 🙂

dzina007
4. máj 2020

Posielam ukazku ako sa zlepsil v kresleni.
Prva kresba pred rokom. Druha tretia teraz.

lenka2710
4. máj 2020

@lusy9911 prosím ta nerieš, ja čakám dieťa na jún a už teraz viem, že by som sa tomu nebránila a asi sama žiadala o odklad, to dieťa o nič nepríde a bude zrelsie aj po psychickej stránke! Malu mam v jeseni, takže tiež pôjde od 7rokov a som tomu rada, ja som tiež šla od 7 a neubudlo zo mňa, brat takisto, nemá ta co trápiť! Mne napríklad povedala logopedicka, že keby šla mala na zápis, tak ju z fleku zoberú, fakt je šikovná na 5 rokov, dokonca už aj sama číta! A načo by som ju dávala skôr, nič jej neujde! Kamoška tiež nedala odklad, silou mocou chcela aby šiel do školy a doteraz ma s nim problémy! Nechaj to tak a nech si ešte užije a ty tiež nemusíš riešiť školské povinnosti 😉

eliska13
4. máj 2020

@lusy9911 každé dieťa je iné.Vies koľko bude v triede sikovnejsich, lepších v správaní, budú mať poriadok v peracniku?😀vôbec to nerieš.Niektore deti sa môžu roztrhať a nikdy nebudú dobre tak ako ich spolužiaci, ktorí sa nemusia snazit a ide im to samé od seba.Tvoj syn by mal byť pre teba najlepsi.porovnavat dievča a chlapca je 100 a 1.Su lepšie v komunikácii, kreslení, väčšinou zodpovednejšie.Budes to mať ťažké, ked ho budeš porovnávať.

dzina007
4. máj 2020

@eliska13 ja budem stastna ked si hned prvy den nezabudne v skole peracnik. 😂😂😂

kittykat22
4. máj 2020

@lusy9911 ahoj, moje dieta malo tiez odklad. Tak isto som z toho bola nesvoja. V PPP poradni na mna zatlacila pani, ci chcem, aby bolo moje dieta uspesne. Ja som povedala, ze necakam, ze bude jednotkar. A pani na mna opat zatlacila, ci chcem, aby moje dieta zvladlo uspesne skolu. No samozrejme, ze ano. Nechcem aby sa trapil neuspechom hned v prvaku. Povedala mi, ze deti ktore idu nedozrete do skoly maju na zaciatku velke problemy a casto sa to s nimi tiahne - casto mentalny vnutorny pocit, ze niesu dobri ako spoluziaci. Tak syn dostal odklad. V poradni mi vysvetlili, ze dieta na skolu musi dozriet - oko, ucho mozog. Akonahle to nema - tak nedokaze napriklad spravne napisat diktat - pretoze nepocuje. Nepocuje hlasky, samohlasky - nema vyvinutu nervovu sustavu. Nemozes dietatu nijako pomoct - nicim. Syn presiel pripravku - ziadna skokova mentalna hitparada sa nekonala. Ale dozrel. Je ten rok vidiet, sme happy. Ak mas syna ktory to potrebuje - len smelo do pripravky 🙂