Učiteľka má v triede vlastné dieťa

trnavacka
14. dec 2012

Materská škôlka má tri triedy, v každej dve učiteľky. Napriek možnosti presunu má jedna pani učiteľka vo svojej triede svoje vlastné dieťa.
Je nejaké pravidlo, prípis (zákon určite nie), ktoré by takúto situáciu zakazovalo - neodporúčalo?

horana
14. dec 2012

Ci skolka ci skola vidim tam problem hlavne pre to dieta. Vyhody ziadne, len kopec potencionalnych problemov ci uz aktualne (nie je zarovno s inymi v postaveni nech uz v akomkolvek smere ale je to vychylene, a to dieta vytrhava z kolektivu) alebo aj potom nasledne (v skole potom ten ze sa nenaucilo skor v tej skolke na cudziu autoritu).
Ked to vsak mame ucitelke nevadi, je to ich volba. Nie je na to ziadne odporucanie aby sa tak nedialo, no vo vlastnom zaujme by som zvazila ze svoje dieta byt ucitelkou takto nie.

lea641981
14. dec 2012

a v com je ten problem??
nech ma ked jej to nevadi 🙂
ja by som svoje dieta nechcela mat pri sebe aj v praci aj doma a vychovavat ho aj doma aj v robote 😝

trnavacka
autor
14. dec 2012

vdaka za vsetky odpovede
len neviem, preco som bola oznacena preboha za furiu 😀

nedala som ziadnu staznost, nikoho neosocujem,
na nic sa nestazujem, na nikoho nenadavam

slusne som polozila otazku a cakala som slusnu odpoved
ak dobre citam, ani som nenapisala, ze v tej skolke mam vlastne dieta 😀 😀 😀
teeeda, niektore by ste mali ist pracovat na policiu, ako rychlo odhadnete osobnost cloveka 🙂
prajem vsetkym krasny pokojny adventny vikend 🙂

zuzana76
14. dec 2012

@trnavacka nechapem potom vobec otazke,naco si to zistujes

zuzanockamt
14. dec 2012

@trnavacka ja tiez nevidim problem v skolke, co ja na tom divne? ... v skole je uz situacia ina ... ja tiez planujem mat syna v skole, kde pracujem (na to mame este dost casu, kedze ma len 2 roky 😀 ), ale ucit by som ho nechcela

lea641981
14. dec 2012

@zuzana76 no rastu mi rohy z toho 😀 tiez nechapem jej otazku 😀 ale sak som jelen z toho uz 😝 😀

trnavacka
autor
14. dec 2012

@zuzana76 nechapem potom, preco na to odpovedas 🙂
lebo.... sme sa o niecom takom v praci bavili a vrta mi to v hlave

lebo ... ked som chodila na zakladku, bolo tam asi 10 deti, ktorych mamky ucili na skole - ale neucili vlastne deti - ucili ine triedy
lebo ... keby som bola ucitelka v skolke, vlastne dieta by som rozhodne v triede mat nechcela (plati aj o skole)

tak som chcela vediet, ci je na to nejake pravidlo alebo len interna dohoda medzi riaditelkou a pedagogickou
je na tom nieco zle????

lea641981
14. dec 2012

@trnavacka nejeduj sa 🙂

abbie
14. dec 2012

celkom dobre nechapem v com je problem 😒 preco ti to vadi? pytas sa na zakon, nariadenie ... co je jej dieta maly diabol? 😀

czechzuzanaba
14. dec 2012

@trnavacka neni na tom vubec nic zle 🙂 Me to napr. taky zajimalo.

zuzana76
14. dec 2012

@trnavacka lebo som ucitelka a napisem ti napr. preco ho moze mat pri sebe - jej dieta moze mat nejaku chorobu, napr. alergia, celiakia, diabetes, je toho vela, co nevidno a ucitelka ho chce mat viac pod kontrolou, alebo sa zle adaptuje, alebo ma napr. nejaku inu poruchu adhd...

zuzana76
14. dec 2012

moja svokra tiez ucila mojho muza vytvarnu

zuzana76
14. dec 2012

@trnavacka pediater tiez moze osetrovat vlastne dieta

trnavacka
autor
14. dec 2012

@zuzana76 nie, dieta je uplne zdrave a velmi mile a fakt krasne, taky typ do reklamy 🙂
Problem je, ze si vsimaju ine deti - nie jedno, ale viacere - ze dieta XY moze veci, ktore oni nemozu, aj ked sa ich dozaduju.
Chcela som len vediet, ako to vlastne je
Zaver asi - tak ako to chce dotycna pedagogicka.
Len neviem, ci je to dobre pre dieta - ked prejde potom do prveho rocnika, zazije sok - 6 rokov stale iba s mamou a zrazu tam ona nebude.

zuzana76
14. dec 2012

@trnavacka mojmu muzovi to tiez prekazalo,ale inak ujmu neutrpel tym, ze ho ucila mama,

moon1979
14. dec 2012

v škôlke je to úplne jedno, ale tie deti, ktoré v škole učí vlastná mama ľutujem ... určite to majú podstatne ťažšie ako ostatné deti, nehovoriac o tom, ak ide o prvý stupeň, kde všetky predmety učí jedna učiteľka ... je to skôr smola pre dieťa, ale to je škola ... v škôlke je to úplne jedno, tam ide o hranie sa a nie povinnosti vyplývajúce z učebného procesu ...

lussy23
14. dec 2012

a čo je na tom? pokiaľ ho nejako neuprednosťňuje(napriklad, žel en ono dostane koláčik) tak to je vporiadku

cicusmicus30
14. dec 2012

nemalo by to tak byt, moj svokor je ucitel a nesmel ucit vlastneho syna...

digysa
14. dec 2012

@trnavacka Ja ti odpoviem

Problem to je a poriadny. Ziadny ucitel, ktory je "profesional" a vie ucit by si nedal do triedy svoje vlastne dieta....

Napr. v USA je to zakazane, vola sa to "conflict of interest"

Uz len koli faktu, ze kazdy/a ucitel/ka je IBA CLOVEK. Akokolvek by sa snazila mama ucitelka NEUPREDNOSTNOVAT svoje vlastne dieta, priroda/cit jej to nedovoli. Vzdy by davala o "trosicku" vacsi pozor na jej dieta, vzdy by o "trosicku" viac venovala cas vlastnemu dietatu....... mozno by to nebolo viditelne ale tak by to bolo.

Mam 2 kamaratky ucitelky nemaju sancu mat vlastne dieta vo svojej triede. Mam priatela tenisoveho trenera, ktory uci moju dceru a jeho syn je tak stary ako ona. Samozrejme, ze jeho syn je v inej skupine, s inym trenerom.

Nie je to spravne a vhodne ako pre ucitela, tak i pre dieta a tiez ostatne deti.

miskakyska
14. dec 2012

😲 😲 a to teraz musí dať svoje dieťa do susednej dediny preto?...........alebo ona musí odísť? 😲 😲 je,to ojedinelé ale stáva sa..a?........ja v tom vobec problem nevidím,či sa to tyka škôlky,alebo školy 😉 🙂 😎

trnavacka
autor
14. dec 2012

@digysa mam podobny nazor a preto som z toho bola prekvapena, ked som sa to dozvedela - mala moznost mat dieta v inej TRIEDE v tej istej skolke, ale ona ho chcela mat pri sebe
Si pamatam ako dieta na ZS, nasa triedna mala syna v nasom veku (na gympli to bol nakoniec moj spoluziak) - nedala ho ani na skolu, kde ona ucila - hold musel ist na inu, aj ked bola trosku dalej od jeho domu. Vtedy ako dieta som sa cudovala - ona vtedy povedala, ze nebude kazit zivot ani jemu ani sebe.

ja som povodne tou otazkou sa chcela iba zamysliet, ze ci su na to nejake jasne pravidla
... asi to co je logicke pre jedneho - pre druheho nema zmysel vobec a naopak

digysa
14. dec 2012

@trnavacka Ak ho chcela mat pri sebe, tak mala na to urcity dovod. A vobec to nebol spravny dovod. Tym padom si viem predstavit, ako to ucenie bude vypadat. 😒
Nieco UPLNE ine by bolo, keby mali iba jednu triedu a mala by nariadene, ze jej dieta nema na vyber a musi byt v jej triede...

Nebudeme naivne..... ucitelka bude brat vsetky deti rovnako...a na vsetky deti sa bude pozerat rovnakymi ocami... no jasneeeeeeeeee....

Uz len z vlastnej skusenosti viem, ze ked varujem 2-3 deti a medzi nimi je moje, tak vzdy som prisnejsia na to svoje...ale ak by vsetky 3 deti spadli naraz, tak za kym sa rozbehnem ako prvym????? Tazka to otazka..... prirodzena odpoved 😖 😒 😅

Tu v USa su na to velmi prisne pravidla...neni sanca, aby ucitel ucil vlastne dieta.... pisomky, testy, skusanie... nedava to zmysel a nie je to spravodlive.

monikajaco
14. dec 2012

A AKOZE KOLI COMU TO TY RIESIS ????

lencici
14. dec 2012

Keď moja Tamka nastúpila do škôlky tak tam tiež mali pani učiteľku ktora mala v triede svoju dceru.. Ja konkrétne som s tým problem nemala ale počula som viac mamičiek a aj pani učiteliek ktoré vraveli, že sa viac venuje svojej dcerke ako deťom. Kamoška je tiež učiteľka v škôlke a svoju dcerku dala do inej škôlky, vravela že je to najväčšia blbosť...

adelajda2012
14. dec 2012

Mna mama mala tiez nejaku chvilku u seba v jasliach...myslela si,ze to bude ok. Nesnazila sa ma nijako uprednostnovat, ale to bol prave ten problem. Ja som to vraj velmi tazko znasala. Zacala som sa budit s krikom a placom...nechcela som sa jednoducho o svoju mamu delit s inymi detmi. Supli ma do inej triedy a hned bolo vsetko v absolutnom poriadku. Ale je fakt, ze kazde dieta je ine a kazde taku situaciu moze zvladat odlisne...

digysa
14. dec 2012

@monikajaco Mohla by si ju nechat "riesit" bez toho toho nadradeneho velkeho pismena?

Neviem, ale videla som tu "riesit" chojoviny a nepodstatne veci a prkotiny navacsieho kalibru.....
Preco by sa tu nemohlo diskutovat o tomto? Je to dost zaujimava tema, ktora sa nas matiek dost tyka .....

Myslim,ze viac ako to, ked niekto zalozi diskusiu a riesi v nej nesmierne dolezitu vec, ako : " Paci sa vam viac meno Anicka, alebo Evka? 😖 😖 😖 😖 😖 😖

jokas
14. dec 2012

Ahoj, som učiteľka v MŠ, dieťa som mala v triede 3 roky, občas to bola hrôza. Ano, som človek, je to moje dieťa, ale ak niečo vyviedlo, išli se na chodbu, kde sme to riešili. Ani raz sa rodič nesťažoval, ale raz ma mrzelo, keď mala dcéra 3 roky a padla a plakala. Urobila som to, čo by som urobila pri každom, vzala ju na kolená a pomojkala, to bolo na druhý deň rečí. Záleží od osobnosti učiteľky, ako sa k tomu postaví. Žiadny zákon, ani vyhláška to nezakazuje. Máš právo na túto otázku, dieťa ti samo povie, čo sa v triede odohráva a ak budeš mať problém, sťažuj sa riaditeľke, alebo na RZ.

danim
14. dec 2012

uznavam, ze ine je to v ZS, SS.. a uplne ine v MS, ako taku nevyhodu vidim skor pre dieta, ze do veku kym pojde do skoly nezazije prirodzene zaradenie do vyucboveho systemu. Nema to take oddelene.. cely cas je s mamou, nenadobudne ten odstup ( a mama cely cas s dietatom, co si myslim, ze aj dietatu treba nechat svoj priestor ). Potom pride do prvej triedy a bude to pre neho este tazsie.. predsa len tam sa musi sucasne ztotoznit aj s tym, ze ma sediet cely cas v lavici, disciplina ( ale ta je aj v MS urcite ) .. atd. V skolke dieta ma priestor si zvyknut aspon na polovicu z toho, ak ho neuci mama. Ma cas to rozlisit ( predsa len je to neho prvy takyto vyucbovy kolektiv ).. ked ho uci mama, citi sa vlastne cca ako v materskom centre ( vo vacsej miere ) , kde s nim mama dovtedy ( mozno ) chodila... Vo vela pripadoch sa to inak neda riesit a preto by som neosudzovala a ani neriesila.. nech si kazdy riesi svoj zivot ako to citi a nestarala by som sa vobec- ak by tento fakt neovplyvnoval negativne moje dieta v skolke. Ja nie som ucitelka, takze ma take rozhodnutie ( ci ucit, alebo neucit svoje dieta ) ani necaka, preto sa tym nezatazujem.. 🙂

trish31
14. dec 2012

@trnavacka Ahoj,necitala som vsetky prispevky ale chcem povedat svoju skusenost.

Bola som ziackou mojej matky 6 rokov,ucila ma na zakladke anglictinu a ucila teda na tej istej skole,dedinskej.Uprimne lutujem vsetky ucitelske deti,Ja som si teda vytrpela dost od spoluziakov.Dobre znamky som nemala zasluzene,ale samozrejme lebo "mama vybavila."A podobne.Kde to male decka pocuju?No doma.Od rodicov

Preto odkazujem mamickam,ktore si nebodaj myslia Ze ucenie vlastneho dietata je vyhra-ani omylom

Taktiez nechapem ucitelky Preco su triedne svojim detom,ak je aj ina moznost...

trish31
14. dec 2012

@moon1979 presne to som zazivala