Učiteľka v škôlke zbila moje dieťa

janickacrazy
31. mar 2014

Ahojte mamičky, som z toho ešte stále v šoku, malý mi dnes po príchode zo školky povedal, že pani učitelka ho zbila v školke. Najskor som si myslela, že si vymýšla, ale ked som sa ho pýtala dalej, zdalo sa mi, že to všetko znie dost presvečivo a malé deti v takýchto veciach asi ešte nezvyknú klamat si myslím. Má 3 roky. Vobec neviem čo s tým, či mám íst len za učitelkou alebo rovno sa sťažovat riaditelke na tú učitelku, ako by ste to riešili vy? Dakujem.

jadodka
31. mar 2014

@janickacrazy a preco ho zbila? A odkial ste, lebo aj tu v DCA zbila ucitelka chlapca v skolke

luba28
31. mar 2014

@janickacrazy za riaditelkou urcite chod,....

elanor
31. mar 2014

@janickacrazy v prvom rade by ma zaujimal dovod. Ak to bolo opravnene, tak bych jej podakovala, a malemu nalozi este aj ja doma. Ak nie, tak by som si to s ucitelkou urcite vytmavila...

aspinka
31. mar 2014

@janickacrazy urcite by som to spomenula ucitelke ktorej sa to tyka a podla jej reakcie by som volila dalsie kroky... ked moja mala zacala chodit do skolky starsia p. ucitelka im davala na zadok mne sa to nepacilo tiez som ucitelka ale nech si biju deti doma rodicia ona ma mat ine metody.... takto sa u nej zaucila aj mlada ucitelka a to som im uz povedala ze mi to vadi ze ja som tiez ucitelka ale nikdy by som cudzie dieta necapla ani keby si ako zasluzilo 😀

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@jadodka neviem, prečo ho zbila, nevedel mi to presne povedat, len mi vravel, že už nejde do školky a že už nikdy ho nezbije a že je "kakaná" tá učitelka, že ho nemá rada, tak neviem čo také strašné urobil....inak sme z PB

aspinka
31. mar 2014

@janickacrazy ved presne takto to opis ucitelke ze maly nechcel ist do skolky lebo sa bal ze ho opat zbije ze chces vediet co sa stalo... 😉

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@aspinka hmm to som netušila, že také učitelky ešte bežne existujú, čo bijú deti, som myslela, že je to zakázané, asi som privelká optimistka, fakt som netušila, že budem niečo takéto riešit ach jaj

altaya
31. mar 2014

Ahoj, nas tiez bili v skolke...okrem ineho vyrazne antipatie voci niektorym detom a tresty...stretnut tie ucitelky dnes, rozbijem im hlavy. Vazne. Bit cudzie dieta?? Co sme v stredoveku?

alexandra1104
31. mar 2014

@elanor ucitelka nema pravo zbit dieta nch spravi hodcico

kajusa83
31. mar 2014

Rano by som maleho zobrala do skolky a opytala sa ucitelky co vcera bolo.
Ona nie je v pozicii aby deti v skolke bila.Je to jej profesia a ma sa vediet zariadit s detmi ako ich zvladnut atd a nie deti otlkat.Ja by som to len tak isto nenechala.

jadodka
31. mar 2014

@janickacrazy no u nas to mamina riesila tak ze najprv isla za uckou, opytala sa jej preco zbila jej dieta, ucka povedala nejaky trapny dovod ze vystrajal alebo nieco take, tak sa mamina isla postazovat riaditelovi, tam zistila ze ucitelka je riaditelova dcera, na druhy den si chlapec odnasal zo skoly tasku darcekov, a odvtedy je to ucitelkyn milacik, asi jej rupli nervy, ale mala sa ovladat. Keby moje dieta ubije ucitelka, by som sa na jednej strane bala ze ked jej vynadam tak si na neho zasadne ale na druhej strane by som jej aj tak vynadala a spisala u riaditela staznost na nu

danula.ch
31. mar 2014

@janickacrazy opytaj sa ucitelky, ci sa nestalo nieco zvlastne, lebo maly sa ti boji chodit do skolky. uvidis ako zareaguje, ale podla mna bude tvrdit, ze netusi, alebo si nieco vymysli, urcite sa neprizna. podla mna je to skor pravda, ako vymysel. podla toho ako by reagovala, by som to riesila aj s riaditelkou. opytaj sa inych rodicov, mozno nie ste jedini

janickacrazy
autor
31. mar 2014

Inak rozmýšlam, že tam na tú učitelku pošlem manžela, lebo ja som skor mierumilovný človek a manžel sa vie občas pekne rozčúlit, no neviem, či to mám risknút, aby to zle nedopadlo.

kajusa83
31. mar 2014

@janickacrazy chodte obaja ty ho upokojis ak bude treba 😀

elanor
31. mar 2014

@alexandra1104 on tiez zalezi co znamena "zbit"... a za co...

motylik21
31. mar 2014

@janickacrazy najprv by som šla za učiteľkou a v kabelke by som mala zapnutý záznam zvuku, aby som jej prípadné priznanie s trápnym dôvodom nahrala...tým získaš aspoň nejaký dôkaz...... aj keď si myslím, že skôr povie, že ho nezbila..... ale určite to rieš, učiteľ NIKDY nesmie zbiť dieťa..... takže najprv za ním, potom za riaditeľkou, a potom to posunúť ďalej

janinah
31. mar 2014

môj syn dostal facku od trénera karate a samozrejme sa bál ísť na ďalší tréning,tak som tam šla s ním ...tréner sa ospravedlnil,že mu vyletela ruka,lebo chalani vystrájali...no ale na to pracuje s deťmi,aby sa vedel ovládať....tu nič neporiešiš,choď za onou učiteľkou,možno to bolo len jemné capnutie po zadočku...ale ani toto by nemalo byť

alexandra1104
31. mar 2014

@elanor nemoze nic nema pravo mu aj len po riti dat

nae
31. mar 2014

@janickacrazy ahoj, skús zistiť niečo viac aj od synáčika, aj od učiteľky... 3 ročné deti majú ešte trochu iné vyjadrovacie schopnosti a nie je všetko také (tak pomenované), ako to bolo v skutočnosti.
Tým nechcem tvoj problém znevažovať, len treba zistiť viac. Sama som bola svedkom v šatni, kedy jeden chlapček zo školky od nás (4 roky), svojej mame vravel, že ho učiteľka bije za to, že nechce jesť... mama v šoku, tak sa ho vypytovala na detaily, malý sa vykrucoval, dokola tvrdil, že áno, aj iné ma bijú, keď nejem, čo samozrejme nebola vobec pravda. Ale vyznelo to naozaj divne v prvom momente.

zuzkat1
31. mar 2014

@janickacrazy co je to zbila? Capla po zadku? to uz aj moju a kedze viem ze si to mala zasluzila tak este odo mna dostala dcera vynadane... A inak Ano 3rocne dieta si taketo daco dokaze aj vymysliet...
Inak ma udivuje ze ani neviete baby co sa stalo,preco a ako a uz kydate na ucitelku.

marissenka
31. mar 2014

@janickacrazy uff..hadam nie? ..nedavno kolovalo na fb video z neakej azijskej skolky-hrozne nieco,co tam chudencom robili.. ☹ by som tym ucitelkam ruky dolamala! 😠 vrr! ja by som asi na tvojom mieste sla za riaditelkou....nikto nema pravo capat cudzie dieta,toboz ucitelky v skolke!! 😠 ja sa maleho tiez vyzvedam , ake su pani ucitelky...samozrejme sa ho nepytam ci ho biju...ale tak,ze co robia spolu,koho ma rad...

zuzkat1
31. mar 2014

@alexandra1104 joj taketo nazory milujem...ucitelka nema pravo ani po zadku capnut ale "deticky" mozu aj triedu zdemolovat

maznacik007
31. mar 2014

@janickacrazy ja by som to len medzi recou rano spomenula ucitelke ze co maly hovoril a uvidela reakciu ... ale teda deti si vedia vymyslat a vobec to nemusi byt pravda .... rozhodne by som nesla hned za riaditelkou .... a vidis ako maly reaguje chce ist do skolky, moj denne dojde zo skolky a tvrdi mi ze ho tam vsetci biju ... chudacika ... 😅 kto ho pozna vie ze on sa zbit neda ... ale teda takto vie rozpravat aj ine zaujimave veci proste sa im to nejako pospaja v hlavicke ...

skus sa pytat maleho ci pri tom niekto bol ze sa ho spytas ... a tak .. ale detska fantazia je velka

marissenka
31. mar 2014

@zuzkat1 ucitelky maju pouzivat ine tresty,ked decka dovadzaju..nie ich capat!! to kde by sme boli??

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@zuzkat1 Malý mi povedal, že ho zbila po ruke, tak neviem, on nezvykne klamat a vždy sa tešil do školky a teraz tam nechce íst, takže si myslím, že je to pravda. Neviem, čo také mohol urobit, ale si myslím, že učitelka ho nemá čo bit. Povedal mi, že robil nezbedy. Ale čo to znamená to neviem.

maznacik007
31. mar 2014

@janickacrazy tak ja neviem v prvom rade by som si u ucitelky zistila co to bolo tie nezbedy ... ak to znamenalo ze pichal s prstom do oka inemu dietatu alebo ho capal a pod a ona mu chytila ruku a nedovolila v tom pokracovat ... kludne to tak mohlo byt ... a on to podava inak ...
ja by som patrala po tych nezbedach ... v prvom rade ...

marcah
31. mar 2014

moj maly nema este ani 3 a dokaze taaake historky narozpravat.... tym to nechcem nejak zlahcovat ale asi by som neutekala hned za riaditelkou, skor by som zajtra rano skusila nejaky dotaz na ucitelku, ako zareaguje a ako bude maly reagovat na nu. ... a ona tam je s nimi sama? nezvyknu byt vo dvojici?

zuzkat1
31. mar 2014

@janickacrazy tak sa opytaj ucitelky co to znamena...to ze robil nezbedy.
Moja dostala po zadku uz parkrat-take capnutie a ja s tym nemam najmensi problem nakolko viem ze je velmi akcna a veru aj neposlucha obcas.ucitelka tam ma vyse 20deti a ked mala neposluchne na xte upozornenie tak si zasluzi.

@marissenka capnutie po zadku ci ruke este nikomu neublizilo... Bola si v poslednej dobe na ihrisku? To co tam vidis-tie drze,neposlusne,odvravajuce deti su produktom takehoto pristupu ze dieta moze vsetko.a rodic max povie zlatko nerob to nono..

sirinka
31. mar 2014

@janickacrazy nazov temy sokujuci a nakoniec ide o capnutie po ruke kvoli nezbedam...urcite si to pories s ucitelkou, dohodni sa s nou, ze v buducnosti v ziadnom pripade nebude tvoje dieta capat po ruke a ze ty na oplatku si poriesis maleho, aby reagoval na slovne upozornenia a aby nerobil take nezbedy, aby bolo nutne ho capat. Clovek ked vidi a pocuje co vsetko povystrahaju nase milovane deticky, tak obdivujem ucitelky, ze ich nevycapu rad radom 😉

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@marcah učitelky sú tam dve a striedajú sa, ale táto je ešte tretia, asi len na výpomoc alebo čo, táto tam býva len niekedy, alebo je tam na praxi, neviem presne....no ked som sa pýtal na malého učitelky ešte na začiatku roka (nie tejto čo ho zbila) tak vravela, že moj malý sa nebije s detmi, že vždy sa len bráni, ak ho niekto udrie, ale že si nikdy nezačína do druhých detí, takže si myslím, že určite nepichal niekomu do oka alebo ho nebil, natolko si ho zase poznám ako sa správa
@maznacik007