Učiteľka zbila žiaka v škole

krpec_sp
6. dec 2019

Ahojte, včera sa stala dosť nepríjemná vec. Pani učiteľka zbila môjho brata na Mikulášskej besiedke potom, čo niekto rozlial v šatni na zem kolu. Nepýtala sa kto to urobil, alebo ako sa to stalo, ale hneď ho zbila, pretože stál hneď vedľa nej. Po jej bitke mu ostala hrča na čele, s ktorou bol dnes u chirurga a ten mu vystavil lekársku správu s potvrdením fyzického trestu, ktorý je dnes v škole zakázaný. Hneď včera nám volali rodičia jeho spolužiakov, či sa to naozaj stalo, pretože ich deti prišli domov s plačom a stresom z toho momentu. Dokonca vysvitlo, že pani učiteľka ich bije pravidelne, dievčatá ťahá za vlasy a bije ich po chrbte. Vulgárne im nadáva, že sú to sprosté deti a hovädá, že sú nevďačné. Pán riaditeľ povedal, že má zviazané ruky a musíme my podať návrh na školskú inšpekciu, aby to prešetrili a dali mu podnet na vyhodenie učiteľky zo školy. Avšak môj brat sa bojí ísť v pondelok do školy, aby mu niečo opäť nespravila, keďže tam dnes nebol. Písali mu spolužiačky, že si volala postupne každého do kabinetu, a vyhrážala sa im, že na nich podá trestné oznámenie za krivé obvinenie, že sa v skutočnosti nič nestalo a oni to musia potvrdiť. Mamka bola v škole, konfrontovala sa v riaditeľni s konkrétnou pani učiteľkou, ale ona všetko poprela. Najprv povedala, že sa ho ani nedotkla, potom, že ho buchla po chrbte a do tretice, že ho len strčila medzi dverami. Dokonca ich nútila, aby do 8 hodiny večernej ostali v škole a robili výzdobu triedy, aj keď o takomto čase by už deti mali byť dávno doma, majú totiž 11-12 rokov. Chceli by sme ten návrh na inšpekciu podať, ale zároveň nevieme ako to budú riešiť. Nechceme sa ťahať po súdoch a platiť si právnika, chceme len, aby bola učiteľka vyhodená, a tak nebola v kontakte nielen s mojimi súrodencami, ale aj ostatnými deťmi, pretože ak to urobila raz, môže to urobiť znova a môže to mať fatálne následky. Ďakujem za všetky rady.

amelia000
6. dec 2019

@krpec_sp dajte to do telky vtedy sa vsetko rychlo pohne :D

janulka1802
6. dec 2019

Preboha...riaditeľ nemôže nič robiť? By som rovno zavolala tv

krpec_sp
autor
6. dec 2019

Už som aj nad týmto rozmýšľala, ale my nechceme byť v telke. Tiež veľmi nechcem ublížiť škole, keďže sme tam chodili ešte my a boli sme všetci spokojní, aj teraz je to na vynikajúcej úrovni až na túto ženu. Riaditeľ sa o tomto dozvedel až teraz, deti sa nikdy nesťažovali a nechce ju len tak prepustiť, lebo vraj ona môže naňho podať trestné oznámenie, že bol zaujatý voči nej.

alica2202
6. dec 2019

nemam to vo zvyku radit hned volat TV, ale v tomto pripade by som tak asi urobila. Vtedy sa naozaj vsetko rychlo a zazracne pohne a zodpovedne organy budu chciet vyzerat, ze nieco robia (lebo ved idu volby), tak aj skolska inspekcia, policia a ostatni sa budu chciet ukazat v dobrom svetle...dajte tip do TV. A hlavne, ked ucitelka popiera, co spravila a vyzera, ze aj riaditel je z nej pototo

alica2202
6. dec 2019

@krpec_sp kaslat na to, ze ste tam chodili. Tu ide o tyranie. Taka osoba nema co robit v skolstve

halienka
6. dec 2019

Tu naozaj pomôže len aby ste sa všetci alebo aspoň väčšina rodičov spojili a spísali hromadnú sťažnosť, teda stačí že ju napíšete vy a ostatní rodičia sa pod to podpíšu. To treba adresovať riaditeľovi školy, na zriaďovateľa aj inšpekciu. Priložiť aj lekársku správu. Samozrejme že sa začne dosť nepríjemný kolotoč vypočúvaní, ale to sa proste inak nedá, musíte vydržať, jedine tak sa jej zbavíte. Ale ak sa podpíšu len dvaja-traja rodičia, tak nemáte šancu, naozaj to musí byť väčšina. Ak sa sťažuje len jeden rodič, tak to nemajú právo ju vyhodiť, lebo to môže byť slovo proti slovu a rieši sa to len konfrontáciou.

krpec_sp
autor
6. dec 2019

Zapojili sa do toho už aj ostatní rodičia, v pondelok bude rodičovské združenie. Riaditeľ povedal, že sa má spísať petícia o tom, čo všetko deťom robí a deti sa majú pod to podpísať. Taktiež by som rovnako ako @halienka píše, napísala petíciu pre rodičov. Pretože dobrý rodič vie, kedy jeho dieťa klame a určite by si takúto vec nevymysleli všetci a nezhodli sa na jednej verzii. Nie sú svedkovia len dve či tri deti, ale celá trieda. Žiaľ majú z toho všetci traumu a je mi ľúto, že sa to stalo môjmu bratovi, ale hovorila som rodičom, že práve na ich pleciach je to, aby pomohli a zabránili ďalšiemu týraniu.

kitycat
6. dec 2019

to je teda riadne silna kava.
Pani ucitelka je na nich zla neviete ako dlho ale vsetci sa ozvu az teraz ked ho zbila..typel na hlave ocividne mu obuchala aj hlavu o stenu. Tiez o osmej hodine vecernej by som sa divila kde je moje 11 rocne dieta to hadam len prehanate. Zistila by som si pomery pani ucitelky s kolegynami. Znie to ako sci-fi. A preco sa toto riesi na MK a este ak som pochipila tak si starsi surodenec? Rodicia si nic nevsimli??? Kazdopadne to bude narocne a dufam ze sa to vyriesi v prospech deti

zuzka38
6. dec 2019

@krpec_sp trestné oznámenie na učiteľku ak riaditeľ nexce spolupracovať

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@kitycat ja som sa chcela len informovať, či nemá niekto skúsenosť konkrétne so školskou inšpekciu, nič viac. Ak sa vám zdá, že preháňam, tak načo sa zapájate do debaty. Samozrejme, že vedeli rodičia, kde ich deti sú, keďže poobede mali besiedku a potom ostali vyzdobovať. Samozrejme, že im volali či sa im niečo nestalo a či sú stále v škole. Hádam nie každý je zlý rodič. Prečo ja ako súrodenec by som sa nemohla informovať? Prečo by som im nemohla pomôcť? A čo si mali akože všimnúť? Že im nadáva? Buchnutie po chrbte tiež nezanecháva nejaké výrazné modriny. Očividne ste mali ukážkové detstvo, keď neviete, že deti sa môžu aj báť a preto sa rodičom nezverili. Príjemný zvyšok večera.

mogaa
6. dec 2019

vymyslená téma.....učiteľka s VŠ vzdelaním sa vyhrážala 10ročným deťom že na nich podá trestné oznámenie?

clarke
6. dec 2019

Tresne oznamenie za ublíženie na zdravý... A keď sa pôjde sťažovať 10 rodičov tak sa to bude riešiť... Však keď nepomôže tak nech tak jeden rodič alebo nejaký dospelý zostane na par hodín cez vyučovanie a keď sa to bude opakovať tak zdokumentovať a dat na políciu... Je očividne že ma ta ucka komplexy tak by sa mala dat liecit lebo toto není normálne neni komunizmus kde to bolo tolerovane...riaditel ju môže vyhodiť však spiste petíciu alebo vsak spravte že jeden deň nepríde nikto do školy neviem co by robila alebo ze by prišlo pár rodičov do školy namiesto deti.. Riaditeľ ju môže vyhodiť tak isto ako to môžte riešiť cez políciu len si treba nafotiť a spísať dôkazy co na ňu mate... Lebo ako podať trene oznámenie za ohováranie je tak trápne... Aj na mňa chceli podať trene oznámenie za ohováranie... Ale tak som sa rozprávala s niekym kto študuje právo a ona taka ze to nebudú riešiť keďže majú zavaznejsie prípady ako to ohováranie... Tak podat môže ale keď sa dokáže opak tak ona bude totálne odpisana... By som jej zrušila aby nemohla učiť... Myslím ze sme v demokracii a toto je nepriateľne v dnešnej dobe už!!! Fyzické tresty

krpec_sp
autor
6. dec 2019

Ako čítam, niektoré ženy sú príliš inteligentné. @mogaa

krpec_sp
autor
6. dec 2019

To si naozaj myslíte, že každá vysokoškolsky vzdelaná učiteľka je aj učiteľka v pravom slova zmysle? Neviem kam ste chodili do školy vy.

sara07
6. dec 2019

na začiatku spisat stažnost a pisomne dat riaditelovi 1x jemu a 1x pisomné prevzatie stažnosti
potom sa podáva na inšpekciu, fakt je lepšie ak je viac rodičov
bolo by fajn ak by niekto nahral aspon zvuk čim sa vyhraža v kabinete, pripadne čo sa detom vyhraža , dokázat že to fatk robí , lebo ak by nič nerobila načo by to riešila po jednom v kabinete
a dalšia vec potom kto urobil tu modrinu dietatu ??? to nech dokáže, ideálne by bolo to všetko aspon zvuk doslova nahrat aj ked ako na sude by s tym ako dôkazom možno mali problém ale inšpekcii to bude stačit

sara07
6. dec 2019

@mogaa no ja poznám pár učitelike čo su schopné deti zhadozvat , ponižovat slovne, v podstate šikanovat , a rodičov doslova tiež ,ano su také exotky a rozum mi stojí
hlavne ak sa jedná o deti s dys poruchou a adhd to si idu zgustnu občas, to už nemá hranicu ani v ludskosti

mogaa
6. dec 2019

@krpec_sp hlavne autora je veľmi inteligentná...prepáč ale 11-ročné deti boli prinútené ostať do 20hodiny v škole a robiť výzdobu.....no perla za perlou.....20detí spolu s rodičmi (lebo tí s tým museli súhlasiť aby deti boli do večera v škole) boli donútený učiteľkou

dskjhfdlkdjhl
6. dec 2019

@krpec_sp Cim ho bila, ze ma hrcu na cele?🙊

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@clarke ďakujem za pochopenie a radu. Presne ako ste napísali má komplexy a k tomu všetkému sa povráva, že začala piť. Je to učiteľka vyštudovaná za komunizmu, ktorá učila ešte môjho otca. Asi jej niečo z toho obdobia zostalo.
@sara07 ďakujem, budem to riešiť

ďakujem baby za rady a ostatným prajem krásny ničím nerušený život a prajem vám, aby sa to nikdy vaším deťom nestalo, majte sa

mogaa
6. dec 2019

@sara07 a žiadne z detí sa doma nesťažuje....jednoducho neverím že z 20detí sa nenájde ani jedno čo by sa doma neprerieklo a rodičia to neriešili

mogaa
6. dec 2019

@krpec_sp prepáč ale keď si taká inteligentná tak by si mala aj vedieť, že ty to riešiť nemôžeš - nie si zákonný zástupca dieťaťa

clarke
6. dec 2019

Pozri keď sa dokáže že prišla na hodinu opitá tak to by mala mať okamžitý vyhadzov

sara07
6. dec 2019

@mogaa no to čo som ti pisala zažila kamoška minuly rok doslova, dlho ako bola presvedčená že je všetko v poriadku a verila v profesionalitu , potom ked to prasko všetko a začali na rodičku aj iny rodičia čo doma rozpravaju bez toho aby sa dohodli tak len jej sánka padla , pochopila že ano šikanovala aj ju

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@mogaa Pomoc druhým vám asi nič nehovorí 🙂

stela01
6. dec 2019

@krpec_sp no ja by som neriešila nikde nič
Pekne by som si ju počkala .
Mne aby niekto decko liskal ?! Kde sme

A inak ak by mne dieťa neprišlo domov po vyučovaní ? Hneď idem do školy za pani a podebatovať s ňou ?!

Ak by to pravda bola ?!

mogaa
6. dec 2019

@krpec_sp a ako chceš pomôcť ty? veď škola sa s tebou nebude ani baviť, ty nie si zákonný zástupca dieťaťa....prečo to neriešia rodičia ale sestra? máš vôbec 18?

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@mogaa kde som napísala, že pôjdem do školy ja a budem sa ja s nimi konfrontovať? Kto to povedal? A mám o veľa viac ako 18, tak neviem prečo mi automaticky tykáte. Nemá to zmysel vôbec s vami riešiť, ja som si pýtala radu, a vás nemusí trápiť kde, kto a s kým, ak vás to nezaujíma.

dskjhfdlkdjhl
6. dec 2019

@krpec_sp Mohla by si napisat, cim ho ta ucitelka zbila? Nejako si neviem predstavit, ze niekto niekoho zbije tak, ze ma hrcu na cele.

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@stela01 deti po vyučovaní doma boli, rodičia vedeli o tom, že idú neskôr na besiedku, pretože už ich párkrát mali, ale pani učiteľka si o 17tej zmyslela, že idú vystrihovať vločky a aj keď deti chceli ísť domov, tak ich nechcela pustiť

krpec_sp
autor
6. dec 2019

@dskjhfdlkdjhl asi tak, že mu buchla hlavu o stenu?