Vrátenie poplatku od škôlky

salome123
13. jan 2016

ahojte, dcere zle vychadzaju roky a povodne sme si mysleli, ze pojde do skolky neskor a tak platime za nu normalne poplatok skolke. v poslednej dobe vsak rozmyslame, ze ju dame do skolky uz od tohto septembra, co znamena, ze ona je teraz vlastne predskolacka a za skolku by sme platit nemali. myslite, ze nam tie peniaze normalne vratia? mate s tym niektora skusenost?

moni244
13. jan 2016

@salome123 do skoly myslis, ved chod za riaditelkou a dohodni sa s nou, co tu za teba zeny vyriesia?

cervikpepik
13. jan 2016

@salome123 rozumiem,co myslis...nudi sa v skolke,ze tak uvazujete?...asi bude najlepsie ako radi
@moni244 ist do skolky a skoly opytat sa 😉

maminka11
13. jan 2016

@salome123 zakon je tak postaveny, ze dieta ktore dovrsi do 31.8. 5 rokov je z pohladu vyhlasky o materskych skolach predskolakom a ono neplati skolne, aj ked ma odklad tak ani ten dalsi rok skolne neplati, ale pokial dieta chodi do sukromnej ms, tak tam sa skolne moze platit, je sukromna nie statna.

salome123
autor
13. jan 2016

@maminka11 je to statna skolka. teda nemame narok na vratenie poplatku?

maminka11
13. jan 2016

@salome123 kedy je dieta narodene? Ak dovrsilo do 31. 8. 5 rokov tak poplatok skolne sa neplati, ak je dieta narodene po tomto datume a dosiahne 5 rokov po 31. 8. skolne platite.

loginexistuje
13. jan 2016

@salome123 Nemas narok na vratenie poplatku lebo tvoje dieta k 1.9. nedovrsilo 5 rokov a teda nenaplna zakonnu podmienku na to aby malo bezplatnu predskolsku pripravu.

salome123
autor
13. jan 2016

@loginexistuje
@maminka11 ok, dakujem pekne za odpovede.

timea7
13. jan 2016

@salome123 prečo tvoje dieťa platí školné, ak podľa veku nie je predškolákom? Ja som o vrátení poplatku ešte nepočula, ale najlepšie urobíš, ak sa spýtaš riaditeľky. Lenže ak do 31.8.2016 nedovŕši šesť rokov, treba s ňou ísť do pedagogicko-psychologickej poradne, kde posúdia, či je dieťa zrelé pre základnú školu, takže o zaškolení nerozhoduješ ty a tým pádom nemôžeš ani žiadať vrátenie príspevku, lebo nevieš, či tvoje dieťa do školy pôjde alebo nie. Ak by bolo rozhodnuté, že do školy íať môže, potom sa riaditeľky spýtaj, ale to môže byť aj v júni. Nefunguje to tak, že ak dieťa nedosiahne vek pre zaškolenie do ZŠ do 31.8. rozhoduje rodič. Rozhoduje len v prípade odloženej školskej dochádzky, vtedy sa môže rozhodnúť, že dá dieťa do školy o rok neskôr, ale nemôže sám rozhodovať o tom, že ho dá do školy o rok skôr. Dúfam, že som to nenapísala ako hotentót. 😎

salome123
autor
13. jan 2016

@timea7 ano rozumiem a viem o tom 🙂

timea7
13. jan 2016

@salome123 ak tvoja dcérka nedosiahne do 31.8.2016 vek šesť rokov, nechápem, prečo platíte poplatok.

salome123
autor
13. jan 2016

@timea7 baby vyssie napisali ako to je. tym, ze nedosiahne 6r v auguste tak nie je oficialne predskolacka aj ked v septembri nastupi do skoly. 6r. bude mat az v oktobri.

timea7
13. jan 2016

@salome123 sorry, veď jasné, nie je predškoláčka, ospravedlňujem sa, už som dlho doma, prepnutá na iný režim, ešte šťastie, už pôjdem do práce, ešte týždeň doma a budem na kalkulačku nahadzovať aj 2x10......