• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májové bábätka 2009

12. augusta 2016 
ahojte maminky, pridajte sa :slight_smile:
10. máj 2009 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mon porad prosim co mam robit lekarka ze nech ju prikrmujem ked jej dam za mojim este nutrilon je to ok a ked nie skusala som stale place da si moje a je hladna :frowning2:

je take vodove
10. máj 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bambi: skus napisat do tejto temy annag - ona vie velmi dobre poradit ohladom kojenia, alebo jej napis IP ... urcite ti pomoze ... http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=70560&vOffset=3090&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end ...

mozno je este slabucka a nedokaze si vytiahnut kolko potrebuje ... som to tak mala pri patkovi, som si myslela, ze sa dobre napapal a pekne zaspinkal ... ale schudol este v porodnici a dr. mi povedala, ze to nezaspinkal napapany, ale zaspinkal od unavy, ze uz viac nedokazal tahat .... potom mi ho kazali vazit a spapal naozaj minimum a ja som si myslela, ze spapal dost ... tak som vzdy nakojila, potom odstriekala a dala mu este to ... skusala si dokrmit svojim mlieckom?? umele by som nedavala, aby si hned na zaciatku neprisla o mliecko, toby bola skoda ...
10. máj 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mon odstriekavam a davam jej no skusam len stale potom placka :frowning2: ale budem skusat dakujem
10. máj 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte ako babtka co mate nove moj hje haldosko vkuse je na ciciku a nervuje sa ked mu nedam uz si sam hlada a aj flasticku si uz sam chyta, lebo ja kojim a aj dosavam a davam flasticku ked uz je velmi hladny a mna bolia ceciky

inac co papate vsetko alebo sa obmedzujete v niecom a ake cajiky pijete
10. máj 2009 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka ja pijem lucku a nejem strukoviny kel kalerab karfiol .....a cokoladu a tak co povedali v nemocnici a ty akoo
10. máj 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja jam eksoro vsetko len coko mi nechuti tak nejem , men vraveli ze mozem vsetko len nie surovu cibulu a cesnak ale ked je v polievke tak jem zatim malemu nic nebolo.....ixixi......a ppijem co pirde kamilkovy cas, takay na prdkanie a ovocny a potom mineralky a aj som si dala mi nule colu decko.ixixi..ze mozem ale vela toho nepojdem mi dako nechuti a nemam ani cas :wink:

co mala spinka
10. máj 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj zuzka,
ja nepapam vsetko ... pijem caj pre kojace matky, mineralku toma natura neperliva, ... aj vybublinkovana vinea je dobra na mliecko ....

bambi: a mas dost mliecka na odstriekanie??
10. máj 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bambi: ak odstriekas dost mliecka a vypije ti ho tak neviem ... hlavne bude trpezliva a nevzdavaj to ...
10. máj 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aj ja teraz odstriekavam :pensive:
10. máj 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dojčenie
1. Nevhodné potraviny v jedálničku dojčiacej mamičky
a) potraviny, ktoré môžu u bábätka spôsobiť bolesti bruška
- strukoviny
- kel, kaleráb, surová brokolica, hlávková kapusta (čínska kapusta vraj neškodí)
- mlieko (odporúča sa nahradiť ho kyslými mliečnymi výrobkami)
- tmavý chlieb a pečivo, chlieb a pečivo so zrniečkami
- čerstvé pečivo
- šupky a jadierka z ovocia

b) potraviny, ktoré môžu u bábätka vyvolať alergickú reakciu (tzv. alergény)
- čokoláda, kakao
- orechy, oriešky, mandle...
- paradajky a paprika (v malom množstve neškodia)
- citrusy vrátane kiwiv - jahodyv - plesňové syry
- vajíčkav - ryby
- hríby
- mak
- harmanček

c) iné nevhodné potraviny a nápojev - surová cibuľa, surový cesnak (citlivé bábätká ich vraj cítia v materskom mlieku a môžu kvôli tomu odmietať piť)
- ocot
- zelený čaj (ak mamička pije viac ako 1 šálku denne, môže to u bábätka vyvolať podráždenosť, nepokoj alebo poruchy spánku)v - silný čierny čaj
- sáčkové polievky, vegeta, korenie
- údeniny, údené syry
- čerstvé ovocné šťavy (najmä jablková)
- nápoje s obsahom kofeínu, chinínu a alkoholu
2. Zvýšenie tvorby mlieka
a) nápoje
- hroznová šťava
- Vinea (odporúča sa odbublinkovať ju)
- čaj pre dojčiace mamičky (HIPP, Humana alebo bylinkový čaj)
- nealkoholické pivo

b) potraviny
- mliečne výrobky (Acidko, kyslá smotana, šľahačka, tvrdé syry, jogurty, tvaroh)
- varený karfiol a brokolica (1 polievková lyžica, odporúčajú sa hlavne ružičky, pretože stopky nafukujú)
- rascová polievka (so zápražkou z hladkej múky)
- rasca, fenikel, aníz (pridávať do polievok a k mäsu)
- surová petržlenová vňať

c) homeopatiká (odporúčané detskou lekárkou)
- Ricinus communis 5 CH (trikrát denne medzi jedlami nechať v ústach voľne rozpustiť 5 guličiek, nezapíjať vodou, obyčajne stačí užívať 4-5 dní, môže sa však aj dlhšie), alebo
- trojkombinácia homeopatík ((Phytolaca 5 CH + Urtika rens 5 CH + Lac caninum 5 CH), trikrát denne medzi jedlami nechať v ústach voľne rozpustiť 5 guličiek z každého homeopatika, nezapíjať vodou - Phytolaca sa užíva len prvé tri dni, ostatné sa môžu užívať dlhšie)

Polievka na podporu tvorby mlieka

Nastrúhanú mrkvu mierne osmažíme na troche rastlinného oleja, pridáme hladkú múku, rascu a miešame, kým múka nezružovie. Potom zalejeme horúcou vodou, osolíme a keď polievka zovrie, povaríme ju ešte asi 5 minút. Množstvo vody a múky určujeme podľa toho, koľko polievky chceme a aká má byť hustá. Môžeme podávať viackrát denne.
10. máj 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ohladom kojenia pozrite www.kojeni.net, vodove mlieko je oki - to predne je redsie, je to na uhasenie smadu, zadne je tucnejsie. UM znizuje tvoru mlieka, lebo babo si vytiahne o to menej z prsnika, stale treba prikladat k prsniku a NEDAVAT flasuuuu! Ja mam Emmku, ma 14 mesiacov, po prichode z porodnice sme mali velke problemy a po 5 tyzdnoch presli na plne kojenie:slight_smile: Drzim vsetkym palce!
10. máj 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este poradim, ak nahodou teda prikrmujete, urcite nie flasou, ale ja som to robila suplementorom, je to od firmy Medela a da sa objednat v lekarni. Pripoji sa to na prsniky a babo spolu s UM cucka aj MM.
10. máj 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bambi toto som nasla: • Zrelé materské mlieko je modrasté a priesvitné. V našich podmienkach vraj neexistuje "slabé" mlieko, mamička by musela byť podvyživená alebo by musela mať veľmi jednotvárnu stravu.
10. máj 2009 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mon dakujem aj soso dakujem skusam dalej ....malu prikrmovali v nemocnici aj doma som trochu musela kym zacalo mlieko po cisarskom ale teraz sa snazime :wink:
10. máj 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bambi drzim palce, aby sa to cim skor upravilo .... viem, je to tazke, sama som si s kojenim uzila az, az a nakoniec som kojila rok a pol, kym som nezistila, ze som tehotna ... takze vydrzat treba ...
10. máj 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambi a kolko mas mliecka ked si tak odstieknes na jedno papanie
ja mam okolo100ml aj viacej co som si odstriekala a niekedy mam aj cez 150m
ja davam cez flasticku tak je nauceny a mne to vyhovuje a kojim cez tie klobuciky inac mi cecik nechyti vobec a som rada ze apson tak chce

inac maly ste teploty ked vam vypuklo mliecko?
10. máj 2009 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej babule, az teraz som vsimla tuto temu :wink:
este raz vam blahozelam a krasny Den matiek :wink:
ja sa kojenia straaaaaaaaaasne bojim :pensive:
10. máj 2009 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambi nebud smutna to iste ma moj maly nase babatka si chudsie a slabsie anemaju silu tak tahat mliecko s cicika a to chce len cas kym zmozneju moj uz niekedy sam potahne a niekedy mu musim este flasku dat bo je taky nervy a hlady ale ze to sa upravy kym priberu troska moj nema este ani 3kg :grinning: :grinning: a to osm mysllela ze jaky velky bude niekedy sa aj lekar poriande sekne :grinning: :grinning:
10. máj 2009 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcta cvicite cviky na upevnenie panvoveho dna a tak aby sa vam brusko vratilo do povod :grinning: neho stavu ja cvicim s hebeme a aj mi brucho masiruje aby mi pokleslo a ceciky si tiez masirujem tak ako mi mamina ukazovala konecne je rada ze ju pocuvam :grinning: :grinning: :grinning:
lasenka diky aj tebe :grinning:
10. máj 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidim ze uz ste sa oddelili :frowning2: dufam ze tu budem coskoro aj ja :slight_smile: aj ked dnes to na porod nevyzera :angry:
10. máj 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacka, co tu robis, sup sup naspat k nam :grinning: :grinning: :grinning:
10. máj 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kati ticho pred burkou :grinning:
10. máj 2009 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap - malicka je naaadherna, a ta fotka s velkym bratom je tiez skvela :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. máj 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi ja som len nakukla :grinning: monikyne rady opisat narychlo :wink:

zuzka ticho pred burkou asi tazko.. :angry:
10. máj 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

jeeej nova tema :dizzy_face: monkap este raz gratulko :dizzy_face: idem kuk fotto :wink:

a aj ja prajem vsetko naj k dnesnemu sviatku :dizzy_face:
10. máj 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mimi - vdaka

kacka - to nie su moje rady, to som skopirovala :pensive:

danny - dik, ako to zvladas zatial??? mm ma tento tyzden dovolenku, tak bude pomahat, ale sama si to zatial neviem predstavit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. máj 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
som si fajne pospala teraz, ale musela som vstat, bo mi idu ciciky prasknut :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. máj 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminy :grinning: my sme sice este aprilovy ale patrime sem :grinning:
bambi aj ja som po sekcii mala problem s mlieckom este v porodnici, tiez jej obcas museli nieco dat, ale upravilo sa to a mam ho na rozdavanie ... homeopatika, vinea, vela tekutin, polievky a tak.

monkap tebe gratulujem ku krasnej dcerke :grinning: vidis, zvladli ste to nakoniec tesim sa s vami :grinning: :grinning:
10. máj 2009 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
emode: vdaka, ... som rada, ze malicka je v poriadku .... dr. niekedy vedia cloveka vystrasit ....
10. máj 2009 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monka no ved aj ja som si to skopcila do PC uz utorok sa tomu povenujem..
10. máj 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok