Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
5. aug 2010

@iinuska mne sa tiez zda, ze 6 chorobu mozu mat len raz ....

ladywitch26
5. aug 2010

@iinuska no ja dufam....do septembra rozhodne cakat nemienim 😎 😀
@monkap ja som tiez nevedela, ale kolegynina dcera sa tiez vzdy tak vyhadzala, tak mi o tom povedala. a naposledy bola dokonca tak zvlastne vyhadzana, ze najskor chodidla a clenky a odtial potom cele telo. cim vyssie, tym redsi vysyp.

iinuska
5. aug 2010

@monkap Adamkovi sa teraz prerezavaju dolne trojky, ocne uz ma vonku, tak asi ako pise lady, moze to byt fakt z tych nestastnych zubov 😒

monkap
autor
5. aug 2010

@ladywitch26 mne mala najhorsie nohy, zadocek ... a menej ruky, krk, tvar , malilinko chrbatik a hrudnik ..a brusko vobec ...

ladywitch26
5. aug 2010

@iinuska inus, a nevolaju sa nahodou trojky ocne zuby? 4ky a 5ky su crenove

ladywitch26
5. aug 2010

@monkap mne sa prvykrat vysypala zasa uplne naopak, nohy a ruky vobec, chrbatik len trosku na pleciach a hrudnik a brusko len po pupok, nizsie uz nie. no a krk a tvaricku mala. a teraz druhykrat zasa od tych noh

monkap
autor
5. aug 2010

@iinuska ocne nie su trojky?

monkap
autor
5. aug 2010

@ladywitch26 podla mna su trojky tiez ocne ... 4 a 5su stolicky ...

zuzkad
5. aug 2010

Pekny vecer prajem,

citam, ze riesite zubky, horucky atd....mne mal maly horucky cca 3 dni ale to 39C skoro stale bez znizenia...aj sa vyhadzal na nohach a hrudniku a troska na chrbatiku, ale u nas to nebola zevraj ani siesta choroba a ani zubky, maly mal vyhadzane hrdielko podla lekarky nieco ako afty...bola to nejaka infekcia ☹ sme si vtedy "uzili" nespali sme 3 dni v kuse...teda ja ...maly spal strasne zle viac menej cez den v kociku ale inak v noci ked su horucky najhorsie ttak len plakal a stonal chuda moje ☹ ☹ videla som ako sa trapi a ja s nim...aj som si poplakala vtedy

lady pytala si sa, ze ked by som sla do prace ako by som riesila maleho...bohuzia takto rychlo by som jasle nenasla, opatrovatelku nechcem urcite...cize jedine mi zostava svokra 😖 😖 ale to by som bola velmi precizna...na kazdy den pripravim plienky cca 5ks a ostatne dam bokom, dam do poharikou jest a nadavkujem flasky mlieka a budem si sledovat, ci ho prebalila a nakrmila zo vsetkeho co som pripravila a urcite by som jej volala ako FBI 😀 😀 bohuzial nemame ine riesenie takto rychlo a ak by ta praca vysla, tak to budeme takto zatial riesit. Jasle su inak strasne drahe co som pozerala a je dost problem dostat tam dieta 😝 😝 400€ cca mesacne + plienky a drogeriu pre dieta no bude to este pestre vsetko 😝 😝 😝

kosska3003
6. aug 2010

ahojte tak sa idem rozlucit pobalena este idem uhadzat najest sa a vyrazime okolo 11 ale pocitac idem dat bratovi nech mi ho preinstaluje lebo mi to mrzne tak paaaa

jamaat
6. aug 2010

@kosska3003 Tak šťastnú cestu a príjemný pobyt.

nikanika28
6. aug 2010

ahojte
@kosska3003 krasnu dovolenku 😵
No u nas chčie od rana 😝 ...Klarka zalahla a ja som si spravila kaficko 😵 . Varit dnes nemusim, hned mam naladu lepsiu 😀 😀 😀 .. Teraz po novom ma Klara v oblube chodit so zatvorenymi ocami, akoze sranda prevelika, stale niekde narazi 😅 . A vcera sa zrubala z takeho kresielka u nasich, rana ako slak...tak si trosku poplakala a bolo dobre. Lezala na chrbte, tak si asi hlavu buchla 😒 . Ona je taky spekulant, to Lukasko bol tusim kludnejsi ako je ona 😕 .
A zistila som, ze Lukasko vie scitavat a odcitavat do 10...5+2, 4-1, 3-3 .... normalne som nechapala a ked som sa ho pytala, kedy sa to v skolke ucili, tak mi povedal, ze oni sa to neucili v skolke, ze on to vie sam od seba, ze je to jednoduche 😕 😀 . Tak z matematiky bude hadam po mm, on chodieval na olympiady a sutaze vseliake 😎

zuzkaprofant
6. aug 2010

inus assi hej lebo je to vyrus a mne doky vravela ze sa to moze opakvat nam idu zubky hruza nieco maly len na ruckach chce byt ani papat nechce len mliecko tak pol sacka mam na den asi 😀 a slinta ako bernardin len perem v noci som ho prebalovala tak ma pocurkal co nikdy este tak vetram izbu bo tak citit 😀 😀

lady nam idu 6 ale sarapatu robia ocne si myslim a aj stoho ma teplotku

ladywitch26
6. aug 2010

@nikanika28 no geny nezapries 😉 neviem,ci este existuju matematicke triedy, ale asi by si mala pouvazovat, lebo v normalnej triede sa bude nudit.

jamaat
6. aug 2010

Tu máte o šiestej chorobe - nemôže sa dostať znovu. A je tu aj o piatej chorobe, možno niektoré detičky mali tú - napríklad Zuzkin Nico. Tak študujte: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

ladywitch26
6. aug 2010

@jamaat vidiiiis, tam som o tom citala, ze sa to nemoze stat znova. vsak to je virus a na virusy po prekonani ziskavas dozivotnu imunitu.

jamaat
6. aug 2010

Matematické triedy existujú, ale skôr na stredných školách. Ja by som ho z voleja na matematickú ZŠ aj tak nedávala, možno neskôr, ak by sa ukázalo, že je ozaj matematicky geniálny. Ja som tiež chodila na olympiády a matika ma bavila, ale ani náhodou by som sama seba ani s odstupom rokov do takej triedy nedávala. Tie deti majú teraz toho aj tak veľa, takže si nemyslím, že by sa nudil. Často som rozmýšľala, či aj my sme toľko toho museli vedieť, alebo sa mi teraz toho tak veľa zdá, keď vidím, čo sa Monika učí a ako rýchlo napredujú. A tie ťažké školské tašky!!! Tak to ja KATASTROFA!!! Bodaj by sme nemali všetci krivé chrbtice. To si pamätám, že aj ja na ZŠ som niekedy ledva doterigala tašku do školy a to som bývala od školy 7 minút peškom! A teraz to nie je o nič lepšie. Aj som rozmýšľala, či jej nejako nekúpim dvojmo učebnice, aby to nemusela prevláčať. No ale kým som niečo podnikla, tam Monika už prešla na stredoškolský "systém" a veľa kníh si necháva v škole 🙂

mimi21
6. aug 2010

@nikanika28 tak ti doma rastie maly genius 😉

ja varim, mm je dnes doma, tak vzal malu a aj mojho snovca trochu vyvencit vonku, ja som dostala strasnu chut na varenu cokoladu, tak som si musela urobit 😝
inak uz veselo priberam, predpokladam, ze zase minimalne 18kg dam 😅 no zbohom

inak mala vcer aspievala Waka waka e-e, bohovska bola, strasne rada tancuje a spieva, ktovie co z nej vyrastie 😀

baby davate uz kakao? viem, ze zuzkad uz dava

ladywitch26
6. aug 2010

@jamaat matematicke triedy su od druheho stupna na zakladke. a chodila som do jednej a nezdalo sa mi to nejaka vacsia zataz, skor sme mali super ucitelku, ktora nam davala take zaujimave priklady. ani to nebolo o prikladoch, ale skor o logike, ze sme museli doma nad tym rozmyslat a lamat si hlavy, ale bavilo nas to. a to som musela kazdy den dochadzat pol hodku dedinskym busom a potom este 15 minut mhd, cele 4 roky, ale nemenila by som ani nahodou.aj ked zimy na zastavkach boli obcas krute.
ale s tymi taskami to mas pravdu, vsak ja mam dokrivenu chrbticu prave z toho. esteze teraz vymysleli uz aj na kolieskach tasky, co tahas za sebou, lebo pre tie male decka, co ich ledva vidis spoza tej obrovskej tasky to musi byt riadna zataz
@mimi21 ja davam stanke granko na krupicovu kasu. len sa tak zalizuje

mimi21
6. aug 2010

@ladywitch26 aj ja na krupica, myslela som klasika do mliecka pit
chcela by som skusit, kedze ta moja opica mlieko ignoruje, bojim sa aby jej to nejako potom neskor nechybalo, aby sa jej nekazili zubky a tak ...

nikanika28
6. aug 2010

Baby ja som nad tym vobec neuvazovala, zeby som ho dala do nejakej speci skoly...vie toho sice viacej ako ostatne deti, pozna pismena, zistila som, ze pozna aj cisla a tiez som ho to nikdy neucila 😕 ..., ale nejdem to nejak riesit, uvidime, co bude o rok, ked pojde do skoly. Tiez si myslim, ze deti toho maju v skole az az... 😝

@mimi21 no to muselo byt roztomile 😵 😵 .. Klarka tiez rada tancuje, ona tancuje vlastne stale ...a stale si pridava nejake nove prvky, neviem, kde na to chodi 😀 😀 . Teraz mame novu otocku okolo vlastnej osi a pridava uz aj ruky 😀

jamaat
6. aug 2010

@ladywitch26 Veď ono vždy záleží hlavne od učiteľa, ako predmet učí a či je tým pádom u detí obľúbený. Bohužiaľ na Slovensku prevyšuje kvantita učiva nad kvalitou...aspoň podľa mňa. Stále sa musia deti veľa toho učiť naspamäť, namiesto toho, aby sa učili logicky myslieť, prejaviť svoje myšlienky. No načo je trebárs dobré učiť sa miliónpäťsto zemepisných názvov!

ladywitch26
6. aug 2010

@mimi21 len skusaj, stanke trvalo skoro 4 mesiace, kym sme ju zasa naucili na mlieko. teraz uz nema problem vypit ho aj z flasky. mne vravela detska sestra, ze to chce len veeela trpezlivosti, lebo su akurat vo veku, kedy zacinaju skusat, co mozu. ale ze nemam prestavat, ze ona sa jedneho dna chyti.

jamaat
6. aug 2010

Práve som dotrepala z pivnice detský nákupný vozík, čo mi sesternica dala takmer pred rokom. Tak Emka už vozíkuje odušu! 😀

mimi21
6. aug 2010

tak k nam sa blizia strasaasne mraky, to zas asi nikam poobede nepojdem, na porazenie 😠 😠 😠

jamaat
6. aug 2010

Hmm....a práve sa pokúsila doň vliezť, samozrejme sa skoro preklopila. Včera v detskom centre objavila radosti s detským golfáčom, ale tiež sa doňho sama vtrepala a samozrejme vykydla. No zdá sa, že sa nepoučila 🙂 ....Joooj, a na stoličku mi lezie čoraz častejšie! Dokonca sa snažila preliezť operadlo, tak to by bol iný pád, keby som nebola pri nej! ........Tak teraz vozíkuje moje šlapky. 😀

nikanika28
6. aug 2010

@mimi21 to ide asi od nas, u nas riadne prsi 🙄

@jamaat ja som Klare kupila v Tescu tu bugynku za 7€, tak tiez s nou lieta po byte. Babiku slahne na zem, nalozi Lukasove hracky typu nakladne auta alebo robotov a tie vozi 😀

jamaat
6. aug 2010

@mimi21 Neskúšala si mlieko rozmixovať s banánom, ak Ninke banán chutí? Emka to má rada.

mimi21
6. aug 2010

no a uz je u nas uplna tma, vetrisko strasny...

@ladywitch26 a davas kravske alebo UM?

ladywitch26
6. aug 2010

@jamaat no tak stanka tiez vyvaza vo furiku a bugynke babiky, ale najradsej sa do nich usadi sama a vozte ma. a to, ze ta bugyna az tak place pod nou, kolieska ledva drzia, to jej nevadi 😀
@mimi21 u nas je uz treti den tak, ze rano prsi, potom naobed sa vycasi, ale to akurat stanka chodi spat a poobede, ked zasa vstane, tak sa rozprsi. a vcera som sa zasmiala na mladej. chcela ju zobrat vonku, lenze sa rozprsalo, tak zacala rozmyslat, ze co s nou. a potom vravi stanke, "no vsak vymysli nieco". vtipna deva, ja som myslela, ze od rozmyslania je tu ona...potom malu zobrala aspon do susedov, nech sa zahraju s mayou.