Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
5. jún 2009

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

niekedy pomaha ak mamicka lezi na chrbte a babatko na nej a tak saje z prsnika, je to mozno na zaciatok narocna poloha, ale da sa. a existuje technika stlacania prsnika na zastavenie resp. spomalenie toku mliecka.

sirinka
5. jún 2009

a hlavne sa neboj, malinka co chvila dorastie a bude viac stihat sat, aj prsniky si najdu svoju optimalnu tvorbu mliecka a bude po probleme. oproti tomu krmenie flaskou jej moze pokazit techniku satia a tym tebe sposobit bolesti pri dojceni a moze to viest aj k uplnemu odstaveniu.

dupinka
5. jún 2009

baby, ohladne dojcenia kuk do temy: Dakujeme Annag. 😉

lady: skus pripadne priecnu polohu, kedy je hlavicka na urovni prsnika a nenaklanas sa k babatku.

ladywitch26
5. jún 2009

siri, diky za linky, mrknem to. teraz ju krmim z flasky len cez den, aj to nie vzdy. ja na to totizto potrebujem asistenciu muza. mlieka mam az prilis vela, ked par hodin neodstriekavam, tak potom nataham aj 130ml z kazdeho prsnika.v mrazaku mam uz hadam aj dva a pol litra v zasobe. keby tu existovali dojcaky, tak nosim tam, lenze irske zeny skoro vobec nedojcia,tak oni to mlieko aj tak nechcu. a ked krmim malu z prsa,tak na druhom si musim drzat uterak, lebo by mi bola mala za chvilu totalne premocena. keby to aspon netieklo z obidvoch naraz. 😒 no a ked ma dost,tak ju hned zoberie muz odgrgnut a ja musim odstriekat zvysok. ked som sama, tak si musim dat na seba dva uteraky a tak ju zdvihnut cez plece,aby mi nebola mokra. v noci spavam s uterakom v pyzame a aj to sa o druhej zobudim, ze niekedy je aj plachta mokra. niektore baby maju problem,ze musia dokrmovat UM, ja mam zas opacny extrem.

sirinka
5. jún 2009

lady tak to mas fakt extremny pripad...skus si naozaj precitat tie veci na znizenie tvorby mliecka, pripadne posli IP annag...ona ti urcite dobre poradi...
mne tiez teraz pri kojeni tecie aj z druheho prsnika, ale ja si vystacim zatial s vlozkami do podprsenky...a cakam, kedy sa tvorba ustali 🙂

ladywitch26
5. jún 2009

siri, este raz diky, akurat som to docitala.vraj sa to zvykne upravit same do konca tretieho mesiaca, co samozrejme nebudem tak dlho cakat, ale je tam dost inych rad, ako znizit tvorbu mlieka. uz aspon viem, preco moja mala pije len 10minut a ma dost, aj to sa kazdu chvilu odtahuje. no a ide to aj dost do penazi,ked mam tak vela mlieka. plienky sa minaju rychlostou svetla. 😒

sirinka
5. jún 2009

lady akurat som ti pisala 😀 tak drzim palce, nech nieco zaberie, hlavne pevne nervy.

sirinka
5. jún 2009

baby co odoberate mama a ja...mate uz doma junove cislo?

ladywitch26
5. jún 2009

siri, ja som si doteraz myslela, ze to je uplne normalne, ked sa to vali aj z druheho prsnika. vlozky do podprdy mi pomozu tak na pol hodinu,ked sa to zacne valit.ked niekam idem, tak musim odstriekat, inak by som dopadla,ako ked som sla minuly tyzden na pohotovost. kym som prisla domov, tak som mala mokre este aj nohavicky a podprdu som mohla zmykat aj s tymi vlozkami. ono sa to zacalo este v tehu, vlastne od 24tt som sa bezne budila s mokrym pyzamom a musela som nosit tie vlozky do podprdy, a to bolo vtedy este len kolostrum. no nic, idem vyskusat tie rady a zaobstarat si kopu salvioveho caju.

monkap
autor
5. jún 2009

siri: ja uz mam junove ... preco??

sirinka
5. jún 2009

monkap lebo som nasr...ta na naseho postara, on si sem chodi ako do holubnika...pomaly uz nic nedonesie nacas 😠 tak sondujem, ci uz chodilo, alebo nie...

monkap
autor
5. jún 2009

nemozem sa od malej vzdialit, bo hned place .... to je zase den 😖 a patrik doobeda vrieskal na cely vchod, lebo nechcel ist z vonku domov ..... no susedia museli mat radost ☹

monkap
autor
5. jún 2009

chodilo ... ale az v pondelok prislo ... mne ho postarka tiez nedoniesla, nasla som iba listok v schranke, ze si mam ist na postu ... tak sme sli s patkom vonku , odchytila som postarku s tym, ze sme boli doma ale nepoculi sme ked bola u nas, nech nam da tu postu ... a ona povedala, ze u nas ani nebola, ze to len hodila do schranky, ze to prisiel casopis a je tam aj cumlik a ze nevedela, ci budeme doma, tak to nebrala a do schranky by ten cumlik vraj neprepchala 😠

sirinka
5. jún 2009

monkap dnes aj ta nasa je vela hore a vyzaduje si niekoho pri sebe...ale za to v noci by prespala bez zobudenia, ale prisla k nam do postele klarka, tak som malu prelozila a si spomenula, ze chce cuckat...ale hned zase zaspala...

monkap
autor
5. jún 2009

mne nastastie v noci tiez dobre spinka ... ale cez den sa pokazila ... spinka iba v kociku alebo na rukach 😝 inac kukuckuje prip. ma take 5min spanky ☹ keby aspon patrik nemal take hrozne obdobie, ale niekedy mu uz fakt nie je rady ....

celu tvaricku ma vyhadzanu ☹ uz od pondelku a cim dalej tym viac ... a take cervene flaky este po celej tvari ... v pondelok ideme na poradnu, tak hadam dr. nieco poradi 😝

emode
5. jún 2009

monkap nasa to ma tiez, je to ako taka krupica a zlieva sa to do cervenych flakov, mne doktorka povedala ze asi ekzem ale asi je to to novorodenecke akne ... dala mi len fenistil kvapky a v utorok idem do poradne, tak uvidime co dalej, ale ze to vraj same zmizne ...

vidim, ze aj vy sa so spankom trapite, my sme mali uplne katastrofalnu noc, skoro nic som nespala, bud bola hore alebo sme sa krmili a pogrckali a prebalovali a tak dookola ☹

monkap
autor
5. jún 2009

emode: presne, taka krupica a cervene flaky po tvari .. tie flaky niekedy akoby zmiznu a potom sa zase objavia ... ako dlho to uz mate??? ja som si najskor myslela, ze som nieco zjedla, co malej nesadlo ale uz sa mi to prestava pacit, vyzera to naozaj zle a myslim, ze z jedla to nebude 😝 novorodenecke akne?? take ani neviem ze existuje 😖

monkap
autor
5. jún 2009

emode: prave som si tu docitala temu o tom akne ... ked kazdy radi nieco ine, sa bojim experimentovat ... asi vydrzime do pondelka co povie dr. 😒

ladywitch26
5. jún 2009

no ako citam, tak nasa mala ma par dni tiez take flaky ako opisujete. a tiez som si myslela,ze to ma asi z jedla, ale tiez niekedy zmiznu a potom sa zas objavia, tak neviem. na alergiu z jedla to nevypada....

monkap
autor
5. jún 2009

pozerala som teraz na nete o tom nejake clanky a obrazky ... tak vyzera to naozaj na to novorodenecke akne 😖

monkap
autor
5. jún 2009

ladywich : ano take cervene flaky plus vyrazky ako krupica ☹

nikanika28
5. jún 2009

Baby, ja som mala malu tiez tak vyhadzanu, doktorka mi poradila kupat v repiku a za dva dni ani fliacik. Mala predtym cele brusko az cervene a posypane tou krupicou, vyzeralo to fakt hrozne. Inac uz prvy den, ako sa okupala v tom repiku sa to rapidne zlepsilo.

Inac, schytala som zapal prsnika ☹ ☹ . Je to riadna bolest. Bola som o tretej na pohotovosti. Dala mi antibiotika. Teplota mi vysla na 38.7... ☹ Teraz mi klesla na 38.1 a to som si este nedala ani pirulu...tak snad to odsavanie a nahrievanie trosku pomoze, som z toho dost zufala. Malo to docela rychly priebeh, rano ma zacal trosku boliet, pomaly sa to stupnovalo a o druhej uz som mala triasku, bolo mi straasne zima a prsnik ako kamen...takze tak.... 😒

monkap
autor
5. jún 2009

mne to ma lenka iba na tvaricke a zopar bodiek na krku

nikanika: vyskusaj obklady z kapustneho lista ... velmi to pomaha 😉 ...

monkap
autor
5. jún 2009

sssimi: ty si sa uz zapalu zbavila??

nikanika28
5. jún 2009

monkap, uz som to kdesi citala, ozaj to zabera? Ak hej, hned rano posielam mm do obchodu. Ako sa to dava, ten list v celku alebo natrhat??
Teraz mi to trosku polavilo, malu som z neho krmila, hrozne to bolelo... ☹ Ale iba prvych par minut, len mala sa jedovala, asi jej to dobre netieklo... A teraz nahrievam s plienkou.. 😖

emode
5. jún 2009

monkap zacalo to minuly tyzden par vyrazkami som myslela ze potnicky ale sa to tak zhorsilo ze uz nema miesta na lickach kde to nema
kupila som ten imazol, aj svagrinej ho doktorka odporucila a skusime zajtra ten repik, fenistil kvapky davam lebo to mi dala nasa doktorka
dufam, ze im to skoro zmizne, vyzera to fakt hrozne ☹

ladywitch26
5. jún 2009

nasa ma tie vyrazky tiez iba na tvaricke. podla mna, keby to bola alergia na jedlo, tak sa asi vyhadze cela.

nika, ten kapustny list fakt pomaha. ono su to sice soky, ked si taky ladovy z chladnicky vopchas do podprdy, ale po par sekundach sa to uz da rozdychat. 😀 hlavne ze to zabera. ja som ho davala taky cely.

monkap
autor
5. jún 2009

nikanika: mne pomohol, aj zuzkaprofant pisala, ze jej pomohol .... ja som mala kapustne listy v mraznicke, vybrala som , polamala (alebo mozes potlct tlcikom, alebo vyvalkat) a dala do podprdy ... ked sa zohrial az bol horuci, vymenila som ....

monkap
autor
5. jún 2009

ladywich: ja som praveze citala, ze nie cely ten list davat ... ale polamany alebo tak ... aby "pustil stavicku" a ta vraj pomaha ... tak neviem 😝