Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
23. jún 2009

siri, dany mne patko uz tiez par-krat nespal cez obed 😝 ... tiez mal obdobie, ze uspavanie bolo pre mna vycerpavajucejsie ako keby bol hore a nespal ... ale uz je to ok - teda cez den, vecer - ako kedy ... dnes napr. vymyslal do 22,30 jednoducho sa mu nechcelo este spat 😝

siri - klarku uz nekojis pred vecernym spanim??

sirinka
23. jún 2009

monkap ako kedy, ale vacsinou si este vypyta...

monkap
autor
23. jún 2009

siri - len mi to tak napadlo, ked dnes nespi doma ....

sirinka
23. jún 2009

monkap hej, ona ked ma nevidi, nepyta...aj ked som bola v nemocnici, tak jej to nechybalo...ked som jej dala odstriekane mliecko v pohariku, pit ho nechcela, vypytala si acidko...takze tak je to s jej cuckanim...

monkap
autor
23. jún 2009

siri tak potom pohoda 😎

patrikovi z poharika moje mliecko chuti, ale z prsnika by si uz veru nedal ... ved uz je tristvrte roka odstaveny 😔

monkap
autor
23. jún 2009

idem uz zalahnut, dobru noc siri

monkap
autor
24. jún 2009

dobre ranko 🙂

bambi7
24. jún 2009

cafte babulky idem poodpisovat 😉

kacka napisala som IP 😉

zuzkad aj my to tak mame raz pisti inoked je to ok 😀 asi je to vsade tak a s tym spankom uz neviem da zabrat poriadne 😀

a babulky co mate chorucke babetka prajem skore uzdravenieeeee
drzte sa

rybca co si pisala ze ked nekojis ze si uz pripadas blbo to chapem ked vsade len kojit a kojit kazu a vydrzat uplne ta chapem aj ja som strasne chcela kojit a le to sa povie lahko vydrzat ale netrap sa urobili sme vsetko co sa dalo a si super mamca 😉

a babulky co je tu nove?

a mate niektora problem s pigment,skvrnami na tvari po tehu? ja som skusila uz vseliake krem teraz mam bioderma a zatial nic 😠 😢 co na to pomoze?poradteeeeeeeeeeeeee

bambi7
24. jún 2009

a simi tusim som citala ze skolu si zvladla skusku si super sikulkaaaaaaaaaaaaaaa ved ako inac

zuzkaprofant
24. jún 2009

dobre ranecko ako sa mate ja celko dobre, stalo sa vam ze zohrievate malym mliecko a zaspite a neviete ako dlho sa to zohrievalo tak to sa stalo dne smne normalne mam oknop kedy som dala mliecko odsate do ohrievacky ci sa to tam uz neprevarilo 😀 ale malemu chutilo tak ais bolo dobre normalne soom mimo tak sa mi chce spat stoho pocasia

jamaat
24. jún 2009

Dobré ránko.

Emode, tiež sa mi nepáčia vyčačkané háby a z čelenky som dosť v pomykove. 🙂
Lekárka vravela, že teraz skoro všetky bábätká majú zahnisaný ten pľuzgierik. A skoro všetky žltačku. Hmmm...

Mimi, emode - tiež som bola zhrozená z toho prebaľovacieho kútika. Tak som ju tiež radšej neprebalila, len nakojila. A napodiv tam v tej zime papala úplne bez problémov, žiadne mykania a zúrenia 🙂

sirinka, no konečne máš už aj ty z niečoho nervy! 🙂 😉

jamaat
24. jún 2009

bambi, pigmentové škvrny zvyčajne miznú veľmi dlho. Neviem, ako je to s tehotenskými, ale tiež to určite netrvá pár dní. Skôr pár mesiacov.

Mňa tiež nedávno vytočila jedna stránka o kojení. Bol tam obrázok, ako vyzerá prsník zvnútra a mliečna žľaza. A že každá žena to má rovnaké, tak každá žena môže kojiť. No to ako keby povedali, že každý má vlasové korienky, tak všetkým budú rásť vlasy rovnako.

mimi21
24. jún 2009

ahojte
moja malá má asi soplíky,najprv som sa v noci vyplasila, ze je asi prechladnutá, ale potom spinkala pekne
teraz uplne pocujem ako má zapchatý nostek
baby co máte odsávacku soplíkov na vysávac, máte také vysávace co sa im dá regulovat intenzita vysávania?
lebo my taký nemáme a som pocula ze to taký treba...

dm1
24. jún 2009

mimi mi mame ten regulovatelny vysavac a uz sme aj skusali vysat a islo to super a malemu sa to aj paci 😀

zuzkaprofant
24. jún 2009

dievcata kde taku odsavacku kupim v lekarni? Ideme o 2tt na sk tak chcem si to kupit bo maly noztek zapchaty a stym balonikom mu to neviem vybrat sopliky tak len materkse mliecko mu tam striekavam a s usatok vyberam ked si uz tak vonku bo inac neviem co mam robit
co dens budete porabvat ja som upratala prezliekla si v izbe perinky bo maly mi 2 krat rano ocurkal vsetko bo som ho nechal len tak kopkat bez plienocky a zakukala som sa na neho a on sup ocikal mna aj seba aj celu postel moju 😀

snezzy7
24. jún 2009

ahojte 😀 ,

naša malinká je choručká, na začiatku mala aj teplotu,ta jej klesla ale má strašne soplíky a stále kašle. Tiež používame tú odsávačku na vysavač, ten sa nedá regulovať, ale stačí spraviť s tej hadičky taký uzol a ten ťah je slabší a nestrkáme jej to úplne do nošteka ale vždy zapchame tú druhú dierku a vysaje to super..tak už len dúfame že to čoskoro prejde.dúfam,že sa aj počko vylepší,lebo vďaka nemu sme takéto choručké

zuzka dá sa to kúpiť bežne v lekárni, stojí okolo 12 eur 🙂

zuzkaprofant
24. jún 2009

dik snezy tak si to kupim bo tiu take som nieco nevydela moj uz stym nesuhlasi ze mu mozog mozeme vysat ze to je silne velmi ale vyskusame a uvidime

snezzy7
24. jún 2009

to som si aj ja myslela, no keď odsajem s klasickou tak ani z polovice jej to nevysalo toľko soplíkov čo táto. a o šušníkoch ani nehovorím...naozaj to není také silné...neboj mozog malému ostane presne tam kde má svoje miesto 😀 😀 😀

zuzkaprofant
24. jún 2009

ved aj viem tak si kupim zatial maly musi dako vyrtat stou co mame

aj vase deticky sa radi hraju s plienockou´???

zuzkad
24. jún 2009

ahojte kocky,

bambi ja ma tiez flaky na prsnikoch, na bruchu tu ciaru a na tvari som strasne vyhadzanaaa 😝 😝 ...je to dan za to, ze mame krasne deticky 😉 😉 😉 😉 zatial si nic na to nedavam...casom ak to nebude miznut, tak potom nieco na to natriem 😀 😀 😉 😉

jamaat ja uz radsej ani necitam "rady pre kojacie matky" lebo vsade pisu stale prikladat, byt trpezlivy, mliecka bude dost...ja som si odsavala mliecko viac ako hodinu s veeelkou trpezlivostou, pricom zevraj odsavat sa ma 5 min z jedneho 5 min. z druheho na striedacku...ja som odsaaavala a odsala som ledva ledva 50ml, pricom bradavky som mala po hodine uplne bola od elektr. odsavacky ☹ ☹ , prikladam si maleho stale ked je hore a tvorba mliecka nejde hore, jednoducho nie kazda zena ma dar od prirody, ze ma dobru tvorbu mliecka...ja som od zaciatku bojovala za MM lebo som chcela pre maleho len to najlepsie, ale bohuzial, mliecka nemam vela a tak doplnim brusko malemu UM aby bol spokojny 🙂 🙂 🙂 ked som citala tie stranky o kojeni, mala som pocit, ze robim nieco zle a som neschopna a denne som sa stresovala pre to...potom som sa rozpravala s jednou laktacnou a ta mi povedala, ze sa nemam vobec stresovat, ked v mojom pripade je tvorba mliecka nizsia ako by potreboval maly dokrmim UM a je to, ze to nie je ziadna tragedia a nemam kade tade citat a pocuvat, lebo sa dozeniem len k nervom a mala pravdu, tvorbu mojho mliecka viac neriesim, pijem cajiky na mliecko, vela pijem vody a odsavam a prikladam ako je to len mozne a tesim sa, ze mam aj to co mam 😉 😉 😉

zuzkad
24. jún 2009

ozaj k tej odsavacke na vysavac...aj ja som s nou na 100000000000é% spokojna, naozaj pekne vsetko odsaje a viem, ze mu to nejde na plucka 😉 😉 😉 aj ked je silnejsi tlak stale to taha s mierou, ten tlak nie je taky ako na vysavaci priamo 🙂 🙂 🙂

Zuzka moj maly s plienkou aj zaspava ...urobim mu vzdy sulec a ten si drzka ako hracku a tak spinka...a este tu plienocku troska postriekam MM a maly citi mliecko a spokojne spinka 😉 😉

dm1
24. jún 2009

baby uz sa nestresujte kvoli tomu ze davate UM ved ste super maminy aj bez toho.... 😉

zuzkaprofant
24. jún 2009

ja tiez davam umele lebo sem tam mam dost mliecka a sem tam nie a ked je maly na cicinke hodku tak mna uz cecky tak bolia ze az
zuzka tak si to kupim tu osdavacku a uvidime ved nie je az taka draha
akurat tu bola susedka ci nebudem chodit na baby masaz ale nebudem som siito rozmyslela lebo maly je aj tak nachaldeny a ako poznam nemcov ladnicka tma bude a aj tak ideme na sk tak by som to aj tak zbytocne preplatila tak kukam na natiku videa a naucim sa to takto robit

mimi21
24. jún 2009

no to je zase počasie, hotová katastrofa...

zuzkaprofant a malý tvoj mal teraz aj teplotku, keď bol nachladnutý?

jamaat
24. jún 2009

zuzkad, tej laktačnej to kvitujem, že ti takto povedala.

Ja zatiaľ UM nedávam, ale už bola situácia, že pre istotu som išla kúpiť. Prvú dcéru som tak od 4. mesiaca musela dokrmovať večer, tak hádam vydržíme aj teraz tak. Veď vtedy som ani žiadne homeopatiká a čaje nepila, tak teraz by to teoreticky malo byť lepšie. Aj keď vtedy som zase bola o dosť mladšia. 🙂
Inak homeopatiká občas vysadím, lebo mi z nich potom úplne mravčí v prsiach, až je to nepríjemné. Keď zistím, že je mliečka menej, tak ich zase nasadím. A zistila som, že viac ako jedenie mi na mlieko pomáha pitie. Vineu už nepijem, keď som pozerala zloženie, tak tam nemá čo iné stimulovať tvorbu, iba hrozno. Takže si kupujem v Tescu 100% hroznový džús a riedim si ho minerálkou. Aj mi to chutí, takže vypijem oveľa viac ako iba čistú minerálku.

Čítam, že vám detičky chorejú. Som zvedavá, ako moja vydrží v tomto počasí. Je na takom studenšom odchove, keď pozerám iné bábätká, tak sú vždy oveľa viac zababušené ako moja. Ale zatiaľ sme nemali ani najmenší problém. Klop klop klop.

ladywitch26
24. jún 2009

caute, tak nam konecne dosiel balik s nutritonom od mamy. mala sa sice tak divne zatvarila, ked som jej to dala, sa jej to zdalo take hustejsie, ale spapala, odgrgla si a zalomila. 😀

ladywitch26
24. jún 2009

jamaat, ja si tiez nemyslim, ze je dobre deti prilis obliekat, potom sa len trosku ochladi a uz ochoreju. ja s malou beham vonku bez ciapocky a len v dupackach. ciapku jej dam,len ked fuka vietor. a vraj dieta ked mu je moc teplo, uz nedokaze pit mliecko. vraj uz od 27stupnovej teploty ma s tym problem.
inak mineralky ja nemozem, lebo som zistila, ze sa tie bublinky asi nejako dostavaju do mlieka. stanka ma potom vzdy strasne vela vzduchu v brusku a robi jej to problemy.a zas ju nechcem zakazdym ladovat infacolom, len aby som si mohla dopriat mineralku

mimi21
24. jún 2009

lady aj som sa ta chcela opytat ako mala s tym grckanim, upravilo sa to, alebo je nutne aby si jej davala ten nutriton?
a pribera ti?
ja tiez nie som zastancom babusenia deticiek. ale svokra len ako zbada malu tak ju kontroluje co ma oblecene
minule mi zapilila, ake ma studene rucicky, ukaz co ti to ta mama zase obliekla
no a ja som skoro z kozky vyskocila 😠 😠 😠

mimi21
24. jún 2009

inac vecer som si prvykrat uvarila ten hipp caj na podporu mlieka, lebo sa mi zdalo, ze je ho dako pomenej a rano som uz o 6 musela odsavat ako besna, lebo mi islo prsia roztrhnut...

jamaat
24. jún 2009

lady, my aj spíme pri otvorenom okne a teraz boli dosť chladné noci. Malá je len v pyžamku a prikrytá dekou. Čiapočku len keď klesne teplota pod 20 stupňov. Čítala som, že bábätko má mať o jednu vrstvu viac ako dospelý.

Minerálku si kupujem len jemne sýtenú alebo chodíme z prameňa naberať, tak tá je bez pridaného CO2. Nemám rada bublinky, hneď mi to na hrdlo udrie.

Moja svokra sa nestarie a ani ešte nebola u nás a my u nej, tak sa ani nemala kedy. 🙂 ...No a moja mama je stará eskimáčka, ona aj v mrazoch v tričku behá.

No idem bublaninu upiecť, kým mám kľud.