Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
18. dec 2009

cafte...prave som pocula v telke...ROcne dievcatko s omrzlinami... 😕 😕 😔
Jooj, dnes je to des...aj ked vlastne vonku docela v pohode, aj ked sme sa vratili...a le potom hukooot...doktroka nam dala kvapky do nosteka, ze mam kombinovat so sprejom...Hrdielko ciste, tak by to malo byt OK...A som sa pytala, ci sopel nejak suvisi so zubami a mi povedala, ze ked maju ist zuby, tak je organizmus oslabeny a vtedy zvyknu byt prve choroby ...takze to suvis moze mat 😔 . A odo dnes taaaak strasne sliny tecu...a uz som dvakrato odsavala..chudatko, ked zbada odsavacku, uz aj spusti jakot 😨

kosska3003
18. dec 2009

monka dakujem no je to hrozne ale zvlada to statocne

ladywitch26
18. dec 2009

caute zeny, tak ja konecne z roboty doma, mala stale sopli, ale len z jednej nosovej dierky. ale tolko, ze pomaly nestihame odsavat. a vsetko jej to zateka do hrdielka a to jej vadi. zacne plakat. inak asi jej dam fenistil, nech ju to trochu utlmi, lebo je stale ako odtrhnuta z retaze. len behat a behat, sediet nechce ani bohovi, stale len v choduliku. a praveze by mala skor oddychovat, no ale kto ju prinuti,ze? esteze je vikend uz, budeme sa pri nej striedat, lebo v kuse mrnci pre cosi. ani sa jej nedivim, mne ked je zle, tak som tiez nervna.

iinuska
18. dec 2009

ahojte, ja som pekne premrzla, 2 hodiny sme boli vonku, maly spinkal celu dobu. 🙂

joj, chorobky, dajte sa dokopy

simi, vsetko dobre k vymesacniku

lady, co ja viem, pokial nema kaslik, tak by som ten fenistil nedavala

jamaat
18. dec 2009

Tak ja som nie premrzla von, ale zamrzla! Hrozná zima mi bola! A ešte som aj pokutu za parkovanie zaplatila. Policajti v tomto predvianočnom čase zakladali papuče len taký fukot. Našťastie odo mňa veľa nepýtal, iba 5 euri.

iinuska
18. dec 2009

No tak Adamko zacina skripat zubkami... 😀

ladywitch26
18. dec 2009

inus, ja jej chcem dat ten fenistil prave kvoli tomu, ze po nom bude spat ako zarezana. lebo inak je jak utrhnuta z retaze. v kuse skace v pavuku, ako opica na gumicke, blbne, viska, no ako keby ani chora nebola. a len sa upachti zbytocne. skorej jej ta choroba prejde, ked bude v klude, no ale ako parmesacnemu decku vysvetlis take cosi... a kasle, ale z toho, ze jej tie sople zatekaju dole hrdielkom. aj som sa pytala v lekarni, ci tu nieco nemaju na vykasliavanie, ale ze vsetko je az od dvoch rokov. akurat kvapky na nadchu mi dali.

ladywitch26
18. dec 2009

inak aj tu je riadna kosa. v noci bolo minus 5. 😲 to tu takto nezvykne byvat, hadam nam este aj nasnezi 😀

iinuska
18. dec 2009

Adamko uz spinka, dnes spal len 2 hodiny, co sme boli vonku.

lady, tak skus, ale napriklad na Adamka fenistil nejako utlmujuco neposobi...

ludmilabb
18. dec 2009

Janka do kelu no sme tych policajtov pekne pospominali tak si sa im nevyhla 😒
ja som prisla premrznuta tiez fajne, az ma prsty na nohach boleli od zimy, Sofia zdusila 120tku Hami zelenina s kralikom na moj veeeelky udiv

ladywitch26
18. dec 2009

baby, to by ste az neverili, kolko ma stanka soplov. kde sa to v nej vobec berie? odsajem plnu tu nadobku a o chvilu mozem znova 😖

ludmilabb
18. dec 2009

cozeee a to jej aj tecu z nosteka?

jamaat
18. dec 2009

ludka, hej, aj mňa hneď napadlo, že sa im čkalo asi, tak sa vybúrili. Štyria minimálne sme tam mali papuče. A tí predo mnou boli asi drzí, tak im naparili 30euri, ak som dobre počula.l

dm1
18. dec 2009

inuska aj nas strasne skripe zubami!!! je to hrozne strasne to pocut a robi to skoro stale

aj my sme boli vonku pre vianocne pozdravy co som dala robit s fotkou drobca. Buduci rok uz dam urobit podla mojho navrhu teraz nebol na to cas. fakt je strasna kosa

potom som nechala maleho mm a isla som s kamoskou na pizzu a palacinky. mnam boli vyborne 😵

juska3
18. dec 2009

fuuuha, lady, tak to ma hodne soplikov, ked bol alex chory, tak sme nic ine nerobili, len odsavali sopliky,a to som si myslela, ze ma hodne, ale nic v porovnani s vami..... inac, aj Alex bol ciperka, ako keby ani chory nebol, vyskereny 🙂

my sme dnes radsej nesli von, som vyzrela von z okna a stacilo mi 😎 inac, v Topolcanoch uraduju kiahne v skolkach, 5 rokov tu byvam a ani raz som nepocula, ze by tu mal niekto kiahne a akurat tento rok 😖

ladywitch26
18. dec 2009

no hej, doslova jej az tecu. ale teraz ich ma aspon take vodnate, to mi ani nevadi, ze jej to tecie, utieram pod chvilou. ale v noci mala take huste zelene, co az nechceli ist vonku. 😖 a najhorsie, ze nasivinu mam uz len na dnes a zajtra. musim zavolat mame, nech mi posle, lebo tu nic take nemaju. dali mi akurat tak roztok morskej soli, ale to jej sople nezastavi.

ludmilabb
18. dec 2009

dm ja neznasam skripanie zubov ak to bude robit aj Sofia tak sa zblaznim

Janka to boli isto ti isti polisi co v Kapitule fotodokumentovali zaparkovane auta

iinuska
18. dec 2009

lady, ked ma huste zelene, tak na to je dobry ten roztok morskej soli. Strekni a tak za 10-15 min. skus odsat. Malo by jej to povolit. No a potom nasivin, aby odpuchla sliznica.

dm1
18. dec 2009

lady ja som pocula ze zelene sopliky su uz zapal ze ak nie su zelene je to len prechladnutie tak teraz neviem ci som to dobre pocula.... prajem rychle uzdravenie samozrejme vsetkym chorym

inak lady nepisala si par dni dozadu ze mala este vobec nebola chora? si to tusim privolala....

jamaat
18. dec 2009

ludka, neboli to tí. Toto bol taký mladý chalan s mladou babou. A ženy policajtky sú oveľa horšie ako chlapi.Ja som sa vybavovala s chlapom. A ešte do toho Emka vrešťala na plné obrátky 🙂

lady, tak soplov riadne! to si neviem ani predstaviť.

iinuska
18. dec 2009

ked sa dobre pamatam, tak Stanka uz bola chora, ked prisli na slovensko 😕

ladywitch26
18. dec 2009

dm, nie, mne uz raz bola chora, vtedy na dovolenke na sr, ale to asi zo zmeny klimy. len my s muzom sme boli medzitym uz niekolkokrat chori, a mala to vtedy nechytila. az teraz. ale ak to ma teraz odo mna, tak do nedele uz bude ok. lebo vsetci,co sme boli na tej party, tak sme prvy den mali len bolest hrdla, druhy den feeest nadcha a treti den uz nic. ja mam nadchu stale,ale to tym,ze ja teraz robim v chlade. som sice naobliekana, ale pri tych chladnickach je studeny vzduch, tak mne tecie z nosa nonstop.
inak mne sa zda,ze ked ma ten nos upchaty a ze jej ho neodsavam hned, vtedy ich ma zelene. ja mam tiez rano, ale cez den uz nie. ale zasa nedavam si ani kvapky, len dva dni bioparox na hrdlo. predtym som jedla antibiotika ako lentilky, az mi prestali skoro zaberat. tak sa teraz snazim vydrzat uplne bez liekov, nech si s tym skusi poradit najskor moj imunitny system. ani stanku nechcem stopat liekmi velmi. skusim tu zohnat radsej nejake homeopatika, aj ked to musim do mesta,lebo ich nemaju v kazdej lekarni.

kosska3003
18. dec 2009

tieto choroby to je svonstvo mne uz ma Marika za posledne dva mesiace druhy krat taketo teploty ja neviem ci to tie zuby robia ale je to hnusoba choroba teraz chudatko ma teplotu spinka a vzdycha joj az mi jej je luto hned by som si to snou vymenila nech je ona ok dufam ze zajtra to uz bude lepsie
lady aj vam skore uzdravenie

jamaat
18. dec 2009

Homeopatiká na sople od fy. Boiron sú Coryzalia. Keď už má sople husté, tak výborne pomáha Sinupret, to je tiež bylinkové.

ladywitch26
18. dec 2009

jamaat, a ta coryzalia su specialne pre deti nejake? lebo tabletky mam, ja som ich v tehu brala a nejake mi este zostali. len neviem, ako by som ich stanke dala. ci rozpustit do caju?

kosska, no nejako to uz snad prezijeme. hadam za dva dni bude po nadche. aj ked marike asi ta teplota aj zo zubov vystupala. sa jej to naraz nakopilo.

nikanika28
18. dec 2009

Cafte, tak pozeram, ze nie sme sami, co soplikujeme ☹ . Ked je zeleny sopel, vacsinou to sposobuju bacily typu KOKy..doverne to poznam od Lukaska, ten to maval pravidelne 😒 ...ale nie vzdy to tak je..naposledy mal zeleny sopel, boli sme na vyter a vytera cisty..dr. povedala, ze sa mu uvolnuju..leukocity...ci co??? to si uz nepamatam...teda zaberaju nam tie lieky na podporu imunity a telo takto s tym bojuje...zelenym soplom..aspon tak som to pochopila 😅

jamaat
18. dec 2009

lady, tak nad tým som sa nezamyslela. 😅

nika, hnis vlastne tvoria odumreté leukocyty - biele krvinky. Zelený sopel môže byť teda hnisavý sopel.

kosska3003
18. dec 2009

lady no asi jej idu vsetky naraz dufam ze to prejde a budeme mat uz pokoj ved chodim k dr ako na hodiny klavira

ladywitch26
18. dec 2009

nika, inak ako si mi pisala na fb,ze si akurat bola klarke odsavat sopel, tak par minut nato spustila stanka vreskot,lebo tiez nemohla dychat, ze nostek plny. tak som bola odsavat aj ja. a polku noci sme nespali, lebo sme stale odsavali 😖

kosska3003
18. dec 2009

ja uz som na nervy tak som dala malej nurofen o 19 a ona je este horucejsia ako bola a teraz neviem ci jej mam dat cipok alebo co