Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
9. mar 2011

@borocka Nedúfaj, neostane. 😀

emode
9. mar 2011

@sirinka no co napisat, hlavne, ze si tu a ze si v poriadku, drzim palce, aby Vam to doma klapalo a boli ste stastni 😀 uz davnejsie som pisala, ze ta obdivujem za taketo rozhodnutie 😉

presne ako luba pise, velmi neriesim upratovanie, skor mi ide o take veci, aby cielene nerozhadzovala ceruzky, kocky, mne veci z kuchyne a pod., to si dupnem nohou a musi mi pomoct to dat naporiadok, alebo sme mali jeden cas problem s vypluvanim, nieco jej nezapasovalo v ustach a hocikde to vyplula, tak to si to potom musela aj pozbierat, ked uz ma to prestalo bavit 😖

sirinka
9. mar 2011

dakujem vam baby.... 🙂 pevne verim, ze bude uz vsetko ok...

borocka
9. mar 2011

@jamaat vlastne skusenosti? 😝

@emode iha, tak to by pato v zivote po sebe nezodvihol. ale veci v kuchyni co si vyberie, to si aj pekne odlozi a uzitocne ze vzdy vie co ma kde hladat, ked ho poprosim aby mi podal tak spravny suplik aj dvierka otvori, pekne si vylozi, odlozi, zavrie.

joj,a novy prejav zubov je plutie!!!!!! ked bol malinky tak sa vyzival v pluti a dlllho nic nic, a dnes na plne gule, kade chodil tade plul, najprv len tak perami a potom zistil ze lepsi efekt to ma ked riadne pluje ako pri cisteni zubov. no hnus, takto sa zabaval na prechadzke, opluval aj svoju aj moju kamosku, moju maminu oplul a velky rehot ze ake smiesne. tak aj dostal po puse.

rybca
9. mar 2011

@sirinka som rada, ze vsetko dobre dopadlo, teraz sa uz len teste a vela zdravicka....🙂

ladywitch26
9. mar 2011

@sirinka luci, tak dufam,ze uz mate vsetko zle za sebou. nastastie to dobre skoncilo.
inak dufam,ze ta ma kto najblizsie tyzdne obskakovat. s tou krvou to nie je sranda, ja som im tam tiez masivne krvacala, uz mi aj injekcie pichali a pre krv poslali, ale nastastie ked s nou dosli, tak sa to zastavilo. ja mam celkovo nizky tlak, ked sedim, tak mi ani zo zily krv nezoberu, az ked si lahnem, tak uz asi ani nemalo co zo mna vtedy tiect 😀 ale nie je to sranda, este nejake tri-styri tyzdne sa budes citit velmi slaba a mat zavrate. mozno by si aj zelezo mohla chvilu brat... drzim palce.

ladywitch26
9. mar 2011

inak neviem, ci ste si niektora nechavali odobrat pupocnikovu krv, ale oporucam toto precitat
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/alb...

sssimi
9. mar 2011

@sirinka Ty máš čím ďalej tým horšie pôrody sa mi vidí. Prajem veľa síl!

sssimi
9. mar 2011

@iinuska Veru aj ja budem určite takú hľadať, aby som sa aj ja dobre vybláznila 😀

luba142
9. mar 2011

@ladywitch26 tak toto uz nebudem riesit,lebo pravdepodobne uz nebudem rodit,prave dnes o tej krvi bolo v telke tusim v spravach nieco hovorili,ze sa da prispievat aj do nejakeho registra nie len si ju nechavat peseba tak som vravela,preco ju teda neodoberaju z kazdeho porodu ked je taka vzacna a zenu to nejako neomedzuje

luba142
9. mar 2011

@emode aj u nas to tak bolo jednu domu ze to vypluvala kam jej na um zislo, teraz bud na stol,alebo mne do ruky 😀

ludmilabb
9. mar 2011

@sirinka ech riadny priebeh porodu si mala....teda museli ste mat vsetci pevne nervy, drzim palce, malinka je zlatuckaaaaa 😉

soffi
9. mar 2011

@sirinka uf moja, tak si si uzila, dobre ze sa to stalo az pri tretom, ak by to bolo pri prvom, tak asi by si tak skoro druhe nechcela .... ty si prve deticky mala normlanym porodom ze? drzte sa a oddychuj ako sa len da, mala je nadherna, zda sa mi ze cela mamnika

sssimi
9. mar 2011

@ladywitch26 nečítala som to celé, lebo na to nevidím, ale som presne toho názoru čo je na druhej strane. Fakt nás len využívajú v citlivom období. Švagrina darovala pupočníkovú krv. Tiež jej doktor povedal, že je to lepšie ako si ju uschovávať pre seba. Mne sa dostal do ruky leták, kde to bolo opísané ako-keď si to nezaplatíš, to ako by ti nezáležalo na svojom dieťati....A na celých 2och stranách A4ky bolo darovnie spomenuté 1vetou a hneď v druhej bolo, že aj tak bude ťažko použiteľná, lebo sa musí darcovi hodiť.... Škoda slov....

Jej a baby my máme doma nový hit. Sarah sa mi dnes 2x pleskla o zem od nervov. Strašne sa z toho teším 🙄

soffi
9. mar 2011

tie nase deti su uz hrozne mudre, ja som dnes isla malu vytiahnut z vane a ona si na to lahla do vody a vravi:Nie,plavam...som si skoro cikla od smiechu 😀 , na to sa jej pytam ze kde sme dnes boli a ona vzdy ze pičky, a ja zasa sa pytam a ona opat ze pičky, a ked som stale nechapala o com hovori tak sa zamyslelea a vyslo z nej hybkyyyyy, -boli sme sa teda dnes pozriet v aqua obchode 😀

ladywitch26
9. mar 2011

@soffi no stanka tiez minule zahlodila, ze "jeba" a nakoniec som vydedukovala, ze chcela povedat zaba. ale ako vidim, tak tvoja ninka ma tiez podobne vyberavy slovnik 😀 😀 😀

luba142
9. mar 2011

@soffi
@ladywitch26 nasa minule ked sme sa chystali von a obliekala som jej bundu ostal mi tam zgrceny rukav svetra tak som ho dolovala a mala zahlasila "do ici" akoze do riti 😀

rybca
9. mar 2011

@ladywitch26 ja som tiez darovala pupocnikovu krv. to uchovavanie je fakt len biznis, pri darovani to mozno niekomu pomoze.
@luba142 si myslim, ze keby to brali autamiticky, tak by to bol zasah do osobnych prav, ci ako by som to napisala.

luba142
9. mar 2011

@rybca no aj tak to ide do odpadu takl by to bolo jedno ci to bude vo verejnoím registri a niekomu to pomoze

jamaat
9. mar 2011

S darovaním a registrami je to tiež také kadejaké, nielen ohľadne pupočníkovej krvi. Napríklad ak by ste šli na transfúzku s tým, že chcete byť v registri darcov krvotvorných buniek, tak je dosť pravdepodobné, že vás pošlú do prdele. Lebo test či čo je dosť drahé, poisťovne to asi nepreplácajú, takže dovidenia. Ja som sa dostala do registra len tak, že som prišla na test kvôli konkrétnej osobe -kamarátovi, čo mal leukémiu, tak keď už ma mali otestovanú a spĺňala som podmienky, spýtali sa ma, či by som nechcela byť v registri. Tak reku prečo nie.

luba142
9. mar 2011

@jamaat no teda sak to je nieco taketo jednanie...ja to neriasim lebo nesplnam podmienku vahovej kategorie 😀

Baby dosiel vam uz papier zo socialky ohladom znizeneho rodicovskeho? Mne este nie tak cakam kolko nabehne tento mesiac

rybca
9. mar 2011

@luba142 zo socialky? nie z uradu prace? bo moja mama mi volala, ze to nestihla vyzdvihnut a ked povedala, ze to bolo zo Samorina, tak som ju presviedcala, ze to nemohla byt socialka, bo ta je v DS ale z uradu prace. tak teraz neviem...)

ladywitch26
9. mar 2011

ja neviem, co je na tych testoch take drahe. aj s tym materskym mliekom, niekde som citala, ze uz ani to nechcu velmi vykupovat, lebo ze liter ich vyjde 30e. ze kym spravia vsetky potrebne testy atd. no ja neviem, ale tu sa doslova biju on. a to som len na zaciatku musela krv zaslat do labaku a na konci, s poslednym mliekom co im odoslem tiez chcu vzorku krvi. no a v labaku im to vytestuju za ovela menej nez 30e. mam susedu chemicku, co robi testy, tak viem, kolko to stoji. a aj tak to pasterizuju, tak je bezpecne. ked sa najdu peniaze na ine veci, tak by sa mohlo aj na toto. len to nie je lukrativny biznis, tak na to vsetci kaslu.

luba142
9. mar 2011

@rybca no co ja ti vieem od kial to posielaju 😅 😅

rybca
9. mar 2011

@luba142 no pre mna je to dost dolezite, bo to by mohla maminka precestovat pol slovenska....🙂 urad prace mame v Samorine, ale SP podla bydliska mam v DS a podla zamestnavatela v BB a Brezne...🙂

luba142
9. mar 2011

@rybca a ked to nestihla vyzdvihnut nema od toho listok kde to je?, to bolo aj tak len oznamenie podla mna o tom ze znizuju RP na tych 190€ Podla toho odkial ti chodia peniaze

sirinka
9. mar 2011

@ladywitch26 no ale ja som este vcera mala hodnoty hemoglobinu 66, pricom dolna hranica je 120...takze uz nechceli dlhsie cakat a dostala som dve konzervy krvi.....bol to divny pocit, ale som vdacna darcom... 😵

@soffi prvu som mala vaginalne a druhu cisarsky pre nepostupujuci porod...
@sssimi no tymto padom uz som s rodenim aj skoncila...uz by som si veru netrufla...

rybca
9. mar 2011

@luba142 asi ma, este si to kukne ale neviem o tom, ze by bola SP v Samorine, aj ked za tie 2 roky sa to mohlo zmenit, aj ked rodicovsky posiela urad prace, som si tam bola aj v january menit ucet, na ktory posielaju peniaze. tiez si myslim, ze to je to oznamenie

luba142
9. mar 2011

@sirinka nekazali ti aj zelezo uzivat, mne ho naordinovali v nemocke a to som mala hodnotu 180,a ked som prisla s papiermi ku svojmu gyn. tak povedal ze vyzeram dobre ze by nebolo treba,ale dal mi nieco aby sa nepovedalo,ale aj tak som to brala asi tyzden a po mesiacio som sla na krv a v norme 🙂 🙂 🙂,ale tebe by to prospelo ked si teraz slaba

sirinka
9. mar 2011

@luba142 ale hej, mam aj ja uzivat...