Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
9. mar 2011

dobre rano
Tak dnes budicek uz o 6 🙄 🙄 🙄 . Uz mame po ranajkach, to bude dnes dlhe doobedie
My upratujeme hracky vramci hry. Ale posledne dni sa ani nejako vemi s hrackami nehra. Vcera sme si tusim hodinu v kuse kopali lopty, az som nechapala, ako dlho ho to drzi.

jamaat
9. mar 2011

@borocka Keby som ja chcela Emku prinútiť hračky odpratať, tak sa švacne o zem a reve a nepohnem s ňou. Musí to byť vrámci hry, spolu odkladáme.

borocka
9. mar 2011

@iinuska lopty aj u nas frcia, rad si kope aj hadze, najnovsie triafa o stenu a tesi sa ked sa mu lopta odrazi. ale viac ho bavi nahanat sa a skryvat.

@jamaat tak zo zaciatku som skusala upratovat hracky pri hre, ale vypadalo to tak ze vsetko som upratala sama a maly sa hral s niecim dalej a len vytahoval nove hracky. takze idem na to tvrdsie. od tej siestej ho zacinam upozornovat ze hracky treba aj upratat, ze pojdu buvat, ale to cista ignoracia a od siedmej uz prisnejsie, kym neuprace tak sa nepojdem okupat,ani zuby umyt,...... ale aj to mu je jedno....po kazdej hracky, po kazdej pozbieranej ceruzke len rozhadzuje ruky a on "nevladze", ale opsledne dni ho musim aj pochvalit, zo zaciatku sa teda nechyta ale ked mu slubim ze mu pomozem, ale musi sam zacat zbierat tak celkom ochotne ich nanasa ahadze naspat do krabice. uz aj lego si vcera sam od seba pozbieral do vedierka.

sssimi
9. mar 2011

@jamaat A keby si videla ten oznam-na pol dverí to má vycapené.... A pri tom je to doktorka zameraná na neplnoleté dievčatá. Ja som u nej bola 1x v 16ke a už som tam zostala. A v podstate si myslím, že to až tak nevadí doktorke ako sestričke, ale čo už. Môžem sa aj pototo....
@borocka ja malú ani nejak nevediem k upratovaniu. Ona to robí sama od seba keď vidí mňa.

luba142
9. mar 2011

ahojte

@borocka neprotestuje,pretoze sa vacsinou hraju s tymi hrackami spolu a viac menej Barborku zaujimaju tie ktore si roztaha Kika takze si vlastne uklada svoje hracky....malu zaujima vselico ine,len hracky malo kedy teda ak je sama doma 🙂 🙂

soffi
9. mar 2011

ja musim na malu razne co sa tyka upratovnaie, ak to robime v ramci hry alebo zabavy tak na to kasle ale ked skriknem a poviem nech okamzite uprata kocky ak sa s nimi nehraje, tak to zabera viac...ale tiez nie vzdy

mystery7
9. mar 2011

ahojky
U nas zatial celkom fajn den. Doobeda sme boli v meste, stretli sme kamosov (2dievcata a chlapca), tak sa Mirko vysantil. Pekne papal, vypil mlieko a spi. Som zvedava ake bude poobede. Ja teraz obedujem a mam pripravenu kavicku. A musim pozasivat nejake oblecenie ☹ potom idem vytriedit zimnu kombinezu, oteplovaky a veci z ktorych vyrastol. Brat mi to vezme k mame, pride v piatok na koncert Kabatu.

borocka
9. mar 2011

@sssimi patko sam ochotne upratuje to co netreba. dnes si isiel do obyvky po hracky a zachvilu ho vidim ako si nesie handru a hovori mi ze "nic neni". pridem tam, on stol mal stol poutierany a hovori ze nie je, nic nebolo. tak doteraz enviem co sa mu tam podarilo rozliat, lebo poutieral velmi poctivo 😀 aj za sebou ked sa pocika tak nepride povedat ale sam si ide po handru a utiera, aj metlu prinesie a sam si vedro vodou naplni ked on uzna za vhodne ze by chcel umyvat podlahu.
a ked nahodou ja niekde necham nieco rozlozene, ze si necham salku od caju na stoliku v obyvke tak len pohrozi ze no no, a ide "odozim" odlozit. no zlaty vie byt. ale svoje hracky aby si sam upratal??? blaznis?!?!?!?!

@luba142 a basku nenapadne ze by s kikou upratovala? ved ak to robi jedna, tak si myslim ze aj ruha by sa mohla chciet zapojit. pato co vidi robit nas velkych tak to aj sam skusa.

emode
9. mar 2011

Ahojte, Sofia uz zas taha skoro 2,5 hod. 😅 asi potrebuje, predsa len nie je v poriadku po zdravotnej stranke, ale zajtra uz ide do jasli, ved sa nevie dockat 😅

s tym upratovanim to u nas nie je najruzovejsie, ked zbierame spolu, tak ok, sama urcite nie, ved sama sa ani nehra, nie to este upratovat 😀 ale varit to so mnou vari ostosest 😀 dnes brokolicu natrhala do polievky, zemiaky umyvala a hadzala mi ich do mixera, potom cesto zemiakove rozotierala po linke, takou rukou od cesta potom muku porozsypala, miesala slaninku ... kym som s mm telefonovala, tak stihla detsku golfovu palicu do cesta strcit a podobne 😀 ale uvarili sme 😀 😀

@borocka sofiu tiez bavi zmyvanie 😀

sssimi
9. mar 2011

@borocka Ale ty si nepochopila, že on ich ešte potrebuje a preto ich ešte nechce upratovať 😉

@emode Aj Sarah si po sebe utiera ak čaj rozleje, ale najhoršie na tom je, že všetkým možným čo nájde po ruke. Naposledy so svojím pyžamom....

luba142
9. mar 2011

@borocka ja taketo veci newriesim,nechavam tomu volny priebeh, naucila sa to jedna nauci sa aj druha,taketo banality nie su prvorade...pri druhom dietati to uz budes aj ty inak brat ked budes vediet co kedy ovladaju a co su schoppne urobit...opakuje po nas nejake veci bezne z domacnosti,ale neriesim to co ma a co by nemala...az pojde do skolky tak potom si aj upratovat bude,lebo v skolke sa to ucia 😉 😉

soffi
9. mar 2011

@sssimi NINKA ZASA vsetko utiera utriekou- aj ked nieco rozleje, aj ked sa vycika 😅 😅 😅

sssimi
9. mar 2011

@soffi 😀 Vedia si poradiť

borocka
9. mar 2011

@soffi aj pato sa mi raz pocikal v kuchyni a len ked sa otocim a on utierku vala po podlahe, nohavice mokre tak som si skladal ze 2+2 =4. ale inak si chodi normalnu handru alebo mop zobrat.

@luba142 tak riesim, neriesim.....ked ma u vas kto tie hracky upratat tak nepotrebujes basku tak cepovat. zrejme pri kike to bolo ine. zasa nejaky poriadok a pravidla, nejake zasady sa musia odmala vstepovat. kedy je potom spravny cas zacat. a najme si myslim, ze ked baska vidi ze kika nieco robi (a to rozhodne neplati len na upratovanie hraciek) tak by som predpokladala ze tiez sa bude chciet zapajat.

@emode podla toho opisu sudim ze ste dnes mali halusky?? my tiez, mnam mnam syrove.

sssimi
9. mar 2011

Baby tak som práve zaplatila Sárke narodeninový darček:
http://www.biga.sk/domceky-stoly-lavicky-na-zah...

luba142
9. mar 2011

@borocka kazdy ma na to iny nazor, ked som mala prve dieta, tiez som ju neucila upratovat dvoj rocnu,,,,,a to ze ci sa Babula pridava ked Kika nieco alebo my robime tak to momentalne v malo veciach, nie som zase taka,zeby som vyzadovala od takmer dvojrocneho dietata aby sa zapajala do nejakych prac....je to len hra ked vezme handru a utiera stol,alebo tak nieco poda, donesie.....Kika ma pomaly 8 rokov a vie sa obliect,najest,umyt sa upratat si svoje veci a poviem ti ze sme ju to nejako zvlast neucili,proste to prislo vsetko samo ze sa pozerala a ucila za pochodu,ale nie nejako aby sme ju nutili 🙂

soffi
9. mar 2011

@luba142 suhlasim s tebou, z eono to akosi prichadza vsetko tak automativky, jasne ze treba deti ucit upratovat svoje veci, aby evdeli ze niesme sluhovia, ale zasa na druhej strane je asi zbytocen nejako to prezivat, ak si 5rocne dieta nevie z asebou odlozit veci ,tak je to asi uz cudne, ale u takychto malych deticiek je to podla mna normalka

soffi
9. mar 2011

@sssimi domcek je krasny, ale´ta palka ty kokso.....a vy mate zahradu? alebo ho bude mat v izbicke?

soffi
9. mar 2011

@sssimi my uvazujeme ninke kupit nejake veci z ikea, paci sa nam ten mammut stol, stolicky uz mame, a este jedno zavesne kreslo

iinuska
9. mar 2011

@sssimi supeeeer🙂 Ja hladam tu trampolinu 🙂

sssimi
9. mar 2011

@soffi my bývame na dome a záhradu máme ako hovädo aj v predu, aj boku a aj v zadu. Ja som hladala práve niečo na dvor, lebo detská je už preplnená. A keďže už máme pieskovisko, hojdačky a aj šmykalku, tak už len ten domček chýbal a máme ihrisko 😀 Cena je tam práveže obstojná oproti ostatným. A keďže pre malú nič iné nepotrebujeme, tak dám všetkým vedieť, nech jej dajú radšej €, tak to nebudem mať až také drahé nakoniec 😀 Závesné kreslo by som aj ja chcela, ale nemám ho kam zavesiť 😒

@iinuska ešte si nenašla? Či si nevieš vybrať? My trampolínu zas o rok asi 😀

luba142
9. mar 2011

@soffi ja to neriesim pretoze uz viem ako to bolo pri starsej ze ked boloa takato mala tak nic nemalo vyznam jej vysvetlovat a nieco od nej chciet,okolo 3 rokov uz je to zase ine a uz ked pojde do skolky tam ich vedu k poriadku a samostatnosti takze neni o com

dm1
9. mar 2011

nas tiez malokedy veru upratuje po sebe hracky a nepomaha ani formou hry ani nijako inak. Nechavam tomu volny priebeh ale vzdy mu hovorim ze musime upratat a tak. Inak by rad opakoval vsetko co robime v domacnosti dnes ked som robila ruzicky na tortu tak on mal plastelinu a modeloval aj on vedla mna 😵 . A dnes ma aj prekvapil ze zobral spajdlu a isiel k trube ze ide skontrolovat ci je korpus upeceny 😀 . Truba samozrejme bola vypnuta ale ja som sa smiala ze ake su deti vnimave. Ale iba prisiel k trube a akoze mama tu a picha spajdlou. Vie ze sa nesmie truby chytit to uz sa naucil

sirinka
9. mar 2011

ahojte dievcata....tak my sme doma z porodnice...toto bol taky horor....3.3. na poradni bol zly zaznam zo srdiecka malej, tak som sla do nemocnice vecer na kontrolny zaznam...tam bol este horsi, lebo zrejme uz zo stresu mi aj slabe kontrakcie zacali a vtedy malinkej srdiecko uplne slabo bilo, tak ma hned aj na salu brali a akutny cisarsky urobili. no ale objavili sa mi okolo maternice krcove zily, tak zo mna liala krv, ja som to vsetko vnimala, nevedeli to zastavit dost dlho. mne zacala riadna triaska, az mi slo zuby vybit...no ked ma konecne zasili, bola som najstastnejsi clovek...
ale stratila som tak vela krvi, ze nakoniec mi este aj transfuzie museli davat, este stale som teda dost slaba, ale snad uz to bude iba stupat.
mala ma nastastie testy dobre, aj ked apgar bol prvy 7, ale druhy uz 10, chvilku jej davali kyslik...mali sme stastie, lebo voda bola uz uplne zelena a husta a zrejme keby som prisla o dva tri dni neskor, uz by asi nebola medzi nami....
takze po tomto zazitku uz som rada, ze mame tolko deticiek, kolko sme chceli a uz len nejaku poriadnu antikoncepciu...

dm1
9. mar 2011

@sirinka fuha teda az mi zimomriavky naskocili ☹ . Ale hlavne je ze ste obe v poriadku! Gratulujem a prajem vela zdravicka

luba142
9. mar 2011

@sirinka este raz ti blahozelam k Janke, pisali sme o tom ako to popisujes uz na FB takze uz len aby si sa rychlo dostala do formy a malinkej aby testy dobre dopadli 😉 😉 😉

iinuska
9. mar 2011

@sssimi ale nasla, len este neviem presne rozmery, je toho dost. Aby nebola mala, a ani velka, taktiez kilaz. Asi kupime taku, kde si mozeme aj my zaskakat. 😀

@sirinka uf, tak drzim palceky, aby to uz bolo len a len dobre. Drzte sa 😉

jamaat
9. mar 2011

@sirinka Fúú, dokelu, až mi slzy vyhŕkli. Chvalabohu, že to dobre dopadlo. Držte sa obe, nech máte zdravotné problémy týmto na dlhý čas odbyté. A prajem, nech je všetko fajn, nech vám to všetkým spolu dobre funguje.

borocka
9. mar 2011

@sirinka moja, tak hlavne ze to dobre dopadlo!!! nech ti vsetky baby rastu a sekaju dobrotu 😉 ma ti teraz kto pomahat, zrejme si vypluty rezanec po takom zaberaku.

borocka
9. mar 2011

@luba142 tak ja zasa z pata tiez nerobim otroka, len sa ho opytam ci mi ide pomoct a on je cely zeravy a zaroven ho mam na ociach aj ked prave mam robotu a nemozem sa mu venovat. staci mu raz ukazat a vsetko si pamata, ked poviem ze ideme supat zemiaky, sam sa hrnie a donesie skrabku aj misu na ne. ked poviem ze idem vylozit stolicky, tak on uz bezi po metlu a lopatku. on sa hra na dospelaka 😀 😀 ak by si ku mne priniesol knihu a cital by kym ja varim, tak by si cital, ale viac ho zaujima moja aktivita a chce sa zapojit. on vsetko robi so mnou, so vsetkym chce pomahat, vsetko chce skusat saaaaa!! tak len dufam ze mu to aj ostane 😉