Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
22. mar 2010

no ahjte
ja pre istotu zbehnem s malou k dokine, lebo ten kasel sa mi nepaci
u nas je kraaaasne, ak uz dnes nebude mat teplotu a zajtra bude takto tak hadam aspon na pol hodku sa pojdeme vyvetrat...zuzka co ty na to? ako bude zajtra? 😉

zuzkad
22. mar 2010

iinuska 😀 😀 😀

mimi dnes bude asi cely den tak pod mrakom sem tam slniecko nakukne a zase sa schova...a cca max. 16C no a zajtra mam zase pod mrakom a 15C ale teplota pojde zas hore aj ked slniecko neukazuje ale uz v stredu mam az 17C a vo stvrtok 18C cize bude prijemne 😉 😉 len nie moc slnecno 🙂 🙂 ale aj to sa ukaze istotne 🙂 🙂

rozmyslam co dnes robit, laka ma to niekam ale este neviem kam ...uvidime 😉 😉

emode
22. mar 2010

ahojte,
mimi, moja dokina nam neodporucala chodit von kym brala ATB az na 10ty den nas pustila ... ale je teplo, tak uvidis sama ...
inak pomoc, my sme hore od pol siestej, a stale nevyzera, zeby sa jej chcelo spat 😕

idem ja hadam nieco robit ...

zuzkaprofant
22. mar 2010

Cafte dievcence ako mate moj maly vpacka vkuse asi zuby predpokladam lebo taky enrvny je a vcera mi nic nezjedol okrem mliecka

tie co predavate veci mam na vas otazocku ako posielate tie veci dobekou a ako to stoji a ako vam peniazky prevedu

mystery7
22. mar 2010

dobre ranko,
U nas akcny den, maly odvcera velkou rychlostou stvornozkuje, koniec oblubeneho plazenia.
Na zmytu podlahu mi spadla vaza, nastastie sa nerozbila, len vyliala, tak som zmyvala opat 😅
No a super zazitok, maly mi skocil z postele na zem 😢 😢 😢 tragedia. Plakali sme obaja, neviem kto viacej. Tak ho musim sledovat. Teraz prave spinka. Potom ideme na babytelocvik.
My sme konecne vsetci zdravi.

mystery7
22. mar 2010

to ze mi tak skocil, hovorim len vam, lebo moja mama so svokrou by hned infarkt dostali a ja by som dostala tiez 😅

ludmilabb
22. mar 2010

ahojte, my sme sa tiez v noci nadajali a az tak ze uz som hadam ani mlieko nemala lebo mravcala

mys toto sa hadam stane raz kazdemu 😝

inak mne Sofia reve za somariny tak napr. ked sa postavi a zabaka ju ale capne na zadok tak normalne slzave udolie a hned ku mne dolezie a na ruky akoze toto vam tiez robia alebo je to len nas pripad 😒 a musim byt pri nej a v strehu aby sa nezrypala este stale za zadkom vobec sa to nezlepsuje, nevidim zeby mala istotu v nohach a rukach skor je ako zelatina co sa nakloni ako sa jej podari, ci od nej cakam prilis vela 😅

zuzkaprofant
22. mar 2010

mys uz musis davat pozor na maleho lebo uz pekne casy skoncili uvidis zacne sa ti stavat uz sam hocikde a na hocicom 😀

moj uz sam stoji a chodi ani nevravim uz sme museli kupit poradne topanocky na vonku a spaciruje celu hlavnu takze moj chrbat je k.o. a dalsie kg dole

ludmilabb
22. mar 2010

no ale mravcat by pri tom aj tak nemusela...kebyze capne a udrie sa tak jasne ale nic sa nedeje o ona je cela hotova

jamaat
22. mar 2010

zuzkaprof, zvyknú sa poslať najskôr peniaze na účet, potom pošleš balíček. Len asi to budeš musieť dať posielať na niekoho iného účet, čo má na Slovensku.

zuzkad, naplánované síce pekne, ale Emka to kedykoľvek môže zrušiť 🙂

ludka, Emka je už celkom v pohode pevná, teraz padá skôr preto, lebo je veľká macherka a prestáva sa držať rukami alebo aspoň opierať. Ale ona keď aj pomravčí, o chvíľu ju niečo zaujme a už sa rehoce. Teraz zaspala, tak ja dosuším vlasy, zapnem jej mobilový odposluch a utekám so psom von.

mystery7
22. mar 2010

ludka, ja viem, ale mala som z toho taky sok ako maly.
Mirko ked sa postavi a ma sa coho dobre drzat, postielka, stolik a nesmyka sa, tak sa drzi a len sa spusta na zadocek ked ma dost.
Ludka je Sofia pevne obuta? Alebo ma aspon tie protismykove ponozky? Mirko ked ma len obycajne ponozky, pancusky, tak mu nozky utekaju, smyka sa.

mystery7
22. mar 2010

zuzkaprofant, ved ja som stala vedla neho a nestihla som ho chytit. Som len kukala co to robi 😢 😢 😢

emode
22. mar 2010

ludka mame aj take dni ale normalne to sofia nerobi, my sme tiez este nestabilni na nozkach a to ste o mesiac mladsi takze sa netrap ale aspon si sama sadne alebo sa sa dolu zo stoja to nema problem ...

mys vies kolko krat uz Sofia cestovala z postele???

zatial ani naznak unavy a doobednajsieho spanku ...

zuzkad
22. mar 2010

tak u nas sa uz spinka, maly bol uz dost mrzuty, este pred spanim som mu odsavala soplik a chuda tak plakal od strachu, ze mi to az luto prislo, ale tak radsej minuta trapenia ako potom nejaky zapal priedusiek ☹ ☹

mys u nas sme zatial pad z postele nemali, ale zato z auticka, z choditka a to za pritomnosti svokry...ale to proste musi asi byt..hovori sa, ze prave vdaka padu sa dieta nauci byt opatrnejsie...mne maly sa stvera kade tade a nejeden krat sa mu smykla ruka ked stal a capol na zem pomrncal si ale teraz uz vie, ze ked stoji musi sa drzat a ked chce ist na zem tak si pekne cupne a pomaly sa pusti do sedu...aj sufliky ho uz ponaucili, lebo neustale ich otvaral a zatvaral a x krat som mu dohovarala, ze mu moze prsteky pricviknut, ale kdeee on stale otvaral azatvaral az si privrel prsty..no reeeeev tak som mu najskor povedala, ze to ma za to, ze spekuluje a aspon vidi, co sa mu moze stat..veru od vtedy sufliky nechyta 😅 😅 😅 dieta si same musi zapamatat, co mu moze ublizit...samozrejme, ze ho nenecham, aby si nejak ublizil, ale zas ani za zadkom mu v kuse nestojim...postupne sa nauci opatrnosti 😉 😉 😉

idem si ja kavu dat a pozriem archiv markize...tanecky...som zvedava ako im to islo 😅 😅

mimi21
22. mar 2010

no tak sme boli u nasej dokiny, ta sa trochu pozastavila nad tym, ze nam dali na pohotovosti atb a povedala ze ich mame brat len do stredy, co je minimum, dala nam este sirup na kasel a fenistil jej mam davat

mm mi kupil krasnu velkonocnu dekoraciu - sama som si ju ale vybrala 😀 taky kosicek s vajickami hyacintom a narcismi

no a mna chyta definitivne nadcha 😝

mimi21
22. mar 2010

inak Ninka je uz znova vo forme, akurat jej velmi nechuti jest

iinuska
22. mar 2010

my sme si pospali, konecne, sice Adamko zaspal v kociku, ale lepsie ako nic, a uz mame aj po obede. Teraz tu skuma golfac a stale by chytal kvety

poobede ideme na nakupy

mimi,tak super, ze Ninka je uz lepsie, taku nejaku dekoraciu si chcem aj ja kupit

mimi21
22. mar 2010

iinuska, uz som ju aj na stol supla, tak sa vytesujem 😵 😵 😵
no Nina sa uz riadne blazni, vyska tu a tak
tym ze sme boli doobeda u dr. tak nespala, tak som ju teraz ulozila, no mohla by aspon take 2 hodky potiahnut 😅

mimi21
22. mar 2010

no vy ste asi vsetky vonku... a ja tu trcim zavreta a vonku je taaaaak kraaaasneeeee 😎 😎 😎

nikanika28
22. mar 2010

ahojte....no tak ja som dnes uz stihla aj dvakrat u zubara byt 😝 😝 😝 Bolel ma zub od vcera, tak som sla hned rano...ukazala som mu, ktory zub ma boli...nasiel mi kaz hned vedla, tak mi spravil ten a este jeden kaz, co som mala...vycalovala som 29€, s tym, ze ten co ma boli, tak to je mrtvy zub, tak to by bol ten horsi pripad. Samozrejme zub bolel dalej, tak som letela zubarovi poobede znova, dal mi nejaku korenovu liecivu pastu a ak to nepomoze, zub ide von 😖 a sestricka zavalila cenu 27€ 🤐 . Tak som vyvalila kopu prachov za zuby a este ani neviem, ci mi to pomoze, alebo pojde ten hajzlik von 😢 😝 .
Klarke sa uz prerezal uz aj ten druhy zubok, nechce mi nic papat. Je to asi normalne, ze? Rano spapala trochu kase a od vtedy nic, nechcela ani obed, ani mliecko... 😒 . Vcera tiez nic nejedla na obed, potom az vecer trochu kase zjedla 😨
Mimi, preco ste boli na pohotovosti? Urcite si to pisala, len som tu cely vikend nebola, tak nemam prehlad. Snad nic vazne..tak ale ked pises, ze uz je lepsie....rychlo sa uzdravte 😉 . Klarka je uz bez horucky, tak snad uz bude len lepsie ...

mimi21
22. mar 2010

nika mala mala sopliky a z piatku na sobotu v noci horucky 39 😝

mystery7
22. mar 2010

my sme boli na babytelocviku, Mirko tam v zapale hry buchol jednemu chlapcekovi autickom po nozke 😖 😖 uff uff to bol rev, ale nebolo to nic hrozne. Bola nas navstivit kamoska Karolinka a vzala aj maminu, aby som mala s kym vypit kavicku 😝
Teraz spime a o chvilu vyrazame vonku trojkolkovat sa 😀 😀

mystery7
22. mar 2010

ja nechapem, ale Mirko nechce jest obedy. Zje par lyziciek a dost. Nechapem. Dam mu o 8 kasu, pred spanim si cucne mlieko a ked mu davam obed o 12-12:30 tak 5 lyziciek maximum. A to niekedy zjedol 2/3 z 2dcl sklicka na jeden sup.

mimi21
22. mar 2010

aj ja chcem ist vooooooooooon, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

mys a aj mne mala padla z postele, ako to ludka pisala, to sa kazdemu stane, dobre je ze sa nic vazne nestalo
ja sa skor bojim takych vaznejsich urazov ked vyrastie a bude behat ze za nou nebudem stihat 😖

mimi21
22. mar 2010

no tak prave Nina povyberala z odpadkoveho kosa supky z jablka, ktore som ja zatial struhala a zacala ich objedat 😅
ale aspon som ho konecne schovala, lebo uz som sa na to dlho chystala

nikanika28
22. mar 2010

Klarka spadla z postele vcera 🤐 ...
Mimi, my sme mali horucky 39,4 potom, co vracala 😖 . Uz som zacinala chytat hysak, ze ma rotavirus 😨 , tak ale nastastie vracala 4x, potom to preslo. Mne tiez nechce klarka jest..ked sa dvakrat za den trochu naje, tak som stastna.......

mimi21
22. mar 2010

no ja som teraz nastruhala jablcko a zjedla mi asi 5 lyziciek a ani obedu moc neublizila...
nika mne Ninu pri tych horuckach len napinalo, ale nastastie nezvracala

jamaat
22. mar 2010

No len mys nepadol Mirko z postele, ale z postieľky a to je trochu rozdiel 🙂

zuzkaprofant
22. mar 2010

cafte mi plackame neviem co mu je bud zubky alebo nieco vaznejsie ved uvidime este par dni svokra ho naucila chodit za rucky ta chodi snim cely den ja som proti takemu niecomu som chcela aby maly sam sa naucil chodit a nie aby som o chrbat prisla 😠
mys neboj nic maly sa ti nauci pekne stat moj maly stale len v pancuskach a sa naucil ako ma dat nozky ked sa mu smyka na podlahe ja som mu nikdy nedavala doma topanocky a ani nedavam

aj mi dako malo jeme neviem co je ale asi to je daka faza u babetiek ked tak sledujem

ja uz v nedelu rano cestujem ale sa mi uz ani nechce kazdy by mi radil pri vychove maleho ale dakujem ja som si ho dobre vychovala a uz svoka spekuluje a ked zacne aj mama hned balim a ideme prec 😀 😀 😀

ja som sa stale ze co matky nedavaju pozor ked deticky padaju a moj mi zgauca spadol vylezol za mnou a ja som ho nestihla ani pridrzat a uz bol na koberci takze uz som ticho 😀 to bola sekunda a viem ze sa mi este napada poradne kym bude uplne sam chodit

zuzkad
22. mar 2010

cafteee

prisla som teraz pred chvilkou z 3 hodinovej prechadzky...nohy ma bolia ako fras, ale bolo kraaasne a teplo, az teraz poslednu hodinku mi uz bolo chladno, mala som len mikinu 🙂 🙂

bolo inak super, maly si pospal a ja som bola rada, ze je tak pekne.
Dnes som dala malemu hedelix, lebo ma uz aj kasel, teda skor povedane ho drhne zo soplikov ☹ ☹
Nika aj mne sa zda, ze maly nejak menej papa...a to mu davam to najoblubenejsie a zje len minimum a tiez skor len mliecko a kasu, asi naozaj tie zubky su dovodom.

Dala som to na FB ale dam to aj sem...prisiel mi mail...nechapem a neviem, ci vobec verim tomu 😖 😖 😖 ale ak by to mala byt pravda, tak by som asi umrelaaa a to pavuky mozem nemam teda strach, ked stretnem nejakeho, alebo po mne lezie..ale ak hovorime o malom puvucikovi 🙂 🙂

Práve mi kolegyňa hovorila zážitok. Musím to podať ďalej.

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕