Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
16. mar 2011

@sirinka 😀

luba142
16. mar 2011

@soffi no tak to mas teda supis zazitok 😒 😒 😒 , ja som tiez premarnila 4 roky s takym tutmakom,mali sme obaja 18 chodievali sme ako partia po baroch a chatach a discoskach,lenze po case mi to zacalo vadit,ze sme len s partiou a malo kedy sami dvaja,potom siel na vojnu...mal odklad siel neskor,ja som si este dorabala maturitu na nadstavbe...potom som zacala robit,po vojne nastupil do tej istej roboty aj on,pocas vojny,ale som sa stretavala s kamosom z partie,bol iny uplne roziumeli sme si spolu viacej no ja krava som sa nechcela rozist s frajerom tak som s nim ostala...potom ako zacal u nas pracovat tak ho poslali na pol roka do Nemecka odkial chodil po mesiaci na tyzden domov, posledny mesiac ako tam bol tak sa zabuchol do prekladatelky co tam mali,vsetci chalani v partii o tom vedeli no nepovedal mi niokto nic,cakala som na neho ked mal prist domov ze pride za mnou,ale neprisiel....prisiel na druhy den a vsetko mi vyklopil natvrdo, ja som len povedala ze co uz zavrela som dvere a zarevala" kkt jeden"cely vikend som si nadavala preco som tolko s nim bola.......v pondelok v robote vsetky natesene ako im budem ospevovat viken,ale ked som im s usmevom na tvari povedala ze je koniec tak sa nestacili cudovat...neuronila som koli nemu ani slzu,teda plakala som ,ale koli SVOJEJ blbosti,nie preto ze sa so mnou rozisiel

sirinka
16. mar 2011

@sssimi mne to pri prvej nevadilo, lebo sa dalo aj cez den s nou podriemat, ale klarka spavala vcelku dobre...iba ked bola chora alebo zubky, tak bolo horsie obdobie...

luba142
16. mar 2011

@jamaat no sak jej to navrhni...mozno budes prekvapena a zaskoci ta tym ze povie ,ze ho privedie 😀 😀

sssimi
16. mar 2011

@sirinka tak moja bola extrémne nespavé dieťa až do 15 mesiacov. A ako bábo sa stíhala zobudiť skôr než som ja stihla zaspať 😖

luba142
16. mar 2011

@sirinka no tak to sa teda mas,asi sa ani nevyspis moc v noci co...mne Barborka spavala od pol 8 do polnoci az jednej a potom do 5........zato Kika ta bola hore kazdu hodinu a presne ako @sssimi pise nez som stihla zaspat tak sa zobudila aj 2x 😅

soffi
16. mar 2011

@luba142 nooo, tiez super rozchod, hlavne ze si sa nacakala....ved to ze cloveku je potom luto tych najlepsich rokov ktore sme premarnili,ja som si v podstate zacala uzivat zivot az po rozchode s nim, lebo ked sme boli spolu tak som nemohla ani s nikym inym chodit von, a on chodil ku mne len cez vikendy i to som do 9vecera brigadovala, takze fakt ked sme sa rozisli tak som si pol roka uzivala slobodu na plno, to boli same flakacky a disky, a pod. sak to poznate a potom som spoznala mojho muzicka,

sirinka
16. mar 2011

@luba142 ale v pohode....len jej strcim prso do pusinky a spime dalej, kym neprde cas prehodit strany 😀

soffi
16. mar 2011

ja tiez teraz riesim dilemu so spanim ked sa prestahujeme, nechcem ju hned davat samju do izby aby to nebrala tak psychicke zle ze sme v novom prostredi a je sama v izbe, kamoska to teraz tak urobila a mala dostala 40 teploty vkuse plakala, bola u lekraky a ta jej povedala z easi to ma z psychiky, lebo na to nebola naucena a terza sa citi akoby ju od seba odstavili a erste je aj prec od starkych u ktorych predtym byvali, takz easi kupime este jednu postel a budeme to pomaly skusat-najprv cez obed , potom vecer a nakoniec bude spinkat sama -teda aspon dufam

jamaat
16. mar 2011

@sirinka Vážny vzťah...čo ja viem? Vravím, že sa nestretávajú často, niekedy mi to pripadá, ako keby boli skôr kamoši, nie frajeria. A keď sa sem-tam dačo spýtam, tak mi veľmi ochotne neodpovedá. Píšu si asi často na ICQ.

soffi
16. mar 2011

@luba142 no s tym sponaim si to uz ani nepripominam, my sme do pol roka vstavli za noc 11x!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!akoze psychiatria to som s alen presuvala zo strany na stranu a strkala jej cicik do pusy, a potm sa to zlepsilo ked sme presli na UM, tak v noci sa budila len 4x ale cez den spala stale len pol hodku ☹

sirinka
16. mar 2011

@jamaat ja len podla toho casoveho udaju to tak beriem, lebo zase v 15-tke o nejakom skutocne vaznom vztahu este tazko hovorit...

soffi
16. mar 2011

@jamaat podla toho ako moniku opisujes neverim zeby ho doniesla ukazat...sak traaapne nie 😉 , asi by ma stvalo len to z eneviem co je zac, takze sadnut s nou lampu zasvietit na tvar a vysluch, kolko ma rokov, kde studuje, kde byva, co robia rodicia, to by mi zatial stacilo 😅 ked mala moja neter prveho frajera a tomala podotkam 18, tak svagor doslova salel, ked s nim sla von tak jej povedal ze ju nikam nepusti kym jej nehodi na stol jeho obciansky 😀 😀 😀 😀 -to uz potom zasiahla moja segra 😀

sirinka
16. mar 2011

@soffi 40°C teploty zo psychiky???
no ja to vydrzim s tym nocnim kojenim a potom, ked uz bude dost velka odstavime sa v noci uplne....umelacom to riesit nebudem...

soffi
16. mar 2011

@sirinka no vraj ze hej, ja neviem.... my sme UM nedavali kvoli spaniu, ale kvoli alergii, a potom sa aj sama odstavila, lebo zistila ze pit z flase je jednoduchsie 😝

soffi
16. mar 2011

@sirinka ja velmi lutujem to ze som sa neporadila so ziadnaou laktacnou poradkynou ked som ju dojcila a nepriberala, lebo som dodnes presvedcena o tom, ze mlieka som mala asi dost(kedze ho mam dodnes), ale mala asi zle tahala, to mi je velmi luto, ze som vtedy neskusila niekoho najst

ladywitch26
16. mar 2011

no tak to ja som muza dotrepala domov po dvoch tyzdnoch ukazat. a on mna uz po par dnoch, ale nemala som velmi na vyber. spoznali sme sa na velkonocnej diske v nedelu, v stredu ma zavolal na futbal sa pozriet, lebo hraval III.ligu a tam ho zranili v 10.minute, tak som ani vela z futbalu nevidela a este som ho aj po ceste domov podopierala, lebo ledva chodit. oplieskali ho o zabradlie, ked vyskocil po loptu a narazil rovno krizami. vtedy vari mesiac marodoval, ledva chodil, tak som ho sla domov navstivit.

inak dnes som bookovala letenky domov na zaciatok maja a nika mi vravi, ze aby som jej nazad uz nebookovala, ze asi uz zostane doma. mam podozrenie, ze je v tom nejaky fesak. sice jej to prajem, ale tym padom som bez aupairky, aku uz tazko zozeniem ☹

jamaat
16. mar 2011

@soffi Neštuduje, robí niečo s počítačmi na daňovom úrade. Žije s otcom, mama od nich odišla. Na fotke som ho videla. Prostredníctvom Moniky som ho cez ICQ učila, ako si má oprať veci. 😀 ...Zoznámili sa na škole, 8-ročné gymnázium poskytuje takéto možnosti pre dievčence, čo by inak na ZŠ boli. Ale to "šak traaapne, nie" si odhadla presne. 😀

sirinka
16. mar 2011

@soffi ved nabuduce uz budes vediet 😉

ladywitch26
16. mar 2011

@jamaat otcova sesternica ma dve dcery a ked kazda doniesli nejakeho frajera domov, tak tetuska dala kazdemu dotanik vyplnit a otazky typu, kde studujes, co robia tvoji rodicia, myslis to s mojou dcerou vazne, ako ju planujes uzivit, atd
samozrejme, myslela to zo srandy, ale kolki len tak ztazka preglgli 😀

dm1
16. mar 2011

dobre temy hadzete na neskory vecer 😀

ja som tiez mm dotrepala domov este sme spolu nechodili boli sme len kamosi. Nasi to ale necakali tak mama tak koktala aj sa menom za slobodna veru predstavila 😀 . Chodit sme spolu zacali az mesiac - dva na to tusim

@jamaat mas pravdu rozdiel to nie je velky ale teraz ked ma monika 15 to velky rozdiel veru je. A ja by som veru bola na neho velmi zvedava

sirinka
16. mar 2011

@ladywitch26 u nas som zastavala funkciu toho dotaznika ja hehe a sestry dodnes dostavaju odo mna rozne otazky na telo...
ale neviem preco, vacsinou sa napadnici ku nam domov radi vracali a dobre sa u nas citili aj ked na zaciatku podstupovali take vysluchy...

dm1
16. mar 2011

@ladywitch26 no teda 😀 😀 😀

inak k teme - svagor prisiel teraz po dlhsej dobe z anglicka a konecne sa zalaskoval ale tak sialene ze az svokra sa uz lakala ze hadam na jesen aj svadbu vystroji. A predvcerom pisal mm ze sa rozisli.... svagor ma 28 ona 22... Ona este studuje vysku je v 3 rocniku a jej rodicia dost branili vztahu a boli proti lebo svagor nema VS ani maturitu "len" ucnovku. Uz dlhsie chodil kvoli tomu zniceny som myslela ze aj tak zostanu spolu napriek nesuhlasu jej rodicov ale asi to zavazilo lebo sa rozisli...

ladywitch26
16. mar 2011

mne mama vyrobila trapas. dosla som s muzom dnu a mama sa tak oprela o zarubnu v kuchynskych dverach, premerala si muza takym dlhym pohladom od hlavy az po paty a potom zahlasila. "nooo, tak moze byt". ja som sa tak hanbila za nu.
ale najlepsia bola aj tak segra. sli sme do kina a segra s kamoskou tiez. autobus bol plny, im sa uslo sedadlo, ale mne nie. muz nastupoval az v dalsej dedine a na tej zastavke nastupovalo viacero chalanov. a segra s kamoskou len tak tipovali, ze ktory to bude, co sa zastavi pri mne. potom sa drzali tak par metrov za nami. davali vtedy titanic a bolo vypredane, tak oni sli domov a my sme sli do ineho kina na iny film. ked som vecer dosla domov, tak segra na mna vybehla este v chodbe, ze "ty krava!!! ved to je ten chalan,co sa nam s ivou strasne paci uz vyse roka!" mama akurat zehlila v kuchyni a len tak flegmaticky prehodila "no a co, vsak to zostalo v rodine" 😀

iinuska
17. mar 2011

dobre ranko
U nas leje ako z krhly, som myslela, ze vybehneme niekde s autom, ale vobec sa mi nechce. V noci ma zacalo boliet koleno, mam ho aj opuchnute, no na paradu. Uz ako stara babka z pocasia...
Medzi nami je 5-rocny rozdiel, to je podla mna tak akurat 😵 Ale do tych 10 rokov je to v pohode.No a my sme boli kolegovia, moja mama ho poznala, a jej sa pacil viac ako mne. 😀 Stale do mna hustila, ze taky slusny, dobry, pekny, bla, bla, bla. Potom odisiel do ameriky na pol roka, odtial mi stale vyvolaval, vypisoval. A ked sa vratil, tak sme zacali spolu chodit. A po pol roku som otehotnela 😅 .Ale nemenila by soooom 😵

borocka
17. mar 2011

@sirinka
@jamaat
@soffi
@sssimi
presne ako janka pise, 3-4 roky rozdiel je super ale az pri starsich babach. osobne by ma klepla pepka keby moja 13rocna dcera doviedla domov 17rocneho chlana ( a to ho ani ukazat nepriviedla 😖 )
ved sa len zamyslite, kolko 15rocnych bab, hoci vyzera aj na 20 (o tom potom) nema ani len menstruaciu...a 19rocny chalan by som si typla ze vtejto dobe ma prve sexualne skusenosti daaaavno za sebou. ale jasne, zalezi najme od povahy a vychovania toho chlapca, vsetkych do jedneho vreca kadzat nemozme!!!

borocka
17. mar 2011

inak ahojte, u nas od rana, teda od noci leje....tak sedime doma a henvame sa. piekli sme tortu, maly supal zemiaky..neviem asi zo zvyku tak si doniesol skrabku,aj misku, zemiaky vytiahol.......tak nech sa zabava.
predchvilou dostal po prstoch, lebo zasa jeho vecna laska elektronika, konkretne nejaka krabica co bolo so satelitom, nevie ako sa to vola, ale telka mi teraz nejde 😠
ja mu snad tie ruky za chrbtom poviazem. uz mam dost toho ako vsetko co dotiahne musi chytit a ak to nedociahn,e tak spravi mozne aj nemozne len aby dosiahol 😠

jamaat
17. mar 2011

Ahojte, aj u nás leje. Chvalabohu, že nemusím ísť so psom von - muž bol s ním, lebo chorá sa trepať s Denym aj Emkou von, bleee!

@borocka Kamarátova dcéra keď mala 15-ročná frajera a aj spolu spávali a ten kamarát z toho žiadnu tragédiu nerobil, tak som si tiež povedala, že preboha, to hádam nie. No a vidíš, moja si našla v 13-tich. Čo s tým narobím? Zakážem? V škole sa stretávali aj tak. Keď nemusí tajiť a klamať, tak aspoň viem dačo, viem, že občas k nemu chodí, dokonca aj s Emkou tam bola. Menzes dostala Monika v 12-tich, to som skoro odpadla! Lebo to ozaj bola ešte len dievča - decko.

borocka
17. mar 2011

@jamaat tak isteze sa zakazuje len tazko, nemozes si ju dat na obojok aby si ju strazila na kazdom kroku. ale ja by som z toho bola asi dost nervozna. aj ja som dostala menzes v 12tich, to som uz aj prsia mala aj boky formovane....no niektore skor dospejem (aspon fyzicky). a zas take decko nebola, ved kedysi uz 12rocne sa vydavali a mali deti......... hruza

jamaat
17. mar 2011

@borocka Mám len dve možnosti. Byť nervózna a nebyť nervózna. Ak budem nervózna, nič tým nezmením, iba ja sa budem blbo cítiť. Tak radšej nie som, aj keď jedno mi to nie je, a spolieham sa, že má Monika napriek prebiehajúcej puberte dosť rozumu.