Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
16. okt 2009

NO Dani, mne to povedali tam, kde som vybavovala dnes rod. prispevok 😕 😕 😕 A kamoske to povedali na socialke 🤐 🤐 Tak neviem..dufam ze eee-eee

nikanika28
16. okt 2009

no idem do hajan, dnes je tu akosi mrtvo.. 😕

emode
16. okt 2009

nika tak to je blbost ... budeme si musiet dat ziadost ale inak mame narok ...
sssimi tentorok nic narocne ... kupila som taky velky fotoramik s roznymi otvormi (oblacik, hviezdicka, srdiecko) a vlozila som tam Sofinkine fotky ... a este flasu JIM BEAM to ma strasne rad ... teda niezeby sa opijal ale vecer si rad da jeden dobry drink 😀

sssimi
16. okt 2009

Nika tak to je fakt hnusné... Mne tiež malá prestávala dýchať lebo bola dlho v pôrodných cestách a nakoniec zvolili zvon keď jej už srdiečko prestávalo biť.... MM je ešte teraz z toho vydesený. Nestihli ho od tial poslať preč.... 2 sestričky mi tak lahli na brucho, že som tam mal 2 týždne modriny... Ale našťastie Sarah bola silná a na druhý deň bola so mnou

dm1
16. okt 2009

nika aj ja si myslim ze je to blbost lebo aj oni hovoria ze tym rozdelia mamicky na 2 kategorie co robili a co nerobili. ak by to bolo ako ty pises tak by sme boli kategoria navyse 😉

dm1
16. okt 2009

inak ako sa to bude ratat ked na materskej otehotniem? napr. do 2 rokov maleho bude zase mimi tak budem mat pol roka matersku a potom vysssi alebo nizsi rodicovsky? rata sa materska ze robim ked mi plati stat odvody alebo ako to je?

sssimi
16. okt 2009

Emode tak s Jim Beamom by som nepochodila 😀 To by som tam musela dať asi med, alebo niečo čo by to osladilo a nakoniec chutilo ako čaj 😀 😀 😀 Baby my čo máme doma chlastu tak si môžem obchod otvoriť... Každí niečo nosí a u nás to nikto nepije.... Najhoršie je, že my sme tak nealkoholický, že vždy zabudneme aj hostí ponúknuť..... Potom vyzeráme ako nejaký lakomci 😀

dm1
16. okt 2009

nika ja som tiez isla na akutny cisarsky lebo malemu slabli ozvy pri kontrakciach. ale ja som mala len lokalku a maleho mi hned ukazali aj manzelovi som zo saly kyvala 😉 . a este ten den mi ho prisli ukazat na izbu. len do dnesneho dna som nepochopila preco mi ho prilozili az na 3.den 😕 😕 😕 preto mal potom problem sa prisat chrustik moj

sssimi
16. okt 2009

Dm normálne by si opäť dostávala materskú a o rodičák na mateja by si prišla.... No a ak dostávaš materskú maš nárok aj na zvýšený rodičovský... Čiže ak to zase do dvoch rokov nezrušia, tak by si mala ten vyšší

nikanika28
16. okt 2009

Ja som len napisala, co mi povedali na tom oddeleni..a kamoske na socialke..mozno im len robi radost plasit nas 😀 😀 😀 😀 Ja som to tiez pocula prvykrat a tiez si myslim, ze je to blbost..
Simi.. ja si doteraz pamatam, ak som ho chodila hladkat do inkubatora a ako mi slzy kvpkali na sklo 🤐 ... a ako som sa rozplakala, ked som prisla po dvoch tyzdnoch domov a cakala ma tam vymalovana obyvacka, nova sedacka a bola som hlavne konecne doma 😀 . Preto som sa aj pri Klarke strasne bala, ako to dopadne..ale mala so nastastie planovany cisarak..i ked sa to tiez skomplikovalo...vysoky tlak, a den pred cisarakom mi zistili, ze mam slabu zrazanlivost krvi...tak mi samozrejme odlozili cisarak, celu noc mi davali transfuzku plazmy...joj...tiez to bolo o hubu, ale Klarku mi hned priniesli ukazat a bola zdrava a krasna 😵

sssimi
16. okt 2009

Dm to je tá nevyspelosť nážho zdravotníctva, alebo o neochotu.... Aj holka čo rodila vedľa mňa mala malú pri sebe celý čas po pôrode a aj tak jej ju nepriložili.... Nechááápem

sssimi
16. okt 2009

Nika ani nestraš.... Ja dúfam, že keď som si prvý pôrod takto odtrpela, tak druhý bude bez problémov. Ja som tiež bola pozrieť malú v inkubátore a už z diaľky som sa rozrevala, tak som ju ani cez slzy nevidela...

nikanika28
16. okt 2009

No ked som isla s Lukaskom na ten akutny cisarak, nezabudnem, ako som sa tam uz pred operackou obliekla do toho plasta ci co to bolo a ako ma strasne klepalo...ani nie od zimy, ale od strachu a toho chaosu..brr..

sssimi
16. okt 2009

Jáááj len aby tie korunky schválili... Ako by to bolo supééér

dm1
16. okt 2009

nas nastastie nebol v inkubatore. nika a Klarku si mala cisarskym preto ze aj Lukasko bol? ja by som radsej isla znova cisarskym ked citam tie zazitky z porodu.... a ako je to rezu ti povodnu ranu? a nehoji sa to horsie druhy krat?

a ssimi a to nevadi ze nebudem robit medzi dvoma materskymi?

dm1
16. okt 2009

sssimi musia to schvalit ja uz sa na to spolieham 😉

sssimi
16. okt 2009

Nika ja som cez tie dve sestričky ani nevidela čo sa deje len sa zrazu po pôrode vyrojili 3ja doktori, 4 sestričky a pri malinkej boli 2 a 1 doktorka.... Takže 13 ľúdí nás tam bolo do kopy.... No ako na Václaváku 😀

nikanika28
16. okt 2009

No mne hned povedal DR. ze pojdeme cisarakom..kvoli tomu, ze sa to tak strasne skomplikovalo...ja som sa vobec neotvarala pri L. a potom hento.. Vacsinou aj byva druhe babo cisarakom, hrozi pretrhnutie rany a co ja viem co...Tiez som bola rada, ze som sla sekciou... Rezali povodnu ranu a v pohode..dokonca to aj celkom dobre vyzeralo 😀 . A ani neviem, ako sa mi to zahojilo..az na to, ked ma to svrbelo a nedalo poskrabat, akoby to bolo vo vnutri 😀 😀

sssimi
16. okt 2009

DM nie nevadí... Aj materskú budeš mať vo výške ako máš teraz... Ty si v podstate stále zamestnanec chránený štátom... Teba počas materskej ani rodičovskej nemôžu z práce vyhodiť, takže aj po dvoch materských sa normálne môžeš vrátiť do zamestnania.

ladywitch26
16. okt 2009

baby, teraz ked vas citam,tak som stastna,ze som mala taky porod,aky som mala. skoro rozpravkovy. sice som tlacila velmi dlho, vyse hodiny a pol,ale to preto,lebo som uz bola vycerpana a zakazdym,ked som zatlacila,tak mi ten porodnik zacal masirovat hradzu,aby ma nemusel rozstrihavat, a dost to teda bolelo,cize sa mi horsie tlacilo, ale som ju aj tak vdacna, lebo porodit 4kilove dieta bez jedineho stehu je uspech. no a malinku mi dali hned na hrud, potom mi ju na chvilku zobrali,kym zo mna vysla placenta,ale to bolo len 5minut,lebo mi dali injekciu na vypudenie a potom kym som sa sla osprchovat,tak ju mal na rukach muz.tu vlastne bez dovolenia rodica dieta nesmie odist z miestnosti.no a po sprche ma posadili na vozik,dali mi hned malu,ci sa prisaje. no a moja hladoska hned papkala, pol hodinu tahala, tak az po hodine po porode nas odviezli na izbu.

nikanika28
16. okt 2009

lady...super 😵 😵

dm1
16. okt 2009

sssimi je sice pravda ze vratit do prace sa mozem ale tam ma hned vyhodia... som sa rozpravala min.tyzden so sefinom a ten povedal ze keby sa teraz vratim /to som bola este na materskej takze do pol roka/ tak mi da hned vypoved.... ze zo zakona by mi sice musel dat moje miesto tak by mi ho dal a potom hned vypoved. no potesi... a ked si spomeniem ako ma pred pol rokom prehovaral aby som sa hned vratila ze mi tam zriadi aj miestnost s postielkou a kutikom...

dm1
16. okt 2009

lady sice super ale ja to nebudem riskovat a radsej by som si zopakla ten cisarak 😉 no musime to stihnut do 2 rokov tusim vtedy musia robit cisarak urcite

ladywitch26
16. okt 2009

dm, je to pekne svinstvo. kamosku tiez prehovaraju,aby po roku nastupila. ma rodit v decembri,ale ze asi na to dlabe,lebo ak sa vrati po roku a oni jej aj tak daju vypoved,tak si to moze rovno hodit

nikanika28
16. okt 2009

PREDSTAV SI...DNES MI V METRE UVOLNILI TRAJA MUZI MIESTO... 😵
..A VOSLA SI SA???
😀 😀 😀 😀 😀 ...nepozerate SEDEM ?

ladywitch26
16. okt 2009

dm, tu cisarak nerobia automaticky. takze tu by si s tym nepochodila 😀 ale zasa ja by som si asi netrufla rodit na slovensku.mna by odradili tie vrciace sestricky a doktori. tu sa na teba aj doktor boji skaredo pozriet,aby si sa nanho nestazovala. malinke je nonstop s tebou na izbe,ale zasa ked som bola hotova na druhu noc po porode a mala mala koliku,tak sama sestricka dosla,ze si mam pospat a zobrala mi malu varovat do vedlajsej izby.okupala mi ju, a hojdala na rukach. jasne,ze som vydrzala len hodinu a sla som za nou,ze si dam na nu pozor, ale fakt nemozem na personal povedat kriveho slova.strasne mili a ochotni vsetci.

sssimi
16. okt 2009

Dm tak to je riadny chrapúň. Napľuť mu do xichtu... Ale on ťa nemôže bezdôvodne vyhodiť a máš narok na 3mesačnú výpovednú dobu... No a to že si bola na materskej nie je adekvátny dôvod na vyhodenie čiže by si ho mohla dať k súdu...

Lady tak to si mala super... Ja som bola ešte aj zato nahnevaná, lebo po pôrode keď ma išla dr. šiť, tak som sa jej pýtala či ma moc nastrihli a ona mi zatasila, že ma nestili kvôli tomu zvonovému rýchlemu pôrodu nastrihnúť, tak som bola riadne roztrhaná.... Za debilných 7 hodín čo som sa tam trápila ma nestihli nastrihnuť-no vytočili ma!!!
Šila ma skoro polhodinu a Sarah mala 3300g. Druhý deň keď sa mi na vizite kukli medzi nohy, tak tam skoro poodpadávali... Doktorka až zahíkala čo to až ju zabolelo...

ladywitch26
16. okt 2009

nika dobreeee 😀 😀

sssimi
16. okt 2009

Dm ale vieš, že už po dvoch cisarákoch by si nemala mať viac detí? Či viac ani neplánujete? 😀