Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
20. júl 2009

😀 😀 😀

ladywitch26
20. júl 2009

siri, moj kolega sa volal PauLENKA a normalne aj frajerku si nasiel, co sa vola Lenka 😀

mimi21
20. júl 2009

čafte
ja som prave dorazila z mesta, mala este spinka v kociku, ale uz asi dlho nebude...

bola som si v lekarni kupit tie homeopatika na mliecko, tak sa dufam rozbehne
niekedy citim v prsiach akokeby take trpnutie, neviete co by to mohlo byt?

jamaat, ja som najcastejsie chodievala na richnavu (boze kym ma ten nazov napadol 😅 ) na studenec ani moc nie, takze neviem ako to tam je ...

sssimi
20. júl 2009

Inak kočky mne asi začína šibať. Včera som nakojila malú v posteli a ja som pomaly zaspávala. No ale Sarke sa ešte nechcelo buvať a keďže som sa jej nevenovala začala mrnčať. MM ešte pozeral telku, tak som mu malú zaniesla, že ja sa idem vyvaliť. Po hodine som zrazu prišla do obývačky, nakukla a mm som povedala, že sa idem vycikať a malú si zoberiem. Vycikala som sa, prišla som do obývačky a mm som povedala, že idem skontrolovať malú do spálne a pri tom ju on mal na rukách a ja som sa na nich dívala... Kukal na mňa, že čo sa deje 😕 😕 😕 ... A ja som sa začala smiať, že čo to trepem a až potom mi začalo všetko docvakávať... A nakoniec som to zaklincovala tým, že veď malú som mu doniesla pred tým než som išla cikať a on mi hovorí, že veď ju má už hodinu na rukách.... No namesačná som asi bola 😀 😀 😀

sssimi
20. júl 2009

Mimi ja mám to tŕpnutie vždy 2 hodiny po kojení a to sa mi prsia nalievajú-niekedy je to také silne že to až boli a popri tom mi aj mlieko vytečie samé. Vtedy aspoň viem, že malá bude čo chvíľu papať 😀

luba142
20. júl 2009

Ahojte baby
Jamat este ze sa vam nic nestalo to bolo hrozne, vybrat sa na festival a skoro sa nevratit ako ti to su v nemocniciach alebo ten jeden mrtvy.

mimi aj ja mam take trpnutie tak asi 2 hodky po kojeni alebo 3 ako pise simi a hlavne ked sme niekde vonku a mala spi a ze nejdem kojit ked sme doma to mam malo kedy ked je hore papa aj po 2 hodinach cez den.
Mne zase mala vymysla pije chvilu potom ju dam odgrgnut a uz nechce ale za 15 minut sa spamäta ze malo jedla 🙂 a pyta si znova

emode
20. júl 2009

sssimi podla toho co pises by to malo byt iba presuvanie mliecka zo zliaz a mliekovodov uz do dvorca a znamena ze sa ti ho asi tvori viac ako mala spotrebuje ja mam taky pocit az potom ako mala potiahne parkrat ... ja uz nemavam take naliate prsia ani v noci len tak trochu po obvodoch prsnikov aj ked mala uz potiahne tych 7 hodin ... annag tvrdi ze tak by to malo byt, prsia by nemali byt cez den naliate a zdurene ...

luba nasa mala to tiez zacala robit je to asi tym ze uz ovela viac vnimaju a vsimla som si ze ju zaujima vsetko naokolo a niekedy normalne pusti prsnik a kukuckuje dookola 😀 uz som prestala kojit v jej izbicke kde ma po stenach polepene nalepky lebo sme papali aj tristvrtehodinu vtedy 😀 😀

a tu hlavinku uz dvihame pekne dik za rady pridam fotky ...

mimi21
20. júl 2009

ja som prave slintala nad vecami z NEXTu, kukala som anglicku stranku, no proste náááááááááááááádhera
len v blave v tom obchode su ceny ako uletene a na nete za par libier, len skoda ze sa neda objednat na slovensko ☹ ☹ ☹
mam kamosku v irsku, ale irske ceny su tiez vyssie

emode
20. júl 2009

mimi na mimibazari 😀 su baby ktore beru objednavky z nextu a dorucia ti to na slovensko ale tiez to nie je najlacnejsie 😒

ladywitch26
20. júl 2009

mimi, nech ti to ta kamoska v irsku mrkne teraz, o nejaky tyzden,dva, zacnu brutalne vypredaje. niektore veci aj na 50% zhodia. a tiez je rozdiel, kde v irsku mas kamosku. napr. next v dubline bude urcite drahsi, ako next v nejakom malom mestecku niekde na juhu alebo na zapade 😉

luba142
20. júl 2009

emode ake rady ti baby dali mne mala tiez nechce dvihat hlvicku no a mas pravdu kuka dookola a nechce pit aleb na mna a sleduje co robim a ked sa na nu nedivam ta sa pusti a vola ma 🙂

ladywitch26
20. júl 2009

emode, aj mna by zaujimali tie rady, lebo moja vobec nechce hlavicku dvihat, ale zas ked ju mam na rukach, tak jej ju uz vobec nemusim podopierat, si ju drzi sama,lebo je zvedava a vsetko dookola chce vidiet.

luba142
20. júl 2009

lady, aj moja uz celkom dobre drzi na rukach hlavku ale niekedy jej este padne ako sa jej chce ale na brusku ju da na jednu stranu a ani za svet ju nedvihne ba ani neotoci a mozeme ju lákat hoci cim 🙂

mimi21
20. júl 2009

baby mne na dvihanie hlavy pomohlo ked som malej podlozila rucicky viacej pod hrudnik, lebo ona s nimi zametala dookola a potom sa nemala o co opriet

sirinka
20. júl 2009

treba masirovat chrbatik...prechadzat rukami od krku k zadocku. alebo babo v dobrej nalade polozit na brusko napr. na stol a mat oci na jeho urovni a pomalicky sa dvihat, ked na vas pozera...pripadne oblubenu hracku.

sirinka
20. júl 2009

inac co sa tyka oblecenia next...akurat sme nedavno konstatovali s kamoskami, ze tesco znacka cherokee sa na next napadne podoba a je ovela lacnejsia, kvalitou sa nelisia vobec...

mimi21
20. júl 2009

hej siri mas pravdu s tymi vecami, ja tiez nakupujem aj cherokee veci a som s nimi velmi spokojna
a next veci kupujem u nas v sekaci, za par euro, takze tiez spokojnost 😵
ja som si len oci popasla 😀

sssimi
20. júl 2009

Emode a vieš že máš pravdu s tými prsníkmi 🙂 ... Teraz mávam to tŕpnutie zväčša len v noci a ráno keď malá nepapa 4 hodiny. Potom už stíha všetko spapať a to tŕpnutie cez deň nemávam. No super že som sa niečo o tom dozvedela. Diky moc.

Babuľky aj ja som moooc spokojna so Cherokee. Mám od tiaľ asi najviac vecí a nielen tie čo som si kúpila ja, ale sme aj strááášne moc podostávali...

ladywitch26
20. júl 2009

no neviem, tu je v tescu tiez cherokee, ale vobec sa to kvalitou neda porovnavat s ostatnymi. vyrazne zaostava za ostatnymi. cenovo je to skoro to iste ako next, ale proste na next to kvalitou ani zdaleka nesiaha... 😒

mimi21
20. júl 2009

no baby ja mavam to trpnutie v prsiach aj 2 hodky po kojeni a mliecka je dako pomenej
ale zacala som jest tie homeopatika, tak uvidime
lebo ked byvalo tak teplo a mala si castejsie pytala, tak sa mi pototm tolko mlieka robilo, ze som musela odsavat, co som uz nezvykla...
a teraz vlastne kazde kojenie prikladam malu ku kazdemu prsniku a dako sa to nie a nie rozbehnut

emode
20. júl 2009

lady a luba presne co napisali sirinka a mimi k dvihaniu hlavicky to skusame a je to o dost lepsie 😀

lady ja som s cherokee baby vecickami spokojna mas pravdu nie je to mozno uplne 100% kvalita je to taky priemer ale podla mna su to veci pekne a babetka to ani nestihnu vynosit 😉

ja mam tak mliecka akurat nemam uz navrete prsniky a to trpnutie citim len na zaciatku kojenia take mravencenie inak nic a to ze by som ho mala malo si jednoducho nepripustam 😕

luba142
20. júl 2009

mimi ja tiez asi mam menej mlieka mozno lebo mala tak pije akosi len tak 6-8 minut a neviem ci jej staci akasi je hlavne dnes nervozna no ked jej skusaqm dat neskor tak ani nechce no mozno ma blby den 🙂

S tou hlavickou uz sa to dnes zacina zlepsovat uz asi dozrel cas aj na nasu hlavicku 😀

a oblecenie cherokee kupujem aj ja obcas hlavne starsej dcere rifle lebo sa mi paci ze maju v pase gumicku na posuvanie lebo ona je taka pupkata 🙂 , a aj malickej bodynka som dostala odtial a vzdy sa pozeram ci sa mi nieco nezide nove lebo mam aj vela po starsej dcere

ladywitch26
20. júl 2009

k tej hlavicke, tak som jej dnes tiez podlozila rucicky pod nu a bolo to uz lepsie. ona sa asi nevedela zapriet a len metala rukami dookola, ale ked ich ma podlozene pod sebou, tak uz dviha tu hlavu. len musi mat naladu, lebo niekedy vydrzi aj 15minut a niekedy po minute pisti.
a vcera sme jej kupili gelove hryzatko s takymi vycnelkami a tym som jej suchala po dasienkach a tak sa jej to pacilo, ze az vyskala. radsej nech olyzuje to, lebo v poslednej dobe si strasne pcha do ust rucicky a potom je taka doslintana, ze ma rukavy az po lakte skoro mokre.

luba142
20. júl 2009

lady 🙂 ,nasa si btiez cmula ruky a dostali sme vcera taku hrkalku zatvaraci spendlik je to tenucke akurat do rucky ale este to po chvilke pusti este nevie ze ma nieco v rucke ale obcas zbadam ako si pozoruje rucku

ladywitch26
20. júl 2009

inak od toho ockovania mi menej spapa.predtym mi bezne aj 120 - 140ml na jeden sup a teraz 100ml a dost. ako keby mala odmerku v zaludku,ze deci a dost, viac ani nahodou. tym padom mi za cely den vypije minimalne o 150ml menej ako predtym. tak neviem,ci je to ok. ale vyzera byt spokojna.

sssimi
20. júl 2009

Lady to je v pohode. Ona si sama postupne určí koľko chce papať. Netreba to siliť. A moc záleží aj na počasí. Ak je spokojná, tak sa tým vôbec netráp. Moja malá má tuším o 2 dni menej ako tvoja a 90ml ťahá z flaše na 2x.... A stačí jej to a aj pekne priberá.

Sarah si tiež začala riadne cumlať ručičky a ako jej idú gebrinky pomedzi pršteky a má ruku v päsť, tak jej to tam kvasí a potom to trošku smrdí 🙂 Ozaj a mužovi spravila cuclak. Keď ju pestoval tak sa mu prisala o biceps 😀

luba142
20. júl 2009

simi ja ked malu nosim mam tak mokre tricko na ramene ako keby som sa obliala 😀 a medzi prstami ma zmolky ako to ma zatate a nikedy sa ani nevyplavia ked ju kupem 🙂

ladywitch26
20. júl 2009

simi,pocasim to nebude,tu mame uz tri tyzdne rovnako. predtym mi stiahla tak 700-800 denne, teraz tak 600 a dost.

luba,tie zmolky ma aj nasa a dost aktivne sa brani,ked jej roztvorim past,aby som jej ich vybrala

mimi21
20. júl 2009

ahojte
nam pred chvilou odisla navsteva, bola tu aj taka mala 2 rocna, no mam dost, ked bude toto nasa stvarat tak pojdem sup sup na psychiatriu 😅 😅 😅
hlavu mi ide roztrhnut tak som si dala sprchua idem asi do postele

lady som rada ze rucicky zabrali, aj u mna to tak bolo, len jej ich tam stale musim pchat, lebo nimi mava a zameta okolo seba 😀 😀 😀 ale je pri tom strasne zlata 😵

zuzkad
20. júl 2009

babulky to aj u nas mame pevne zovrete pasticky a skladujeme v nich zmolky 😀 😀 ale pri kupani ich ledva ledva otvorim a poriadne ocistim 😉 😉

jamaat citala som, ze si mala "super" akcny zazitok na pohode, ale hlavne, ze ste v poriadku 🙂

...chcem sa opytat...nas maly ma zelenu stolicu asi stvrty den....pije aj MM ale aj UM ...netusim preco ma stale zelenu...ako je to u vas ???