Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
24. feb 2012

Ahojte!

no ja veru tiez vacsinou nakupujem oblecko v akcii. Zvycajne Tesco alebo Takko, pokial ide o Adamka. Topanky sa nam osvedcili v Sportissime, co sa tyka zimnych a tenisiek. Uz som mu kupila aj v Nike original predajni, ale to bola 50% akcia, teraz tak na neho cakaju letne tenisky, dufam, ze mu budu dobre 😅 ale ved za 15 eur.
a tiez obcas natrafim v HM na nejake akciove veci, ale tam maju dost nestastne velkosti, babatkovske su mu uz male a tie chlapcenske este male...

Ma aj z Nextu, ked ide sesternica z Irska domov, tak mu kupi v akcii, ale tam je zase vsetko vacsie cislovanie, takze kym dorastie, uz je po sezone.

luba142
24. feb 2012

@dm1 aj ja vacsinou tak 🙂

sssimi
24. feb 2012

@kosska3003
@hoogy Baby tak u nás Sárka dokonca vie, kadiaľ pôjde bábo von a veľmi rada to všade rozpráva 😀 . Pred pár mesiacmi sme sa spolu sprchovali a ona komentovala-ciciky, buško, šušurka, nožičky..... A vtedy som jej treskla, že bábo sa narodí cez šušurku a už na to nezabudla 😀 Ale to ako sa tam bábo dostalo ju ešte nezaujíma 😀

kosska3003
24. feb 2012

@sssimi no to som jej nehovorila tiez lebo ja som sla cisarskym tak neviem ci jej mam povedat cez susurku alebo mi ho vyberu cez brusko ale tak asi jej vysvetlim tu prirodzenu cestu kadial sa rodia ak sa bude ovsem pytat

mna ide urvat aku mam nadchu stale mam plny nos uz mi ide hlava explodovat

sssimi
24. feb 2012

@kosska3003 Ja sa neviem tiež zbaviť nádchy. Už ma drží cez 2tt. Maximálne ma to nebaví.

kosska3003
24. feb 2012

@sssimi no ani mi nevrav vcera som si striekla olynth len som zistila ze ho nemozem tak som si kupila akysi co mozem ale to je nist slabe

sssimi
24. feb 2012

@kosska3003 Ja som si dávala olynth v 4tom mesiaci. Mala som nádchu asi mesiac a nezvládala som to. Teraz som si ho dávala tiež asi 4 dni, ale vysadila som ho a už 4 noci ma poráža 😢 . Vôbec sa toho neviem zabviť 🙄

luba142
24. feb 2012

@sssimi
@kosska3003 baby skuste homeopatika CORYZALIA aj ja som ich mala

kosska3003
24. feb 2012

@sssimi ja som rozmyslala ze si ten olynth budem aspon na vecer davat ked pojdem spat nech sa mi to uvolni lebo nebudem moct ani spat asi

sssimi
24. feb 2012

@luba142 mne pri nádche bohužial homeo nepomáha. Tú si musím pretrpieť. Ja som strašne soplavý typ človeka 😀 . ALe mám ich doma a aj nejaké na odhlienenie, ale na sople mi nepomáhajú 😒

@kosska3003 Ja som si v 4tom mesiaci tak dávala. A celý mesiac.

kosska3003
24. feb 2012

@sssimi vsak mam sprej do nosa co mozem a to je slabe vobec nepomaha skusim to tak ved to podla mna nemoze niak uskodot ked si dam len raz za den lepsie ako kapat a kychat a soplit 2 tyzdne

hoogy
24. feb 2012

@sssimi 😀 kazde dieta asi zaujima to iste. nas s mm hlavne hnevalo ze povedal viac krat ze som ho zjedla tak sme ho chceli vyviest z omylu 😉

sssimi
24. feb 2012

@kosska3003 Veď to, že ani mne tie vodičky nepomáhajú

@hoogy Ale teda mamina, papať detičky? To sa nerobí 😀 😀 😀

hoogy
24. feb 2012

@sssimi 😀 ved sa na mna aj tak cudne pozeral.

borocka
25. feb 2012

ahojte, my si uzivame pocasie 😵 😵 vcera aj dnes sme po vonku. patko furikuje posledne zvysky snehu v zahrade 😀 😀 a nedokaze pochopit kam sa sneh skryl. vcera poobede vdel vsade stekat vodu z odkvapov, tak samozrejme otazky 😠 😠 🙄
ja uz neviem, ako mu mam vysvetlit ze sneh zamrza, odmrza, meni sa na lad, na vodu, potom zasa naspat.... uz som to skusala zo vsetkych stran, ale nie a nie sa prestat pytat. najlepsie ze odkial pada dazd. tak samozrejme som pvoedala z oblakov, ked su take farebne cierne, tak je v nich voda a musi vypadnut. no a ked vypadne odkial sa tam najde znovu?? odkial voda natecie do tych oblakov???????? 🙄 🙄
zastrelte ma niekto 😲 😀 😀 😀

inak je uz uplne fit. vo stvrtok vecer uz mal teplotu len 37,6. do rana mu to same preslo. a vcera bol totalne v pohode, ziadne reakcie. krasne sme si uzili den. dnes to iste. takze mozem povedat ze je zdravy.

ludmilabb
26. feb 2012

ahojte, Sofia mala v piatok v noci teplotu cez 38 tak dostala cipok, odvtedy este dvakrat som jej davala, co jej vzdy po poldni vybehla, dnes nastastie uz lepsie ale nechapem co sa jej deje, vravi mi ze ju brucho boli, zase choroba 🙄

ludmilabb
26. feb 2012

@borocka pekne otazocky 😀

sirinka
26. feb 2012

@borocka no planujem cestu tak, aby cast spali, potom pozeraju dvd a pripadne mame nachystane nejake keksy a pod...vcera sme zvaldli takmer 6 hodinovu cestu s jednou prestavkou...

borocka
26. feb 2012

@sirinka tak to mas dobre zariadene. decka su aj zvyknute ale urcite je to aj povahou, ze pozeraju dvd. a ozaj, co chystate na birthsday party 😉

sirinka
26. feb 2012

@borocka 😀 to je aka povaha, ze pozeraju dvd...v urcitom veku kazde dieta pozera rozpravky, len treba vhodne vybrat...
na party je objednana torticka, inac nic extra...

zuzkaprofant
26. feb 2012

@borocka tvoj maly nepozera rozpravky?

hoogy
26. feb 2012

ahojte kocky. 🙂 my sme mali perny vikend teda asi cely tyzden.chodime teraz pozerat byty lebo by sme chceli 4 izbak no nejak sa nam zatial nic nepacilo. drobec bol ale zlaty vsetko s nami absolvovala a ani nemrkol. vcera sme si boli este uzit sneh.

mystery7
26. feb 2012

ahojky
tak ja som rada, ze vikend konci. Opat to bolo "o hubu" 🙄 🙄 MIrko ma najradsej vreskoty a prieky. nepocuva nijako a ked nechcem dovolit vystrajanie, tak sa hned rozplace a "nelubim ta". Slavko dnes spal 3x30min. 😖 cely den len nervy a plac, nechcel nic jest - asi zuby lezu, ale ja som zrela na prasky pri nich. A to sme este u mamy, takze aj pomoc mam, ale nie je to nic platne. odkedy sme tu, tak sa Mirko kazdu noc pocural, takze som mu nasadila opat plienku. pritom doma bol pekne, vzorne suchy. tak uvidi, co bude.

Mirko ma rad roypravky a ked moyem, tak si s nimi pomozem. zapnem mickeyho klubik a aspon si popracem po ranajkach a umyjem sa 😅 😝

jamaat
26. feb 2012

Rozprávky aj u nás v aute fungujú. Bez DVD neviem, ako by sme cestu do Čiech zvládli.

hoogy
27. feb 2012

ahojte kocky, no Matko uz dva dni otravuje ze chce vlacik novy. tak som mu dnes kazala nech si vytiahne peniaze z pokladnicky a pojdeme kupit. on uz stoji nachystany vo dverach peniaze ma v penazenocke ze ide sa vlak kupovat 🙂

emode
27. feb 2012

@borocka sneh uz sme aj my riešili davno a prečo vznika lad, a prečo sa na ňom kĺže a pod. 😅 skúste pozorovať, keď ste doma ... nech si dá kúsok snehu do kyblika na slnko a nech sa pozerá, ako sa v teple rozpúšťa, u nás toto pomohlo, sniežik nemá rád slnko 😀
u nás vedie otázka, prečo v knižke, ktorú čítame s Macom Pooh, nie je Gábinka (DVD Pooj a kamaráti koumáci) ... a nejdem jej to vysvetlit
včera sme sa boli vykúpať na Kaskádach, no super teplá voda a čisto, nehovoriac o tom, že Sofia už aj 20 metrov prepláva s rukávnikmi 🙂 tak si vodu už užívame všetci ... aj my s ockom

čo sa týka cestovania, my máme za sebou už aj 10hodinové lety, je to fuška, ale dá sa zvládnuť, ja mám vždy kúpené nejaké malé nové hračky alebo tie albumy s nálepkami no a IPad, ten Sofia ovláda už asi lepšie ako ja, takže si sama pustí filmy alebo hry, ktoré chce ...

borocka
27. feb 2012

@zuzkaprofant
@sirinka tak povaha ze pzera dvd, zle som sa vyjadrila 😔 skor povaha, ze dokaze obsediet a sustredit sa. sledovat jednu vec.
zuzi, nie. patko rozpravky nepozera. on si maximalne kukne reklamu, ked je v nej pekna hudba, deti, alebo zvierata. on nedokaze ani 10minut posediet pri masinkove ci cervenom trakturku. my napr necitame ani knizky, ani nekreslime. on akurat ze postavia puzzle alebo lego ( hoci aj to uz dlhsie nerobil). on nie len ze nevie obsediet, ale je aj netrpezlivy, nepozorny, nevie sa dlhsie sustredit na jednu vec.......najradsej ma fyzicke aktivity. kopat loptu mozeme aj hodinu vkuse

hoogy
27. feb 2012

@borocka niekedy treba deti aj viest troska k trpezlivosti. nehovorim,ze ho mas priviazat na stolicku,ale aj to je vlastvnost ktora sa da naucit 😉

sirinka
27. feb 2012

@borocka no ja by som to nepripisovala povahe...ale kedze od narodenia su casto vozene autom, beru ako samozrejmost, ze pocas jazdy su a musia byt priputane...vzdy sice bolo obdobie, teraz ho ma janka, ked protestovali a v sedacky robili obluky, len aby som ich nezapla...ale nakoniec aj tak pochopia, ze nie je ine vychodisko...no a pokial pri tom mozu aspon pozerat rozpravku, su vdacne...
takze podla mna je to naozaj skor o zvyku...
doma im pustam rozpravky minimalne, stacia im este kratke...10 minutove ako napriklad v kuzelnej skolke...to je tak akurat, pri dlhsich nie vzdy obsedia...

sirinka
28. feb 2012

taaak my sme po lyzovacke, nasa Klarka sa krasne naucila lyzovat, Magdulku sme skusili postavit tiez na lyzea slo jej to, ale ucit ju zacneme az buduci rok aby mala pevnejsie kolena...
ona vacsinou bobikovala s kamoskami, ale raz sme ju bez rozmyslu spustili po detskej zjazdovke a bobi vytocili do dreveneho plota, muz ju na poslednu chvilu zachranoval... 🤐
inac prostredie tam bolo nadherne, akurat som vobec nestihala fotit, hotel sa dal, len to podla mna nebola rakuska stvorhviezda, ten nas dost sklamal. hrdila sa, ze je to hotel vhodny pre rodiny, ale nebol tam ani naznak detskeho kutika, navyse nam na konci zaratali pozicovne detskej postielky 42 eur, co ma totalne vytocilo...keby som to bola vedela, mala som zo sebou vlastnu postielku a cely tyzden ostala v kufri auta 😠
navyse ta ich postielka bola zlomena a janka tam aj tak nechcela spavat, iba co som na nej obcas posusila nejake veci....ale tak poucenie pre mna a do tohto hotela uz viac nepojdeme....
predposledny den sa zacalo oteplovat aj tam a ktosi spustil lavinu, tak sme este aj zachrannu akciu zazili, vrtulniky lietali vyse dvoch hodin...