Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
30. jan 2012

@ludmilabb Adamko je tiez po odstaveni bez mlieka. Ma rad acidko, jogurty, obcas si da granko.

hoogy
31. jan 2012

jaj kocky jato moje dieta neviem dostat von. kazdy den je to boj a niekedy ho veru aj prehram .takze chodime von tak raz za dva tri dni. on chce ist na piesok a na smykali 😒

luba142
31. jan 2012

@hoogy my sme teraz veru stale zavrete doma, aj sa von pyta, ale strasne kasle , starsia uz druhy tyzden maroduje s prieduskami a Barbi to ma od nej od piatku, zajtra ideme s nou k doktorovi a nechcem ju tahat po tych mrazoch aby jej to nezliezlo na pluca 😒

ludmilabb
31. jan 2012

@iinuska Sofia dostava jogurt, kasu a obcas ocidko, chuti jej uchutene, ked ona ani ked jej dam granko do mlieka tomu velmi neublizi, ale zase toho granka jej tam vela nedavam
@hoogy hmm vadi mu zima ci co?

ludmilabb
31. jan 2012

@luba142 @sssimi ja som bola so Sofiou cely minuly tyzden doma ale kazdy den sme isli tak na polhodku so psom von
este stale ma sople, som zvedava ako dlho to potrva kym sa ich zbavime, odsavame a davam jej Nasivin, prve dni boli kriticke to aj v noci kaslala

hoogy
31. jan 2012

@ludmilabb nie on sa vonku nudi. a to vzdy sa snazim nieco vymysliet. ze aby to pre neho bolo aspon troska zaujimave. 😒 a s tym mlieckom sa netrap pokial ti chce ine mliecne a kyslomliecne vyrobky tak jej to staci. hlavne nekupuj nizskotucne jogurty,ale ved to vies 😉

hoogy
31. jan 2012

@luba142 joj tak sa drzte nech ste skoro zdrave.

sirinka
31. jan 2012

@luba142 aj magda ma zapal priedusiek...ale ja s nou idem von, pokial je suchy mraz...ale uz mam riadne nervy, lebo odkedy je klarka v skolke, tie mensie maju furt nejake sople...som zvedava, ked nastupi magda do skolky, ze ako to bude znasat...hadam dovtedy bude mat uz nejaku imunitu...

luba142
31. jan 2012

@ludmilabb ja prave koli tomu kaslu nechcem po vonku chodit, aby sa nenadychala, lebo minuly tyzden sme s Kikou sli k dr. pesi a ked sme prisli domov, tak sa pol dna dusila.Zajtra ideme znova, tak sa na to opytam ci aspon s tou malou mozem ist, ale myslim,ze povie radsej aby sme boli doma. Keby mala len nadchu je to ine
@hoogy dakujem 🙂 zatial sme len nasirupoch od kaslu tak uvidime co bude zajtra na kontrole

ludmilabb
31. jan 2012

@luba142 @sirinka minuly tyzden neboli ani taketo mrazy, si neviem predstavit ako my pojdeme rano do skolky ked je minus 12, chodievame peso vo stvrtok ju chcem dat...Sofia ako je od septembra v jasliach bola trikrat doma s kaslom a soplami, bez horucok, neviem ci jej trochen aj mlieko moje pomahalo ci nie lebo doki zhodnotila ze na to ze je v jasliach tak nie je tak casto chora ale teraz to vyzera na odstavenie tak ktovie co bude 😒

sssimi
31. jan 2012

@ludmilabb ja som dnes volala doktorke. Sarah občas zakašle ešte pri veľkej zmene teploty-keď výjdeme von, alebo naopak dnu. Pravdepodobne sa jej vtedy soplíky pouvoľňujú. Ale povedala mi že mám už sirup vysadiť. Tak dúfam, že sa jej to nevráti. Už toho bolo až až.

ludmilabb
31. jan 2012

@sssimi ako dlho si jej davala ten sirup vkuse, Sofii teraz davam 9 den ale uz kasle len parkrat za den
drzim palce nech ste dlho, dlho fitipaldi 😀

sssimi
31. jan 2012

@ludmilabb Najskôr mi využívala Stodal-v kuse asi 2 týždne 4-5x za deň, potom mi doktorka kázala Trifed- 3 týždne len na noc a nakoniec pomohol Promethazin a ten brala 1 týždeň ráno a večer a 2 týždne na noc. Bolo toho strašne moc.

borocka
31. jan 2012

@hoogy
@sssimi tu kacaciu mast si ja este z detstva pamatam, tiez to nasi pouzivali ked sme boli chori. a veru uz aj patko mal obklad,myslim ze z morcacej masti, ale to mal 7mesiacov, to bola prva choroba.

@sirinka
@luba142 tiez si myslim ze teraz ked je pod nulou tak by to neuskodilo decka prevetrat. lepsie im bacily zamrznu a zdochnu.lubi, ak nie su dievcata vyslabnute, ak neteplotuju, tak ja by som s nimi von isla, aspon na pol hodinku. basku ked aj v kociku prevezies, ale urcite jej to zle nespravi.
my teraz tiez viacej chodime, len co vydeme von, malemu sa spustia sople, najprv mu vytecu take zelenkave a potom uz len biela vodicka, tak sa tesim,ze sa zarodkov bacilov zbavi. lebo inak nie je soplavy ( klop klop).

ludmilabb
31. jan 2012

@sssimi nam predpisala doki pri riadnom kasli Sinecod na utisenie ale Sofia vzdy po nom mala opacnu reakciu zachvaty kasla v noci, zvracanie takze som jej doma zmenila SInecod na Mucosolvan a ten jej zabral a ten je zase nie na utisenie ale na vykasliavanie tak nechapem

luba142
31. jan 2012

@borocka zajtra ideme k dr. tak sa opytam, ale Kika nemoze aj tak chodit po vonku ked nechodi do skoly, decka su hlupe a mohli by zalovat ak by ju niekto videl 😒 A kedze maju aj nadchu a dychaju pusou tak je to nebezpecne a nechcem aby mali aj zapal pluc z toho

sssimi
31. jan 2012

@ludmilabb Sárke doteraz na každý kašel zabral Stodal alebo cibuľový sirup. No toto bolo strašné ☹ . Ja som už nevedela čo s ňou chuďatko. Inak Trifed a aj Promethazin su aj na alergickú nádchu. Neviem či má doktorka nejaké podozrenie, ale dúfam, že to alergia nebude.

hoogy
31. jan 2012

@luba142 ja by som s tak chorym dietatom von nesla.ved ani ja ked mam zapal priedusiek nemam chut sa po vonku tarat ked je taka zima.

luba142
31. jan 2012

@hoogy no prave keby bolo nejako ako byvalo ze 6-9 stupnov donedavna tak mozno do kocika, ale takto, bojim sa, lebo pred rokom sme mali vsetky 3 zapal pluc tak viem co to je a som rada,ze teraz nemaju ATB zatial

hoogy
31. jan 2012

@luba142 no tak zbytocne nepokusaj ked sa doma velmi nezeriete tak este vydrz.

luba142
31. jan 2012

@hoogy nastastie su doma obe tak je to v pohode,este sa zabavia, horsie by to bolo keby sme doobeda sami doma 😝

kosska3003
31. jan 2012

ja tiez nejdem s malou vonku nech sa pekne doma prelieci ja poriadne vetram a vonku ked pojde do tej kosy tam pluca vypluje a ja som rada ze jej ten kasel ako tak ustupuje
@luba142 inac mala mi pekne ten cibulovi sirup papa sama si ho pyta ked ju dusi dojde ku mne a hned mama sirupcek mi daj

jamaat
31. jan 2012

Ja by som nešla von do zimy, pokiaľ je suchý a dráždivý kašel, lebo zima to podráždi ešte viac. Keď už tam sú hlieny, tak to také citlivé nie je a zima môže aj pomôcť uvoľniť ich. Samozrejme pokiaľ nie je teplota.

jamaat
31. jan 2012

U nás bolo dnes ráno -18 stupňov, tak som auto ani neštartovala kvôli tým 500 metrom, dízlu nerobí dobre jazdenie so studeným motorom a po dlhom čase sme šli do škôlky kočíkom. Prežili sme. A bola som sa aj lyžovať, tak tam som dobre vymrzla, lebo na severné svahy nesvietilo slnko. Ale inak lyžovačka parádna.

kosska3003
31. jan 2012

idete na karneval s detmi ja som malej kupila kostym v tescu popolusky saty ich tu cele dni nosila po dome u nas je v sobotu dufam ze bude uz ok by bola sklamana

luba142
31. jan 2012

@jamaat
@kosska3003 mala nema teplotu, ma kasel viac menej vlhky, teraz sa zo spanku zobudila a cely krk zavaleny hlienom,ale coked to nevie vykaslat a hlta to, dala som jej Promethazin tak snad bude spat uz....zvidim co doktor zajtra 😒

kosska3003
31. jan 2012

@luba142 aj ja som jej dala Promethazin uvidime uz zacina vykaslavat a menej kaslat kasle hlavne ked sa jasi skace a to uz zistila tak sa kroti

jamaat
31. jan 2012

@kosska3003 Akurát pozerám na MMB kostýmy, budúci týždeň majú karneval v škôlke. Koľko stál ten v Tescu? A mali aj iné? Ja by som chcela radšej nejaké zvieratko alebo kvietok alebo také čosi. Princezná a víla bude chcieť byť, ke´d bude väčšia. To už potom nič iné nebude chcieť byť 🙂

@luba142 Tak ak kašle len preto, že je zahlienená, to by som na chvíľku von šla.

sirinka
31. jan 2012

@jamaat ja som az dnes narazila na tutu suknicky.....kebyze skor, tak iste vyrobim kostymcek z toho... 😉
inak ja som ako decko vyhrala jeden karneval ako strom...hnede pancuchy, tricko zafarbene na zeleno, zelena krepova suknicka a z tvrdeho papiera vystrihla mama brezove listky, vymalovala a nasila na tricko....takisto z tvrdeho papiera namalovane hniezdo z vtacikom, to som mala na hrudi...