Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

enginka
24. máj 2013

ahojte, kámoška má na predaj 4 balenia Kolostrum extra od MUDr. Kučeru, jedno balenie za 36 eur, prestala ho synovi dávať, ak by ste niektorá mala záujem, ozvite sa, prajem pekný deň všetkým

jchrastova
26. máj 2013

@enginka som tu prvý x. v tejto diskusii....aj ja zvažujem kupu zatial iba čisto teoreticky. chcem sa ale spýtať, či ste absolvovali nejaké vyšetrenia, bola vám dávka odporúčená na základe výsledkov vyšetrenia?

enginka
26. máj 2013

ahoj, chodievame k MUDR. Kučerovi s dcérkou, Kolostrum extra nedostala na základe nameraných výsledkov, ale užívame Karnozín extra

enginka
26. máj 2013

@jchrastova ahoj, chodievame k MUDR. Kučerovi s dcérkou, Kolostrum extra nedostala na základe nameraných výsledkov, ale užívame Karnozín extra

jchrastova
26. máj 2013

@enginka a je teda potrebné absolvovať vyšetrenie pred tým ako sa začne užívať karnozin?

enginka
26. máj 2013

@jchrastova keď nechceš vedieť ako dopadne testovanie tak nemusíš, myslím, že Karnozinom neublížiš, ale zasa dávkovanie sa nastaví tiež na základe výsledkov

saurian
26. máj 2013

@jchrastova
@enginka
ahojte my tiez zvazujeme karnozin, ale rozhodli sme sa ze vysetrenie neabsolvujeme. spojila som sa s nimi (tim mudr.kuceru) a informovala sa. samozrejme odporucili aj vysetrenie, ale ze pokial ho nechcem absolvovat tak doporucili davkovanie. maju na stranke aj on-line poradnu, tak asi lepsie ked sa spytas priamo tam.

enginka
26. máj 2013

@saurian prečo nechceš vyšetrenie ?

jchrastova
26. máj 2013

@enginka áno práve to dávkovanie aby som vedela....

jchrastova
26. máj 2013

@saurian prosím napíšeš mi aj online stránku kde by som sa priamo mohla informovať? no a prečo naozaj to vyšetrenie neabsolvujete? kde inak pán doktor vyšetruje? kde má svoje pôsobisko?

enginka
26. máj 2013

@jchrastova nám to nastavil na dve ráno a jednu večer, ale to bola šialená dávka, dva mesiace sme skoro nespali, tak bola nabudená 🙂 keď sme boli na kontrola tak som to spomenula, vraj to má do dvoch mesiacov ustúpiť a že si mám dávkovanie upravovať podľa správania, tak som znížila na jednu ráno, ale od zajtra sa chystám pridať ďalšiu ráno, večernú nebudem dávať vôbec

kocko
27. máj 2013

Moja Lucka na prvom svätom prijímaní.

zuzka208
27. máj 2013

Caute baby tak nam schvalili aj opatrovatelsky dnes som bola pre rozhodnutie 🙂 🙂 🙂 som velmi rada a cudujem sa ze nam to trvalo tak kratko trvalo nam to len mesiac.Je tu niekto co pobera opatrovatelsky??Chcela by som sa nieco spytat,ked tak do IP.

silvikam
27. máj 2013

@enginka Ahoj a pomohol Vám ten karnozín v niečom?

silvikam
27. máj 2013

@jchrastova Ahoj, zvažuješ Karnozín kvôli reči? Alebo aj kvôli niečomu inému?

enginka
27. máj 2013

@silvikam dcéra bola zo začiatku hyperaktívnejšia ako dovtedy, málo spala, bola zlostnejšia, ale začala viac bľabotať, niečo ako keď detičky v roku veku začínajú hovoriť a viac sa snaží opakovať po mne písmenká, slová jej ešte nejdú a ak, tak nejaké arabské či v akom jazyku to je 🙂 tak sama som zvedavá čo bude ďalej

silvikam
27. máj 2013

@enginka A koľko to už beriete?

enginka
27. máj 2013

@silvikam od februára

silvikam
27. máj 2013

@enginka A koľko má dcérka rokov? Prepáč, je autistická? 😉

enginka
27. máj 2013

@silvikam bude mať 6, diagnózu má od dvoch rokov

silvikam
27. máj 2013

@enginka Ďakujem.

moon1979
27. máj 2013

@enginka ahoj, môžem sa opýtať, aký vplyv má užívanie colostra na autizmus?

enginka
27. máj 2013

@moon1979 skús sa opýtať na tejto stránke http://www.carnomed.sk/ dcére po vyšetrení kolostrum neodporučil, takže som sa tým nezaoberala

moon1979
27. máj 2013

@enginka a môžem sa opýtať ako prebieha vyšetrenie?

enginka
27. máj 2013

@moon1979 na ruky dostane dieťatko štipce, teda na zápästia, je pripojený elektródami k notebooku, pri vyšetrení sa sedí, nemusíš sa báť, že dieťa nevydrží, má veľmi schopnú asistentku ktorá malú oblbla hračkami, takže vydržala pekne sedieť v kľude a keď už vydržala moja, tak určite každé iné dieťa takisto, trvá to asi tri minúty

moon1979
27. máj 2013

@enginka a z toho dokážu vyzistiť, či dieťa trpí autizmom? no neviem ... môj si nenechá ani srdiečko popočúvať 😢

enginka
27. máj 2013

@moon1979 nechcem trepať blbosti na základe čoho, on ti všetko z nameraných hodnôt pekne povysvetľuje, nešla som tam za ním kvôli stanoveniu diagnózy, moja tiež popočúvať u lekára nehrozí

pidikoval
27. máj 2013

Mne dnes volala doktorka malinky ma v tele vysoke hodnoti opiatov a vraj preto nerozpava a vraj je tam asik vysoke percento že bude aj autista niečo na neho sedi niečo nie . Rad sa sam hra ,zlosti sa atd ... Snad to neako zvladneme čaka nas gastro , odber krvi a vraj prisna dieta . Mamičky čo mate autisticke detičky upravovali ste neako stravu , videli ste po tom zlepšenie

saurian
27. máj 2013

@enginka
no ani nie ze by som celkom nechcela, ale uz jednoducho chcem dat chvilu malemu aj mne pokoj s lekarmi a tiez je to dost drahe momentalne pre nas. ale co som s nimi konzultovala a nacitala si, tak sme sa dohodli doma ze to s karnozinom skusime, uskodit by to nemalo, davkovanie nam poradili, a predsa myslim ze ak to u neho "zaberie" tak efekt uvidime. ale nevylucujem ze sa niekedy pre vysetrenie rozhodneme.

@jchrastova
to som niekde z tych ich stranok nasla kontakt, aj som sa telefonicky s nimi spojila aj pisala do online poradne, ale uz neviem ten kontakt. inak ako mi povedali - vysetruje v BA ale je tam len niektore dni v mesiaci (aspon tak som pochopila, to bolo niekedy vo februari) a treba sa objednat.

@pidikoval
ahoj viem ze mnohe mamicky stravu upravovali, niektore deti su na GFCF diete, niektore na GAPS diete, mnohe davaju doplnky vyzivy ako MB12, Q10, probiotika, kolostrum, karnozin... a ine. ja som napr najprv nebola velmi zastancom diet aspon nie u mojho lebo my sme od 1r. maly vzdy dobre vysledky a fyzicky bol o.k., ale chcela som dat spravit tie testy na opoidne peptidy (ale nepodarilo sa nam odobrat moc) a psychologicky nam poradila ze na mnohe deti ma dieteticky rezim dobry vplyv tak sme vyskusali - najprv sme vysadili lepok, sledovali efekt, po cca troch mesiacoch od vysadenia lepku sme vysadili aj kazein a chystame sa na karnozin (zasa tak po cca 4 mes.). efekt bol, ale nie je to o tom (a to aj mnohe mamicky tu vyskusali) ze by zrazu drobec bol uplne o.k., u nas sa to vsak hodne prejavilo na spravani (bol ovela vnimavejsi a spolocenskejsi co otvara samozrejme priestor aj pre rozvoj komunikacie a socialnych ci inych zrucnosti) a spanku. drzim palce. a este vlasne davame zbojnikom probiotika, vit. becka a cecko, ale to bolo z dovodu ze starsi ako nastupil do skolky tak sme mali viacero viroz, afty, antibiotika.....

pidikoval
27. máj 2013

Maminky autisticky detičiek chcem sa spytať ake maju znaky autizmu moj synček rozumie plienky nenosi ,učitelku vo školke pekne počuva len sa nezapaja do kolektiu a hra sa radšej sam ale pekne papa adaptoval sa rychlo boli sme pri jednej psychologičke ta povedala že na autistu nevyzera , druha nam povedala že na 60 percent bude autista ak mam pravdu povedať ja davam skor ano ako nie vidim že je iny aj vo školke my stale učitelky vravia že je taky svojsky .. Ked som to povedala manželovi že synček je asik autista musel sa posadiť a sa ma opytal že či sa bude mocť oženiť ,mať deti a založiť si rodinu že on to čo buduje buduje pre neho ale viem že ked sa stoho otrasie určite my pomože a naštuduje toho viac ako ja tak snad budeme dosť silny a zistime kde je problem a čo vlastne synčekovi je .