Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dobi382
6. aug 2010

caute baby mne sa to pomaly ale iste krati uz len 12 tyzdnou a som matkou uz sa tesim len neviem este ci to bude chlapec ci dievca dufajme ze to bude zdrave!!!

vi3ka
6. aug 2010

@zabkaevka no ale pekne, len nech rastie do krásy. lepšie akoby mala nízku váhu a potom mala ležať v inkubátore. no nie? jú, ty ma ešte predbehneš 😀 😀 ja som zvedavá čo budú hovoriť v nemocnici, či sme akurát, či nie. veď už tam budem čoskoro chodiť a môj doki už asi utz robiť nebude. ja už by som aj brala keby prišla tak o 2 týždne na svet. vhupsneme do 9. mesiaca a hor sa rodiť. 🙂 už sa na ňu veľmi teším, tak nech už je s nami. mne keď sa tak vypučuje, tak mi to sem-tam aj dych vyráža a včera v noci sa mi asi tak vyvalila na rebrá a chrbát, až ma to bolelo. už má málo miesta asi.
idem niečo zjesť, lebo som taká hladná, že zjem všetko 🙂

zabkaevka
6. aug 2010

@vi3ka : noo veru niekedy je to zaujímavé s tým počením sa mika 🙂 jeeeeeej a ty si už 35tt 🙂 takže ja zajtra idem do 34tt 🙂 to stále tak počítam 🙂 choď choď sa napapať, ja som mala na obed halušky s kapustou, ale už som hladná ☹ alebo skôr mimi je hladné ?? 🙂 Jasné že som radšej že má väčšiu váhu akoby bola prííliš malinká. Dúfam, že pri pôrode to nebude vadiť, aaale však ešte dovtedy uvidíme, koľko priberie 🙂 ja mám zo seba skôr pocit že som schudla, hmm uvidím na poradni budúci piatok, tiež idem posledný krát, ale mne iste bude robiť aj ultrazvuk, aj odber a výter.

zabkaevka
6. aug 2010

@vi3ka : akééé hlúposti mi niekedy vyjdú z rýchleho ťukania 🙂 tá prvá veta v predchádzajúcom texte malo byť : noo veru niekedy je to zaujímavé s tým pučením sa miminka 🙂

lulu4
6. aug 2010

@zabkaevka juu tak to ma tvoja malinka uz krasnu vahu ved to moj maly mal min. tyzden v utorok 2680g a to od nedele zacinam 38tt ale verim ze uz ma zase o cosi viac... hadam mi buduci tyzden budu v nemocke robit okrem poradne a CTG monitoru aj sono... rada by som vedela ako je na tom malinky ako vyrastol a tak... skoda ze uz sa neda chodit ku svojej dokine ale posledny mesiac na poradnu do tej nemocky ktoru si vyberies... netesim sa tam vobec ale co neurobi clovek pre svojho drobceka...
inak som ti hodila comment k foto tie bodynka su zlatunke, napises mi prosim do IP kolko si ta kočka pyta za jedno take bodynko? dakujeeem
a s tym vcerajsim dnom z tej gumy na aute si nic nerob, jasne ani moj mm by nebol nadseny ale tak hlavne ze ty a mimi ste oki to je dolezite...

lulu4
6. aug 2010

@vi3ka este nechci rodit ano krpci maju stale menej a menej miesta ale musime vydrzat a hlavne od 38tt je miminko plne dozrete a keby sa narodilo je to uz uplne v poriadku lebo dovtedy sa im stale vyvijaju plucka aj ked ostatne je uz je v poriadku... casto musia este okolo 36tt davat infuzky na dozretie plucok maminke ked to na nu pride skor... ako uz by to nebola tragedia ako v 7 ci 8. mes. rodit ale este ma Peťka casu, len jej pekne dohovaraj nech este rastie 😀

zabkaevka
6. aug 2010

@lulu4 : ahaa, noo tak fakt moja je dosť velikáá 🙂 chichi . Napísala som ti do IP odpoveď na tú otázku ceny maľovaných bodičiek. Tak ja mám dobrého gynekológa tiež mi je ľúto, že nebudem ďalej k nemu chodiť, ale aj dokina pôrodníčka je super. Ona ma síce ešte zo spodu nevyšetrovala, ale možno od toho keď tam budem chodiť na poradne tak bude. Zatiaľ ma len 2 krát chcela vidieť, a to len ultrazvuk mi robila. A ten monitor som tiež ešte nemala. Hmm fakt možno až vtedy v poslednom mesiaci, to bude robiť, alebo to robí niekto iný ako dohodnutý pôrodník??

andrea0903
6. aug 2010

@zabkaevka zlatu zilu som si vytlacila 😀 sama radost...inak ak ti dala druhy termin takto tak je to podla velkosti(dlzky)babatka 😝
@pepppe na ucet to zvykne chodit kolo 15-16.teho
@vi3ka no ja som si tiez hodku pospalal akurat som vstala zjedla som slivkovy kolac s tou sladkou nastruhanou mrvenickou mnam potesi

lulu4
6. aug 2010

@zabkaevka len nech rastie tvoja kocka.ja sa musim bud.tyzd.pytat na to sono,lebo ho vobec nespominali.napr.u nas v nemocke to je tak ze na poradnu sa 9.mes chodi bud k zazmluv.dr.alebo k takemu akeho ti pridelia.ten len pozre od spodu,tlak a moc.no a poslali ma o par dveri dalej objed.sa na ten ctg monitor.a sono robia v uplne inej ambulancii a tam sa dr.striedaju kto ma sluzbu.

lulu4
6. aug 2010

@andrea0903 ja ta pojdem asi vystriedat s tym spankom,my tu mame ako na jesen.kolacik si piekla ci kupeny?ja som sa chystala upiect babovku ale moj moc nelubi tak co ju budem do hlavy tlacit sama?ale sladke dnes bolo rano bebe kekse sjogurtom a po obede zmrzlinka.za posl.2tyzd.jem aj sladke co som za cele tehu nemusela.kedy mate to 4D?

lulu4
6. aug 2010

@dobi382 no tak sa ti to pekne krati, ved uz ti urcite robili tripple testy krvne ktore sa robia okolo 20tt aj morfologicky ultrazvuk kde zistuju vyvojove vady babatka, takze by ste mali vediet ci je vase babatko ok... treba verit ze ano a tesit sa z rastuceho bruska a kopancekov od drobca... uzivaj si tehu, nech je bez problemov a hocikedy sa k nam pridaj a nevyplnis si hore v nastaveniach aj udaje o sebe, v kolkom si tyzdni co cakate a tak? lepsie sa potom orientuje aj odpisuje ked tu clovek nie je az taky anonymny 😵

andrea0903
6. aug 2010

@lulu4 moja mama piekla kolacik a kedze byva o poschodie vyssie tak dorazil ku mne kolacik este horuci 😀 ale ja som ho musela zjest uz taky horuci.........kedze mäso ja teraz nejako nemusim..u nas fuuuuuuuuj hnusne teplo az dusno by som povedala asi sprchne mohlo by aspon mi nebude dalej puchnut noha................si si ista na 100%ze cakas chlapca?mne to tvrdili pri malej cely cas ze chlapec a jak mi po porode povedali ze mam druhu dceru som skoro odpadla......4D mame uz v pondelok uz len trikrat sa vyspim jeeeeeeeej a hadam budem uz vediet co sme 😝 .

lulu4
6. aug 2010

@andrea0903 no tak nepytala som sa na kazdom jedno sone ze co cakame ale povedala mi to moja dokina snad tri krat ze chlapec a ked je to ciernobiele sono to 2D klasika tak tam toho moc ako laik nevidis ale povedala ze vidi naradicko aj pri morfologickom UTZ aj potom na 4D aj ked ja som tam nikdy nic nevidela vzdy len rucky, nozky, hlavicku, tvaricku ale to pohlavie nikdy.. tak hadam sa nezmylila... mne cele tehu sladke neslo praveze vobec na chut ani som vela nepribrala ale teraz za posledne dva tyzdne musim mat kazdy den aspon nieco, ci uz nejaky bebe keks, alebo jogurt a dokonca co som si cele tehu puding nevarila som uvarila tento tyzden... ale najradsej mam hrozno a melony ked je teraz sezona ze je ich dost tak sa ich neviem dojest lebo cez zimu mozem len snivat... takze hadam to nebude baba, to by sa teda dobre sekli ale uz som tu citala na dvoch inych diskusiach ze namiesto chlapca mali babu a namiesto baby chlapca zase druhi.. takze stava sa... 😀

andrea0903
6. aug 2010

@lulu4 no tak to hej aj mne to tak stale tvrdili ale myslim ze najistejsi je aj tak porod 😀 pisem az teraz bola som trosku na facebooku popozerat co nove...inak u nas sa schyluje k dazdu tak su deti moje nestastne a dufaju na balkone ze to prejde strasne chcu ist vonku chudatka...........uz aj im hrabe doma.....ja sladke jem od sameho zaciatku mäso vobec a kavu som opät zacala pit az teraz aj to musi byt sladka predtym som chlipala iba horku a ovocie tak za tym umieram ale hlavne take melony manga pomarance mnamky take stavy mavam iba pri dievcatach aj to ze mi nohy puchnu pri chlapcoch som toto nemavala aj som taka naliata vodou ze az..........hadam splasnem ja som vela nepribrala no sice neviem teraz lebo naposledy som bola vazena na zaciatku jula odvtedy nic sa necham prekvapit v utorok.hahaha ale vseeeeeeetko mi je male mam rozmery ako modelka ze 115-109-117ty chapes toto neviem kde sa mi to nabralo 😀

lulu4
6. aug 2010

@andrea0903 no to verim ze toto pocasie decka deprimuje ved su radsej vonku... u nas to je dnes ozaj ako na jesen, dost sa ochladilo a fuka vietor a cely den chvilu prsi chvilu nie... no ved mas pravdu najistejsi je porod tam sa clovek dozvie co cakal 😀 ale ja som uz tak pripravena na chlapca uz aj psychicky, oblecenim co som nakupila vsetkym ze neviem ako by som to predychala skratka ja som si od zaciatku aj myslela ze to bude chlapec ani neviem preco... ale s tymi opuchmi mi nieco hovor teraz na prvej poradni v tej nemocke mi lepilo dobre lebo som mala tlak 140/85 a oni u tehotnych uz 140/90 povazuju za hranicny a aj do nemocky kvoli tomu zvyknu davat ale moc som mala oki keby tam mam bielkoviny tak tam uz hned lezim... mne clenky hrozne opuchaju a teraz ked je chladnejsie nie su tie 30 stupnove tepla vonku som myslela ze to odpuchne a prd, stale to mam take, kazdy mi cumi na nohy ked mam suknu alebo kratke gate a slapky, mam ich na haku akoby nevideli tehulku s napuchnutymi nohami...
a teraz mi svokor doniesol tlakomer lebo si mam merat kazdy den aj viac krat tlak a ze keby mam ten spodny nad 90 tak sa tam mam hlasit na nejakej rizikovej ambulancii alebo nieco take... tak sa bojim stredy, dalsej poradne sakra, ja ked vidim lekarov tak tlak mi este viacej vyskoci... 😠
no a stymi mierami si nic nerob to mame snad kazda take uzasne a moje veci pred tehu nehrozi ze by som teraz nosila mozno este tricka a podprdy su mi dobre ale nohavice ziadne kvoli bruchu 😀 😀

vi3ka
6. aug 2010

práve som sa zobudila, ale ešte by som spala. moja malá má v brušku diskotéku. metá so sebou hore-dole, až to občas zabolí a mám z toho aj také tlaky tam dole. 😒
@zabkaevka to poteší keď takto pekne pribúdajú týždne čo? tak pri pôrode to môže vadiť akurát len vtedy, ak by si ju nemohla vytlačiť, ale všetko bude fajn. treba byť pozitívne naladená. aj ja sa takto snažím byť naladená, hoci niekedy ma napadne, že booože, ako to prežijem, ale nejak bude. 🙂

@lulu4 ja viem, že malá má ešte čas, ale niekedy až pochybujem, či to zvládnem do konca, no nesmiem byť pesimista. 🙂 ale aj tak menšie zlo, ak sa narodí teraz než keby sa narodila v tom 7. mesiaci ako vravíš. ty už musíš byť určite nervózna z blížiaceho sa termínu a čakáš každý deň že? manžel ide k pôrodu? môj vôbec nechcel ísť, nie je taká silná povaha, ale nakoniec sa rozmyslel, že pôjde, ale sme dohodnutý, že ak to nebude zvládať, tak priamo pri pôrode nebude, vyjde vonku a potom sa vráti dnu. len aby bol doma 😀

susika
6. aug 2010

@lulu4 -tak ja na podradni sa vždy tak vystresujem, že tlak nižší ako 135/85 ani nehrozé. doma ledva 105/60🙂)ja s týmch doktorov mám jednoducho stale nejakú hruzu...ale moč vždy OK, ani nohy neopuchajú a iank som v pohode. a aj to, ež mi mala ochorela mi vyhovovalo, lebo som sa nemusela nahanať po vonku, takže aj spodok bruška sa ukludnila prestal picať. lenže pri malje som to všetko mala rovnské a predtsa z nejakého dovodu rpestala rásť chudiatko a narodila sa predčasne.
s tým oblečením to nereiš.ked porodíš a možno tak do 3 mesiacov ich oblečieš...aspon ja som to tak mala, niektoré vravia, že tak do pol roka...asi podla toho , klko máš vody..podla mojho prijmu potravy a priberania, si už myslím, že len voda je to samá. lebo pribrala som na zadku, to ešte ani bruško nebolo vidno a jedl som normálne, ako predtým, sko aj menej, elbo mi bývalo zle a na stehnách..otras. čo som pri amlje nosila tehu gate, teraz ich na zadok ani nenavlečiem..istia to teplaky🙂))mám dvoje, tak ich striedam, no ale ked nastanú chladné dni,t ak neviem... 😀

lulu4
6. aug 2010

@vi3ka ty si sa prave zobudila my sme s mm trosku vylihovali v postielke len tak a tulili sa take pekne mi to prislo... ale ma pracu z jednej dosiel a dalsia ho caka doma, tak ma toho teraz dost...
veru uz sa mi to blizi a uz som viacej nervoznejsia nebudem klamat ze nie ale zase snazim sa na to nemysliet lebo tazko povedat ako sa to u mna prejavi ci mi odide hlienova zatka, ci mi voda odtecie, ci nie... ci pridu len bolesti a hajde do nemocky, ono je to take nevyspytatelne... ved ked to na mna pride tak vam dam urcite vediet ale uz ma kontroluju aj z domu volaju starka, mamka, svokra kazda je zvedava ako sa mam, citim... 😀
malicky sa mi v brusku uz len tak prevaluje, vystrkuje raz zadocek, raz nozicky... ale v noci mi uz neda vobec spat... neviem ako sa ulozit do tretej rana citam knihy alebo beham po byte a potom nad ranom pomaly ked mm odchadza do prace zaspim a potom taham aj do deviatej... aspon ze to rano dospim...
moj najprv tiez nechcel o porode ani pocut ze by tam bol ale bol so mnou aj na tej priprave kde musia ist aj oteckovia ked chcu byt pri porode vsetko si tam pekne vypocul aj sme ten poplatok za otecka pri porode uz zaplatili a tiez mame dohodu ze keby sa necitil dobre alebo by mu prislo zle pojde von a potom sa vrati...

susika
6. aug 2010

@vi3ka -mne zasa v porodnici vraveli, želepšie sa narodiť rped 8.mesaicom. elbo to sa dá kadečo ustriehnuť, napríklad, ja som dostala hormony, aby malej dozreli pluca, ktoré dozrievajú až v 8. mesiaci, takže bola OK a čo tam boli detičky, čo sa narodili v 8.mesiaci, tak boli nejaký čas na pristroji koli pluckam....to nevravím, ež ona nebola. ale mala len takú hadičku,a by sa plucka nezlepili, dýchala sama, čo neviem ,ako je, ked sa narodí v tom 8.mesiaci...

susika
6. aug 2010

@lulu4 -potom podaš detajlné info.))lebo ja pojdem tiež ako prvorodička🙂))pri malje to všetko šlo tak rýchlo, že šlo všetko naraz. aj voda, aj konterakcie aj malá sa už tlačial von, bez toho,a by som ja tlačila....asi 15 minut trvalo všetko, ak nie ešte menej🙂)ak neratam, že tie kontrakcie, také každých 10-15 minut som mala asi okolo 15-16 hodin🙂

lulu4
6. aug 2010

@susika ved to oni by si ti doktori mali uvedomit ze vela ludom stupne tlak len ked vidia ambulanciu a dr. v bielom plasti... tak som zvedava co mi zase povie na dalsej poradni...len nech si ma tam nenechaju alebo co lebo mi aj tie nohy puchnu stale aj ked nie su horucavy okolo clenkov...
a ty si mala pri prvom babe problemy, prestala ti rast takto ku koncu a predcasne si rodila? no ja sa toho bojim nech sa nieco neudeje lebo doteraz klop klop vsetko oki a hlavne buducu poradnu co pojdem to budu 2 tyzdne co budem bez sona co maly nebol kontrolovany ani tie prietoky a tam prave vidno ako je vyzivovany ci je to oki... co ten monitor to je nic tam len to srdiecko pozeraju a tu cinnost maternice ci nie su kontrakcie...
no aj ja si myslim ze vela vo mne je hlavne ta voda lebo ta sa v tehu zadrziava v organizme ale tak ved uvidim kedy sa dostanem do svojej povodnej garderoby 😀

vi3ka
6. aug 2010

@lulu4 no môj mm ešte neprišiel, tak som sa musela sama vyvaľovať v posteli 😀
ja tiež niekedy rozmýšľam nad tým aké to bude, keď to príde. xi aspoň máš pravidelnú kontrolu z rodiny. len aby to nebolo tak, že ak to budeš už potrebovať, nikto nebude dostupný, ale klop klop, to ti neprajem 😉 ešte že sanitky existujú. 😀 😝
ja som to už tu myslím spomínala, ale mne sa včera v noci tak malá vyvalila na rebrá a chrbát, že som myslela, že to nerozdýcham. a s tými nohami a s ľuďmi si nerob ťažkú hlavu, kašli na ostatných. veď ono to prejde po pôrode.
hej, otázočka, koľko to stojí u vás v nemocke otecko pri pôrode? u nás to stojí 20 euri, tak sme zhodnotili, že to nie je až taký majetok, aby sa to nedalo zvládnuť no nie?

andrea0903
6. aug 2010

@susika no mne sa syn narodil v 32tt a po 10dnoch ked uz bolo vsetko super zrazu zomrel 😢 dceru mam dalsiu na 35tt a dychala sama a mladsia ktora je na 28tt bola na kysliku takmer 2mesiace ono to zalezi aj od babatka ale vravi sa ze chlapci su menej odolny voci tymto situaciam zial ☹ ☹
@lulu4 to ked chcem aby bol mangelik pri porode musi aj absolvovat nejaku pripravu?a da sa to zaplatit aj vopred?no mne puchne len jedna noha a ta neodpucha vobec....boli ma hrozne ale co sa tyka tlaku ja ho mam naopak 110/80 uz bol aj nizsi ale moc ok takze tak ja mam straaaasne vela vody v sebe.......ono tie miery ma nejako ketrapia co sa mna tyka len na piaty mesiac su enormne ale co narobime..........lahsie to pojde dole 😀

andrea0903
6. aug 2010

@vi3ka jaj to je vsade ina suma?lebo my by sme chceli byt spolu pri porode ale doteraz sa nam to nepodarilo 😀 😀 😀

susika
6. aug 2010

@lulu4 -praveže som nemala žiadne problémy, ked nepočítam, že som bola od 20tt otvorená, ale to býva vela tehuliek.nemal som tolko behať, ale ja osm si to nejako neuvedomovala. bolo všetko OK, stale, aj do roboty som chodila, aj som priberala, aj ssa malá hýbala stale, až ked som došla na proadnu a na sono, doki pozerá, ež to bruško je malé na 30tt ale to sa tak nedá, lebo aj kamoška mala malé bruško a ked šla rodiť, tak sa na nu dívali, že čo tam robí🙂)ale sono ukazalao, ež malá už 4 týždne meškala s rastom, nechapem , ako je to možné, ked som dva týždne predtým bola u dokihoa všetko bolo OK, aj vahový prirastok..mavam aj teraz tak isto každý mesaic ako pri nej, také 1,5-2 kila hore.len si myslím, že viac an zadku a stehnách ako na bruchu🙂)
teraz doky pravidelne aj meria maternicu, na poslednej poradni bola o 4 cm väčšia, aj ked mne sa zdalo, ako keby ani nenarastlo, ale ono nešlo dorpedu, ale viac dohora a tlačí ma pod rebrá...malú som mala stale velmi dole spadnutú a viac mi šla do bokov ako dopredu....ved aj ked sa narodila, mne neostalo ani to bruško po porode, ako ostatným, hned som ho mala iba také, ako keby som mala nejaké 3 kilečka pribraté..tak neviem, čo sa stalo. do papeirov napísali vysoký tlak, lenže to podla toho, kedy za mnou prišli, lebo pred porodom som ho mala okolo 130/60-135/60, kým som čakala na porod. ked som rodila, tak som mala 130/80 a to som bola vyklepaná a ked sa malá anrodila, taký prcek, tak som mavala aj 140/60, ked mi namerali, elbo som chodila za nou k inkubatoru a bola som celéd ni uplakaná a vynervovaná.aj internista za mnou prišiel a mala som ho OK, aj EKG bolo OK. ale neičo museli napísať, ked nevedeli dovod..a ani bielkoviny v moči som nikdy nemala a ani opuchy a ani žiadne iné priznaky..jednoducho nič.volali ma zázračný pripad🙂

vi3ka
6. aug 2010

@susika nooo ešte týždeň a budem v 9. mesiaci, takže .... a malá sa aj tak asi ešte nechystá, keďže podľa vyšetrenia na pohotovosti, čo som bola v nedeľu mám hrdlo tuhé, voda neodteká a všetko je tak ako má byť. ja len dúfam, že malá bude ok, aby nemusela ísť do inkubátora a aby sa mi mliečko tvorilo.

fuuu, nejak ma asi záha začína páliť. uf 😖 a to som minule spomínala, že s tým nemám nejak extra problém.

lulu4
6. aug 2010

@lulu4 no jasne potom podam cestne hlasenie 😀 a inak som pozerala ake mena mate vybrate ja by som bola za Adriana, Samkov je strasne vela to uz kazdy druhy sa tak vola, uz otrepane meno a Adrian to sa mi vzdy pacilo ale bratranec sa tak vola

susika
6. aug 2010

@andrea0903 -ved prave, aj mne vraveli, že chalani sú menej odolní bvoci skorému narodeniu...no, malás a sice narodial v 32tt, ale bola velká ako v 28tt. ale sestričky ma ukludnovali, že nezáleží an velkosti, ale že má dobrý týžden. ona mala tú blbú hadičku dva dni, pre istotu, lebo ked som povedala, že som dostala tých 12 injekcií na dozretie pluc, tak už z toho takú vedu enrobiáli...ale v inkubatore bola asi mesiac a potom už velká frajerka v postielke o poschodie vyššie🙂)posledné dva týždne som bola pri nej a na druhý den , kedy mala normálne termin porodu nas rpepušťali..boli by aj skor, lebo bola OK, lenže strašne slabo priberala. doma som zistila rpečo, lebo ejj nestačili tie vypočítné davky mlieka. a davali jej glukozu, ked medzitým revala, ež je hladná...ale aj doma, ked papala viac, aj tak salbo priberala. s pediatričkou sme sa zhodli, že to budú geny. chudá mamaina, chudý tatino.a aj do teraz je to stale tak, či papaá alebo nie, vaha si robí čo chce🙂)peiberá pomaličky alebo vobec🙂)má len 10 kil, množno už 10,5 a to už pred pár dnami mala 3 roky🙂)ale aj ja som mala 23 kík, ked som boal v 3.triede na ZŠ🙂) a pred otehotnením niečo pod 50 a to som jedla, ako mi to v robote vraveli, že raz za den, od rana do večera v kuse🙂))a ked ma niekto stretol, tak sa mi len smiali, že zasa jem..

susika
6. aug 2010

@lulu4 u nas naštastie nie..u nas je val Lukašov, Matušov a Tomašov...ale moj chlap nechce o Adrainovi ani počuť. že radšej ten Samko..ale sesterke, síce z laveho kolena🙂)sa narodila Samko...tak neviem...adama a Filipa, čo s mi páčili, už v rodien máme, aj Jakuba a Michala, čo sa mi tiež pozdavali-keby vbolo dievčatko, tak je Miška🙂)a Davida má kamoška....

andrea0903
6. aug 2010

@susika no moja mala takisto zaostaval rastom zistili to ked mi robili prietoky vtedy prisli na to ze mala na koniec 35tt vyzerala vahou aj dlzkou ako na 31tt vahu totizto mala 1780g a 43cm tak rychlo tyzden infuzkami rozsirovali porietoky a v sobotu vtedy ze mi urobia cisarak inak by mala zomrela a nakoniec som v piatok o polnoci od strachu porodila aj sama a to som najprv lezala na monitore ktory neukazal ziadne kontrakcie ktore som mala lebo mne brucho netvrdlo pretoze som mala bolesti v krizoch pri nej som pribrala takmer 30kil a tiez som mala vsetko v zadku bola som naliata jak sud ale ine problemy mi nezistili aj ona bola v inke ale iba na vyhrev pretoze si dychala sama a dokonca mala aj saci reflez rozvinuty co im bolo divne nakolko saci reflex sa vyvija az v 36tt 😀 😀