Únava na začiatku tehotenstva. Čo ju spôsobuje?

lensam
22. jún 2011

čo spôsobi, ze sú tehulky na začiatku tehotenstva (ešte predtým než vynechá menštruácia) unavené? kedy sa únava prejaví? keď dochádza k uhniezdeniu, alebo kedy?

feb13
22. jún 2011

Typicka tehotenska unava je v druhom mesiaci, alebo na konci druheho - zaciatku tretieho mesiaca. Pred vynechanim menstruacie sa prakticky neprejavia ziadne tehotenske priznaky (aj ked vsetky snazilky ich "maju"). Podla mna unavu sposobuje, ze telo matky sa musi adaptovat na zmenu, je to zataz pre srdcovocievny system, kostru a svalstvo atd.

zuzka17
23. jún 2011

Ja som uz vo stvrtom mesiace a unavena som este vzdy.

annaopialova
23. jún 2011

unava je sposobena tym ze telo sa pripravuje na dvoch a to je napr krvny obeh najprv ide cez babo az potom cez teba a tym padom je to velka zataz aby srdce upumpovalo krvny obeh

lucy56
23. jún 2011

ja som v siestom mesiaci a teda unavena som skoro stale, ked porovnam aka aktivna som byvala predtym teraz polovicu rovnakeho casu prespim, takze unava moze aj pretrvavat, asi to zalezi od toho ako si bola predtym aktivna a co ti tehotenstvo dovoli

dankamat
23. jún 2011

Ja som bývala najviac unavená ešte keď som nevedela že som tehotná a asi prvé 2 mesiace. Ale ako píše @lucy56 záleží od toho ako aktívna si bola predtým. Ja som napr. vždy bola hyperaktívna (stále čosi robiť, na nohách, zásadne pešo po schodoch a pod.) A nepodľahla som únave. Začala som doma pomaly cvičiť na fitlopte, aby mi neochabli svaly a ešte v 8. mesiaci som chodila pešo na 8. poschodie na ultrazvuk na Kramároch 😀 a každý deň sa doma pohybujem (varenie, upratovanie, v zahradke a pod.) a trvá mi to až do dnes. Podľa mňa sa aj proti únave dá bojovať. Ale keď je silná, tak si treba oddýchnuť a pokračovať ďalej. 🙂

adrianiiita
23. jún 2011

Ja som bola tiež od toho 2-3 mesiaca začala byť príšerne unavená ... ono je to tým že bábätko rastie a na svoj rast potrebuje energiu ktorú si berie z teba takže ju treba doplnať potom ... 🙂))

babukamoncova
24. jún 2011

Som 24 týždni a zase som rovnako unavená ako na začiatku.Ale je to asi naozaj tým že malý si berie viac energie aby mohol rásť...

lauricka
24. jún 2011

pretoze sa v Tvojom tele deje hormonalna smrst a velke zmeny, telo sa musi adaptovat na novy stav a snazi sa Ta upozornit, ze sa nieco deje, aby Ti "docvaklo" a aby si trochu oddychovala 😉 Ked zena citi tehu unavu, mala by svoje telo pocuvat a oddychovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre