Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
26. jún 2010

@avila no v utorok idem na monitor a vo stvrtok na poradnu,,

jaruska8
26. jún 2010

@elko69 Elko, vy ste na umelej výžive?? A čo sa stalo? Nedošlo mliečko? Mne zase zapípal monitor dychu, lebo som ju položila omylom mimo podložky a zabudla som na to, ale poviem ti, mne by sa krvi nedorezal. ☹ ☹ ☹

elko69
26. jún 2010

@romini no uz par dni neprikrmujem,asi som ho len zle prikladala a maly si vytiahol malo a bol nespokojny,teraz uz pohodicka a uz asi 5 noc mi spinkal 4 hod v kuse...

elko69
26. jún 2010

@jaruska8 no uz nie par dni,to som skusala na noc iba aby dlhsie vydrzal lebo kazde dve hodky pytal ale uz sme dosli na to ako spravne prilozit a uz sa vie pekne napapat a v noci mi prespi tie 4 hod,to je zatial rekord...

elko69
26. jún 2010

@jaruska8 a s tym monitorom,ja som ho mala v porodnici a sa mi stalo ze som ho 2x zabudla vypnut ked som maleho brala z neho a tiez pipal,ale poviem ti ze som bola z neho riadne nervozna..a pocuj a vies co by si maôla robit hned keby ti v noci zapipal ze nieco nieje v poriadku??bola k tomu nejaka karta prvej pomoci??sak jako ja nevim co by som mala robit ani len 😒 no hadam sa do takej situacie nedostaneme ani jedna z nas..

elko69
26. jún 2010

@dydynka uzi si to papanie hocicoho,lebo potom ked budes kojit to uz nebude mozne,juj chcela bysom byt este asi aj tehotna niekedy,na vela veci mam chut ale dr mi to zakazala ☹ ☹ ☹ ☹

dydynka
autor
26. jún 2010

@elko69 a co ti dokina zakazala?to ti este v porodnici povedali co nemozes jest?

elko69
26. jún 2010

no vsetky citrusove plody,vlastne z ovocia mi dovolila len jablko..a dzusy a bublinkove sladke vody,iba cistu vodu pijem...cokoladua vsetko co v sebe moze mat cokoladu alebo kakao, ziadne strukoviny,ani nic kysele a to ziadna kapusta ani oharky a ked to milujes ako prilohu k niecomu,a ja co som zjedla pohar oharkov len tak navolno bez nicoho...nic mastne by sa zevraj nemalo,ale to sa zase neda uplne vo vsetkom obmedzovat...a uz ani neviem co vsetko som dostala zakazom..ale teda musim davat bacha co zjem...

elko69
26. jún 2010

@dydynka no jako v porodnici jedna sestra povedala ze nemozem to a to a druha zase ze mam vsetko len v malych mnozstvach a potom est edetska dr mi zakazala skoro vsetko ovocie teda a kysele lebo stahuje mlieko...

vi3ka
26. jún 2010

ahojte žienky....
@dydynka ešte si tu? a ja že už niekde v pôrodnici ležíš a ty si ešte tu. 🙂 malej sa asi nechce vonku z toho all inclusive hotela čo má v brušku.

@elko69 to máš zakázané kvôli mlieku? ci panečku, naše mami jedli všetko možné, kojili nás dobre že nie do 3 rokov a v dnešnej dobe nesmie človek to a to... akože beriem... nechcela by som kupovať tie umelé mlieka, lebo to ide nenormálne do peňazí, ale ... hlavné je, že máš mliečko a malý chce papkať. joj, aj ja by som už chcela mať svoju žabičku pri sebe 🙂

včera sme boli na Jánskej vatre, chlapci tam spievali a moje malé v brušku kopkalo, gúľalo sa, asi ja jej to veľmi páčilo. ved dufam, že hudobne bude po mamičke-folkloristke 😀

inak vám prajem pekný víkend

jaruska8
26. jún 2010

@elko69 Mne prespí, dve-tri hodinky v noci medzi kojeniami, včera bola strašne spavá, prespala mi dvakrát po 5 hodín, inak, tie dve hodinky sú úplne v poriadku, vôbec to nie je málo, čo-to som si prečítala, všade sa to tak píše. Dokonca moja máva aj také hodinkvé intervaly, raz za 24 hod a dá sa to, snažím sa oddychovať, keď spinká, ako napr. teraz. 😉 Moja detská mi ovocie nezakázala, iba mastné a veľmi sladké, mala som aj maliny a pohoda, malej chutí. jasné, že strukoviny a veci, čo nadúvajú nie, ale inak mne aj tak chutí veľmi mliečne všeličo. A o tom kyslom som teda nepočula. 😒 Už to trochu preháňajú, sa mi zdá. O čokoláde viem, je to alergén. 😒

elko69
26. jún 2010

@vi3ka no asi tak nejako aby to malemu ze nerobilo zle,lebo ja kraga som v nemocnici zjedla hrusku a keby si videla ako ho bolelo brusko,strasne plakal,mi sestricka musela prist s nim pomoct co som ho nevedela utisit,az mne sli slzy z oci ked on tak plackal 😒 odvtedy som si povedala ze si dam bacha na to co zjem...neboj coskoro uz budes mat zatial si uzivaj tehotenstvo,mne to celkom aj chyba to brusko a ked som citila ako sa vo mne pohybuje a ako ma kopka 🙂 ale zase na druhej strane som rada ze ho mam uz pri sebe 🙂

elko69
26. jún 2010

@jaruska8 no kysela stahuje mliecko zevraj,to mi povedali aj v porodnici aj u detskej dr takze radsej sa mu vyhybaj , ci uz pomarance citrony a asi teda aj kysle oharky avobec nei kyslu kapustu,ta myslim naduva celkovo aj...

kiwi82
26. jún 2010

ahojte, pekny vecer prajem.

@elko69 , @jaruska8 prosim vas, cchem sa spytat, ci ste si pred porodom este vybavovali detskeho pediatra. a ako to je so zdravotnym poistenim u novorodenca? dakujem

lucia.kl
26. jún 2010

@tinkarisko rodila som v ružinove asi hodinu a pol ale najprv som si musela počkať na kontrakcie a na otvorenie, lebo ked som prišla tak som bola len na 3cm. ale potom to už išlo, najhoršie bolo predichavať kontrakcie a nemôcť tlačiť, prve babo muselo isť von s pumpou lebo malo kratky pupočnik a vždy ho to stiahlo nazad, druhe už išlo rychlo...

lucia.kl
26. jún 2010

@romini pocit bez bruška je zvlaštny, ono tam stale ešte nejake to bruško je ale je to take mlandrave 😝 😝 😝 😝 ale to sa časom strati 🙂
mňa pred porodom tiež všetko bolelo a myslela som že už ani chodiť nebudem vladať a potom to dva dni pred porodom všetko prestalo a ja som sa citila ako na začiatku tehu, keby nebolo brucho, tak neviem že som tehotna no a potom som porodila 😀

lucia.kl
26. jún 2010

@kabulko lekara som mala dohodnuteho ale nie zamluvneneho, lebo išiel na dovolenku a nevedel či sa do mojeho pôrodu vrati, ale si myslim, že su to zbytočne vyhodene peniaze, všetci lekari su tam super, ja som rodila u toho kto mal zrovna službu. pôrod super, doktorka srandovala ale bola aj prisna, sestričky na oddeleni všetky super, môžem len odporučať.......

lucia.kl
26. jún 2010

@pepppe pôrod bol bolestivy len ked som nemohla tlačiť- rozdychavať kontrakcie bol zažitok, ale mi dovolili meniť polohy na stole, ked som tlačila tak sa to dalo zvladnuť, neni to nič hrozne, ta hodka sa da zvladnuť a ak by si mala epidural, tak necitiš vôbec nič, ale takto som si to aspoň naplno užila, bolelo akurat tak šitie ale len trochu.

lucia.kl
26. jún 2010

@elko69 tie fotky su velke, neviem ich dať väčšie. pôrod sa dal zvladnuť, a ako mamina sa citim zvlaštne, si to len pomaly začinam uvedomovať - je to zvlaštne kukať sa na ne do postielky a to sa jedna vyslovene podoba na manžela a druha vyzera presne ako ja ked som bola mala. zvladnuť sa to da, hlavne ked niesu hore obe naraz 🙂 ale da sa, všetci naokolo pomahaju a baby su strašne dobre, zatial len spia a jedia 😀

lucia.kl
26. jún 2010

@romini my davame bebu, v nemocnici mali nutrilon, sunar nechcem davať lebo synovec po nom strašne priberal...

lucia.kl
26. jún 2010

@kiwi82 ja som sa bola opytať u deckeho a on mi povedal, že sa dohodneme až keď sa deti narodia, že mu mam volať a v nemocnici odo mňa jeho meno ani nič ine nepytali, všetky papiere som dostala do ruky.
zdravotne poistenie treba vybaviť do troch dni po obdržani rodneho listu a ten je najskôr 6 dni po porode.

elko69
26. jún 2010

@kiwi82 no my sme to akosik nestihli lebo mm mal stale cas a nejako sme sa k tomu nedostali ale potom on bol vybavit ked som bola ja v nemocnici pretoze tam musis nahlasit koho budes mat..takze si to chod vybavit este teraz pred pobytom v nemocnici 🙂 a poistovnu ja som davala tu co mam ja a manzel VSZP a to tam len manzel vybehol a povedal ze chce maleho prihlasit a na to bolo potrebne RD ktory nam vystavili az na 5 den po narodeni dietata..takze az ked budes mat rodny tak potom sa to vybavuje vsetko,aj ohladom prispevkov z uradu prace a soc.poist..takze potom RD si daj min 5 x prefotit lebo to budes potrebovat

elko69
26. jún 2010

@lucia.kl tak potom si pokuk tvoj album a tam ich hadam krasavice uvidim lepsie 😉 neboj po chvili si na to zvyknes a hlavne na seba si musite zvyknut asi,teda u nas to tak bolo,nez som pochopila co chce a ako mame fungovat tak vseobecne tak mam pocit ze to bolo az doteraz skoro ale uz viem co a ako a zacinam si to uzivat len teda toho spanku je malo...a vy mate dvojvajecne dvojicky ked su rozdielne??a ty si mala normalny porod?asi nie,ze?lebo si neviem predstavit 2x tlacit po sebe a teda vytlacit ich... 🙂

apoloma
26. jún 2010

ahojte kocky neviem ci si pametate ake ste mali hcg v krvi na zaciatku tehu cca 5tt ak si spomeniete piste prosim diki!! 😉

kiwi82
26. jún 2010

@lucia.kl , @elko69 dakujem Vam za odpoved, je super, ze nam tehulkam mozu cerstve mamicky takto poradit. Baby, nech sa vam dari aj vasim detickam 😉 My sa uz tiez nevieme dockat. pekny vecer prajem.

lucia.kl
26. jún 2010

@elko69 no ten album musim ešte urobiť, sa mi do toho nejak nechce, som unavena no čo už, našťastie ten nedostatok spanku neni až tak hrozny, dnes v noci spali 5 hodin a až potom pytali jesť 🙂
rodila som prirodzene, takže som to tlačila dva krat, ale druha išla už rychlo, to nebolo znovu tlačiť hodinu...
@apoloma ja som mala hcg v 4tt 667 tuším

kiwi82
26. jún 2010

@apoloma ahoj ja neviem ake som mala hcg, mne nerobil gydos asi tak skoro odbery. len mi potvrdil tehu z ultrazvuku. tak ti prajem aby to bolo vsetko ok a aby si si v profile mohla vymenit status snazilky za tehulku 😉

jaruska8
26. jún 2010

@elko69 A citrusy sú aj alergény, takže to viem, kapusta zase spôsobuje nadúvanie. Ale tie kyslé uhorky... To som ešte nepočula.

romini
26. jún 2010

@elko69 jak vies kolko mali vypije z prsa??? boze tohoto sa bojim.

romini
26. jún 2010

@lucia.kl beba je tiez dobra som pocula dobre ohlasy na nu.