Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

irsina83
13. dec 2009

mojalili,

budem ti drzat palce. aky velky je drobcek? moj mal v stredu 6cm 😀 mne je lepsie len mojho mm zacala boliet mandla. no tak my to chytame jeden od druheho... beries aj nejake lieky okrem kys. listovej?

mojalili
13. dec 2009

Irsina, beriem Duphaston este, ale uz ho mam od zajtra vysadit a Ascorutin.
O POlnoci som sla na wc, a na papieri cista svetla krv...tak ma to vystrasilo....do rana nc, tak neviem, ci mam volat svojmu lekarovi, aby ma prisiel vysetrit, ci sa mi opet nespravil hematom....netusim, som uplne zmetena z toho. Aby som zbytcne nesla doprace s hematomom a nieco sa nestalo. Vcera som trocha viac pracovala a takto...tak rozmyslam, ci mu mam teraz volat. Mam taku zmluvu s nim, ze mozem 24 hod denne volat...

jaruska8
13. dec 2009

Ahojte baby,
Mojalili, radšej mu zavolaj, nech máš istotu. Ja sa teiž snažím mať pokojný režim, ale včera ma prepadla strašná chuť vyvárať, potom som to aj oľutovala, lebo ma boleli kríže, ale strašne. ☹ Tak som si poobede ľahla, ja si to ešte môžem dovoliť, chápem, že ty už jednu krásavicu máš a o tú sa treba starať stále. 😉 😉 Ale, hádam to bude OK, držím palec, drž sa!!

mib
13. dec 2009

ahojte babulky, tak u mna sa spinenie uz par dni neukazalo. mam z toho velku radost a dufam, ze to tak vydrzi az do konca. 😉 stale iba lezkam a oddychujem. vcera sme boli s mm na kratkej prechadzke s nasim psikom. uz som musela ist von, lebo ma zacina boliet hlava z toho neustaleho vylihovania.

mojalili, urcite mu zavolaj. nech on usudi, ci je vysetrenie potrebne. jeden telefonat ho predsa nemoze otravovat. ked povie, ze vysetrenie nie je potrebne, budes aspon kludnejsia. 😉

mojalili
13. dec 2009

Ahojte kockx, hned som volala lekarovi, povedal, ze hned do nemocnice lezat...ale ked som mu vysvetlila, ze to bolo len na papieri a odvtedy nic...tak idem zajtra k nemu na vysetrenie.Viete, u nas je taka nemocnica, ze vas tam nechaju najmenej do Vianoc a keby aspon nieco viac robili s vami ako moj gynekolog,len raz prezru do tyzdna a je to. Tak snaad som neurobila zle, oddychjujem.

jaruska8
13. dec 2009

Jasné, oddychuj a drž sa!!!!

mib
13. dec 2009

mojalili, v nemocnici by podla mna nespravili nic ine nez to, co spravis doma. pekne si len oddychni a zajtra uvidis, aka je situacia. drzim palce, aby si nemusela do nemocnice. doma sa lezi rozhodne prijemnejsie. len uz nesmies vymyslat s vypekanim a vianocnymi pripravami. ... ja viem, ze je to tazke. ja uz tiez nespinim a trha ma ... ale stale si vravim, ze to nestoji za to. myslim na teba.

mojalili
13. dec 2009

MIb, mas uuplnu pravdu, to iste som si povedala tiez a pekne som lezala doma. Cez den ani jdna kvapka nic...tak snad noc bude tiez dobra, neviem preco ale ja spinim hlavne v noci...tak uvidim zajtra. NEjdem ani do prace, tak budem oddychovat.
Dakujem kočky, ze na mna myslite 😉

irsina83
14. dec 2009

mojalili kludne mu zavolaj, on ti povie co a ako... ja mam chytene predusky a neviem co s tym...pojdem si dat zabal a lehnit...

mojalili
14. dec 2009

Ahoj Irsi, no teda, tak aj teba ta choroba pekne zkollila...
JA som si pospala do 9.20, co sa nikdy u mna nestalo a idem sa vyvalit opet pred TV. OBjednala som sa ku gynekologovi na 16.30 hod, tak budem cely den oddychovat. 😉
Spinenie vsekto preslo, len tehu vytok mam klasika, tak som rada, vidiet, ze staci len oddychovat...a nenahanat sa ako ja v sobotu☹

dydynka
autor
14. dec 2009

ahojte babulky,,ja som sa pristihla pri tom , ze som zavisla na nanukoch 😀 ked nemam aspom jeden denne tak nejsom vo svojej kozi 😀 a stale by som mohla jest kolace 😀 mate este niektora take chute ??

mojalili
14. dec 2009

Dydynka, to iste som mala pri prvom dietati, teraz to ani tak neberiem.Proste si dopriavas na co mas chut a vychutnavas si to, to je dobre🙂 😉 .
Ja jem kazdy den grepy...proste mi chutia 🙂

dydynka
autor
14. dec 2009

ja grepy nemam rada,,,su premna horke 😒 ale inak jem hocico ale to co som nemala predtym rada nemam ani teraz 😅 a veci ktore som mala predtym rada tak teraz niektore nemozem ani vydiet 😢

lutsine
14. dec 2009

ja zase mozem kazducke ovocie,chuti mi vsetko,chutia mi polievky a nechuti mi akekolvek hlavne jedlo.

jaruska8
14. dec 2009

No, ja som milovala vždy sladké a teraz nič, mne stále chodí po rozume kyslá kapusta a kapustnica, dnes tu bola kamoška a doniesla mi kapustu!!!!! Ja to geniálna žena. :DDDDDDDD Tak si tú kapustnicu asi uvarím. 🙂)))) Inak, dnes mám konečne vychádzky, tak skočím asi do práce niečo povybavovať, ale tak je hnusne vonku, že sa mi ani nechce, ešte uvidím. 🙂)

mib
14. dec 2009

jaruska a u vas je hnusne? u nas vyslo slniecko ... dnes je tu nadherny den. ... to je hrozne, ked sa clovek zacne tesit na vychadzky do prace. ja idem na vychadzku do lekarne. 😀

mojalili, super ze spiennie prestalo. u mna tiez uplne prestalo, ale boli ma brusko ako pred mrchou. je to celkom intenzivne, tak sa necitim prave najlepsie. 😖 daj vediet, ako si dopadla na vysetreni. drzim palceky. 😉

kocky, to ja teraz trpim zvlastnou formou nechutenstva. vobec nemusim jest. jem az vtedy, ked mi skrka v brusku. spatne mi nie je. ale ked si pomyslim na to, ze by som mala nieco zjest ... nie. 😒

mojalili
14. dec 2009

MIB - v kolkom si tyzdni tehotenstva? mas tam stale snazilka....ale tvoje pocity nechuti poznam i ja, kedysi...a aj teraz...
U nas je tiez krasne slnecno, mala som periny vonku cely den, no a idem sa umyt, lebo vyzeram ako po vybuchu...nech sa ma lekar nezlakne 😒 snad vsetko dopadne OK...

irsina83
14. dec 2009

mojalli je mi uz lepsie, dokonca som aj piekla vanilkove rozteky z dvojitej davky na vianoce 😉

dydynka mne do konca tretieho mesiaca nechutilo maso a ryza a nic vyprazane, jedla som zemiaky a vsetko bezmasite a piekla som si kolaciky a teraz som jedla klobasu na ranajky...uplny opak, strasne...naucila som sa robit knedlu a este aj knedlu som zacala jest a samozrejme aj maso aj pecenovy syr a kolac co upeciem nedam ani do huby...ulne sa mi to otocilo naopak 😵

mib
14. dec 2009

mojalili, zamerne som si nechala v pase snazilka. chcela som to zmenit az ked bude srdiecko. podla uzv z minulej stredy by som mala byt 7tt presne. ja som sa pred chvilkou vratila z lekarne. potrebovala som trosku vyjst von ... aspon na chvilku. teraz ale nie som presvedcena o tom, ci to bolo dobre. zase som spinila. 😔 teraz som sa priklincovala na sedacku a zaprisahala, ze do piatku nejdem nikam okrem zachoda. 😠

kiwi82
14. dec 2009

ahojte dievcata, mne je od piatku hrooozne zle, nastastie nevraciam ale nie som schopna nic robit iba lezim. je to celodenna nevolnost aj v noci mi to nici zivot. dnes som po troch dnoch isla vonku lebo som musela ist na hematologiu ale bolo to hrozne, strasne vela ludi a ktomu tie pocity na zvracanie.
mib, kontrolne odbery z hematologie su v poriadku ale nadalej si mam pichat po, str a v pia fraxiky, na dalsiu kontrolu idem 22.12. mib volala si svojej hematologicke ohloadom tych fraxikov?
dievcata, dnes som skusila koka kolu na tie nevolnosti a zda sa mi ze to trocha zabralo, navyse je to asi jedine co mi teraz chuti. skoda, ze sa smie len potroske ☹
inac, dievcata, ked vam je zle a nemozete jest a beriete nejake lieky, napr. duphaston a vitaminy, nie je vam potom z toho este horsie, predsa na lacno je to horsie.
tak prijeny vecer prajem

jaruska8
14. dec 2009

No, u nás bolo hnusne celý deň, slnko nehrozilo. Kiwi, keď som si dávala vitamíny a duphaston nalačno, tak mi veru bývalo čudne, takže odvtedy len po jedle. 😉 Dnes som bola pozrieť v tej našej robote (som učka) a mám tému na premýšľanie, totiž mám akurát deviatakov a bohužiaľ neviem zaručiť, či ich vôbec privediem k monitoru, tak uvažujem nad tým, či už natrvalo neostanem na rizikovom, keby sa neobjavilo to špinenie, tak nie je nad čím uvažovať, ale teraz... A okrem toho, ja mám problémy s chrbticou a ktovie, ako bude moje telo reagovať vo vyššom štádiu. 😒 😒 No, každopádne to nechám na dokyho. 😉 😉 Možno mi bude fajn a všetko bude OK a doučím ich. 😉 😉

romini
14. dec 2009

Babyyyyyy uz mame srdiecko krasne nam bilo dneska. normalne som aj plakala je to neuveritelny zazrak...

jaruska8
14. dec 2009

Romini-gratulujem!!!! 😉

lela1
14. dec 2009

Ahojte,ja som tu nová,aj my sme boli dnes u lekára a sme 6tt a 3 dni,srdiečko krásne bilo,len som mala od včera taký zvláštny pocit,volala mi kamoška bola v 7tt a bábo muselo von lebo mu nebilo srdiečko ☹

mata299
14. dec 2009

ahojte...bola som dnes u zubárky na preventívnej a tá mi našla kaz, ale keďže som jej povedala, že som tehu, tak to nechcela spraviť, vraj mám prísť až 1.2.....je to v poriadku?a čo ak ma začne bolieť?máte skúsenosti so zubármi počas tehotenstva?

mojalili
14. dec 2009

Ahojte kočky...
ROMINI - gratulujem k srdiecku 😉
MATA299 - mozno nechcela davat v prvom trimestri lokal umrtvenie, alebo sposobovat ti soky, aby si nepotratila...to si iba myslim...
MIB - ak spinis, bola si u lekara? povedal z coho to je???

NO a ja som prisla od lekara, babenko je kraaaasne, uz ho vyzivuje placenta, maternicu mam obratenu dozadu. NO a predstavte si, ZIADNY HEMATOM...po krvi ani stopy, ani po spineni.....no a na co prisiel lekar....asi sa mi vratili kvasinky, a tie sposobuju moje krvacania a spinenie. JE to dolezite, nasadil mi hned aj bez vysledkov sterov Candibene, a zobral vsetky stery....tak uvidime...ak vraj budem krvacat...do nemocnice, tak sa budem modlit, nech tam nemusim....
NO a babo je krasne velke, dokoca vacsie ako mam tyzdne...proste podla mna to bude chlap ako jeho tatino🙂))

mata299
14. dec 2009

mojalili - tak to je super, že tam nie je hematóm, držím palce, aby to prestalo a nabralo ten správny smer, drž sa

mojalili
14. dec 2009

Dakujem kočky, nič nie je krajšie, akovidieť že babatko je krásne živé a pekne sa vyvíja🙂 😀

mata299
14. dec 2009

dúfam, že to zažijem aj ja....niekedy ma chytí taký strach skrz vetkých tých mojich diagnóz... 😢 , ale väčšinou sa snažím myslieť pozitívne, tak dúfam, že mi to aj vydrží

mojalili
14. dec 2009

Treba mysliet pozitivne, ja som sa tiez dost bala a ratala som tyzdne..aby som presla kriticke...ale stale sa najde nieco na tych novych, ktore su tiez kriticke...takze az do porodu🙂)) Vraj v 2.trimestri som uz za vodou...ale prd..ani nevolnosti mi neustupili, mne skor nastali od 12.tt...