Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

veva82
2. apr 2011

@gabika84 ahojky..no bola som u dokiho,ale až vo štvrtok.Robil mi sono,pozeral obličky aj žalúdok a pečeň a ževraj je všetko ok.No ale kedže ja mám 2 gynčiarov čo sa o mňa starajú ten druhý mi v piatok bral moč,kultiváciu,sonom meral krčok a aj ma vyšetril (a to som si len išla po čípky proti zvracaniu).....v pondelok idem na AFP som zvedavá ako dopadneme.Ináč ni v piatok doki povedal že ma v brušku môže pichať lebo aj vaječníky vystupujú vyšie ako boli.Tak bohvie....počkáme si na moč a kultiváciu

veva82
2. apr 2011

@jaruska7 ahoj neboj sa amniocentéza nič nieje......podstúpila som ju pri 1. dcére. ženu na amniocentézu posielajú vtedy ak vyjdú zlé AFP (mna čakajú v podnelok) alebo ak má žena od 30 rokov vyššie-ale nepošlú každú no od 35 by ju mali podstúpiť všetky ženy.A ako si dopadla u dr. v kolkom si tt??

katkarv
5. apr 2011

@jaruska7 ja som amniocentezu odmietla a aj ked sa zadari zas ju odmietnem,predsa len je tam nejake riziko aj ked male ale je.Odporucali mi ju pri synovy lebo dcerka pred nim mi zomrela ale odmietla som,nevyrovnala by som sa stym keby bol zdravy a nasledkom amniocentezy by som o neho prisla.

hm21
5. apr 2011

Ahojte 🙂 v prvom rade dufam, ze mi admin opat nenapise nech nevkladam otazku po 2.krat, ale ked ja potrebujem poznat nazory ,,skusenych,, 🙂

Takze dufam ze mi niekto bude vediet poradit.. :( MS som mala dostat 20.3. no dosla 6 dni neskor... robila som si medzicasm test...1 bol / a na druhom bola druha ciarocka uplne ako duch... nakoniec dosla mcha, ale ina... trvala kratko a bola bolestiva... co sa u mna nestava aby ma brucho bolelo nonstop... brucho mam nafknute na bokoch sa mi zvyraznili zilky, prsia takisto-zilky a jemne strie... navyse uz cca 3-4 dni ma tak divne boli v podbrusku a taha sa to az k pupku...take brnenie...ost ma zacalo prehanat, nechuti mi vobec jest a uz vobec nemam chut ani na moje ,,oblubene,, cigaretky....moja mama mala vraj do 4. mesiaca menstruaciu.. no nechcem sa jej pytat, zbytocne vzruso vytvarat🙂)... z prace ma tak skoro k lekarovi neuvolnia a nechcem si robit uz ziaden test...moc im neverim, dakujem za kazdu radu a skusenost ..DAKUJEM ☹

janulka_01
5. apr 2011

ahojte babulky, dnes som bola u doktorky a potvrdila mi, ze cakam babo, som v 6. tyzdni okrem toho, ze mi urobila ultrazvuk, neurobila uz vobec nic a povedala, ze mam prist o 5 tyzdnov, kedy mi zoberie krv a urobi dalsie vysetrenia. Na nic sa ma nepytala, na ziadne choroby, nevazila ma, nemerala tlak, vobec nic. Nakolko je to moje prve tehotenstvo, neviem posudit, kedy a ake vysetrenia sa robia, len sa mi zda neskoro, aby ma prvykrat vysetrila, ked uz budem v 11. tt, co je ku koncu prveho trimestra Ake mate vy skusenosti prosim?

tabkat
6. apr 2011

@janulka_01 Ahoj...no ja som bola prvý krát u lekárky v 5tt, hneď mi robila ultrazvuk, aby mi potvrdila tehotenstvo, samozrejme, že sa ma pýtala aj na choroby v rodine, keďže som po operácii platničiek 6m. , tak aj lekárske správy som jej musela ihneď doniesť, manžela poslala na krvné testy,lebo sme nepoznali krvnú skupinu, mňa po tomto vyšetrení objednala o 5 dní na odber krvi, merali sme už tlak, váhu a vystavila mi tehotenský preukaz. Teraz sa k nej chystám v piatok, som v 11t, tak ešte neviem čo sa bude diať. Je to moje prvé bábo...mám 34r...takže asi tak, aj pre mňa je všetko nové, ale čo sa týka prístupu lekára nemusíš mať obavy, podľa mojich info je bežné, že sa takéto vyšetrenie robia až okolo 11tt a vtedy sa vystavuje aj tento preukaz...a ak nemáš žiadne zdrav, problémy, tak je všetko ok. Ja to našťastie prežívam veľmi dobre, žiadne zvracanie, slabosti a podobne, len veľa spinkám a papám....Pred operáciu platničiek v auguste som vážila 49kg pri výške 171 cm...teraz 61kg 😅 , cítim sa fajn a užívam si to...takže žiadne obavy Janka, len radosť nech Ti to prináša.... 🙂

gmartina
6. apr 2011

@janulka_01 ahoj, nič sa neboj, to je v pohode. Ja som na tom bola rovnako...prvýkrát mi len potvrdili tehotenstvo a šla som až v 12 týždni, či je všetko ok. Vtedy mi aj vystavili preukaz a začali vážiť a merať tlak. Ani na anamnézu sa ma nepýtali - to už by si mala mať v karte od prihlásenia sa k doktorke... Takže neboj, všetko je v poriadku a začni si užívať tehotenstvo 🙂 ja si ho užívam od začiatku a uvidíš potom ten krásny pocit, keď na mesiac uvidíš toho svojho drobca. Blahoželám 🙂

slnieckoo555
6. apr 2011

Ahojte kočky môžem sa k vám pridať? som v 10tt 😉 aj my ideme k dokymu v 11tt 🙂

gitusa23
7. apr 2011

Baby, kedy ste zacali citit, ze ste tehotne? Myslim tym, pocity ako zvracanie, unava, pobolievanie podbruska...

katkarv
7. apr 2011

@gitusa23 asi tyzden po vynechani MS

pancuska
7. apr 2011

@tabkat ahoj.chcem sa len opytat ako to vsetko citis po operacii? ved to je len velmi kratka doba.ja som bola tiez na operacii platniciek ale mne dr zakazal ze skor ako po roku nech sa neskusam otehotniet,vraj to je zataz a tak som ani neskusala otehotniet a potom som zasa nemohla otehotniet.teraz sa mi to konecne podarilo,inak ma 30r a tak bolo na case 😉 mam sice problemy ale nejak to dobojujem,som este len v 4tt,ale mam obavy lebo ja som predtym cvicievala cviky na chrbticu a teraz nemozem,lebo musim mat kludovy rezim!a nehovorili ti aby si rodila cisarskym?....lebo mne to dr navrhol,ze je to predsa tlak a mohlo by mi to uskodit..... 🙂

pancuska
7. apr 2011

@gitusa23 aj ja par dni po vynechani mrchy 😉

janulka_01
7. apr 2011

dakujem tabkat a gmartina za ste mi to vysvetlili a aj ma upokojili, uz viem, ze je to vsetko ok a som pokojna 🙂 naozaj treba doverovat svojim lekarom, snad vedia, co robia, aj ked sa hovori doveruj, ale preveruj, co som aj urobila 😉 tak si to uzivajme, predsa len su to krasne chvile (ked vynecham tu nevolnost a ospalost a naladovost a ... 😀 ) a tesme sa na tych nasich drobcov...

gmartina
8. apr 2011

@janulka_01 presne tak 🙂 len sa pekne tešme a uvidíme ako to všetko pojde. U mňa zatiaľ všetko ide ako po masle, veľká pohoda, žiadne problémy, tak si to užívam naozaj naplno...Začínam mi poriadne rásť bruško, ale chvalabohu ešte nejak radikálne nepriberám...a čo ty? je ti špatne? alebo sa cítiš dobre?

mariana7537
8. apr 2011

Ahojte žienky,pridávam sa k vám.Som v 5 tt.Mám 35 rokov,tak mám trošku strach ako to zvládnem,ale mám už dve veľké deti,syn má 18 rokov,dcérka 12,tak mi snáď pomôžu.Prosím vás,je tu niekde debata aj pre staršie mamičky? Som tu uplne nová,tak neviem.Ďakujem.

teddynko
8. apr 2011

@mariana7537 ahoj, ja mám tiež už dve veľké deti, tretie má dnes presne mesiac, mám 36 rokov a tiež som sa celé teho bála, ako to zvládnem. Neboj sa, bude dobre. Ak chceš, ťukni si na tému Mama, oco, rodina a v nej nájdeš rôzne témy, napr. 3 a více pokračují.. tam je nás viacdetných dosť.. 😉 držím palce.

mariana7537
8. apr 2011

Teddynko,ďakujem za podporu,tému si určite pozriem.

pancuska
8. apr 2011

@mariana7537 ahoj,pomoze ti aj vyhladavac na hlavnej stranke v pravo hore myzslim tam si len zadaj co by si chcela vediet 🙂 a neboj sa mna mala mamina ked mala 39 rokov a moja suseda cakala babo ked mala 38r neboj sa zvladnes to mozno aj lepsie ako mi mladsie.... 🙂

mojong
8. apr 2011

Ahojte neviem ci mi niekto bude vediet povedat co sa somnou deje a ci sa mam bat velmi alebo len trochu alebo vobec, zial som nic podobne na fore zatial nenasla a otazko co som polozila v teme podobnej zatial asi nikto neobjavil, tak sa skusim spytat tu. Vcera sa mi objavila na stehne modrina - nie v pravom zmysle slova, skor by som povedala ze nejaka podliatina, asi o velkosti dlane a som si ista ze to nemam zo ziadneho uderu ani podobnej veci, nikdy predtym som nic take nemala. V utorok idem k lekarovi a jasne ze mu to hned poviem ale co dovtedy? nestretli ste sa s tym niekedy niekto? Fakt ma to vyplasilo dost. :(

mariana7537
8. apr 2011

@mojong Ahoj a netrpíš na krčové žily? Mne sa také modriny robili kedysi, než som absolvovala operáciu žíl.Brala som aj na to nejaké tabletky.Ak by ťa to bolelo,utekaj okamžite k lekárovi,može ísť aj o zápal žíl.

janulka_01
9. apr 2011

@gmartina mne bohuzial tento tyzden zacalo byvat dost spatne 😒 nastastie nezvraciam, aj ked obcas by som si to priala, aspon by sa mi ulavilo, pri pomysleni na jedlo mi je zle... a k tomu ma vcera zacalo pobolievat v podbrusku, neviem, co si mam o tom mysliet, ci je to v poriadku alebo mam radsej zajst za doktorkou, nie su to strasne bolesti, napr. ked lezim, necitim ich vobec... tak len dufam, ze bude vsetko ok, zavidim ti (samozrejme v dobrom), ze uz mas tento prvy trimester za sebou, uz aj ja by som si to chela zacat uzivat 🙂

majka_3
9. apr 2011

Ahojte babulky..pridavam sa asi k tejto teme 😉 vo stvrtok den po vynechaní ms som si spravila test....a uz som aani len nedufala ze tam mozu byt // a boli tam..sice ta druha bola velmi slabunka ale bola tam... no len vecer nastali krce a nafukovanie ked som bola v klude vsetko preslo... vcera som testik zopakovala a druha palicka uz bola tmavsia co ma moooc potesilo 🙂 len vcera vecer mi bolo zasa nedobre 😒 asi som moc s chuti zjedla tresku..bo ma pichalo v zaludku. ale inak sa citim super az nato ze mam zapchu 😀 bojim sa si zacat uzivat tehotenstvo... 😖 aby som to nepokazila ☹ ale moooc sa tesim ze po 2 rokoch nam to vyslo 🙂

gmartina
9. apr 2011

@janulka_01 no ty si akurát v dobe, keď tie nevoľnosti začínajú...musíš vydržať, prajem ti, nech ti to čím skôr prejde. Ak ti je špatne ráno, vraj pomáha, keď si ešte pred vstaním z postele dáš niečo malého..napr. obyčajnú piškótu. Nachystaj si ich večer k posteli ...píšem vraj, lebo mne špatne nebývalo, tak to enviem posúdiť, viem len to, čo písali ostatné baby, že im pomáha. Čo sa týka tých bolestí, ak je to sem tam bodavá bolesť, tak to môže znamenať rozťahovanie maternice, ale to sa mi zdá ešte skoro na 7. týžden. Takže ak si nie si istá, radšej skoč za doktorkou, nech máš istotu, že ty aj drobec je v poriadku. Drž sa a daj vedieť, ako si dopadla

gmartina
9. apr 2011

@majka3 ahoj a blahoželám 🙂 ... presne viem, ako sa cítiš, tiež sme sa snažili 2 roky, takže som hodne opatrná a bojím sa, nech to dobre dopadne, ale to najhoršie mám snád za sebou. Drž sa a želám krásne tehotenstvo 🙂

mariana7537
9. apr 2011

Dievčatá,aj vy ste také uplakané? Mne je zo všetkého do plaču,som taká ľútostivá,predtým som taká nebola.A pritom vobec nemám dovod. 🙂

pancuska
9. apr 2011

ahojte......ja som aj tak trochu z toho mojeho tehotenstva nestastna,bojim sa ze sa mi to vsetko pokazi,aj dodrziavam kludovy rezim aj chodim pravidelne k dr,ale chyba mi trochu viac verit!....ale na kazdeho to vplyva asi inak.....tak pekny den 🙂

gazovicka
9. apr 2011

@pancuska zlatko klud.... mysliet pozitivne, rozpravat sa s malickym, hladkat ho.... neboj sa... hlavne nezacat krvacat.... inak by malo byt vsetko ok,... aj tak to neovplyvnis, hlavne nie v prvych mesiacoch.... takze hlavu hore a tes sa, ze sa to podarilo a drobcek je tam....

gazovicka
9. apr 2011

@mariana7537 uplakana ani nie,... precitlivela som, dotykaju sa ma niektore veci viac, sice neplacem stale, ale zasa som nervozna.... lahko ma dokaze nieco rozculit, musim sa dost sama seba kludnit ... kazda sme asi ina...

gabika84
9. apr 2011

@veva82 ahoj. ako sa dari? ja som dnes dopadla tak nejak rovnako. bolesti chrbta sa vratili a dnes (na treti den) sa to uz nedalo vydrzat (som az vracala od bolesti). a tak som o pol 8mej rano skoncila v nemecnici na infuzkach ☹ mali zabrat proti bolesti, ale moc to teda nepomohlo. doktor sa ma pytal ci chcem na par dni ostat na pozorovanie. ja som vsak nechcela a tak ma prepustili domov. spravil mi prehliadku, dvakrat sono, babatko je v poriadku, porodne cesty uzavrete... tiez tipoval oblicky, ale nemyslim ze je to tym.. sla som domov s tym, ze byvam cca 2 minuty autom od nemocnice, tak keby nieco, vratim sa. dufam vsak, ze az v auguste 🙂 dufam, ze ty si na tom uz lepsie. som sa tak tesila, pretoze uz asi tri tyzdne ma to nebolelo. a vraj druhy trimester nakrajsie obdobie v tehotenstve 😒

janulka_01
10. apr 2011

@gmartina dakujem za radu s tou piskotou, vyskusam to, aj ked mne zatial byva spatne skoro cely den ☹ ta bolest v podbrusku ma uz nastastie presla, neviem, ci to nemohlo byt aj unavou a z celodenneho sedenia v praci... cez vikend som si oddychla a uz je to fajn, len obcas ma sem tam pichne, ako pises. Uvidim, ako sa budem citit zajtra po celom dni v robote.