Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

10andrea12
3. okt 2010

@andrea0903 snad to dotiahneme do uspesneho konca musim volat doktorke do ke kedy mam prist

andrea0903
3. okt 2010

@10andrea12 no väcsinou sa objednava az tak o take dva tyzdne.......a kde tu v Ke chodis k lekarke?

10andrea12
3. okt 2010

@andrea0903 do starej nemocnice k Mikulovej a le teraz som ch ☹ odilado centra asistovanej reprodukcie k Toporcerovej v starej nemocnici tiez tam ma poslal endokrynolog koli pco ci bude nutna laparka ale nebola nutna a na 3 mesiac liecby som otehotnela

siuzi007
3. okt 2010

@andrea0903 dúfam aj ja že to bude tento krát dobré sledujem túto tému od začiatku a ja som mala termín 16 decembra skoro ako ty držím palce tebe aj malinkej nech to už dobojujete máte to už za pár

zuzana36
3. okt 2010

dievcata cafte 🙂 , ved ja uz pre tie moje nastavajuce kolajnicky nieco robim. pijem alchemilku a trpim pi tom, papam femibiom 800 a zacnem cvicit. vraj to pomaha 🙂 🙂 🙂

zuzana36
3. okt 2010

siuzi007, je mi to tiez luto, ze si to musela zazit. ako dlho si bola tehu? ja sice kratko, ale vzalo ma to, ani som si namyslela, ze ma to tak rani.
a gratulujem k tehu, tesim sa s tebou, verim, ze Ti to teraz dobre dopadne. drzkaj sa 🙂 🙂 🙂 🙂

andrea0903
3. okt 2010

@siuzi007 moja dakujem pekne aj ja verim a dufam ale predovsetkym tenotraz to aj tak citim ze vsetko bude konecne Ok
@zuzana36 ja som nemala nikdy problem otehotniet iba donosit a po 10rokoch mi az na hematologii zistili preco to tak je teraz mam tie injekcie lieky a zatial aha sme v poriadku ja by som ti odporucila taktiez ist na vysetrenie priamo k hematologovi pretoze mne to vysevtlovala tak ze ak dojde k potratu väcsinou byva na vine gen popripade jeho mutacia 😒 a preto si myslim ze zato nic nedas ani ty ani
@siuzi007 a verimze sa to odhali cim skor aby ste mohli babätkovat aj vy.......ja som si svojim trapenim a slzami presla a preto viem ake to co prezivate a ver mi ze ked sa nam tato dcerka narodi a bude ok budem ten najstastnejsi clovek pod slnkom 😎
@10andrea12 aha no ja chodim do novej nemocnice kamoska inak teraz rodila u Toporcerovej a velmi sa na nu hnevala lebo si ju vybavila a vykaslala sa na nu 😠 a pocula som ze vraj mlada MIkulova je lepsia ako stara aspon tu zeny z konika to niekde pisali 🙂

10andrea12
3. okt 2010

@andrea0903 vies co ja som bola aj u starej aj u mladej a nemozem sa stazovat na anijednu ale radsej chodim v piatky k mladej neviem preco ale zda sa mi taka citlivejsia a milsia ale ani na staru sa nemozem stazovat a k toporcerovej chodim len koli liecbe a ze ona robi v Centre asistovanej reprodukcie nastastie sme nepotrebovali inseminaciu ani IVF manzel mal ok spermiogram len mna potrebovala dat doktorka do laty 😀 😀 😀 nastastie liecba zabrala a ja som tehulka po 3 mesiacoch uzivania clostilbegytu a pichania pregnylu

andrea0903
3. okt 2010

@10andrea12 takze sama"sranda" ja uz normalne minule s muzom sme tiez tak rozpravali ze teraz kazda jedna zena ma problemy nejake bud otehotniet alebo potrati alebo daco s tehotenstvom ved toto uz je normalne chore ked je nejaka tehula v poriadku od sameho zaciatku

10andrea12
3. okt 2010

@andrea0903 no to hej mne vlasne stanovila diagnozu na prvy sup mlada Mikulova po vaginalnom ultrazvuku kiezto moj ex gyneolog mi povedal ze som v poriadku urobil mi len cez brucho ultrazvuk a povedal ze som ok cim ma totale prepacte za slovo ale nasral zobrala som kartu a sla do ke lebo u nas su 3ja gynekologovia a vsetci na jedo kopyto tak radsej budem dochaadzat do ke 40 km ale aspon viem ze som v dobrych rukach a ani to netrvalo dlho kym som sa doracovala k tehu 4 mesiace odkedy som zmenila gynekologa keby som ostala u Ex gynekologa tak asi este ani o 2 roky neotehotniem

andrea0903
3. okt 2010

@10andrea12 a kde to ty byvas vlastne?

zuzana36
3. okt 2010

andrea, prosim Ta a to si isla sama na hematologiu? alebo Ta poslal obvodak? ja by som chcela aj na genetiku, ale vlastne ani neviem ako postupovat. a ak sa smiem opytat, Ty si tiez potratila? ak ano, tak iba raz, alebo viac krat. dakujem

10andrea12
3. okt 2010

@andrea0903 ja som z gelnice to je 40 km od ke

andrea0903
3. okt 2010

@10andrea12 aha....teraz uz viem 😀
@zuzana36 no moja ja som sla za gynekologickou a povedala jej ze chcem ist na hematologiu a ona mi dala papier ale myslim ze ked to povies aj obvodakovy tak ti vymenny listok da ale skor by som sla na gyndu aby napisali dovod preco ziadas o hematologicke vysetrenie.........a na hematologii ti robia aj genetiku zaroven tam sa zistuju tie geny a mutacia pripadne na mutacie sa caka na vysledky mesiac a pol a na genetiku zhruba tyzden dva.......no ja som tehotna uz siedmy krat!!! z toho mi ziju zatial iba dve deticky ja som totiz potratila v 27tt,v 24tt, v 9tt, syncek mi zomrel v 32tt a obe dcery sa narodili prva v 35tt a druha v 28tt a teraz uvidime ako dopadneme.......no a po tolkych potratoch vlastne prisli na to co mi je......

martinafin
4. okt 2010

Ja som tiez pripad jak vy,a po potrate v marci som uz neverila,ze otehotniem,a hla som v 5-6t.t.neviem zatial presne lebo k dr idem az bud.utorok,a ako si mam vypytat ten papier?nechcem aby sa to stalo znova...co tam vlastne zistia? moztu MA aj zabranit?

maminecka26
4. okt 2010

ahojte maminky.....vsetkym vam gratulujem a hoci som tu nebola velakrat, teda skor nepisala, pretoze som si vas vzdy citala musim sa pochvalit aj ja.... v pondelok nadranom o 4:10 som porodila svoju dcerku Sofiu 3000g a 50cm, slo to velmi rychlo, doma okolo pol tretej som dostala tri kontrakcie po osmych minutach a potom mi odtiekla voda....kym sme prisli do nemocnice a prevzali ma, tak som uz bola otvorena na 5-6prstov a chvilu nato uz 7-8, takze teoreticky som rodila od 3:50, teda s kontrakciami dvadsat minut....ale som velmi stastna, pretoze aj napriek tomu, ze som otehotnela mesiac nato ako som mala kyretaz dcerka je v poriadku....a uz sme aj doma a uzivame si....je velmi dobra, jedacisko velike.....a len papame a spinkame, no samozrejme sem-tam sa aj ukazeme ze sme na svete a poplackame si ale to predsa k tomu patri.....tak zatim pa....

siuzi007
4. okt 2010

Krásny deň dievčatá ako sa dnes máte? Pripájam testík zo včerajšku 26DC a ako už pekne vyšiel tak snáď !!!!! bude všetko OK

andrea0903
4. okt 2010

@martinafin ked to podchytia vcas tak urcite ano........rozhodne sa ziadaj na tu hematologiu
@maminecka26 tak gratulujem a pekne miery som rada aj za teba ze ti to slo tak lahunko 😀
@siuzi007 krasny testik 😝

jaruska8
4. okt 2010

@maminecka26 Gratulujem!!

zuzana36
4. okt 2010

@andrea0903 dakujem za vysvetlenie, boze Ty si si teda uzila, je mi to upirmne luto. verim, ze teraz Ta nic zle necaka, drzim palce
@maminecka26 jej , gratulujem a nech sa vam dari

vi3ka
4. okt 2010

@andrea0903 ahoj adi. tak ako? všetko v poriadku u vás dvoch? 😉 neboj sa, keď budem mať chvíľku času pri tom mojom jojčadlu (ale neplače až tak veľa), tak sa tu zastavím a pokecáme. no vidíš, začína sa to tu plniť novými tehuľkami a čoskoro tu ty budeš tehuľkovo najstaršia 😀 a ako? musíš ísť ležať do nemocky, či z toho zišlo? verím, že sa máte obe fajn a dokopete to do úspešného konca. 🙂

avila
5. okt 2010

@maminecka26 gratulujem 😀 Nex Sofinka rastie do krasy a k spokojnosti vas oboch 🙂

@andrea0903 uz sa to aj tebe krati, co deti, sa uz nevedia dockat tiez?

Baby, ja som asi chora, ale uz by som aj druhe chcela 😀

lenka618
5. okt 2010

Ahojte dievčatá, ja som si v piatok minulý týždeň urobila testík a konečne, vytúžené dve paličky.
Len sa strašne bojím. Je to moje druhé tehu a ani prvé nebolo bez problémov, hneď na začiatku som farbila - hospitalizovali ma. V 16 tt abrubcia placenty - hroziaci potrat, 24 tt cerkláž krčka, medzi tým 2x obličkový záchvat - to ako bábo tlačilo na obličky, v 35 tt farbenie - hospitalizácia, nakoniec som porodila v 37 tt a našťastie všetko ok, malý má 6 rokov.
Lenže teraz čakám všetko to zlé. A ten strach pri tom. Zatiaľ sa cítim dobre, dr mi povedala, aby som prišla až na budúci týžden na vyšetrenie, čiže to ešte nemám potvrdené, ale ja každú chvíľu čakám nejakú zradu ☹ Neviem svôjmu telu dôverovať. Mám 32 rokov a som po konizácii krčka, čiže som aj riziková. Stále chodím na WC, či nekrvácam, kontrolujem, či ma brucho nebolí, stále som v napätí a neviem sa tešiť, naopak som akoby v depke. Nič ma nebaví, ani neteší. Viem, že to tehu neprospieva, ale neviem si pomôc. Bojím sa, že o bábo prídem.
Prosím, poraďte mi, ako sa dostať do psychickej pohody a trošku svojmu telu veriť ? Veď ja si to zlo ešte aj privolám 😠

diwa
5. okt 2010

@lenka618 ahoj 🙂 tazko ti poradit,ako sa dat do pohody,kedze podla mna sa kazda na zaciatku (a nielen na zaciatku) velmi o babo obava a to ani nemusela mat zle skusenosti s predchadzajucim porodom...ja som v pohode tak den po vysetreni,ked vidim na UZV,ze je vsetko v poriadku..vtedy si poviem,ze uz nebudem stresovat..a o par dni je to tu zas.. 😖 no ak sa ma nieco stat,tak sa to stane,kym sa zatial nic nestalo,uzivaj si to.toto tehu budes mat urcite zasluzene bezproblemove 😉
chcem sa ta opytat k tym oblickam..ja mam 4mm kamen a tiez ma gynekolog strasi s tym,ze mozem ocakavat nejake koliky..aj ti s tym nefrolog alebo urolog nieco robili,alebo sa s tym v tehu nic neda a len pretrpiet tie zachvaty?

lenka618
5. okt 2010

@diwa Ahoj a ďakujem za povzbudivé slová.
Čo sa týka tej koliky, nič so mnou nerobili, keďže som bola tehu, tá bolesť prišla na mňa v nemocnici, takže som šla hneď na ultrazvuk, ale v obličkách nič nenašli. Tak mi dali len infúzku proti bolesti a potom zaberal len urologický čaj a časté močenie. Druhý záchvat ma chytil o pár týždňov už doma a to som sa po dvoch hodinách ani postaviť nemohla od bolesti, museli volať pohotovosť. Dr. mi len pichol injekciu proti bolesti, potom to prešlo. A zase urologický čaj a časté močenie. Ešte som bola na vyšetrení, po tehu a v obličkách nič nenašiel.
Tak vám všetkým držím moc moc palce, držte aj mne, nech máme aj my vytúžené druhé bábo 🙂

dydynka
autor
5. okt 2010

ahoj babule,,tak nasa Lillynka sa dneska prvy krat pretocila z bruska na chrbatik 😀 bolo krasne ju pritom sledovat ...nadherna 😉

avila
5. okt 2010

@lenka618 cim viac sa budes straxovat, tym to nebude lepsie a babo to citi. Snaz sa dostat do pohody, caste prexadzky pomahaju a komunikuj, s muzikom, kamoskami. Drzim palce a daj vediet 🙂

@dydynka jeeej, gratulujem 😀 Nas malinky sa raz pretocil, ale to bola nahoda. Ako sa inak mate?

dydynka
autor
5. okt 2010

@avila no mame sa fajn,,ale vo stvrtok ideme na ockovanie tak sa bojim aby mala nemala horucky,,,sme zatial zdravy tak vsetko ok,,a vy ako?

lucia.kl
5. okt 2010

@dydynka nestresuj sa kôli očovaniu, moje baby reagovali každá inak, alex celý deň po očkovaní nariekala ale horúčku nedostala, a nicol ani necekla a v noci dostala 39 horúčku, stačil jeden čípok a za 15 min. bolo po horúčke, a to keby som ju neprebalovala v noci, tak ani neviem, že má horúčku...

a inak ahojte, my sa máme tiež fajn, len akosi nestíham, mám kopec robity, môžete si pozrieť v albume, že akej 🙂

avila
6. okt 2010

@dydynka
@lucia.kl ahojte baby, no ja tiez ockovanie asi preplacem spolu s Matusom 😔 Daj vediet Dydy, ako to zvladla. Nam netecie uz 2. den voda 😠 Uz neviem, co mu obliekat pomaly, katastrofa...