Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
11. feb 2009

hups blbo som to tam vlozila, neda sa...tak tu to je skopirovane zo zakona 😉

Zákon o rodine:

Príspevok na výživu a úhradu
niektorých nákladov nevydatej matke

§ 74

(1) Otec dieťaťa, za ktorého matka dieťaťa nie je vydatá, je povinný najdlhšie po dobu dvoch rokov, najneskôr odo dňa pôrodu prispievať matke primerane na úhradu jej výživy a poskytnúť jej príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom.

(2) Súd môže na návrh tehotnej ženy uložiť mužovi, ktorého otcovstvo je pravdepodobné, aby poskytol vopred sumu potrebnú na zabezpečenie jej výživy podľa odseku 1, príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom a sumu potrebnú na zabezpečenie výživy dieťaťa po dobu, počas ktorej by žene patrila materská dovolenka podľa osobitného predpisu.15)

(3) Právo žiadať príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom podľa odseku 1 sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa pôrodu.

Samozrejme k tomu treba pripočítať výžívné na dieťa.

cherries
11. feb 2009

Ahojky no ano , lenze to malokomu uznaju na sude a to by musel mat velke prijmi inac zbytocne si o to poziada myslim ze tam bude problem aby dostala ake- take vyzivne na dieta ☹

Ako sa inak dnes mavate ? To pocasie je fakt hruza bee ......Ja mam take hyperaktivne dieta ze ho budem musiet asi priklincovat 😀 a najnovsie sa rozhodol ze bude spat len raz za den tak vymyslat mu zabavky niekedy dost vycerpava ked jeho bavi to co nemoze a tak trha halusky z reklam a casopisov ze az to je najlepsia zabava na tom by nic nebolo keby ze to nechcel davat do ust 😖

Dufam ze na tom plavani v marci sa trochu znici 😠

buchova
11. feb 2009

sakujem vam ya radz ale ako pise cherries problem bude aj s vzyivnzm.takye ybztocne si budem minat papiere......

danielkapo
11. feb 2009

no buchova, to uz ty musis vediet...len otazocka....bola si v kontakte aj s nejakym pravnikom...? myslim, ze v takom pripade je celkom fajn nechat si poradit niekym kto v tom chodi....a vie co a ako.... 😒 sice jasne, ze to nieco stoji, ale existuje aj bezplatne poradestvo v centrach....

cherries, tak to ano, detusky hyperaktivne,,,,simonka uz potrhala zopar kniziek....a najnovsie j fascinuje smetny kos 😅 budete chodievat plavat?

cherries
11. feb 2009

danielka - ano budeme chodit plavat , pretoze moj mali je predcasne narodeni a odporucila mi to doktorka ze si tym posilni imunitu , prospieva to aj pre zlepsenie spanku, koordinacia svalov , oci a zoznamenie s vodou , hoci moj mali miluje vodu tak tam sa velmi zoznamovat netreba 😀 v lete uz nebudem doma uz budem kade tade tak to musim stihnut do maja 🙂 a nasi chcu ist do Chorvatska tak aby sa nebal kopu vody a chcel sa kupat a tak povinne ideme hoci ja sa tesim 🙂

to s tym kosom poznam 😀

Baby aky mate sportovy kociar , pripadne poradte ale hladam nieco co sa da dobre poskladat a nezabera vela miesta v aute ...

jozino24
11. feb 2009

ahojte mamicky... ako sa mate? ja medzi vas pridem asi azv nedelu lebo zajtra idem na tu rozlucku zo slobodou, v piatok mam ist s mladymi vyzdobovat salu, v sobotu idem svedcit na svadbu a nedela bude asi pre mna velmi tazka... hihi... takze mzno az v nedelu poobede... musim medzitym este stihat malu, a pracu takze ma cakaju tazke 4 dni... tak sa zatial majte a nepiste vela aby som potom necital celu nedelu co ste odteraz popisali...

danielkapo
12. feb 2009

Ahojky,

cherries, takze pojdete aj s malym v lete k moru....super 😵 dufam, ze aj my sa dostaneme...ale to vidim az tak o rok, dva....ja som tiez uvazovala nad tym plavanim...urcite to je fajn.

jozino no to ta cakaju pestre dni 😉 najma sa zabav a vypust z hlavy na chvilu vsetko co ta trapi 😉

buchova
12. feb 2009

danielka

je to vsetko dost zlozite...uz TERAZ TA AJ CHAOPEM PRECO SI DO TOHTO NECHCELA IST...

JOZINO URCITE TO ZVLADNES ANEZABUDNI SA PORIADNE ZABAVIT.. 😀

danielkapo
12. feb 2009

buchova....vies, ja som asi naivne cakala, ze sa na vsetkom dohodneme ako normalni dospeli ludia.....no ked sa neda, tak sa neda... 😖 ja nelutujem, ako som sa rozhodla a podporili ma aj nasi....
tebe velmi drzim palce, nech mas vela sil zvladnut to 😉 mozno tvojho ex osvieti a vyjasni sa mu v hlave...kto vie... 😅 a tiez chvaim fotky...viki je zlaty smejko

cherries
12. feb 2009

jozino - drzim palce aby si vsetko zvladol a tiez sa pripajam poriadne sa zabav a odviaz 😉

danielka - dufam , ze sa toho roku dostaneme k moru dva roky bola odluka nasi uz maju abstak 😀

Pre vsetkych dala som nejake fotky maleho konecne tu tak mozte kuki ak chcete 🙂

cherries
12. feb 2009

Pekny den vsetkym prajem a teraz idem varit len sa mi tak nechce 😒

danielkapo
12. feb 2009

cherries, maly je chutnucky...najma v tej cervenej ciapocke na styroch... 😵 zlatyyyy

mne minule prisli fotky co som objednala konecne vytlacene, tak som simke spravila albumcek aj nevirtualny....joj ani sa mi verit nechce ze uz tak vyrastla.... 😅

ideme desiatovat a tak asi vonku,. krasne svieti slniecko. pekny dnik

buchova
12. feb 2009

danielka

ano vikinka je taky smejo ked neplace takl je stale vyskerena... 😀
aj ja som si najprv myslela ze sa dohodneme ako normalny ludia ale bohuzial..ja mam tiez podporu od nasich nechceli aby som sa s nim tahala po sudoch alôe ja tvrdohlava ze nech plati ale nieje to vsetko take lahke ako by som si to predstavovala.

cherries maly je podareny 🙂

cherries
12. feb 2009

Kočky dakujem 😉 a neviete mi oradit nejakí dobrí športoví kočík čo sa dá dobre poskladat aj do auta a nezabera vela miesta tak do tych cca 8000 SK nechce sa mi repocitavat na euro 🙂

cherries
12. feb 2009

Ten chlop na prvej fotke s malim je moj brat aby ste si nemysleli ze ex 😀

danielkapo
12. feb 2009

heh cherries a ja som si fakt myslela, ze ex 😅
neviem ti poradit kociarik...my mame na leto golfacik...ale skus mrknut v teme vybava ci take cosi.... 😉

cherries
12. feb 2009

danielkapo skusim ale aj tak dakujem 🙂 a aka bola prechadzka ?

angua27
12. feb 2009

cherries ja mám Cam Portofino Evolution. nový stál 5.000,- cez net a som spokojná. zložím ho aj do kufra trojdverového Renaulta Clio. 😉 mám ho inak aj v albume, tak kuk.

jozino24
12. feb 2009

prisiel som teraz z roboty... som tu len na chvilu..idem odviezt malu ku mame a hor sa na rozlucku...drzte i prsty... nech pridem domov po svojich...hihi... potom vam urcite napisem jak bolo...a uz si najdem cas ajna nejaky fotoalbum... uz by bolo nacase... tak sa zatial majte... v nedelu ahoj

ozaj mam doma 3 kociare...a mam zaujem ich predat.. uz ich nepotrebujeme... tak ak niekto bude mat zaujem mozem poslat foto.. budu lacne len nech sa ich zbavim... jeden je skoro novy... a dalsie dva pouzivane ale v pohode...

danielkapo
12. feb 2009

jozino tesimeb sa na fotecky 😵

bajama
12. feb 2009

Ahojte maminy a vitam aj ocina jozina 🙂
cherries, velmi pekne fotecky...ja sa uz tiez chystam nato, len musim chytit ten cas spravne za pacesy ...Dnes bol tazky den...chlapcek o ktoreho sa staram cez den bol cerstvo po chorobe, tak bol viac menej len na mne pricucnuty, a moj chlapcek ma tahal z kazdej strany za nohavice...ze aj on na ruky...ani do posilky nemusim chodit...
Inak aj svagrova ma Cam Portofino Evolution, a je s nim velmi spokojna...lahky, spratny do auta za rozumnu cenu..

sparocka
12. feb 2009

Ahojte babenky. No čo som sa ja dnes dozvedela,tak to ma až zarazilo 😲
Si predstavte,že vyživne mi neplati byvaly,ale jeho mama.
Že on nedava ani korunu na vyživne.
Radšej chova jeho priatelku pri ktorej aj byva

adina22
12. feb 2009

ahojte vospolok,ale ste sa rozpisali 😉

sparocka - to je nazorny priklad ako rodic vychoval svoje dieta k (ne)zodpovednosti 🤐

sparocka
12. feb 2009

adina No tak presne toto si aj ja myslim. Ty chlapi su fakt velke svine

danielkapo
13. feb 2009

Ahojky,

sparocka myslim, ze v tom pripade je to, ako sa chova otec tvojho dietatka len logickym vyustenim toho ako ho vychovali resp. nevychovali...teda adina plne suhlasim... zbytocne sa nad tym nerozculuj, nestoji to za to 😉 aspon mas o dovod viac aby si za nim nelutovala nikdy 😉

zase zima...ah jaj....ja som uz sa tesila na jar....predcasne 😠

😅 pekny dnik

buchova
13. feb 2009

ahojte

aj ja som sa tesila na pekne pocasie no bohuzial ☹

sparocka

skoda sa nad nim aj pozastavovat!!!!chudak!!!
😠

sparocka
13. feb 2009

Však to! Taky darebaci nestoja za nič. Ani za polutovanie 😅
Ako sa dnes mate??
Chvalte sa,čo mate nove????

cherries
13. feb 2009

sparocka - aspon sa ti nevyhraza ako moja exsvokra ktora povedala ze ked kupuje nieco malemu tak ma nanho pravo tak po tomto a inych jej vystupoch uz bola exbabka 😠

co sa tyka pocasia tak ja uz nemam slov nech je pekne ..........

Nemam dnes nic nove , akurat mi mali spi a spravila som si kavu lebo ma priserne boli hlava 😖

danielkapo
13. feb 2009

cauky
my tiez nic nove....sice hej, prisli malej plavocky co som jej objednala....joj take chutne jahodkove 😵 a zas som pri lete....ah jaaaj 😀

co planujete na vikend? my nic...valentin bude, nemusim ten "sviatok"....nie preto, ze nemam polovicku...nikdy som nemala rada to organizovane vyznavanie lasky.--..ale zas moze byt aj pekne...

cherries
13. feb 2009

Valentin u nas preferuje mama stale nam nieco kupovala a ja mam pre mamu velku bonbonieru a pre oca mam velku milku cokoladu , mali ma v Nedelu 9.mesiacikov tak ten oslavuje tak ci tak a okrem toho mam uja Valentina 😀