Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bianca
19. júl 2008

ahojte

Katus gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

zittka
20. júl 2008

ahoj, len nakukujem, aj tak tu nie ste. peknú nedeľu 🙂

emilyz
21. júl 2008

katka gratulujem 🙂

yvetta
21. júl 2008

aj ja gratulujem Katka 🙂

kate77
22. júl 2008

Ahojte baby,včera nás pustili...všetkým velmi dakujem za podporu a som rada,že ste na nás mysleli..taká som rada,že ju mám,že je zdravá....juj bolo to tažké,ale čo..čo bolí prebolí a rekordmanka- moj pampúšik Elen je pre mna najvetší poklad na svete...viem,že má giga miery ta som myslela,že kto nás udá nějakej TV🙂,tak naštastie nič,lebo v tej chvíli by som ich........viete aké srandy si zo mna robili na porodnom sále?boli milí ale i stávky uzatvárali,že čo to zo mna vylezie..ešte že ten Mudr. Severa..čo rodil myslím i Rolincovu,prišiel nato,že by som to stejne neporodila a urobil cisarák.tak zatím,ja určite ozvem,len teraz som na rýchlo,aby ste vedeli,že už sme doma a OK..

betka007
22. júl 2008

Katka ahojky 🙂

lullka30
22. júl 2008

Ahoj Katka, už sa teším na fotky 🙂

susik77
22. júl 2008

ahoj Katka, vitaj doma 🙂

bianca
22. júl 2008

ahojte

Katus super.Cakam foto 😵 😵 😵

susik77
22. júl 2008

inak, pozerala som, ze verca mala 5600 gramov v 3 mesiacoch 😎 v 11 mesiacoch ma 11.2 kg 😝

ikka
22. júl 2008

baby, tie nase slovenske babulky to su ale baby...sexi miery uz od narodenia, aj nasa Emily sa narodila 4kg...no na Elen nema 😀

kate77
22. júl 2008

Caf,nemám vela času ešte,tak len na rýchlo som fotila včera ked sme išli domov z nemocnice,aspon 2 fotečky...Hej,musím jej baby kupit nejaké oblečenie..som mala 56 a treba mi 62..dnes ked sme boli u Mudr,ta už ,,schudla,, má 5kg...no bude baculka chvílu..to aby aspon trošku dohnala kámošky🙂...Hm a kojenie hruza--pije kus a zaspí ale na flašku hned pije dalej..v nemocnici ju prvé dni dikrmovali bo moje mledzivo na taku velku holku nestačilo...zajtra dohodneme s Mudr.čo s krmením....zatial pa

androna
autor
22. júl 2008

ahoj dievcata

my sme sa prave v noci vratili zo slovenska z dovolenky.
velka gratulacia Katke mala je krasna a ta velkost.my sme mali taku vahu v 1,5mes.
vitam vsetky nove slovenky 😎
my tiez zasadne cestujeme tych 9hod k nasim na vychod v noci aby maly prespal cestu.inac cez den by to museli byt caste a dlhe prestavky a to by sme cestovali 15hod.

betka007
23. júl 2008

Elen je krasna, dost sa podoba na Katku, i ked som ocka nevidela, ale aj tak sa mi zda Katka, ze bije na teba 🙂

susik77
24. júl 2008

Ahojte.Elen je fakt zlaste miminko 🙂
baby, kedy dame to stretko? 🙂

betka007
24. júl 2008

zuzka, mohli by sme 🙂 , ale aj pocasie by sa mohlo umudrit. tu furt prsi-na nervy

kate77
24. júl 2008

Ahooooj,
tak ja furt unavená,ale potrebovala som odsávačku,bo malá je lenivá,a chce radšej z flaše než odo mna..S Mudr sme dohodli dokrmovat,ale neviem či sa nestráca to mlieko..hm tak budeme na umelom..kázala Bebu..
Aj ja idem na stretkooo,len ešte je škarefo a trúfam si tak max na Chodov..ja bojím,že mi dakde rozreve a čo snou?prebalujem polhodiny..ešte mi to nejde od ruky...hej a ja furt používa vlhčené obrúsky a všetci hovoria že to je zle,že mám oplachovat riculku pod sprškou..viete si to predstavit?5kg mimi čo nedrží hlavku niest pod sprchu?Ešte ma bruch bolí,nemám dvíhat tažké...

androna
autor
24. júl 2008

ahoj Katka to co je za radu ze mas oplachovat pod sprchou?ved mozes umyvat zinkou a vodou.nemusis ju nikam nosit.

susik77
24. júl 2008

ahoj Katka, vykasli sa na tie rady. kup si neparfemovane obrusky-my mame huggies pure a normalne ju utieram aj vpredu aj zadocek a v poho 😉 kupeme kazdy den, takze je cistucka 🙂
mohli by sme urcite dat zraz, prip. tam na chodove v lesiku, co povies?myslim, ze lepsie ako ist s malinkou do obchod. centra 😉

lullka30
25. júl 2008

Ach jo, tak to vidím, že sa s Vami zase nestretnem ☹
Budúci piatok odchádzam na 2.t na Slovensko a od tejto nedele tu bude kamoška z Italie a tak sa jej ten budúci týždeň budem max venovať. Ja by som ju zobrala na stretko,má 8.mes syna, ale ona by určite neišla 😒

betka007
25. júl 2008

ahojky baby, prosim vas. Kto pouziva detsku stolicku na krmenie? My chceme kupit,ale nevieme aku. Ja som chcela plastovu, rozkladaciu, manzel chce drevenu, najlepsie vysoku. AKe mate skusenosti? Pripadne napiste, co ste kupili, dik.

Katka, my sme zacali oplachovat ritulku az ked sa Laura v lete zaparila. Vobec by som to neriesila nejako drasticky. Ako pise androna, mozes to urobit aj so zinkou. Hlavne odpocivaj, nech sa hojis a mas sily. Ked mas odsavacku, tak ta by mala zvysit produkciu mlieka, hm? Keby si naodsavala viac, tak si urob zasoby a skus prikrmovat svojim

betka007
25. júl 2008

lucka, vidim, ze ste tiez poriadne rozlietaní 🙂

androna
autor
25. júl 2008

betka mame drevenu klasicku co sa rozklada na stolicku a stolcek.da sa potom pouzit na kreslenie.stala asi 800Kc a maximalne sme spokojny.

lullka30
25. júl 2008

AJ my máme tú drevenú, mne sa práve páči na nej to, že sa z toho dá urobiť ten malý stolík. Zatial som s nou spokojná.Ja ju cez deň mám v pokojíčku a len na obed ju dávam do kuchyne. Keby sme smali plastovú, tak by to zabralo vela priestoru a kuchynu máme malú, takže by tam ani moc nevošla

http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...

Kamoška má plastovú a Natalke sa páči aj tam, jej je jedno, že kde sedí, hlavná vec, že dostane jedlo 😀 😀 😀

ikka
25. júl 2008

betka, my mame tu plastovu stolicku, prakticky som s nou spokojna, da sa v nej sediet vo vyske stola, aj uplne pri zemi, ale neda sa rozlozit ako ta drevena na stolcek a stolicku a naozaj zabera priestor, ale zas sa da zlozit a postavit do kuta alebo k stene...ale kebyze sa mam rozhodnut znova, tak idem do Ikea stolicky resp. drevenej...a ikea preto, ze ta sa da ked tak aj pekne zobrat na cesty, zlozis nohy a mas to 😉
No a stolcek a stolicku budeme do izbicky kupovat aj tak...ale priklanam sa teda k drevenej resp. ikeackej 😉

susik77
25. júl 2008

ahojte 🙂
betka: my mame plastovu -peg perego. je velmi bezpecna, ma pasy, je nastavitelna-aj vyska, aj operadlo. nelitujem. Myslim, ze v roku je to uz jedno. Ale ked sme boli na dovce v aprili, ked mala verca tusim 7-8 mesiacov a dali sme ju tam do dreven. stolicky, tak som mala pocit, ze tam vypadne, nepripadala mi moc bezpecna ani pohodlna...

zittka
26. júl 2008

ahoj, Kati fajn, že ste už doma a v pohode. držím palčeky, nech vám to spolu ide. Ja som tiež zo začiatku dokrmovala mojím mliekom z fľaše, ale za týždeň som toho mala dosť a malú som priložila k prsníku - odvtedy kojím normálne. najprv trošku schudla, bola lenivá, ale potom sa rozpila. drž sa

stoličku máme klasickú drevenú a som spokojná

kate77
26. júl 2008

Caute baby..jej vy už budete pekne sediet v stoličkách a papat...to už je jednoduchšie než my teraz🙂🙂...díky za rady,teda pokračujeme pri prebalovaní s vlhčenýmu obruskami a žinkami 😀 ..Ozaj ked s nou niekam pojdem,pripravím mlieko do flaše a potom musím dat do nejakej termo nádoby?bože ja som to nestihla naštudírovat🙂 a nikdy som sa o to nezaujímala..si fakt pripadám jak trubka...nejak mi asi ešte mozog nefunguje...na tých sušenýchmliekach píšu,že robit vždy čerstvé,zbytok vyliat..
Zittka-presne tak:malá je lenivá-pri kojení jak..zaspáva pri tom,ale z flašky nie...Lucka určite nájdeme nejakú dobu,ked nebudeš mat návštevy a nebudeš zrovna na dovči🙂No Beth a Zuzka celkom by bolo fajn v tom lesíku..tak si ešte dáme vediet,ju?papa všetky babky

betka007
30. júl 2008

AHojky, ako sa mame?

betka007
30. júl 2008

inac, dakujem za tipy na stolicky, asi zvitazi drevena klasika 🙂