Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
3. apr 2009

ahojte
tak este ziadne novinky? 😕

bludi tak bolo dobre na vylete?
mne teraz muzik zacal uz pracovat tak asi nikam nepojdeme tiez sme chceli ist tu blizko do takej zahradky kde su aj zvieratka da sa tam robit aj piknic..ale co uz

babenky mne pride velka navsteva svokrovci 😨 😔 este sa nevie presne ale urcite skor ako stvrtok lebo volalai dneska ze su neni listky na vlak od stvrtka az do sibacky 😀 a v utorok pride aj mamina 😵

soska
4. apr 2009

bludi, 10dni sa mi nechce cakat!!!! 😠 hlavne kvoli tomu, ze su tu nasi do 14.4 a myslelala som, ze budu aspon 2 tyzdne s Marcom, ked uz bude babenko na svete. Hlavne preto, ze Marco bol o 3 t skorej😢....Som si myslala, ze aj toto babo sa troska poponahla, no je to nejaky lenivcek 😵
Skusame aj tvoje rady a nic 😒
Uz som netrpezliva a nervozna, lebo koncom mesiaca ma Marco zacat aj v skolke a nechcem aby toho na neho bolo privela naraz, odidu nasi a este aj nejaky novy najomnik v dome a potom este ho 'dame' do skolky??? chudatko moje, nechcem, aby to nebral nejako zle...Aby mal aspon nejaku transition period....

Ludik, termin mam 8.4,a le ako hovorim, cakali sme, ze to bude skorej, kedze marco bol 3tyzdne predcasne...

jajaalf
4. apr 2009

soska neboj dockas sa 😉

lara1znk
4. apr 2009

soska, tak nic este?
velmi na teba myslim, dufam ze coskoro sa babo ohlasi, no paci sa mu u teba velmi 🙂

a vasi si nemozu predlzit pobyt trosku?
inak som aj ja prekvapena ze este si 2v1 lebo vacsinou ked je prve dieta skor aj druhe tak byva, tak som zvedava ako my dopadneme nakoniec

drzte sa! 🙂 a daj vediet keby nieco

soska
4. apr 2009

klari, tak si sa uz rozhodla, ci bude cisarsky? alebo este uvazujes nad normalnym?

no, mamina je ucitelka na VS, plus veduca katedry, tak uz teraz tieto 3 tyzdne je tu dost 😒 a musela vela povinnosti zverit druhym.... 😒

smejko1
4. apr 2009

sosacik, ty stale kinderkujes ? 🙂

soska
4. apr 2009

no vidis, stale, aj ked sme si povedali, ze 4.4 by bol pekny datum 😉 no este do polnoci, ale nejako ruzovo to nevidim... 🙄

jajaalf
5. apr 2009

ahojte
my mame krasny dnik boli sme na plazi sa prejst este si musime uzit dokym sme sami 😀 😀
trosku som upratala ale aj tak zbytocne lebo ako poznam svokru tak sa pusti hned do upratovania..nech upratuje 😅
soska tak este nic.......... 😒

bludicka1
5. apr 2009

soni 9.4.9 je ties pekny datum.... neboj pride to.... hoci viem o com hovoris, bo aj ja som tak bookla mamine letenku a nakoniec aj odisla a stale nic.... musela prist druhy krat.
A tie zmeny..... no bude to na Marca urcite dost... ale nech uz je to akekolvek o par mesiacikov zabudne a bude fajn.

Ja som uz taka nedockava na vsetky tie babatka.... rychlo jedna za druhou 😉

Jajka v zoo bolo super, cely tyzden bolo krasne pocasie, takze sa nam to podarilo vystihnut.
Dala som fotecky na FB 🙂

ninuska
6. apr 2009

ranko
soska tak na teba myslim juuuuj som hrozne zvedava ze kedy to nakoniec pride 😉

bludi ty trhas rekordy tak neskoro v noci pisat 🤐 musim to aj ja skusit mozno tu na teba narazim ked budem kojit hugiho ....u nas sa to relativne zlepsilo uz sa budi tak 2 krat za noc a sofinka niekedy sa zobudi na cumel spia spolu vo vedlajsej izbe a ja ich len odbehujem pozriet ked niekto mrnci ....takze uz to nie je az take zle ale ideme na slovensko tak som zvedava co to spravi ....

inak pozdravujem zuzku aj bludi dost tu chybaju 😀

bludicka1
6. apr 2009

ninka ja ti chybam?? ved tu stale strasim, to bol asi preklep co?
mne sa sem najlepsie ide vecer pri vecernom kojeni, to si sedim v postel a tukam 1 prstom.

Ejko je uz na kasicke 1x za den, lebo sa zacal casto budit a odvtedy je uz znova 1-2xza noc. Tak som ties spokojna.
Snad sa to bude uz len zlepsovat.
Idem s detmi von, kym je este pekne.

ninuska
6. apr 2009

heheheh 😀

no to bol preklep som chcela bybi napisat ale aj ty tu chybas veru 😀 a lari tiez ale asi ste vsetky rozlietane po vyletoch alebo v praci .....
ejko uz ma kasicku ??? no ja myslim ze my tak po 5 mesiaci lebo tiez je to hlados uvidime co to spravi lebo sunar nespravil nic len bol s toho nervozny a budil sa este castejsie jako po kojeni

jajaalf
6. apr 2009

ahojte
vcera mi prisla navsteva svokrovci 😒 maly celkom si na nich pamatal nastastie neplakal...
v noci sme mali zemetrasenie tak sa postel hybala 😔 😅 az som sa bala ci nemam halucinacie..lebo nic nepopadalo..
rano sme sli vsetci odviest maleho do jasli az nahodou pojdem do prace aby vedeli kam ho odviest 😀 trosku plakal a hned svorok ze on by ho vzal naspat 😠 tak dufam,ze ho tam neha ked ho tam odvezie 😖
krasne nam tu svieti slniecko tak poobede pojdeme s malym von...

bludicka1
6. apr 2009

ninka ja som ties skusila pri Dankovi mliecko pre hladne deti a nic to nepomohlo, tak som u Ejka cakala do 5mesiacikov a zacala s kasickou 1x za den... trosku sa spanie zlepsilo

jajka drz sa.... svokrovcov ignoruj ak sa da.... .

vilkakatka
6. apr 2009

Ahojte babulky ... som tu len na skok a vlastne len spehujem, ci Soska uz nerodi 😉
Gratulujem novej tehulke ... pekne nam to tu pribuda ... a mozno navnadime aj tie zostavajuce maminky 🙂

My sa mame fajn ... konecne nam tu na SVk prisla jar a od minuleho tyzdna je krasne slnecno a pomerne teplucko,tak cele dni travime hlavne von. Ja pekne arstiem ... ved sa uy musim odfotit a hodim brusko ... ale ked stale nejak nestiham 🙂
Boli sme na sone uz 2x, tak pekne rastieme ako mame ... no a tiez pekne priberame 😔 ... ale ved sa obetujeme pre tie nase drobce, nie??? 😀

Ninus, vy ste dali Huginka hned od malicka ku Sofinke do izbicky? Lebo ja mam akurat dilemu, lebo asi sa na leto uz budeme stahovat a neviem, ci mame dat spalen do vacsej miestnosti alebo mensej ... 😒
Trosku sa bojim, aby malinky pampusik nevyrusoval Adelinku 🙂

Zelam vam pekny dnicek 🙂

soska
6. apr 2009

ahojte!
🙂
no ninus, to aj mna zaujima. To ti fakt drobci takto pekne spia spolu? to je super pokrok po tom, co si pisala, ze Sofia spavala s tebou a vlastne obaja pri tebe, tusim, nie?

ja stale nic babule, tak cakam, robim vseko mozne, upratujem, chodim po schodoch, na prechadzky a proste vsetky povery, co sa odporucaju....
😅

ninuska
6. apr 2009

soska - vilkakatka
no ja som nevedela ako to spravit lebo dve izby pre deti nemame ...a tak najprv spavala sofia u nas v spalni v nasej posteli a hugo vedla mna v kosiku - ale to nefungovlalo lebo sa budila casto...a aj hugo sa budil no bola to hruza ....a potom sme rozmyslali ze ako to spravime tak som si povedala ze ked sa uz budim k jednemu tak uz je to jedno budem sa aj k druhemu hlavne nech sa sofia nauci na nejaku postel "svoju" a svoju izbu teda ich spolocnu - huga uz od malicka k sebe beriem len velmi zriedka nad ranom trebars ked uz nespi ale je este skoro vstavat ale snazim sa to obmedzovat uz od malicka je na tom istom mieste v tej istej izbe a v tej istej posteli ...dufam ze aspom unho mi to vide ......(to ste ma baby vy inspirovali aj ty soska ved vam deti tak dobre spia)
na zaciatku som tam bola tiez pri nich zo sofiou v posteli asi mesiac teraz uz dva tyzdne spim v spalni a len odbehujem a baby tak ako ste pisali ako nahle som prestala spavat zo sofi v posteli tak spi lepsie zobudi sa tak ze nevie najst cumel alebo je smadna a hugo sa budi dva krat v noci pred tym bol hore aj kazdu hodinu

kati nevyrusuju sa aspom moje nie ked place hugo tak sofia sa ani nezobudi a opacne tiez vlastne huga zobudi iba hlad lebo na sofiine place, krik a vsetko mozne je asi zvyknuty z bruska 😀

a ked ich uspavam naraz ked som sama doma lebo nemozem nechat sofiu na prizemi tak sofinke poviem ze hugo place musim mu dat cumlik tak v pohode este mi sama povie ze hugo eeee a posle ma tam ... 😀

ale zaciatky boli tvrde ja som to zacala nejako zvladat az teraz ked ma hugo skoro 5 mesiacov ale to je u kazdeho asi ine mozno vy ste sikovnejsie alebo to robi aj pschika ja neviem ale konecne to zacina fungovat

zanulienka
6. apr 2009

soska-ja robim vsetko tiez co mozem,upratujem,vesiam zavesy,beham po schodoch,kupem horuvej vode,ale mala je az tak tvrdohlava,ze sa jej nechce!!

soska
6. apr 2009

ninus, super, tak to som velmi rada, ze ti to takto ide a tie pokroky su uzasne a sama to mas isto lahsie 🙂 ...tesim sa s tebou...
🙂 ja tiez dufam, ze s 2 detickami sa mi postupne podari nejaky ten rezim a system vytvorit, aj ked sa bojim a mam z toho obavy...no ale po case to hadam bude musiet ist... 😨

zani, drzim palce
😉 snad sa to cochvila rozbehne!

bybi
autor
6. apr 2009

Ahooooooooooj 🙂

Tak som prisla nakuknut a Soni ty si este tu???

Jaj, ja teraz velmi net nestiham, ale teraz mam chvilku pre seba. tato zobral zarku, isli pozriet nejakeho jeho kamarata, tak mam chvilocku pre seba 🙂

Uz sa mi ani z prace neda chodit, ale to som uz tusim pisala...

Tesime sa na vikend, konecne budem mat snad aj trosku oddychu. uz ledva cakam na dovcu, snad si tam aj oddychnem. Ale to este mame skoro 2 mesiace, tak si este pockam...

Ja sa zase ozvem... 😉

bludicka1
6. apr 2009

soni ono je to tazsie s tym druhym tehu, kazdy si mysli ze to musi prist skorej a veri v to..... a o to je to potom tazsie ked je to este az po termine. Mna to cakanie skoro polozilo. 10dni po termine... 😠
myslime na teba, tak nam daj hned vediet

ninka tak to si super zvladla. My s Dankom nemame problem, chodi spinkat sam. Len ho dame do postielky a zavrieme dvere a ani nemukne. No s Ejkom.... mam strach, ze by ho Danko budil alebo ja budila chodenim do izby a vrzganim dveri... takze Ejko je stale v kosiku vedla mna. Hoci danko uz v jeho veku bol sam v jeho vlastnej izbe.
Budem sa musiet odhodlat a dat ho k Dankovi, no ak mam byt uprimna asi som leniva ist dole a hore po schodoch, ked sa Ejko budi este 2-3x za noc a kojit ho... Snad o mesiac ked uz budeme spinkat lepsie

katka veru uz len par je netehuliek..... coskoro budeme kompletka.... ja sa tak tesim na vsetky tie vase babtka.

bludicka1
6. apr 2009

ninka kdeze si? ja ze dobehnes aj vecer ;)

bludicka1
6. apr 2009

tak utekam do hajan, snad inokedy 😉

ninuska
7. apr 2009

rankoooo

jajjj bludiii no ja nezvladam vecer som ako matoha som zehlila do desiatej a potom som odpadla 😀 ...hugi sa koji o 22:00 a potom az o jednej ale my mame pocitac na prizemi tak sa mi uz nechce behat hore dolu a nehovoriac o hrozne vrzgajucich schodoch a neviem com moznom by som pobudila cely dom 😀

bludi ja si myslim ze je to zvyk ...danko si zvykne na tie zvuky a vobec sa na ne nebude budit sofia sa budi na uplne ine "potreby" 😀 cumlove bohuzial ...a niekedy sa aj sama napije a da si poharik vedla seba a potom ho samozrejme do rana vyleje a ked je mokra tak sa tiez zvykne zobudit ...ale hugo mi robi ine veci on je o 3 rano a niekedy o piatej uuuuuplne hore rozprava hra sa s cumlom a je taky hlucny ze si ho beriem k sebe lebo to si uz myslim ze by sa aj sofi zobudila zo zvedavosti samozrejme ze co ten hugi tak robi 😀 uz to budem musiet asi stopnut lebo sa bojim ze si na to zvykne ..ja sa vobec bojim ze snim budem zase rok narabat len zo spanim tak chudak nejake vacsie spanie pri nas mu nehrozi 😉

soska ty ako ?? uz sa blizi ten krasny datum co napisala bludi 09.04.09 ...to by sa aj mne pacilo

bludicka1
7. apr 2009

ninka lenze u nas danko neni zvyknuty ze by nas videl az do rana a ak by sa nahodou prebudil a vydel ma pri Ejkovi.... noneni som si ista ci by nezacal vymyslat.... necham to este do maja a ked sa vratim zo SVK tak na tom zacnem pracovat.
Ja kojim podla toho kedy sa Ejko zobudi, niekedy o 22.00 a niekedy aj neskor ale u vas je to este o hodinu neskor, tak preto sa to zda dost neskoro.
Kedy ti chodi Huginko spinkat ze sa budi tak skoro rano??
Mne ide Ejko spat o 19.00 a budi sa tak okolo 6-7am

ninuska
7. apr 2009

bludi mne ide hugi spat tiez o 19:00 ....on potom este zaspinka a do obeda spi super od 10:00 -do 13:00 vonku to mam vyhodu ze mame zahradu - a aj od pol 8 rano do pol 9 spi v postielke alebo zase si rozprava 😀 ale to ho tam nechavam sofi je uz vtedy v jasliach tak nech si zvyka byt sam ....

no danko je super to ti teda neviem poradit mozno bude trosku vymyslat ale ked budes razna 😀 co my vsetky sme 😀 a prisna tak sa to spravi....alebo si ejka nechajte este pri sebe kym neprespi celu noc a potom to skus ...ci sa kvam nezmesti postielka???

soska
7. apr 2009

ahojte!

no tieto debaty ma budu inspirovat, ked ja budem riesit podobne veci 😉 ...joj, snad nam to pojde...

ja stale 2v1, aj ked dnes v noci som si uz myslela, ze je to tu. mala som take akoby kramikove krce, ale do rana som zistila, ze to boli asi len hnackove 😀 😠 , no co uz? aj to uz moze nieco znamenat, lebo aj pri Marcovi ma to trochu takto chytilo, tak uvidime...

Vcera som pomahala nasim chlapom aj trochu pri cementovani, ani to nezabralo 😝

Nasi sa isli bicyklovat s Marcom, ja idem trochu na net a dovarit obed- makove sulance- mnaaam! 😀

bludicka1
7. apr 2009

soni u mna to prave tak zacalo, hnackove bolesti a potom to na mna prislo, no musim povedat ze uz 2tyzdne pred porodom som si kazdy vecer myslela ze uz to pride.... vsetky mozne priznaky sa mi zdali...... 😅
a coze to cementujete? prerabate?
posli aj k nam par sulancov? alebo aspon recept ako na to.... vies ja som v kuchyni lava ☹

bludicka1
7. apr 2009

ninka kolko ti spi Huginko cez den? vravia, ze by nemal viac ako 3-3.5hod... potom by ti mal prespat celu noc 11-12hodin v kuse 😉.... teda okrem papania

soska
7. apr 2009

ved ja uz tiez sledujem kazdu jednu bolest, no a furt to nie je to prave...

to tak nakoniec su z toho slivkove gulky, ale mamina tu nebola a sa mi rozvarili, som nevedela, ze ci budu meknut alebo tvrdnut, cim dlhsie sa varia 😖 , no a oni mekli, do kelu😢((, no neva...hlavne, ze som ich tak super nagulkala 😀 ...
Bludi, mamina uvarila len krupicu s vodou do husta a potom som to zmiesala s trochou muky a ak sa daju spracovat takto, aj ked sa trochu lepia, tak to je cesto 😅 - tiez moj prvy pokus 😀

Cliff robi vzadu v zahrade workshop/garaz, ale taky vacsi- ako maly domcek- zatial su len pri zakladoch...no je to drina 😨