Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
4. aug 2009

napisala som do temy Birmingham o stretku, ale tam kocky vobec nechodia, tak sa to bude musiet asi inou formou zorganizovat.
Ja som na SAU

monika007
4. aug 2009

ahojte 🙂
tak a zase tu mame kraaaasne pocasie 😠 😖 dufam ze u vas na severe je krajsie, my tu mame od rana smoklivo a nevyzera ze by sa to chcelo zmenit 😝
kivec tu som si ju nasla, som pozerala inzeraty na internete a v lokalnych novinach a chodila po pohovoroch, bolo to hrozne obdobie 😝 trvalo mi asi pol roka kym som toto nasla a popri tom som robila v jednej bageterii, ale podarilo sa nakoniec 😉
bludicka tak skuste vsetkym babam o ktorych viete ze su z Birminghamu poslat IP a ono sa to urcite rozsiri 🙂

bludicka1
4. aug 2009

monika dobry napad, vyskusam 😉
utekam pre syna do skolky dnes tam bol 4 hodiny sam, tak som zvedva ako to zvladol.... zajtra tam bude cely den... no mam strach ☹

adriana123
4. aug 2009

ahojte,vsetky .sem tam zajdem precitat,ako sa mate,co mate nove.My sme teraz boli mesiac na Slovensku a bolo ojjjjjjjj dobre horuco.Ozaj chcela som vam povedat,mam 2,5 rocneho synceka,a pretoze uz dalsie babo my nechceme,tak ak by niektora chcela ist do prace a potrebavala by opatrovatelku,moze ma kontaktovat 0770463 13 58,privoz aj odvoz mozny.Inac mam plne

,teda stredoskolske vzdelanie,pedagogicke s 15 rocnou praxou,mozem predlozit,maly mi skace za chrbtom,tak sa ospravedlnujem za chyby,chcem tym povedat ,ze by sme sa spolu nieco ucili,hrali ..........tak ak niekto by chcel,budem cakat.dakujem,a vela peknych dni praje adka

monika007
4. aug 2009

bludicka dufam ze sa vam podari to stretko a potom aspon popozeram fotky ked uz nic ine 😉
ako to maly zvladol v skolke? my sa tiez chystame nasho tak na dve doobedia v tyzdni ho tam dat, aby bol medzi detmi a trosku sa na neho nalepila anglictina, lebo obidvaja s manzelom sme lenivi na neho rozpravat po anglicky, akosi nam to nejde z ust, ziadne tutulimutuli v anglictine nepoznam 😉
adriana a kde byvas? urcite tiez daleko odo mna, coooo? 😒 😉 😝

bludicka1
4. aug 2009

monika dopadlo to super, hned nam nateseny ukazoval vlacik co pre nas spravil z papiera a lepidla a celu cestu nam hovoril ako bolo. Vychovavatelky vraveli, ze su prekvapene ako dobre to znasal a vobec sme mu nechybali, no nas maly vie rozpravat a po ceste domov povedal, ze je ale smutny, ze volal mami, daddy, elliot come back☹
Ale inak vyzeral byt fakt super, vela aktivit okolo seba a deticiek... dokonca ma prekvapil, ze uz vie prve verse z pesniciek, tak museli aj spievat, bo do teraz ich nevedel 😵
Uvidime ako to dopadne zajtra moc sa toho bojim. 4 hodiny a 10 hodin je velky rozdiel... no mozno ho daddy vyzdvihne aj skorej ak mu bude moc dlho.

Ja teda skolku odporucam, hoci len na par hodin v tyzdni, deti sa tam otukaju a anglictinu hned pochitia. Je to dobra priprava na skolu a byt s cudzim.

Adka je z Birminghamu West Bromwich, drzime palceky aby sa ti niekto ozval, ked tak na tom stretku by si sa mohla spytat dievcat 😉

monika007
4. aug 2009

super ze to zvladol... a je pravda ze 10 hodin je dost, ja som preto nenastupila do roboty, lebo sa mi zdalo ze ked tam dam maleho (mal este len rok) na cely den cely tyzden tak to nebude dobre... ale ktovie mozno som si to len namyslala ale ked mne to pride velmi skoro ho dat na cele dni prec 😖
ale 2x do tyzdna na 4 hodiny ho urcite dame lebo presne ako hovoris je to super pre tie deti byt medzi seberovnymi a maju tam kopec aktivit a tiez anglictina...

bludicka1
4. aug 2009

monika suhlasim s tebou, nech je skolka ako kolvek dobra ak je 1 vychovavatelka k 4 detom,nemoze sa vsetkym venovat naplno. Hlavne ak ma niektore zly den.. 😒 mama da svojemu dietatku to naj, a venuje sa mu 1 k 1... ale zase dat dietatko na 2-4 hodinky prec myslim ze len prospeje.
Tak drzime palceky, aby ste to dobre zvladli.
My sme sa prave s drahym dohodli, ze ho dame zajtra na 6 hodin a pomaly budeme predlzovat, tak to snad zvladne 🙂

monika007
6. aug 2009

bludicka ako to maly zvladol? ty teraz pracujes? ci si este na materskej s malym?

bludicka1
7. aug 2009

dakujem monika, hej zvladol to, hoci dobre ho pozname, bo ked sme prisli pozorovali sme ho a stale opakoval opatrovatelke, kde je daddy... takze sme prisli prave vcas. Uz mu bolo dlho. Ale bol tam happy hned nam rozpraval co robil.... Najradsej by som tam dala aj druheho syna, nech su spolu a neni mu tak smutno samemu.
Som v praci, ale uvazujem, ze po 3 meiacoch ostanem s chlapcami doma... tu sa musis vratit na 3 mesiace po materskej (v NHS) lebo by si im musela vratit co ti platili pocas materskej.

monika a vy ako Janko uz chodi?

my mame stale problem so spankom, Danko nie a nie spat v noci. Vzdy sa zobudi o 5 a uz nebude spat. Dokonca sa mi vcera zobudil o 4 a uz ostal hore. Cez den by vsak spal a spal, Musim ho po 1 - 1 a 1/2 hodinke budit 🙄

monika007
7. aug 2009

to je super ze to zvladol 🙂 to je nejake cudne s tym ze sa musis vratit na 3 mesiace 😲 ja som normalne bola doma a potom dala vypoved a nic nemusim vracat...

no veru chodi ten maly sasko, uz mesiac, na zaciatku to bolo este super to chodil tak opatrne a pomalicky, ale teraz je taky pojaseny ze narazi aj do dveri co su pred nim 😒 najhorsie je ked sa zacne jasit tak to sa oplieska kde moze a ja nezmozem nic 😖

ale prespi celu noc nie? o kolkej ho davas spat? nas maly mal tiez obdobie ked vstaval o 4-5, v postielke sa mu uz nepacilo a mne sa vstavat este nechcelo tak som ho vzdy zobrala k nam do postele a tam si niekedy este schrupol a niekedy ani nie... teraz sa naucil vstavat o 6 pol 7, ale ja by som spala aj dlsie... 😝

bludicka1
7. aug 2009

hej prespi celu noc, ja s tym mladsim nemam problem so spanim, ten spi od 7.30 do 6.30 ale ten starsi od kedy sme ich dali spolu do izby sa zacal budit o 5 rano a je ako rybicka, uz sa mu vobec nechce.
Dokonca som skusila aj ze ho cez den nedam spat a to bola drina ho udrzat hore a bol tak 3 dni za sebou a nic sa nezmenilo. Akurat ze bol cez den mrzuty a unaveny, ale rano o 5 znova ready na dalsi den ☹ Uz sa to dost dlho taha a zaciname byt z toho unaveni 🙄 🙄

Deti su take zlate ked sa naucia chodit, vobec si neuvedomuju, ze mozu mat nieco pod nohami.... a chodia ako taky macko s rucickami vo vzduchu, uz sa neviem dockat, kedy sa Ejko spusit 😵

Ludka kazdy den na teba myslim, malinka si dava na cas, mozno bude presne terminova alebo ten 9.8.9 😉

beusa
7. aug 2009

ahojte babule, dlho som tu zas nebola...ako sa mate? hadam vas drobci pocuvaju 🙂 vcera som bola na kontrole a dokina mi povedala ze babo je moc nizko, normalne mi dala nejake lieka na uvolnenie maternice, alebo nieco take, a este aj postel si mam pri nohach vydvihnut aspon na 10cm aby som mala panvu hore, a mam nariadeny tzv.kludovy rezim 🙂 co mi je dost smiesne, lebo pri nasom krpcovi sa to ozaj neda 😀

mate daktora skusenosti s tym ze tak skoro moze byt babetko tak nizko????

inak pekny vecer a vikend vam zelam 😉

beusa
7. aug 2009

lieka=lieky pisem ako madar 😀

bludicka1
7. aug 2009

beus ja teda nemam s tym skusenosti ale drzim palceky aby sa ti podarilo cim viac oddychovat. Babicky nemozu pomoct?

beusa
7. aug 2009

ahoj bludi, no babky mozu pomoct, lenze s jednou sa vidime tak raz za mesiac a ta druha (moja mama) tak pomaha vtedy ked to nie je treba ... 🙂 sak aj ja dufam ze sa to napravi...

bludicka1
8. aug 2009

hmmm tak vyskusaj mamine napisat Lukaskov program a nech sa ho drzi a ty oddychuj 😉 u mojej svokricky to zabralo 🙂

beusa
8. aug 2009

bludi poviem ti ze na moju mamu neplati nic, uz som tolko krat vravela ale vzdy neuspesne, ona si to vzdy urobi po svojom....to je na dlhe rozpravanie, proste moje slovo u nas nic neznamena....dufam ze sa nam coskoro podari odist od nasich 🙂 🙂 🙂 lebo najlepsie ked mlady ludia byvaju sami a nie pri rodicoch...len bohuzial ked ina moznost zatial nie je tak treba len vydrzat a prehryzt to.... 😉

bludicka1
8. aug 2009

juuuj beus to mi je luto, ja mam maminu zase tak daleko ze by som bola rada, keby som ju videla castejsie, ale zase byvat by som s nou asi(urcite) teda nezvladla. Ale mamina by ason teraz ked si na tom neni zdravotne 100% mohla akceptovat, ze ak ti chce pomoct mala by ta pocuvat.

my dnes mame krasny dnik a ja si tu sedim a vychutnavam poharik vinka 🙂
deticky su uz v postielke 🙂

ludka stale nic? ved mas dnes termin!!!

monika007
10. aug 2009

ahojte 🙂 ako sa mate? konecne mame trosku pekne pocasie tak ho vyuzivame aj my... stale sme vonku v zahrade a na internet akosi nie je cas, ved to urcite poznate aj vy 😉
ahoj beusa, drzim palce nech sa ti podari co najviac oddychovat a babo sa umudri a zisti ze vnutri je mu zatial najlepsie 😉 inak ked som citala tvoj prispevok tak som sa cudovala ze tak takuto starostlivost som tu v anglicku este nezazila ze by zistili nieco take a hlavne s tym nieco robili a potom som pozrela a ty si v ruzomberku 😀

beusa
11. aug 2009

ahoj monika007,
nooo my sme uz rok doma, tiez som bola skoro 3 roky v UK, aj maly sa nam tam narodil, a tam som nikdy nebehala po doktoroch tak ako tu, je to uplne daco ine, na jednej strane chapem ze vzdy sa chcu uistit ze je vsetko ok, ale na druhej strane obcas sa mi to zda trochu zbytocne, pri prvom tehotenstve som ani nevedela ze som tehotna, vsetko bolo ok, a tu len po doktoroch beham, a take vysetrenie a take vysetrenie....no na nervy,a este k tomu maly, s nim sa neda vsade ist, a hocikedy ho ani nemam kde nechat....tak je to take ubehane....ale ked to tak celkovo porovnam tak prve tehotenstvo bolo ovela lepsie ako toto... 😀

a neviete nic o lude???

baby, moj chlap ma dnes skusky z autoskoly, drzte palce....zatial sa mi vobec neozval.....sedim ako na ihlaach 🙂

beusa
11. aug 2009

joooj mi tam pismenko nedalo....som chcela napisat ci neviete nic o luDke? 🙂

bludicka1
11. aug 2009

beus drzime drahemu palce, nech to zvladne
a o lukde zatial neviem nic, takze asi este stale 2v1 🙂

beusa
11. aug 2009

tak mam dobre spravy, moj drahy je uz sofer! konecneeeee!!! aspon si aj ja budem moct raz za cas vypit ked dakde pojdeme autom 😀 😀 😀 hehe 🙂

monika007
11. aug 2009

ahojte 🙂
jeeej to je super beus pozdravuj draheho a nech to poriadne oslavi 😀
no a s tymi vysetreniami to mas asi pravdu, na slovensku to prehanaju ale zase tu to vobec neriesia... a o takej strednej ceste mozeme len snivat 😒 co uz, tak drzim palce nech ta uz nechaju na pokoji a aspon si to trochu uzijes, drz sa

bludicka1
13. aug 2009

ahojte kocky Simonka sa uz narodila 00.02. 😵 😵 😵 Stastnym rodicom z celeho srdiecka gratulujeme!!!

diamand
13. aug 2009

jeeeej bludi super

ludik z celeho srdiecka gratulujeme celej rodinke

bludicka1
13. aug 2009

dala som do albumu simonkinu fotecku 😵

diamand
13. aug 2009

uz som pozrela bludi, nevies nahodou ake mala Simonka miery, lebo vyzera to byt riadna babizna

zofa
13. aug 2009

Ludi, blahozelam k malej princeznicke 😉