Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
1. sep 2008

ahoj diamand, no tak vy ste na SK uz poriadne dlho, dufam ze vasu dlhu dovolenku aj poriadne zdokumentujes fotkami, som zvedava co vsetko ste porabali 🙂

soska, super fotky, ten park vyzera dobre, no ta cena je dost vysoka, musim aj ja najst nejakeho clena 😅

veru, vcera bol hrozny upsany den, no aspon som si vyriadila dom, preorganizovala sufliky a skrinky v kuchyni, aj moj chlap pomahal a dokonca umyval okna, normalne som sa musela ustipnut ci sa mi to nesniva 😅
kto vie co ma za lubom 😅

dnes asi pojdeme do soft play area, drobec uz zalomil, rano bol hore o 5ej 🙄 tak sa ani nedivim

vsetkym pracujucim maminam uspesny pracovny den a tym doma pekny den s deturencami 🙂

ninuska
1. sep 2008

ranecko obedecko babule

tak ja som chora mam sople a kaslem jak nebohy docolomansky ....katastrofa v noci sa na to sofia budi a asi sa o mna boji alebo co lebo sa posadi v postielke pozera a mrnci musela som ju vziat knam a drzala sa ma ako kliest takze som sa vobec nevyspala a asi ani ona lebo pri kazdom mojom smrku to musela vsetko skontrolovat 🙄

rano v jasliach velke place moc mi bolo luto ale to je asi tou chorobou som nejaka precitlivela a sofia mzno bola unavena ked mala taku nocnu

lari ja snivam o velkom upratovani snad to do vianoc zvladnem zatial stiham do obeda vzdy len navarit 🙄 a potom sa snazim uz sofinke venovat

soska
1. sep 2008

lari, nezanedbavas draheho v noci? 😀 😀 😀 to keby Cliff umyval okna, ja by som asi padla na zadok 😀
a ako je to z pracou? platia ti a stale 'ta' riesia, ze co? alebo uz je to nejako settled?

soni, to je mi luto, ze si chora😢 A chudatko Fifi sa takto boji. Viem si to predstavit, deticky vedia strasne vyciti, ked je nieco vo veci. Drzim palce v jaslickach, nech zase pekne spinka a neplacka😉

lara1znk
1. sep 2008

no soska ved vies ako my spime, ze maly medzi nami, tak nieco na tom asi bude 😅 😔

ninus, skore uzdravenie a v jaslickach to asi bude tak ze raz dobre raz zle, maloktore deti co poznam su stale vysmiate a veselo odidu od maminy, hlavne ze potom je uz v pohode
ako drobec v brusku? uz vykopava vo velkom?

ninuska
1. sep 2008

jajjj baby ani sa nepytajte co vykopava ten bude asi este hyperaktivnejsi ako sofia ....oni si tak robia zle to je niekedy do popuku ona ked zaspava tak chce byt ku mne otocena len na jednej strane na ktorej hugo nechce byt ani za svet atak kopeee a vrti sa a ona ho stucha nozickamy katastrofa a to robia hlavne v noci ...

.lari ja uz mam toho spania medzi nami po krk ale neviem si rady do pol druhej spi sama potom ako keby utalo musime ju vziat teda nemusime mohli by sme ju tam nechat revat ale to moj muz nevydrzi no a potom sa uz nevyspi nikto lebo ona si liha ockovy na hrud aj maminke po tej sa vala celkovo hlavne ked zisti ze hugo je hore a medzi nami sa takto presuva dolu hlavou hore hlavou ...aspom hodinu a potom sa roztahujeeeeeeee

ja som sa chcela spytat ze s coho ma bludicka ten pruh???

soska
1. sep 2008

ninus, bludicka je sestricka a tusim musi niekedy pomahat aj pri zdihani a premiestnovani starsich alebo chorych ludi, tak ja predpokladam, ze z toho. ale to je len moja domienka....

ninuska
1. sep 2008

soska pozri co som nasla na jednej sk. stranke mozno by to mohlo marca motivovat na cikanie ci aj kakanie na nocnik 😀 mne sa to zda mile chichi

http://nosime.sk/kategoria452-my-wee-friends

ninuska
1. sep 2008

jajj no to ma nenapadla fakt ved bludi chodila do prace ja som sa zlakla ze ci z nosenia maleho danka lebo aj ja sa sofii nanosim ale ta nema az tolko kilov

soska
1. sep 2008

ninus, to je zlatulinke, len neviem, ci by to Marco uz teraz pochopil,ze ked bude cikat, nalepka sa usmeje😉mozno o par mesiacov😉 ale napad je to zlaty! 😀

zuzula
1. sep 2008

cafte dievcence ja sa nelegalne hlasim z prace 😀 zo Soskou veselo mailujeme (hmm pracovna moralka 😅 ) ale chcela som aj ostatne pozdravit 🙂
dnes je u nas krasne ale vcera to bola katastrofa 15 stupnov ako v zime, ale aspon sme si boli zaplavat ja som potom vyvarala plnene zemiakove placky a kolacik a poobede sme zobrali kropca do parku vyskakat sa v kaluziach to ma strasne rad 😀 bude z neho nejaky rybar stale by sa len cvachtal vo vode, aj na tej party v sobotu stravil vacinu casu namoceny v kybli s vodou kde sa chladili piva 😀 😀

Ninus to je strasne podarene ako si pisala ze sa Sofi s Hugom pretlacaju...a to je drobec este v brusku som zvedava ako to bude "live" 🙂 Neboj Fifi je urcite spokojna v skolke len tie rozlucky su zo zaciatku tazke, nam to dlhsie trvalo kym prestal rano mrncat, to Zarka si lepsie zvykla neviem ci preto ze je mladsia alebo preto ze Adam je herecka a chce aby sa mama citila zle ked odchadza... 😅

Lari tak povedz Guyovi ze ma u mna jednicku s hviezdickou za pomoc v domacnosti, Peto ten umyje riady aj povysava ale myslim ze ani netusi ze okna treba umyvat 😀 😀

zuzula
1. sep 2008

Ninus tie nalepky su zlate ale ako Soni pise, mozno neskor..nas Adam by vynalozil vela usilia na to aby tu nalepku odlepil ale sadnut na nocnik by ho to asi nemotivovalo...este musime mentalne dospiet 🙂

ahoj diamand, super ste sa vydovolenkovali, Charlie musi byt podarena, tesim sa aj ja na fotky 🙂

ninuska
1. sep 2008

baby ja si prave myslim ze tie nalepky su lepsie pre chlapcov ako pre dievcatka - ved ked adamcek alebo marco cika fontanku (teda ak ich ucite cikat po stojacky ja neviem ja si to ako laiktakto predstavujem chichi) tak asi aj vidi ako sa ta nalepka meni 😀 - teda u nas by to asi tiez nemalo uspech lebo ked sofia vykaka sulec tak je toho tolko ze hladat tam nejaku nelepku by bolo asi nemozne 😀 - no a ked cika tak to chce samozrejme vidiet ze co vycikala ale to ze sa ta nalepka zmenila tak na to by asi neprisla skor by len pozerala ze aky obrazok 🙄

takze neviem ci su vobec tie nalepky dobra vec 😅 lebo aj sofinka by to chcela odlepit a zase hrabat sa v tom nocniku nemusi zas natolko sa snim nemusi zzit 😀

soska
1. sep 2008

ninus, no vidis, to ma doteraz nenapadlo, davat marca stat pred nocnik😉 vzdy ho tam posadim, nech kaka alebo cika 😀 pri uceni na nocnicek (teda neskorsie) sa maju davat hlapci postojacky? ja som myslela, ze to sa ucia az neskor😉

ninuska
1. sep 2008

heheh 😀 soska si zlata ja nemam sajnu ale moj muz cika posediacky 😉 tak nefjem co je dnes moderne 😀

soska
1. sep 2008

no vidis, niektore zeny tak nutia muzov, aby neocikavali zachody 😀 😀 😀
takze mozno bude lespie, ked marco bude tiez sedac😉 ale nie, urcite chcem, aby vedel aj po chlapsky 😀

bybi
autor
1. sep 2008

Caute kocky.

vidim ze zaujimave temy sa tu rozoberaju 😀 😀 😀

Ja som pred chvilkou prisla z prace, Zarka zaspala cestou zo skolky, tak som sem rychlo nakukla, lebo ked sa zobudi, uz nebude cas 🙂

Zajtra mame 11 mesiacikov, ani sa mi verit nechce, ze za mesiac oslavime prvy rocik 😵 😵 😵 Akurat som vcera vymyslala, co jej kupime a zatial som na nic neprisla, tak ak mate nejake napady, sem s nimi 😉

Ak by som sa sem naaahodou zajtra nedostala, tak Ludkinej Viki prajeme k zajtrajsiemu rociku len to naaajlepsie 😵 😵 😵

lara1znk
1. sep 2008

kocky, zas mi ho tu nevychvalte, lebo u nas zase riady aj vysavanie su na mne, teda skoro vsetko, takze raz za uhorsky rok moze aj okna umyt

no vy nemate chybu s tym chlapskym cikanim 😅
moj muz myslim po stojacky chodi ale christianko zatial len po sediacky, teda tak sa ucime, to by bolo prilis riskantne po stojacky asi 😅

a tie nalepky urcite dobra vec ale pre starsie deticky,
ja som si objednala teraz nejaku knizku pre deti o potty trainingu tak som zvedava, referencie boli na nu velmi dobre, tak potom napisem co a ako

bybi, no napady na darceky mam len neviem co mate a co nie

diamand
2. sep 2008

dobre ranko, dnes som tu tusim prva a to sa moja dcerenka rozhodla vstavat o 5.30 asi uz ma cestovnu horucku, dnes o 12.50 odlietame

v prvom rade by som chcela Vikinke zazelat vsetko najlepsieho k dnesnemu prvemu rociku

bybi - ja som vcera akurat kupila k narodeninam novy kocik bugaboo bee, ale to ty asi uz neplanujes kupit lebo vy uz novy mate. Ja som zvedava kedy ten moj pride lebo stary nechavam na sk - tu ho chcem predat tak dufam ze my pride najneskor do piatku lebo budeme v Uk bez kocika

soska - takze ste si to naplno uzili - super

ninuska
2. sep 2008

ranecko
vidim ze diamand tu dnes ziari ako prvya 😀
my sme tiez vstavali o pol siedmej a je tu velka hmla tak cakam kym vide aby som mohla ist do parku z malou zatial pekne ranko

zuzula
2. sep 2008

fiha nejako skoro zaciname 😀 nam dnes Adamko spal od 7.30 do 7.00 bez jedineho zobudenia, tak som vyspata do ruzova 😉 akurat sa mi v tom dazdi nechce ist do prace.

Dia, stastnu cestu domov 🙂 a priprav sa na "krasne" angl. pocasicko 😒 som zvedava na kocik, videla som ho minule v Mothercare, srandovny...aku farbu si objednala?

Vikinke aj my zelame len to ajlepsie k prvym narodeninkam, zdravicko stasticko a vela darcekov 😉 Adamko posiela boztek 😵

Bybi, my sme na narodky kupovali trojkolku, a je super vyuzivame ju stale 🙂

no kocky vyrazame do prace a do skolky, pekny dnik zelam 🙂

diamand
2. sep 2008

zuzi - samozrejme pink 🙂 , na to pocasicko sa uz velmi tesiiiiiiiiiiiiiiiiiim ☹ , uzite si dnicek

lufia
2. sep 2008

Ahojky kocky

ludik Vikinke vsetko len to najlepsie k nadhernemu 1 rocku 😵 😵 😵 vela zdravicka a usmevu na tvaricke 😵 😵
a hlavne krasny dnik vam zelame a pusinky posielame 😵

lara1znk
2. sep 2008

vsetko najlepsie vikinke k prvemu rociku, vela zdravicka, stasticka, nech je stale take pekne a vysmiate dievcatko ako doteraz 😵
ako bolo na veceri ludka?

lara1znk
2. sep 2008

dia, stastny let a u nas je dnes krasne, takze mozno to nebude take hrozne ani tam kde byvate vy 😉

soska
2. sep 2008

Ranko kocky!

jeeej, Vikinke vela pusiniek 😵 😵 😵 k rociku, vsetko naj naj naj, nech je vesela, zdravucka a stale robi rodicom radost!

Tak tu v Londyne je uplna tma! ☹ Take pocasie, ze by som spaaaalaaa.
Hlasim, ze Marco prvy den u susedov zvladol vcera ukazkovo, tak sa mi ulavilo. Snad to tak bude aj pokracovat 😔 Aj tam spinkal poobede vyse 2 hodin, co som nechapala 😉 este spal aj o 5, ked som prisla😉 A potom sa tesil spolu s ich detickami😉

lara1znk
2. sep 2008

soska, super ze marco je taky spokojny u susedov
akurat som sa ta chcela spytat ze ako ste to poriesili vcera, len som zabudla nakoniec
a skolku uz mate na neskor? ci ani nehladate teraz?

soska
2. sep 2008

zatial nehladam aktivne, len zbieram infosky, ked nejake dobre vidim, alebo sa pytam mamin, co stretnem...
uvidime, ako to pojde...urcite ho chcem dat opat do skolky, ale teraz to hadam na par mesiacov pojde takto 😅

smejko1
2. sep 2008

ahoj soska 🙂 😉

soska
2. sep 2008

cau smejko! ides sa k nam konecne pridat? 😀

ninuska
2. sep 2008

cavko
vikinke vsetko vsetuliiiiiiinko naj zelame aj my oneskorenci 😀

no hmla hmluca bola az doteraz tak som vylet zo sofiou odlozila na poobede ved som este stale zaciatocnik sofer netreba to prehanat tak som si pockala na lepsiu viditelnost chichi 😅