Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
26. nov 2008

v prvom rade gratulujeme ninuske k Hugovi!!! je zlatunky a taky drobnucky 😵
to nase sloniciatko uz ma 5kg a to este nemame ani len mesiac. Tie babatka rastu tak rychlo, ze uz teraz zacinam premyslat kedy bude dalsie 😅 ale takymto stylom by som skoncila asi s celou fotbalovou 11tkou 😀

len tak v skratke spat k porodu. Bolo to velmi rychle .... az tak ze to tatino nestihol 😒 Prve kontrakcie zacali rano o 8.00 a to bol drahy na ceste do Londyna. A kym sa stihol vratit z Londyna Elliot bol uz na svete 😵
Musela som volat sanitku a ked ma priviezli do nemocky hned ma pozreli a povedali ze som pripravena a mozem zacat tlacit. Behom 30min bolo vsetko za nami 🙂 Bohuzial sa mi moj porod do vody znova nepodaril.... snad nabuduce 😅

kocky prosim napiste blizsie o stretku v Birmkaci rada sa pridam 😉

soska
27. nov 2008

Bludi, ahoj, tak fakt taka rychlovka? 😅 no to je sila. Na jednej strane je to super, na druhej aj trochu scary, ze si bola sama a ani Risko to nestihol. Mna tiez niekedy napadne, aky bude ten druhy porod, ked vselikde citam, ze to moze byt o do st rychlejsie... 😕
A Eliotko ma uz 5 kil? Wow 😀 Hlavne, ze pekne papa a rastie😉

To stretko malo byt 6.12, ale neviem, ci sa uskutocni, kedze este sme sa nezhodli na tom, kde. Teda v Birmaci, ale aby sa to nam z daleka prichadzajucim oplatilo, treba najst miesto, kde budeme moct byt aspon 4-5 hodiniek...any ideas?

😉

ninuska
27. nov 2008

cavesko
bludi tedaaaaa no mozem ti len zavidiet ....ja uz normalne neporodim ☹ ...mozem mat viac cisarov ae bohuzial moja maternica by to nevydrzala .....elliot ma uz 5 kilov??? 😲 fiha my sa blizime k 4 😅

soska
27. nov 2008

bludi, a vy este chystate dalsie babeno? 😵

beusa
27. nov 2008

ahojte baby,
potrebujem sa nieco spytat,teda poradit, ja s malym sme uz od augusta doma na slovensku, ale nas tato je este v uk a pobera child benefit na maleho, ale uz v decembri ide aj on nastalo na SK ku nam , a neviem ze ci ten benefit treba zrusit, teda aby nam ho uz neposielali kedze tato uz nebude zamestnany v UK. prosim vas, neviete mi niektora poradit??? vdakaaa 🙂

bybi
autor
27. nov 2008

Beusa ten benefit by uz nemal poberat, ked dieta nie je v UK...

Viem ze sa o tom dost hovorilo, ze poliaci poberaju benefity na deti, ktore v UK ani nikdy neboli. Takze urcite to bude treba zrusit. Ale nech nehovori, ze ste uz doma, nech radsej povie, ze idete vsetci domov.

Bludi ahoooj, teda aj ja som prekvapena, vy este chystate dalsie bambino? A teda porod, to bola ozaj rychlovka. Ved pri Dankovi si sa trapila 30 hodin, ak sa dobre pamatam. A Elliot je riadny valibuk 🙂

bybi
autor
27. nov 2008

a este som vam zabudla napisat, taka som bola nastvana rano. Predstavte si, ze mi na novom aute niekto ukradol zadny stierac 😠 Taka som bola nastvana a to som si myslela, ze tam kde byvame sa take nic stat nemoze 😠

Tak som bola rano v toyote, onjednali mi novy a bude ma stat £28... A to ma auto 5 dni 😠

Ale mame garaz, oktavka sa do nej nezmesti, ale moje miniauticko by sa malo, tak ked sa to bude opakovat, budem ho parkovat tam...

soska
27. nov 2008

caute babule!

tak sme po scane 🙂 vsetko mame v poriadku 😅 , co sa mi ulavilo a hadajte, co to je? (zuzi, ty si uz vylucena z tipovania!)

bybi
autor
27. nov 2008

dievcatkoooooooooooooo 😉

diamand
27. nov 2008

ahojte babulky,

v prvom rade gratulujem ninuske k malemu hugovi

soska - aj ja tipujem dievcatko, boze ale ti to letiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

zofa
27. nov 2008

Ahojte kocky,
Ninuske gratulujem k Hugovi.
Soska ja tipujem, ze je to chlapec. Ved nam treba zata predsa 😀 😀 😀

soska
27. nov 2008

tak zatial je to 2-1, vedie dievcatko, este Vas chvilu ponapinam 😀

ekira
27. nov 2008

ja som 50% za dievcatko
a 50% za chlapceka 😀 😀 😀

diamand
27. nov 2008

soska come on, uz sem kazdu chvilku nakukam ci si este neprezradila a ty este nic

bybi
autor
27. nov 2008

no soska, ale toto nie je pekne..... ved nas poznas babu zvedave 😅 😝 😀

zofa
27. nov 2008

Diamand sme na tom rovnako, nakukam, nakukam a stale nic 😒 😀

soska
27. nov 2008

kuk, tak uz som tu 😀

soska
27. nov 2008

takze bude to chalan cislo 2! 😵

bybi
autor
27. nov 2008

jaaaj, tak som zle tipla ☹

ale gratulujem k zdravemu chlapovi 😵 😵 😵

ekira
27. nov 2008

a stale nic soskaaaaaaaaaaa ,kde si sa schovalaaaaaa 😀 😀 😝
dnes sa youri naucil dalsie slovenske slovicka...najprv sa amon blaznil a ja mu hovorim ze youri,povedz amonovi nonono a on sa postavil zdvihol prstek a ze oma(obcas mu tak povie)nonono 😀 a ked sme odchazdali domov hovorim povedz amonovi cau a on ze amon cau no super nie?tak zlato to odneho vyznie 🙂

ekira
27. nov 2008

jaaaaaaaaaaaaaaaaj tak gratulujeeeeeeeeeeeeem soska nech je zdravy ako buk 😵

zofa
27. nov 2008

Jeee, ja som to tipovanie vyhrala 😀
Blahozelam Soni k chlapcekovi.

soska
27. nov 2008

diki babule, no, nech to dotiahneme do uspesneho porodu 😉

ekira
27. nov 2008

tak soni nech ma maly aspon takyto talent ako toto chlapca 😅 😵

https://www.youtube.com/watch?v=JN2SQ4m7M04
diamand
27. nov 2008

jeeej takze aj moj tip bol zly, ale aj tak gratulujem a nech ti tych 18 tyzdnov rychlo prebehne

bludicka1
27. nov 2008

soni gratulujeme!!!! budete mat 2 chlapov ako my 😀 je to super, ved uvidis ked sa stretneme 😉

a co tak to stretko spravit tu?? je to hned pri motorway : http://www.funkymonkeys.co.uk/fortdunlop.html

bybi hej pri dankovi to bolo 30 hod a teraz taka bleskovka. Uplne to bolo super a ak by nahodou bolo dalsie babo tak uz viem ako na to. No viacej babatiek zatial neplanujeme a casom sa uvidi ci este 1 bude.

ninus ja som sa veeeelmi bala cisaraku a este stale sa aj bojim, ja som nikdy nebola operovana. Je mi luto, ze si nemozes sofinku ani na ruky zobrat. Ja som sa uz po 2 tyzdnoch citila tak super ako by som ani nebola rodila a teraz si uz ani len nepamatam ze som bola tehotna. Prajem ti rychle zotavenie!!!

Idem do postele lebo za chvilku bude Elliot hore. pa kocky a dajte vediet ci to stretko bude a ci moze byt v tom funky monkeys ak nie pozrieme nieco ine.

ninuska
28. nov 2008

ranko babulky

jejjjj soska chlapceka budete mat tedaaaaa aspom vyuzijes veci po marcovi hoci ktovie tie druhe deti su fakt vacsie hugovi su vsetky 50 male 😅

baby dakujem za gratulacie 😉

bludi aj ja som sa bala vzdy pri cisaraku nie je to nic prijemne si ako po operacii 🙄 nic moc odkazana na pomoc druhym tie baby co rodili normalne tam behali ako lasicky niektore uz v ten den ....som im tak zavidela

bybi
autor
28. nov 2008

Dobre ranecko kocky 🙂

Zuzi odpovedam tu, lebo nemam pristup na FB. Tak snad si to precitas a ak nie, napisem ti aj tam, ale az ked sa tam dostanem.

Zarka ma v skolke papucky, ja som jej ich tam doniesla a povedala som im, nech ju vzdy prezuju, lebo nechcem, aby bola cely den v cizmach. A nechavam ich tam, ani ich dmov nebravam. Neviem ako ine deti, myslim ze nie vsetky tam prezuvaju, vela ich je aj bosych... Ale ja nechcem aby Zarka behala bosa 🙂

Bludi, podla mna moze byt aj tam to stretko, ale uz by sme sa mali dohodnut, lebo je to uz za tyzden... Nejako sa o tom prestalo rozpravat. Mne je v zasade jedno kde, ale rada by som vas zase videla 😉

soska
28. nov 2008

ahojte!

ninus, mas pravdu, vyuzijem vecicky po Marcovi, aj ked priznam sa, ze rada by som si paradila aj princeznicku 😀 , ale takto si snad 2 chalani budu k sebe blizsie a budu mat rovnake zaujmy a podobne. 😅 Tesim sa uz na malinkeho 😵

Inac, co sa papueciek tyka, aj ja som mala taky pokus, aj v skolke aj u susedov som im vysvetlila, ze nech ho prezuvaju- no obe strany to dako nechapu ☹ divne, fakt!- teraz aspon u susedov nosi take papucky skoro stale, ale ked mu dam take ine, co trochu vyzeraju ako tenisky, tak mu ich dnu nedaju a beha vnutri bosy 🙄 uz ma to niekedy nebavi vysvetlovat 😒

no, presne, mali by sme dohodnut to stretko definitvne, ci ano ci nie 🙂

Bludi, ninus, takze zatial ziadna ziarlivost? to mi urcite komentujte, lebo na to som najviac zvedava 😔

zofa
28. nov 2008

Ahojte kocky,
dnes je tu nejako ticho 😒
Jaj Soni mne sa zasa tie babske veci akosi nepozdavaju. Ja ruzovu nemusim a vsetko, co som pozerala je v ruzovom. Moj muz povedal, ze budeme nakupovat v chalanskej casti 😀
Ozaj tento maly, co sa o neho staram ma bohovske papuce. V M&S ich myslim jeho mamina kupila. Su to ako ponozky, takze sa lahko natahuju a spodok maju ako klasicke papuce len trochu tensi. No su uplne super a krpec ich rad nosi. Take urcite aj ja kupim nasim dvojkam ked budu starsie, lebo neznesiem ked deti maju cely den obute topanky 😠