Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

chamomile
4. júl 2008

baby, no my byvame od mora necelych 10 minut, takze u nas to nefunguje, sice plavat sme v nom neboli, na to si teda netrufam, to nie je ako niekde v Karibiku, nevyzera byt najcistejsie a uricite je voda studena, aspon pri tom typickom anglic. pocasi...

inac, kupila som dalsi bylinkovy krem, o kt. bol aj program v telev. novinach, tak ak by bol dobry,tak vam dam vediet, hoci je pravda, ze na kazdeho posobi nieco ine...

lufia
4. júl 2008

ahoj kocky

tak len na skok
precitala som vsetko a popisem az vecer teraz mam prisernu bolest hlavy 😢

ja len ktym ekzemom-ja neviem ci nas Christian ma ekzem alebo co to je ale zacalo to v UK a mal to stale az kym sme nesli na dovcu na sk(chcela som zajst ku koznej lebo samoska v UK GP na to nic ze to prejde samo)ale ako sme prisli na SK tak to zmizlo...
mal to na jednom licku taky fliacik a na jednom prsteku
no a stale sa to raz objavilo napr.na tyzden a potom same zmizlo na par dni a takto stale dookola...
teraz ako som uz doma som chcela Xkrat zajst k dr.ibaze sa treba objednat a to nemalo vyznam kedze Christianovi to hocikedy zmizlo a tak som patrala na nete,tiez som sa docitala,ze tie maste niesu nic moc....
no a nakoniec som nasla tu na MK radu od nasej lisky 😵 (tymto jej veeeelmi krasne dakujem 😵 😵 )ze je dobre kupat dieta v sode bikarbone a tak som to skusila
baby vysledok fantasticky!!!!!!!!!!!!!Christian nema na licku ani prsteku nic uz tri mesiace 😉
a vecer mu to este natriem tou smradoskou holtovou mastou ale len to miestecko kde mal "ekzem"

inak chamo gratulujem k tehu 😵

zuzi videla som foto Adamka s ostrihanou ofinou a je suprovsky 😉

erikasadek
4. júl 2008

no mne urobila rychli test moja lekarka vo francuzku sa to takto robi su to specialne naplaste ktore sa davaju na chrbat na lopatky pocas 48 hodin potom sa daju dolu apo 24 hodinach mas vysledok a bez bolesti pre dieta pre Josha sa ukazal pozityvni takze sme na specialnom mlieku a ktomu je hradene poistovnou takze super no a ziadne mliecne vyrobky pocas 3 MESIACOV poto sa test zopakuje a ked je vsetko v poriadku tak sa po malych davkach pridava normale mlieko pre deti mne vysvetlila ze vo vatsine pripadov to prejde ak sa to podchyti na zaciatku co sa tyka homeopatie vo francuzku su na tom vyborne a pocula som ze su s tym velmi dobre vysledky od znamych aj ten krem vyborne funguje ako ste spominali ale len na potlacanie a nie na liecenie

chamomile
4. júl 2008

soda bikarbona??????? to vazne? To urcite vyskusam, hoci o tom pocujem prvykrat, uz som pocula o vselicom, o tom este nie 😲 To je super lufia, ze to malemu zabralo, inac vdaka za gratul. 🙂

aj my sme mali podobnu skusenost, ked sme boli na SK, maly mal cistulinku pokozku, no zahada.... A to som so sebou priniesla svoje UM, tel.mlieka a gely,atd. tak ozaj neviem, cim to bude...

erika, to mate stastie s tou zdrav. starostlivostou vo FR, tu je to o nicom, ako uz kocky spominali, ja sa niekedy ani nenamaham ist ku GP, sama si urobim reaserch na nete a ostatne maminy vedia este lepsie poradit. Samozrejme, pokial nejde o nieco vazne.... Tu si clovek musi mnoho veci doslova vydupat nohou...

erikasadek
4. júl 2008

je mi to luto mam tam kamozku zije teraz v manchester ja uz neviem ci to pisem spravne no k veci no ona stale place co sa tyka zdravotnej starostlivosti co sa tyka skolok ja viem ze v anglicku je povinna skolka od 4 rokov ale aj tak tie sposoby ze deti uz 3 roku nemaju co spat a podobne voloviny mne stoho stavaju vlasy dupkom ale ten napad so soda bicarbonov ma tiez prekvapil doteraz soim pocula len o kupeloch v zihlavovom caji tie su vraj tiez dobre

chamomile
4. júl 2008

viem presne o com hovoris, erika, ja akosi nie som pozitivne naladena do buducnosti, a ta skolka od 4 rokov, to uz je vlastne skola, kde sa deti ucia pisat, citat, atd. aspon co ja viem, hoci skor lezerne ako prisne, moja neter uz citala v 4.rokoch, ci je to dobre , ci nie, to je na dlhsiu debatu, kazdy ma na to iny pohlad, no mam pocit, ze tu deti akosi dospeju prirychlo, kazdy sa tu preteka v tom, aby ich dieta bolo genialne, rodicia su dost "pushy", zatazuju deti cim viac aktivitami, aby nedajboze ich dieta nepremeskalo nejaky skryty talent, alebo aby sa ani minutu nenudilo,a podla mna deti prichadzaju o detstvo, moj syn urcite nebude mat take detstvo ako som mala ja, ta volnost tu nehrozi, clovek sa boji pustit decko par metrov od domu, nieto este same do obchodu, do lesa, tak ako to bolo u nas... ja sama som za dobre vzdelanie, no tunajsia uroven, to nekomentujem, musis poriadne vyberat.

malka
4. júl 2008

lufia,
kolko si tej sody bikarbony do kupela pridala? Nemam ani sajnu kolko by jej tam trebalo dat.
dik.

bybi
autor
4. júl 2008

No lufi, to aj mna zaujima ze kolko. Vyskusam aj ja 🙂

My sme dnes uz vyplatili skolku a od pondelka s nou bude moj chodit kazdy den na 1,5 hodiny, nech si zvykne. No vyhoda je, ze bude mat stale tie iste vychovavatelky (su 3 na skupinu), tak snad si na niektoru z nich rychlo zvykne 🙂

erikasadek
4. júl 2008

aj mna to zaujima aspon budem vediet poradit mojej znamej

bludicka1
4. júl 2008

ahojte babenky uz sme doma a nic nestiham, tak som vas este necitala, ale rychlo by som aspon chcela zazelat Christiankovi vsetko naj k narodeninkam a bybus za danka zadakovat.
Zajtra mame krstiny synovceka a nas chrustik rocik, tak sa tesime.
Vsetkym prajeme pekny vikend. 😵

erikasadek
4. júl 2008

vsetko najlepsie k narodeninam prajem malemu nech vam vydu oslavy

diamand
5. júl 2008

ahojte babulky,

dnes je tu akosi mrtvo.

v prvom rade by som chcela zazelat Christiankovi vsetko naj k rociku aj ked oneskorene, a aj Dankovi dnesnemu oslavencovi, ozaj ten cas hrozne leti

chcela som sa spytat ohladom toho stretka, plati to stale na buducu sobotu? ak ano tak uz sa velmi tesim

pekny vikend

erikasadek
5. júl 2008

NO MAS PRAVDU CO ste odisli vsetky na dovolenky?

zuzula
5. júl 2008

Dankovi aj my prajeme len to naj naj naj, zdravicko stasticko a hlavne usmev na tvaricke - a krasneho zdraveho surodenca 😵

Dia stretko je zatial "ON" 😎 dufam ze to vyjde a ze bude pekne pocasie a deticky sa budu pekne hrat a my sa budeme super bavit 😅
mali by sm si podelit ze kto co donesie, co nam treba? masko, salaty, bagety/chlebik, mozno nejake hrozno/melon, mozno nieco dobre sladke... 😝

nam prave maly zaspal tak mame v plane veceru a velku romantiku 😉 pekny sobotny vecer!

lufia
5. júl 2008

ahojte

aj ja sa pripajam a prajem Dankovi vsetucko len to najlepsie k jeho krasnym 1 narodeninkam 😵

zuzi aj nam prave maly zaspal 😵 ale velka romantika sa nechysta 😀 treba ist na nakup 🙄

diamand
5. júl 2008

veru mali by sa sa dohodnut, nech neprinesieme vsetky to iste 😉

bybi
autor
6. júl 2008

Dobre ranko 🙂

U nas vsetci este spia, len ja uz buntosim. Vcera sme neboli cely den doma. Zato dnes budem, musim poupratovat, poprat pozehlit, lebo uz na to nebude cas.

Inak kocky, neviem ci si spominate, ked som vam pisala o dedkovi, ze na tom nie je najlepsie. Tak z piatka na sobotu v noci zomrel ☹ 😢 A najhorsie je, ze nemozem ist ani na pohreb, ked v pondelok zacinam novy job ☹ ach jaj, tak ma to stve ☹

diamand
6. júl 2008

dobre ranko,

bybi - to s dedkom je mi velmi luto, good luck v novom jobe.

hirondelle
6. júl 2008

Bybka,
uprimnu sustrast.

Vela stastia v novej praci.

erikasadek
6. júl 2008

ja sa taktiez pripajam uprimnu sustrast bud silna

janka07
6. júl 2008

pekny vecer, rada by som sa opytala vas, kt. ste uz s detickami leteli, co vsetko mozem pre nasho maleho zobrat do lietadla? myslim tym papanie, maskrty a nejake hracky....letime prvykrat a tak sa chcem poinformovat...dakujem 🙂

erikasadek
6. júl 2008

no zalezi kam letis myslim tym na dovolenku domov alebo do cudzich krajin

janka07
6. júl 2008

letim domov na slovensko...

erikasadek
6. júl 2008

no tak to ti traba len to zakladne na let a na cestu az k tebe do lietadla to je hlavne vatsim detom davame zuvacku na zuvanie ked lietadlo vzlieta a ked pristava to je na usi pre nich je to dost citlive a snad aj bolestive vyhnes sa tak placu no a malym sa dava flasa ma to ten isty efekt no ja som doma nebola uz skoro 4 roky ale to zakladne najdes aj na slovensku takze do lietadla len mlieko a pit v potrebe a samozrejme plienky hracku ktoru ma rad samozrejme ze ano tu ti nikto nezakaze neviem

erikasadek
6. júl 2008

no neviem ci som ti dostatocne zodpovedala ak ano to som rada ak mas este neaku otazku tak v pohode nahod

janka07
7. júl 2008

ok, dakujem erika....ak ma este nieco napadne, opytam sa a dakujem....

bybi
autor
7. júl 2008

Dobre ranko kocky... Nam odisla na laptope myska a nejde ani to na laptope, tak vsatko robim bez mysi. Kym som sa sem dostala a preklikala vsetko, dalo to zabrat 🙂 Tak ani smajlikov nemozem pouzit, lebo sa mi nechce to preklikavat 🙂

Ja akurat ranajkujem, od 7-mej som hore. Uz som malinko nervozna, ale inak celkom v pohode. Myslela som, ze to bude horise. 🙂

Zarka ide dnes prvy krat do skolky na hodinu a pol, tak som zvedava, ako sa jej tam bude pacit.

Janka, do lietadla si mozes zobrat mliecko pre maleho (neviem aky je stary) alebo nejaky dzusik. Ale budes musiet pred nimi ochutnat. AK to nie je zavtera krabicka, ale vo flaske. A potom si urcite zober plienky a nieco na prezlecenioe pre maleho. Pre istotu. A urcite nejake hracky. My letime koncom mesiaca tiez 🙂

bybi
autor
7. júl 2008

Jej, tak som napisala tych smajlikov rovnako a ukazalo ich 🙂

No idem sa pomaly nachystat, aj ked mam este cas... papa zatial, ved sa poobede skusit ohlasit, ze co a ako. Inak je dnes krasny datum. Ale hrozne pocasie ☹

janka07
7. júl 2008

aj my bybi letime 31.7., prvykrat s drobcom domov na slovensko.... 😵 a dik za info

soska
7. júl 2008

Ahojte!
janka aj ja letim 31.7 s marcom😉 S kym letite? Mozno pojdeme spolu😉 My so skyeurope...
A ako baby pisali, pitie a jdlo si pre maleho mozes zobrat, len to z flasiek treba pred nimi ochutnat tam na kontrole....

Bybuska, aj ja prajem uprimnu sustrast 😔
A dnes do prace vela uspechov a vykroc pravou nohou! Nech je dobry kolektiv aj pracovna atmoska😉
potom daj vediet, co a ako😉

Ja oneskorene prajem vsetko naj naj naj Christiankovi aj Dankovi!!!! 😵 😵 😵

Co sa tyka soboty 😉 stale vsetko plati, uz sa velmi tesime. Keby aj nahodou prsalo, snad prezijeme aj vnutri😉Len bude tesnejsie😉
Ja nalozim asi par steakov a kuracie kridielka, spravim take zapekane roasted vegetables a zemiacky a nejaky zeleny salat a ked bude casu aj nieco upeciem. Pre deticky- hrozienko, bananiky a nejake keksiky.
Ak by bolo pekne, tak nejaka sangria by bola super, alebo len vinko?