Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

janka07
26. jún 2008

ahojte baby, tak po dlhom case sa opat ozyvam....vsetkym novym tehulkam blahozelam, vidim ze deticky rastu a su zdravucke.....
chcem sa vas opytat, maly ma nejaku infekciu v puse, dostali sme na to minuly tyzden antibiotika, uz sme ich aj vybrali, ale akosi to nezabralo. nie je to az take biele ako predtym....do toho vsetkeho nam idu spodne zubky, tobias trosku zachripol a ukazali sa aj sopliky....ja neviem co robit, lebo tu sa doktori k takymto veciam stavaju velmi lahkovazne a nechcem aby mu opat naordinovali antibiot......poradte mi co na tu infekciu, tobias je v poslednej dobe velmi unaveny, aj hnackoval, tak neviem teraz z coho to je, ci zo zubkov alebo z tej infekcie....mamina mi zo slovenska poslala nejaku fialovu vodicku na kt. pise Methylrosanilinii chloridi sol. 0,5% -Ky. je to ta gencianka? neviem ci mu s tym mozem vytriet pusinku....

dakujem vam za pomoc a rady

bludicka1
26. jún 2008

tak znova len na skok, vcera to bolo v praci hrozne, no zvladla som to.
Rychlo som vas dnes precitala a kym mi danko spinka idem trosku popisat.

ninka aj ja by som rada poklabosila, ved teraz mame znova nieco spolocne o com sa mozme radit 😉 a chamomile sa ties snazilkovanie ukoncilo uspesne a skoro v tom istom case. Budeme to spolu znovu prezivat 😀
ja uz sa tak velmi tesim, ze by som porod prijala aj hned, len aby som mohla drobceka uz drzat v naruci!!!😵 😵

liska u mna je to tak.... zijem v uk uz 10rokov a uz sa mi aj sniva v UK, ked idem domov casto rozpravam ako tatar, slovensky ale v UK gramatike. Hambim sa za to, ale nepomozem si. Cize nejako mi to automaticky na Danka ties ide v angline.
Ale odkedy som tu bola, nakazala som drahemu aby na Danka len UK a ja sa veeeelmi snazim len SVK. Obcas sa pristihnem ze som zacala v angline, no hned to zopakujem v SVK a pokrazujem...... uvidime ako dalej

soska ja by som velmi velmi rada prisla, musim sa spojit s lari ako to ona ma naplanovane, ci pojdem s nimi alebo ma drahy odvezie. Na ktorej str je ta tvoja adr.
hej danko uz lieta ako strela. On zacal uz ked mal 9mes par krocikov a od 10 uz chodi a pada a trenuje 😅

co sa tyka skol, ja si zase myslim ze zalezi od pristupu rodicov ako aj od skoly. Napr. mojho manzela syn chodil do private a dcerka od 8r. uz chodila len do statnej. Jediny rozdiel bol, ze v private na deti dost tlacia na vysledky, no ak sa dietatu venujete a ucite s nim tak aj zo statnej dostane dobre vzdelanie. Samo ze zalezi od dietata aky ma pristup k uceniu.
nase deti pojdu do statnej skoly a co im nedaju ucitelia im dame my... teda dufam.

janka ja mam s tou fialovou vodickou len dobre skusenosti. Ja by som dala 😉 za pokus nic nedas. No ak ti vela hnackuje chod znova k Dr nech ho pozrie, aby nebol dehydrovany.... aj z toho moze byt unaveny, bez energie.

ninuska
26. jún 2008

ranko obedko babule
jajjj bludi zase sme sa minuli no vidim ze tvoja ratolest bude tento raz skor narodena ako moja ..je to sranda inak ved sme to tak chcli hoci ja som chcela chviiiiiiilocku pockat ...ale tesim sa velmi brusko mi tiez rastie rychlejsie ako pri sofiii ale zase som pribrala zatial len dve kila hore dolu niekedy len kilo 😅 ....som chuda ja patik az sa rodina obava ci je to normalne ale lekar tvrdi ze vsetko je v poriadkua ja jem normalne ako vzdy .....no a moje prednosti prsnate ma tento raz privaduaju az do rozpakov 😅 ....iank sa tiez hrozne hrozne tesim ...bludi kedy mas presne termin ja mam 22.11....ale asi to bude o dva tyzdne skor takze zaciatok novembra ratam

baby stou recou ja mam zamych ona je chorvatka a on chalanisko je madar ziju v nemecku su uplne skvely a disciplinovany co sa tohto tyka ...ona nanho hovori svojou recou a on svojou a ved to poznate aka je madarcina ja som to normalne nechapala ale jeho vychovali stary rodicia a nevedia inak len po madarsky a tak mu na tom hrzne zalezi ...vonku na ihrisku u lekara vsade nemecky ale ked chcu nieco konkretne od neho tak svojou rodnou recou ..on je este malicky 9 mesiacov tak som zevedava ako to bude ked vyrastie ale myslim ze ma velku vyhodu a nezda sa ze by bol nekomunikativny snazi sa mrkotat uz teraz

soska
26. jún 2008

bludi, ja ta uplne chapem, aj mne sa niekedy zda, ze aj snivam po anglicky. 😅 aj rozmyslam 😀 A ked sme spolu casto ako rodina, tak hovorim na maleho po slovensky, ale ked chcem, aby aj ocino rozumel, tak po anglicky. Inac sa to neda,aby sme navzajom vedeli o co ide. Teda hlavne manzel.
Urcite skus na maleho hovorit co najviac po slovensky, hlavne, ked si sama. Ale inac sa kvoli tomu nejako netrap...Danko o chvilu porozumie vsetko aj po anglicky aj po slovensky, az sa budes cudovat. Nas marco pochyti co to, ale tiez este nerozumie vsetkemu. 🙂

soska
26. jún 2008

ahojte opat,

tak som dnes bola za susedou a mam z toho vsetkeho dobry pocit😉
Ona to bude brat ako poriadnu pracu (ved jej aj pekne zaplatme) a ked bude marco u nich, tak sa bude venovat len jemu+ jej synovi, ziadne dom. prace a podobne (teda aspon sa tak dusovala). Uz si robi plany, ako im bude robit story time, singing time, outside time, eating time together.. no som velmi rada, ze k tomu takto pristupuje. 😕 dufam, ze to naozaj bude pekne fungovat a marco tam bude happy 🙂

co dnes poravate vy?
my sme boli cela familia plavat, bolo super, marco sa krasne unavil, spal potom 2.5 hodiny a uz zase spinka😉
Ja trochu riadim a idem pozriet, co je v telkaci, alebo bduem citat...

zuzula
26. jún 2008

ahojte babulky 😵 ake vazne temy sa tu preberaju...vzdelavanie, bilingualna vychova... 😅
nie je to super ze nase deturence budu odmalicka mat ten bonus dvoch v niektorych pripadoch az 3 jazykov?? 😉 my sme sa to poctivo museli biflovat na skole a oni to budu mat v sebe takto bezbolestne a prirodzene...parada 😵 ja som zvedava kedy zacne Adamko hovorit anglicke slovicka, zatial "rozprava" po slov. - havo, kde je, mnam...

Liska no krasne uz tvoj Christian rozprava, to takto cele vety? sikulka 🙂 a vela stastia v snazilkovani!

ninus a ty pekne papaj 😀 v polovici tehu a len kilo navyse...joj by som ta naucila ako sa ma spravne priberat 😀 mne to islo jedna radost ani som sa extra nesnazila 😀 ale nie srandujem, tvoje telo vie co robi a hlavne ze Hugino rastie ako ma 😉

soska
26. jún 2008

ahoj zuzi! 🙂

zuzula
26. jún 2008

caf soni 🙂 tak to je dolezite ze mas z toho vsetkeho dobry pocit, a este aby aj Marco mal dobry pocit a mate vyhrane 😅

ja sa tiez chystam poumyvat riady a potom uz len relax, Adamko sa dnes zase ulial zo skolky 😀 lebo rano a vcera vecer trosku horuckoval, asi z tej injekcie MMR, dufam ze uz zajtra bude fit lebo mame plany ideme okuknut vraj najlepsie soft play centre v Uk a v sobotu mame na plane Londyn a Rorough Maket tak aby si to aj on uzil 🙂
ja som dnes mala v praci appraisal a dopadol super 😵 tak som na seba pysna ze pracujuca mamina a ako ma sef vychvalil 🙂 tak to cloveku dobre padne.

soska
26. jún 2008

jeeej, tak to ano,ked ta sef pochvali, tak to je uz nieco!!! 😀 🙂
ja ked budem musiet robit appraisal na konci roka, uz teraz sa desim, lebo momentalne sa mi zda, ze vobec nie som produktivna, kedze sa u nas v praci nic nedeje.... ☹ ale to nie je moja chyba....!!!!

zuzi, a to play centre je v readingu? omrknite a potom niekedy dobehneme aj my😉
ozaj, chcela som ti povedat, ze na buduceho slovacika neprideme, lebo ideme do birminghamu (lari, ked sa tu ukazes, tak by som vas rada videla!)...

aj my ideme v sobotu do Londyna😉

fohr
26. jún 2008

Ahojte baby mozem sa k vam pridat?

soska
26. jún 2008

ahoj fohr, mozes odkial si?

fohr
26. jún 2008

Byvam v Nemecku a ty?

soska
26. jún 2008

ja v UK😉 vacsina z nas je tu z uk, ...
ninuska byvala v nemecku, ale teraz je v cechach...

zuzula
26. jún 2008

Soni tak sa mozno v sobotu stretneme...ved Londyn je malyyyy 😀 😀
Totot je ono http://www.activetots.org/index.html kamosky tam uz boli a vraj je to super, strasne cistucke a udrziavane tak sa tesim 😉 nas tatino ma volno tak budeme mat day out 🙂
ozaj co robite v nedelu, mate doma tatina? lebo nas tatik robi a rozmyslam co vymyslime...

ahoj fohr, jasne ze mozes a vitam ta 😉 kde byvate? a nahod nejake fotos aby sme vas aj videli hlavne malicku Melanie 🙂

lara1znk
26. jún 2008

ahojte babky,

ako sa mate? my sme busy b usy, rozbehujeme nursery, stale vybalujem, periem, dom je ako po vybuchu, no hroza

soska, kedy ste v birminghame? aj ja by som vas rada videla 🙂

zuzula
26. jún 2008

lari ahoj ako ste sa mali?? 🙂 a ako skolka??

fohr
26. jún 2008

Byvam V Nemecku okres Heilbronn, A tie fotky, najprv musim zohnat pripojku k pc a potom mozem skusat 😖 ale akosi nemam naladu na techniku- zatial 😀

soska
26. jún 2008

lari, ved fotky z chorvatska som videla uz pred par dnami, kedy ste prisli- ozaj, su krasne! museli ste s amat super!

zuzi, zatial nemame plan na nedelu.... nas oci ide do prace az o 4.30 poobede, tak vyzistim, ci chce nieco podniknut cez den, alebo bude len dospavat...dam ti vediet.... 🙂

lari v birmaci budeme nie tento vikend, ale ten dalsi. ste tu?

lara1znk
26. jún 2008

mali sme sa super, dodam este dalsie fotky z nasho fotaka,
pocko nam aj trosku haprovalo ale stale sme si to uzili, bolo dost slnecnych dni, maly bol fantasticky, pacilo sa mu, pekne nam papal, prespal kazducku noc, no paradicka, nasi babysitovali, tak sme mali akoby dalsiu svadobnu cestu 😀 ,teda po veceroch

skolka co ja viem, zatial sme boli len dvakrat, maly bol vcera trosku taky nesvoj, len sa pozeral, sledoval kde to je, pozoroval deticky, stale sa obracal na mna ale d nes uz sa hral, smial, bol v pohode, ale ja nie som v pohode, hruza, co? 😀 ☹
zuzi, ty si to tak dobre znasala, daj recept 😉

a k tomu vsetkemu stale neviem co s mojou pracou, viete ze moje miesto uz neexistuje, moja sefka bola preradena inam, jej funkcia sa uplne zrusila tym padom aj moja,
takze mi hladaju nahradu, bude to take iste platovo, aj naplnou, teda malo by byt ale zatial neviem dokopy nic, intenzivne hladaju, dost skoro sa spamatali, 3 tyzdne pred mojim navratom 😖
takze aj z toho mam pekne nervy, lebo neviem kam pojdem, dufam ze nie na opacnu stranu birminghamu

soska, buduci vikend velmi nevyhovuje, mne pride segra v pondelok a na sobotu planujeme vylet niekam na cely den a v nedelu ju uz vezieme na letisko do lutonu ale mozno sa nieco podari
a kedy by ste prisli? v piatok?

lara1znk
26. jún 2008

a to stretko sa dohodlo?

soska
26. jún 2008

lari, asi prideme do birmacu az v sobotu- jedna noc marcovi aj nam mimo domu staci 🙂

a stretko je stale toho 12.jula. Pridete?

zuzula
26. jún 2008

lari to sa neda asi lahko znasat nastup do skolky preste si na to treba zvyknut a verit tomu ze si dietatko zvykne a ze je tam spokojne...na zaciatku je to tazke ale neskor uz clovek vidi tie benefity teda aspon v nasom pripade je to tak klop klop 🙂 , Soska ma inu skusenost...
ja som velmi spokojna a viem ze je tam Adamko stastny vidim to na tom ako sa smeje na ucitelky aky je spokojny ked ho pridem vyzdvihnut, ako tam pekne spinka...ale zase je tam uz 2 mesiace (hoci polku z toho bol doma bud chory alebo na dovolenke 😀 ) takze nemozes cakat ze od zaciatku to bude bezbolestne...ale drzim palce nech sa to len a len zlepsuje 🙂 v robote nech sa to coskoro vyriesi!
jej a fotky som nevidela az teraz a su super urcite ste si to uzili 🙂

Soni to vas nebudeme otravovat ked mate tatina doma, ja som myslela ze ak by ste aj vy boli sami ze by sme mohli prist. pekne si uzite rodinnu nedelu ved sa uvidime na stretku 🙂

soska
26. jún 2008

zuzi, Cliff povedal, ze nech sa kludne s vami stretnem, ze rano bude chvilu s nami a potom aj tak bude dospavat po nocnej ...co vymyslime? 😉

zuzula
26. jún 2008

vazne?? 😉 tak to by bolo supis. no ak bude pekne tak by sme mohli ist niekam von, mozno Windsor alebo take nieco...a ked bude skaredo tak mozete prist sem k nam...aby sa vas tatino vyspal tak asi nebude dobre ak budeme u vas...
alebo nieco ine ta napada?

soska
26. jún 2008

zuzi, tak na nedelu to vyzera, ze mozno aj sprchne, ale ukazuju aj slniecko. Takze nejaky vylet sa hadam bude dat.... rozmyslam, o com viem, kde je aj ihrisko...mozno aj vo winsore nejake najdeme... 🙂

zuzula
26. jún 2008

akoze aj my tu mame ihrisko 😀 😀 a nie jedno...no ved este budeme rozmyslat obidve a zajtra sa dohodneme. keby malo byt ozaj pekne tak by sa dal nejaky country park ale ked ma aj sprchnut tak asi nieco kde sa da byt aj dnu.
idem ja konecne na tie riady lebo uz som o nich vravela pred hodinou a drepim stale pri PC 😅
dobru nocku!

soska
26. jún 2008

😉 ok,papa

lara1znk
26. jún 2008

no to je skoda, soska ze to asi nevyjde, musime sem chodit castejsie 🙂
ako vam je super ze ste tak blizko a mozete sa hocikedy stretnut

soska, ty mas zlu skusenost v skolke? nepaci sa marcovi?

tak na stretko by sme mohli prist, nemame nic zatial, to je ak urat ten vikend predtym ako mam ist do prace a maly do skolky, budem potrebovat psychicku podporu

lara1znk
26. jún 2008

trosku som vas docitala dozadu,

ja som tiez byk a to je take super znamenie, velmi sikovni, cielavedomi a rodinne zalozeni ludia 😀 😎
zuzi mozes byt spokojna

no my co sme v zmiesanych manzelstvach to mame fakt tazsie s jazykmi, presne ako zuzi pise ze porozpravat sa vsetci spolu to bude problem, zatial kym drobec este nekomunikuje poriadne to ide, ja na nho len slovensky hovorim aj ked sme vonku, aj pred kamoskami anglicankami, oni to chapu, podporuju ma v tom tiez, doma to iste a guy po anglicky a anglinu ma vlastne vsade inde,
stotoznujem sa s liskinym nazorom ze je to len mne ho tu slovencinu naucit

dufam ze tu skolku zvladneme, ale prve tyzdne si asi aj poplacem

soska
26. jún 2008

lari, je to take vselijake, na dlhsie...mne sa ta skolka od zaciatku nepozdavala na 100%. ale kedze ta, co som vybrala, nam na poslednu chvilu padla, tak toto bola jedina volba. Su tam mili a vsetko, len je to dost male, nemaju zvlast izbu na spanie, marco tam skoro vobec nespinka a potom je doma podrazdeny...este sa nestalo ani az, ked som pre nho prisla, ze by sa uplne vasnivo hral a smial, vzdy je nejaky unaveny a utiahnuty 😔 pri tom, ked som doma v dni, co nepracujem, tak je uplne super😉
ja viem, ze to trva, kym si zvykne ale ja pri jeho povahe som si myslela, ze to bude uplne ine... o to mozno ani tak nejde, skratka sa nam naskytla tato moznost so susedkou, tak ho odhlasime zo skolky a bude sa o nho starat ona😉 a uvidime ako to pojde....mozno najdeme inu skolku o par mesiacov...