Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

vilkakatka
28. máj 2008

Ahojte babulky 😉

Ja nechcem zahovorit, ale nasa Adelinka buvinka od narodenia sama...teda zaspava. A nad rankom si ju skoro vzdy berieme ku sebe do postele. A dnes v noci ma teda poriadne prekvapila. Obycajne raz v noci papkame medzi 3-4 a dnes tahala az do siedmej 😕 ... ja som sa uz o pol siedmej prebrala vyspata do ruzova, len prsia mi islo rozbit ... tvrde ako skala, na plachte mlaka ... musela som normalne odstriekat a len tak tieklo (prvykrat v zivote som tolko odstriekala). Uvidime, co to malo znamenat ... mozno iba zabudla, ze je hladna 😵

My vyrazame na nakupy ... tak sa idem naposledy vysantit, a potom pekne na obedik 😉

Zelam pekny dnicek 🙂

soska
28. máj 2008

no ved prave, ze nas Marco vacsinou od mala sam zaspava, aj vecer aj cez den, v tom sa snazim byt dosledna a dala som si na tom zalezat, aby sa to naucil, len teraz posledne, co sme boli po dovolenkach a mali navstevy, tak sme ho vzdy v noci kvoli druhym nenechali ani minutku plakat a takto sa nam to asi vypomstuje 😒
On bol vzdy celkom fajn spac, ze nereval o dusu, hlavne v noci, tak sa to dalo pekne postupne. CEz den sme museli skusat nechat trochu vyplackat, po par minutach, ale aj to zabralo.
Ninus, asi jedine to vam pomoze 😒 Aj ked to nie je prijemne, ale aby sa naucila sama zaspavat, tak ju postupne treba nechat samu, ved uz ma skoro rocik 😉 podla tej teorie kazde dieta sa vie naucit spat samo. Ja stym suhlasim, a nemala by som nervy ani trpezlivost zaspavat stale s malym. No je mi jasne, ze niekore dietky sa to naucia lahsie a s inymi to moze byt na psychiku... 😒

A este co sa tyka toho stavania, mne to Marco roi hlavne pred dennym spankom. Tak vzdy ho ulozim, idem prec, on sa postavi, place, chvilu ho necham, potom pridem, zoberiem ho na ruky, ukludnim, zase ulozim a odidem a niekedy sa to opakuje 2krat a niekedy vynimocne aj 5-6krat, to uz viem, ze bud nechce ozaj spat, alebo je prili unaveny, alebo ho nieco boli....

Kati, super, ze Adelinka takto spinuska! 😵 Zelam Vam uspesne nakupiky! 😅

ninuska
28. máj 2008

soska dakujem
no toto som nevedela ze ci odist z izby aj ked vidim ze stoji v postielke .....no budeme o trenovat co ine nam zostava ☹ ...sofia spavala dobre kym som kojila a kym sa nezacal tentoblazninec zo stahovanim ....no ale ved aj horsi sa to naucili tak snad sme neni stratene pripady

soska
28. máj 2008

ninus, vela stastia 😔 😵
to sa ti mala stihne postavit este pred tym nez odides z izby? to je fakt expres 😀 , lebo nas marco akonahle zatvorim dvere 😀

ninuska
28. máj 2008

soska
no stihne a k dveram nemam daleko 😀
a potom som ju zase ulozila a zase dokola to iste bud mi ukazuje hracky a snazi sa ma navnadit na hru alebo ine hluposti vymyslala a nakoniec revala tak ze som ju nedokazala utisit cele uspavanie trvalo hodinu aj nieco ...ked ju dam k sebe do postele do 20 minut spi ....ale neni to ono ja viem mala by zaspavat sama

soska
28. máj 2008

no ved to, oni su taki vymyselnici, co? tie nase deticky!
mna vie marco prekvapit aj tak, ze ja ho ulozim spat a on je tichucko, myslim si, ze spi, pridem o pol hodinu a on si stoji alebo sa hra😉 😀 ze ja nic ja muzikant! 😀

zuzula
28. máj 2008

ahojte kocky 😵 je tu nenormalne horuco 30 stupnov stale, co je na jednej strane parada lebo som sa vcera poobede aj chvilu opalovala 😎 (taky relax mi tak skoro uz nehrozi 😅 ze doobeda manikura poobede vylihovanie na terase 😀 ) ale zase aj o par stupnov menej by stacilo...Adamko sa cvachta v bazeniku na zahrade, no komu je lepsie, ma tam aj taky hraci domcek so smykalkou a hojdackou takze o zabavu mame postarane...
a stale mame nejake stretka, prave odisla kamoska s dvomi dcerkami tak sa nam decka vyblaznili, Adamcek zalomil a ja mozem ist upratovat 😅 lebo si ten bordel viete predstavit 😀
a o piatej mam stretko s dalsou kamoskou v meste, tak dufam ze uz nebude take strasne horko.

Soni drzim palce nech sa to trosicku zlepsi v tej skolke ale toto je uplne normalne, ved som ti rozpravala ze aj u nas to tak bolo...a rano aj je 😅
Soni aj aj to nocne budenie musis ocakavat ze zhorsi nastupom do skolky, je to predsa len velky krok pre tie deticky...ale Marco je dobry spac takze sa to urcite rychlo zlepsi... 😉
my tu na sk spime prekvapivo dobre v noci, len 1x sa budi, klopem na drevo 😅 ale zase cez den spi velmi malo, u

stretko v juli nam vyhovuje hlavne ten prvy vikend lebo ten druhy tu uz budem mat aj segru tak by sme dosli aj s nou...ale zase ona je skvela babysitterka tak mozno by to nebolo na skodu... 😅

bybi
autor
28. máj 2008

Zuzi ty mas tiez niekedy zaciatkom jula narodky, nie? Tusim 9-teho, dobre si pamatam? 😅 Inak mi prave segra pisala, ze je doma velmi horuco. No nam tu dnes leje cely den 🙄 Aspon u nas 🙄

Zarka teraz zalomila, tak mam chvilku cas. Ved len lietam za nou cely den. Ale mozno sa mi konecne podari aj nieco schudnut 😀 😝 Uz sa sama postavi aj pri rovnej stene, doteraz sa potrebovala zachytit o nieco, ale to je uz minulost 😅

Za chvilku mi pride drahy z prace, uz mal byt doma, ale isiel este za kamaratom. Tak som zvedava, kedy sa dovali 😅 😔

lara1znk
28. máj 2008

ahojte kocky,

aj vam uz lezie to pocasie na nervy tak ako mne? 😠 u nas vkuse prsi. nastastie som tu dnes mala na cely den kamosku aj s malou dcerkou tak sa deti pohrali a my sme klebetili, inak neviem neviem.

soska, no mi ani nevrav ze ste tu neboli a nedosli nas pozriet alebo sa neozvali a mohli sme prist my za vami. ale uplne chapem lebo ja som v takej istej situacii, nasi hovoria trochu anglicky a moj guy len same somarinky vie povedat slovensky takze mam to iste, prekladat prekladat prekladat a stale im robit garde.

nam zatial vyhovuju vsetky julove okrem toho prveho vikendu.

soska, takze skolka vam dava zabrat? tie zaciatky su t akze najma ked uz deticky su take vacsie 12 mes. a viac. moja kamoska dala syna do skolky na 3 dni ked mal iba 8-9 a to bola uplna pohodka ale vzdy to asi zavisi aj od konkretneho dietatka.

nas maly spinka celkom dobre, teda raz v noci sa vacsinou zobudi, staci mu dat cumlik a potom spi dalej, takze mame vacsinou od 7ej do 6ej. nestazujem sa, mali sme ovela horsie casy takze som rada, len nech to ostane ako je. aj ked cez vikend trosku strajkoval, budil sa okolo 1.30, vyspaty a nedajboze spat ale uz je to zase po starom,klop kloop klop.

ninus, inak my sme nasho drobca uspavali tiez dost dlho, ale to bol este dost maly, potom som sa rozhodla s tym skoncovat a on nejako sam zacal zaspavat, u nas fakt pomaha plienocka, najprv ju mal na hlavke, a teraz ju objima, ma aj opicku, s tou sa mojkuje.
Skus najst fifi nieco ine, ponos to pri sebe niekolko hodin a uvidis, mozno to bude dobra nahrada za teba.
a ked nie, tak co, aspon si oddychnes trosku vecer, ved to teraz aj potrebujes. 😉

zuzi a to pocko tak veeeelmi zavidim, uz sa tesim na piatok, my si to uzijeme coskoro tiez.
ja uz balim o dusu, este zajtra vybehnem na posledny dovolenkovy nakup a mame to.

inak s bludi nam to vcera nevyslo, mozno zajtra ale skor az po prichode z dovolenky.

soska
28. máj 2008

tak my sme boli opat v skolke, Marco poobede nechcel doma spat, tak sme tam prisli o 3 absolutne nevyspaty, ale nechala som ho hodinku sameho a vraj bol uplne super, bez [probleov, aj ked ja som nebola presvedcena, kedze mal na tvari taky zvlastny vyraz, ale ked ma uvidel, tak sa hned usmial.
Zajtra ho tam necham asi od 10 do 3/4, uvidime a v piatok asi cele doobedie a oskusam si s nim skoro vstat ako do prace a v pondelok ideme na ostro😉

zuzi, fakt nepokusaj s tym pocasm, tu je hrozne, my sme mali sice busy den, ale vonku na vzduchu sa moc nedalo byt ☹

lari, tak prvy vikend vam nevyhovuje?
no pockame este na dalsie odozvy a uvidi sa. Kto sa este nevyjadril?
Lari, prisla by myslis aj bludicka a ludka?

lara1znk
28. máj 2008

soska, bludicka robi vikendy tak neviem, musela by si vziat AL a ludka sa myslim chysta do prace coskoro ale to neviem detaily.

velmi vam drzim palce aby si Marco rychlo zvykol na skolku 😉

no dufam ze sa do hodneme na tom stretku, bude to super,
my mame prvy vikend tu svokrovcov, aj moju sestru takze busy, nehrozi aby sme sa vybrali na celodenny vylet, to by sme ich museli zobrat so sebou. so segrou by nebol problem, ale verte mi spolocnost mojej svokry by vas asi velmi nepotesila 😀

soni a kde to byvate? ja si to uz nepamatam

ninuska
28. máj 2008

baule cavino
tak sme zaspali po starom som priserne unavena s toho ako za nou musim behat a sklanat sa z bruskom nerobi mi to dobre 😢 ...ja sa pokusim ju naucit zaspavat nejak inak ale chyba mi energia mozno manzel bude uspesnejsi jemu az tak nevadi ked place a strajkuje....ale dnes bola aj tak nejaka o nicom aj na plavani revala o dusu len sa po mne liepala tak idem ja sa aspom najest aj z juliou v brusku ta uz potrebuje prisun potravy 🙄

lara1znk
28. máj 2008

ninuska, takze babo uz ma aj meno? julia? pekne 😵

ninuska
28. máj 2008

no babske uz mame julia - chalanske ak to bude tak necham na manzela ja to vlastne tentoraz nechavam uuplne nanho 😀 a on chcel juliu a dalej este nevie mozno hugo chichic uvidime

lara1znk
28. máj 2008

aj u nas to tak bolo, chlap vybral chlapcenske a ja mam v zalohe meno pre babu

a dobre robis, ty len oddychuj a nech aj manzel pomaha ako vie 😉

kocky, neviete mi poradit kde kupim taky ten stan pre babatka/deti kde sa mozu skryt pred slnkom? chcem to zobrat na dovolenku a aj v zahrade by sa hodilo

soska
28. máj 2008

lari, ja som mala minule katalog woolworths a tam mali vselico take. Skus pozriet. My sme tam kupili aj bazenik, aj stolicky

ninus, mne sa paci hugo 😵

jajaalf
28. máj 2008

caute

my sme boli 2 dni v jesole pri venezii 🙂 stretla som sa tam aj z jednou kockou co si piseme v teme italy 🙂
akurat,ze kiko ma od vcera vecera horucku tak budem muset ist zajtra k doki

soska
28. máj 2008

a neviete mi poradit, ktore dvd alebo rozpravky by boli vhodne pre deti okolo roku? take aj naucne...pustam mu slovenskeho macka uska a maju, ale chcela by som kupit aj nieco tu....

ninuska
28. máj 2008

soska aj mne sa paci hugo -ale ja si myslim ze to bude zase baba 😅

ozaj kde sate zohnali toho macka uska to mam strasne rada to by som jej aj ja rada ukazala niekedy ked je nieco babkove v telke tak sa tak tesiiii viska a sermuje rucickami 😀

lara1znk
28. máj 2008

diky soska, nabehnem tam zajtra a opytam sa
mne sa zda ze som to videla v tesco direct predtym ale teraz to hladam a nic

ja ti neporadim DVD-ka, my pozerame len CBeebies kazdy vecer od 6.30 do 7ej, Christian to ma velmi rad a najviac tu zaverecnu pesnicku
a kde si kupila macka uska? normalne v obchode ci niekde objednala na nete?
Maju mame zatial len knizku 😉 ale uz sa chystam nakupit mu nejake slovenske DVD-ka

ahoj jajka, tak ste mali super vylet, pridaj nejake fotky nech sa aspon pokochame peknym letnym pocasim ked uz nam tu prsi a prsi

soska
28. máj 2008

my pozerame macka uska na www.youtube.com zadate tam macko usko a zopar sa ich tam ukaze😉 to poradila zuzka 🙂
lar, tak pozrieme aj my tie CBeebies, ak hovoris, ze je to dobre😉

jaji, malemu skore uzdravenie! 😔

lara1znk
28. máj 2008

urcite si to pozrite soska, my s guyom to tiez pozerame o dusu 😀

diky za ten tip na macka, kukneme tiez

jajka, to bude asi z tepla, nie? nech mate pokojnu noc a nech sa Kiko skoro vylieci

vilkakatka
28. máj 2008

Cafte babulky 😉

Tak ja som sa dnes v meste zase vysantila 😀

Lari, aj v mothercare maju par veciciek
http://www.mothercare.com/gp/node/n/72412031/20...
...ja chcem toto, ale nemaju to teraz online a ani v obchode to nemali
http://www.mothercare.com/gp/product/B0013D7R40...

Ja som hladna ako vlk, tak si idem uribut pstruzika 😉 😝

vilkakatka
28. máj 2008

uribut=urobit ... naozaj som hladna 😀

lara1znk
28. máj 2008

kati, co pekneho si nakupila? a stale si mi neodpovedala na otazku ako sa vlastne odnesiete domov??? 😀

diky, kuknem tu stranku

ja som akurat prisla z posilky, idem si tiez urobit rybku - lososa a k tomu salatik 😝

dobru noc

vilkakatka
28. máj 2008

Lari ... asi som otazku prehliadla, prepac 😅 ... ja s Adelinkou letim v utorok a manzelik za nami pocestuje autom 16.6. (do 15.6. pracuje) a snad do auta vsetko natlaci 😝 ... bude sranda ... mame combi, tak snad nic nevyhodi 😵 😵 😵
Je uzasne, kolko veci clovek nazbiera za 4 roky 😅

Kupila som nejake darceky (brasko bude mat narodky), sebe suknu a nejake pyzamka, ale najviac sa tesim novym plavkama nohaviciam na jogging 😉
No a Adelinka tiez neobisla naprazdno 😎

bybi
autor
29. máj 2008

Dobre ranko 🙂

My si dnes ideme po kluce od domu, tesim, tesim 😵 😵 😵 Konecne si to tam poriadne pozriem. Ja som bola vtedy nadsena kuchynou a v tej som sa motala pol hodku a ostatne som len tak preletela 😅

Inak ked ste sa bavili o tych videach, skuste drobcom pustit toto

https://www.youtube.com/watch?v=t_ae1GwVIi0

🙂 Zarka to uplne zerie, ani pri tom nedycha, len s blazenym usmevom pozera na monitor 😀

soska
29. máj 2008

Dobre ranko babulkY!

Tak my ideme dnes dat Marca do skolky od 10-3, tak bude mat prvy dlhsi den, zatial co sa mamina bude strachovat a mimochodom aj nakupovat😉
Snad to moj princ zvladne na jednicku 🙂

Prajem Vam krasny dnik!

vilkakatka
29. máj 2008

Dobre ranko, babulky 😉

Tak vcera lialo a dnes zase svieti slniecko ... tak sa tesim 😉
Tuto noc sme boli hore zase 2x ... uz Adelku nechvalim 😲 😀

Prajem pekny dnicek 🙂

ninuska
29. máj 2008

ranko zelam krasne
kati my sme boli hore tiez dva krat 😀

babule ten macko usko je zlatucky sofinka sa tesilaaaaa.....len mam trosku horsiu kvalitu obrazu mate to aj vy alebo to zavisi od internetu???