Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
20. okt 2008

dobre ranko

bludi a mamina dosla iba tak kratko? 😕 tak nech sa drobec poponahla aby ho videla 😵 😵

soska
20. okt 2008

Ahojte babule!

Bludi, tak netrpezlivo cakame, ze kedy to pride! 😉 Moc drzim palce, nech je to pekny a lahky porod!

Hod link, ak mas toho kocika, prosim, ja uz tiez pozeram nejaky dvoj. tiez nemyslim, ze Marco mi v 2 rokoch bude uz stale hodit sam...mam kamosky, co mi to potvrdili s ich detickami...
Chamo, a Ty este nemas kocik?
Inac je mi luto, ze sa Vam veci teraz kazia, to je ako zakon schvalnosti takto pred porodom, drzim palce, nech to zvladnete a vsetky problemy poriesite pred babetkom... 😔

Beusa, deticky maju v spani rozne odbobia, nas Marco ma aj teraz niekedy zle noci,a le inac spava relativne dobre. Od 6 mesiacikov mozes skusat nechat maleho trochu plakat, ci zaspi saam, trenovat ho takto...POmaly uz by nemal potrebovat papat aj v noci....

My sme sa mali v Irsku velmi fajn. Stale bol plny dom ludi- navstev a hlavne deti, tak sa tam Marco vyblaznil, aj ked az na tolko deti a ich jasenie nebol zvyknuty, tak bola zabava ho sledovat, aky bol z toho vygulany 😀
My sme si teda relativne oddcyhli, cos a tyka vecneho starania sa o neho, lebo mal o zabavu postarane vkuse😉
Pocasie bolo 2 dni super a 2 dni hrozne, takze sa dalo 😉
V lietadle mal Marca stale Cliff a bola to fuska, Marco uz moc nechce len tak sediet a tak ja spekulujem, ako to zvladnem, ked s nim pojdem sama na Slovensko 😒 Je to neposedna potvorka 😉 Stale by sa len spaciroval a obzeral ludi a vsetko naokolo😉

bybi
autor
20. okt 2008

Cayte kocky, ja som uz doma... Poslali ma z roboty domov, lebo som chora. Posielali ma uz o 12-tej, ale mala som toho dost, tak som chcela co najviac spravit. Aj zarka je chora, vcera mala teplotu 38`C a zase ma to ocko take, ze jej z toho tacie take zelene ☹ Snazila som sa ju objednat k GP, ale su fully booked, skusim este zavolat neskor, ci sa nahodou nieco neuvolnilo...

Inak vikend sme mali krasny, boli sme v sobotu v Leeds castle... je tam krasne, tak sme si uzili day out ako rodinka 🙂 Ale tam sme asi aj prechladli 😔

Bludi dufam, ze maminka este sihne vnucatko 😉

jajaalf
20. okt 2008

ahojte kocky
soska vitaj naspat.tak sa marcovy pacilo zabaval sa z druhymi detickami 😵 😵

bybi tebe skore uzdravenie a hlavne aj zarke chudatko a co ma z ockom?to uz jej tak tieklo z ocka?ma to nejaky zapal?

bybi
autor
20. okt 2008

jaja no ona to mava dost casto. Aj ked sa narodila to mala, naposledy to mala niekey v july a teraz zase. Asi zapal. neviem. Ale vzdy na to dostala antibioticke kvapky a potom jej to rychlo zmyzlo...

A najhorsie je, ze ani v lekarni nam nic nedaju, kym je pod 2 roky... 😒

jajaalf
20. okt 2008

a teraz ich nemas doma,ze by si jej ich uz dala?

bybi
autor
20. okt 2008

praveze nemam... ☹

bybi
autor
20. okt 2008

tak sa nam podarilo dohodnut doktora na 5:40 vecer 🙂

zuzula
20. okt 2008

ahojte dievcatka moje zlate tak som si precitala ako sa mate 🙂
Bludi ty dufam, uz rodis, nech mas babo co najskor pri sebe!! drzte sa vsetci! 🙂
Chamomile, tebe zelam pevne nervy pri vsetkych tych opravach aspon bude uz snad vsetko nove a opravene ked pribudne novy drobec do rodiny 🙂
Bybus skore uzdravenie aj tebe aj Zaruske 🙂 nech ste coskoro fit. nam inak dali aňATB kvapky do ocka aj bez predpisu v lekarni. na fotky na FB sa chystam uz zopar dni snad dnes sa am dostanem 😅

inak sa tu na SK mame dobre, odhliadnuc od chorob, soplik a kaslik nam nepresli odkedy sme boli v UK v nemocke, a vyter z nosteka ukazal akesi blbe bacily tak mame nove ATB a ostavame tu az do soboty (mali sme domov letiet uz v stredu) aby sme sa mohli prist Dr ukazat na kontrolu a dalsi vyter. zajtra mame neurologicke vysetrenie EEG, tu sa to vraj robi pre vsetky deticky co mali febrilne krce, tak som rada ze tu pobehame vsetkych doktorov v UK by sme na take nieco cakali mesiace.
ale Adamko je uplne v pohode, stale plny energie nasi sa z neho idu pocikat niekedy strasne blaboce rozprava raz po angl. raz po slovensky tak uz aj nasa 80rocna babka rozumie co je more, ball a key 😀
stale mam nejake stretka s kamoskami, v sobotu som absolvovala stretavku po 10r z gympla 😉 to bolo uplne fantasticke, tancovali sme do 3 rano ako za mladi a za slobodna 😀 akurat ten budicek o 7 rano nebol ako za slobodna 😀 ale prezila som, uz len dostat naspat hlas co som stratila a mozem vyrazit znovu 😅
tak sa mi tu pekne majte a nech je aspon 1 nove babatko na svete kym sa vratime do UK 😉

jajaalf
20. okt 2008

zuzula super ze sa tak mate na sk.. 😵 uzila si si 😀 😀

bybi
autor
21. okt 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Tak sme boli vcera u doktora a Zarka dostala antibiotika na ocko a dalsie antibioyika, lebo ma asi chest infection. Aj som hovorila doktorovi, ze som jej na kasel kupila sirup a on povedal, ze to vobec nepomaha 😕

Takze ma 3 krat denne teraz normalne antibiotika co spapa a 4 krat denne kvapkat do ocka. Dnes aj zajtra s nou drahy zostal doma. A vo stvrtok uz pojde do skolky.

Zuzi, tak si to super doma uzivate, to je super 🙂 😉 Adamkovi nech vsetky sopliky tiez rychlo prejdu 😉 A nech je zase fit 😉

bludicka1
21. okt 2008

babenky zlate dakujem ze na nas myslite, no nase male si dava nacas.... asi to do babkineho odchodu ani nestihneme ☹

soni tu je ten link snad to pojde, my sme kupili tento + car seat a vsetko k tomu:

http://www.babies247.com/ProductDetails/mcs/ref...

uz nevladzem cakat 😒 dam vediet ak nieco pa zatial a drzte sa!!!
xx

soska
22. okt 2008

Ahojte!

Bludi, od rana na teba myslim a ty este nic??? chudatko 😔 daaj si hot bath, mozno zaberie 😉 moc drzim palceky!!! 😵

Zuzi, tak nech Vam tie vysetrenia dobre dopadnu a Adamko bude mat uz dobre vysledky, a stastne pridite domov!!!!! 🙂

Bybi, Zaruske skore uzdravenie, chudatenko, tolko antibiotik ☹

My sa mame fajn, len Marco je nejaky 'clingy', stale sa pyta na ruky....neviem preco, asi je to len obdobie 😒

jajaalf
22. okt 2008

bludi este nic 😕 myslim na teba 😵 😵

bybi
autor
22. okt 2008

Caute kocky, ja som sa len teraz na chvilku zastavila v praci. Mam toho tento tyzden dost, ale dobre. Tak je to lepsie, aspon mi den dobre uteka. 🙂

Vcera sme kupili Zarke uz vacsiu autosedacku, tak si v nej sedi ako kralovna 😀

Vcera som prisla domov, skoro som na zadok spadla. Moj drahy upratal cely dom, len sa to tam lesklo, obed na stole. No zlaticko, tak som ho poriadne pochvalila 😵 😵 Tak ma milo prekvapil 😵 A vsetko popri zarke stihol 🙂

Bludi, ty si este stale kinderko??? No nezavidim, ja som prenasala 2 tyzdne, tak si viem predstavit, ako sa asi citis 😅

ninuska
22. okt 2008

cavesko babule

soska marco citi konkurenciu 😀 tak ako aj sofinka predstav si ze ona mi zdviha tricko v poslednej dobe a dava si usko na brusko a hladka a to ju nikto neucil 😀 neviem ci to vie ze tam je nejaky drobcek alebo ci sa nejako dorozumievaju chichic 😀

bybi zarke skore uzdravenie a mas super chlapa to mne by sa asi nestalo ze by to stihol zo sofiou bez nej este hej 🙄

zuzi nech to date na sk do poriadku

bludiiiiiiiiiiiiiiiii myslim na teba nech to uz pride skus drhnut tie podlahy 😝

ekira
22. okt 2008

ahojte
no teda bludicka ja som nakukla a myslela ze uz budes mat babo pri sebe ale ako citam nechce sa mu ist von no co uz je mu dobre v maminom brusku tak ja len dufam ze to nebudes dlho prenasat a nech to mas cim skor za sebou.zelam hlavne rychli a pohodovy porod 😵
no ninis to je zlate co robi mala fifi 😵 dufam ze to stihne tatino alebo niekto natocit alebo odfotit,aby si to mohla fifi ukazat ked bude velka to je take mile
no bybi,teda si mala fakt krasne prekvapko,aj u nas sa to obcas stane,ked ma muz volno,ale neni to az tak casto ale kazde prekvapoenie potesi no nie? dufam ze ste uz aj so zarkou v pohode
zuzi tak tebe ale je ....a ta stretavka hehe.ja som dostala tiez pozvanku mame stretnutie po 15 rokoch 7 novembra.ale nepodari sa mi tam dosjt 😢 tak ma to trocha aj trapi uz som nebola na 2 stretnutiach 😢 😢 😢 tak rada bych sa sla zabavit a pokecat a pochvalit sa fotkami amona 🙂 ale bohuzila,mozno sa na mna usmeje statsie za dalsich 5 rokov 😔 drahy isiel predat auto tak som z toho vsetkeho taka smutna ☹ dufam ze sa nam podari za par dni kupit nieco mensie ...tak sa majte a zajtra ked nakuknem nech uz ma bludicka babo pri sebe.inak mate pekne menaaaa 😵 drzim palce a pozdravujem vas
pekny vecer

bybi
autor
23. okt 2008

Dobre ranko kocky 🙂

No nejako to tu viazne v poslednej dobe 😒

Zarka je uz spat v skolke dneska, ale vyzera uz ovela lepsie. Len kasle este.

Tak vsetkym prajem krasny den, ja ho mam pracovny, ale na dnes toho uz nemam vela 🙂

soska
23. okt 2008

ahojte, ja dneska trochu upratujem a varim a pozeram, ci bludi nic a stale nic 😔 tak na teba myslim bludi, mozno si uz niekde v nemocke😉

soska
23. okt 2008

No baby, tak dobre to tu flakame, co? 😀

bludicka1
23. okt 2008

babenky ste take zlate, ja uz som aj dlazku vydrhla a vseeeeeetko sme poskusali a stale nic 😠
neviem ale vobec sa tym deturencom nechce z toho bruska von. Aj Danka som prenasala 10 dni a teraz ked mame letenku booknutu na 11.11 a nemozeme si dovolit prenasat sa aj toto babo rozhodne, ze sa mu von nechce.

Dnes mi aj mamina odisla a nedockala sa, no prileti zase 6.11 tak dovtedy to uz musi byt!

ninka aj nas danko od zaciatku odokryva moj nadherny kotol a bozkava ho.... neviem preco ale vzdy musi dat pusu presne na pupok (asi si mysli ze to su usta) a objima brusko, hoci pochybujem ze vie preco.
Ale zacal velmi vymyslat a len na ruky sa pyta, co predtym nebolo..... tak neviem ci uz nieco citi vo vzduchu 😅

aj my pozerame novu autosedacku, poradte babenky ak nahodou niektora mate a ste spokojna.

jajaalf
24. okt 2008

ahojte kocky 🙂

bludi tak nic nepomaha?aj mamina odisla ale dufam,ked sa vrati uz budete mat malinke 😵 😵 chystas sa aj na sk s takym malinkym?neni to trosku skoro? 😕
aku sedacku chces kupovat vacsiu?my este pouzivame staru.. 😉 zatial sa tam zmesti 😅

bybi
autor
24. okt 2008

Caute kocky 🙂

Bludi tak ty si este stale 2v1?

My sme kupili novu autosedacku v utorok, kupili sme Maxi Cosi Priori XP, zatial sme spokojni, ale este skoro povedat... A v zasade, tazko povedat, ci sme spokojni, to sa ukaze az pri nehode. Takze dufam, ze ju nikdy neotestujeme 😒

Budeme kupovat este jednu, kedze za chvilku budeme mat druhe auto, nebude sa nam to chciet stale prehadzovat. Ja by som chcela potom Maxi Cosi Priorifix, podla crash testov je najbezpecnejsia, ale stoji cez £200 😒 Ale moj povedal, ze mi ju kupi, tak uvidime... Lebo je to teda dost 😒

zofa
24. okt 2008

Ahojte kocky,
nemate nahodou skusenosti s kocikom (s trojkolkou) a autosedackou od Jane?

jajaalf
24. okt 2008

zofi ja mam jane slalom 😉

zofa
24. okt 2008

A si s nim spokojna? Lebo my ho chceme kupit pre dvojicky a v obchode nam povedali, ze je lepsia ta stvorkolka. Vraj sa na trojkolkach kazi to predne koleso.

jajaalf
24. okt 2008

mne sa koleso predne nepokazilo akurat som mala par krat defekt 😒 ale inac som spokojna..tusim vilkakatka mala problem z prednym kolesom,ale dala to do poriadku 😉

zofa
24. okt 2008

Dakujem. Pozerala som tvoj album a mas farebnu kombinaciu, co sa nam paci ak by sme mali chalanov.
Ten defekt sa da opravit aj doma, ci si musela ten kocik zobrat niekam, kde to opravuju?

jajaalf
24. okt 2008

zofi ak viete opravit tak aj doma 🙂 je to ako na bicykli dusa..

bludicka1
25. okt 2008

babenky stale nic a to mi vcera midwife robila strech a sweep 😒 ja to uz fakt vzdavam a nechavam to na drobca kedy sa rozhodne medzi nas zavitat 🙂
pekny vikend vsetkym 😉