Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

lucia121
autor
15. jan 2008

caute, dracik mne bolo prve 3 mesiace celkom fajn, ale poslednych 10 dni teraz sa nedalo vzdrzat.v kuse mi je zle...este aj telku som pozerala vystreta, ako prvak v skole 🙂 posledne dni jem len tekutu stravu a jogurty, tak sa mi polepsilo, mam pocit, ze je to odkedy som zacala vysadzat utros..od vcera uz neberiem, tak uvidim. pribrala som 6kg, ale dnes mi dal doktor najprv v poradni prednasku, ale ked mi musela sestricka 2x odmerat tlak[neverila vlastnym ociam] mam hrozne nizky, tak povedal, ze nech zabudnem na vsetko, co predtym povedal 🙂
inac, normalne varim, periem, upratujem, vysavam, umyvam dlazky[nema mi kto pomoct]....ked vladzem, ked nie nerobim nic..

kada
15. jan 2008

ahoj lucka ja ked som mala nizky tlak a nemohla som nic zjest zo vsetkeho mi bolo zle
tak doki mi povedala ze aby som pila kafe ale to mi vobec nechuti tak povedala ze
si mam davat coca colu a ta mi fakt pomohla vygrgala som sa a nebola som taka malatna
a potom mi aj namerala tlak

daiquiri
16. jan 2008

Ahoj holky, já byla včera na ultrazvuku a vypadá to, že se nám chytily obě embrya - tedy zatím 😀
Jen odpočítávám každý den do 12 tého týdne, mám strašný strach.
Jinak jsem se doktora ptala na sport, na kafe a na styk, prý můžu všechno 😉 Ale já jsem na sebe opatrná,
tak jako dracik1 nejsem už nejmladší, tak raději se sportem počkám 🙂

adrina
16. jan 2008

brééé ránko 😀 😀

lumah
16. jan 2008

daiguiri ja som športovať prestala preistotu, ale čo sa týka ostatného-fungujem normálne-kávu pijem jedenkrát denne ako inokedy a sexík-trošku pomenej ako redtým, ale nie je problém. 😀 Ja idem na buduci týždeň na kompletné vyšetrenie-to je ten 12ty týždeň ako si tu spomínala-tiež sa bojím trošku. 😖

adrina
16. jan 2008

lumi...ja ťa tu naháňam..raz v snažilkách..teraz tu...xixi

lumah
16. jan 2008

dráčik čo sa týka tých peňazí pri narodení prvého dieťaťa, podávam protest, lebo medzi mojimi deťmi bude 20ročný rozdiel a tiež si budem musieť všetko kupovať znovu-dokonca dvojnásobne-je to nespravodlivosť 😢
kada ja mám tiež myom, aj cystu vraj po tej stimulke, ale našťastie som nekrvácala-ale doma by som bola tak na striedačku 😀
kočky ked už píšete o kočíkoch, neviete o nejakých linkoch na kočíky pre dvojičky? Som aj niečo našla, ale chcela by som kočík nie ten široký, ale za sebou aj s vaničkami a to neviem násjť.

daiquiri
16. jan 2008

lumah: já to taky pro jistotu odložila, to mi neuteče, ale kdybych kvůli tomu miminka nedonosila, tak bych si to vyčítala 😕

lumah
16. jan 2008

daiguiri to sité som si povedala aj ja. Športovať môžeme aj potom, vždy sa nájde trochu času aj pri dešoch, keď máš podporu u partnera.

adrina
16. jan 2008

lumi...ja budem chodiť na cvičenie pre tehulky... 😉

daiquiri
16. jan 2008

No to já nevím, mám ještě dva pejsky, takže jestli to budou dvojčata, tak asi na sport už moc času nezbyde 🙂

Holky, chtěla jsem si nastavit v kolikátém jsem týdnu, ale nějak mi to nesedí podle poslední menstruace.
Já počítám týdny od embryotransferu, je to tak ne?

lumah
16. jan 2008

dai aj doktori to poýtajú od poslednej menštruácie, tak si tam kludne napíš dátum poslednej menštruácie.

daiquiri
16. jan 2008

No jo, ale to bych byla tak v 6 týdnu a to nesouhlasí ☹

daiquiri
16. jan 2008

Mám ještě jeden dotaz...začala jsem úplně slaboulince špinit, prostě skoro neviditelně, ale mám strach, je to normální? Děkuju

lumah
16. jan 2008

ani mne to nesuhlasí-ale na uzv podla velkosti plodov to sedelo.
to špinenie nevadí-bábenká sa stále uhniezduju a rastu-pokial viditelne silno nekrvácaš, nič sa nedej-ale preistou odpočívaj veľa a nenamáhaj sa vôbec.

daiquiri
16. jan 2008

lumah: děkuju moc, uklidnila si mě, asi plaším, ale mám strach....

lumah
16. jan 2008

dai neboj, hlavne musíš byť kludná, aby si nestresovala aj bábätká-pokiaľ môžeš stále lež, ja som tak skoro dva mesiace ked sa dalo ležala pred telkou, aby sa deti dobre uhniezdili. Dobre to dopadne, uvidíš-špinenie prestane. Berieš aj niečo ako utrogestan? Ja som to brala 10 týždňov-je to na výživu maternice.

daiquiri
16. jan 2008

Utrogestan jsem teď dobrala, koupila jsem si jen Babyplan. Jinak chodím do práce, jsem teprve ve 3tt, ale sedím u PC, takže se nenamáhám.

lumah
16. jan 2008

dai, ale utrogestan nemôžeš prestať brať!!!! To asi preto špiníš. To ti lekár tak povedal? Berie sa minimálne dva mesiace .

daiquiri
16. jan 2008

Já ho nepřestala brát, prostě jsem ho dobrala, další mi v CARu nepředepsali 😠

lumah
16. jan 2008

dai opýtaj sa na to, podľa mňa si to určite mala brať ďalej-to špinenie máš určite z toho.

daiquiri
16. jan 2008

Pro klid duše jsem si zavolala do CARu. Prý je to normální, miminka se uhnízďují. Utrogestan prý pak už nedávají, tak asi u každého doktora je to jiné.

lumah
16. jan 2008

zvlášten.... v Gynfive to každá brala vyše 2 mesiace. Nuž... ked to nevadí, tak je dobre-lekári musia vedieť lepšie.

dracik1
16. jan 2008

ahojte baby, luci, doterz mi byvalo sice zle, ale od pondelka je to peklo....nechapem.....dnes rano som znovu tyckovala, chodim ako zdochnuta sliepka........lucia a ako dopadol 3DUTZ?
inak tlak mam aj ja nizky ale na kavu nemam ano pomyslenie......aspon sa snazim vela pit, pre istotu nosim vsade zo sebou sacok 😀 😀 😀

baby, ja furt vazim rovnako, lumah je to nespravodlive......s tym prispevkom, ale prosim ta, co je na Slovensku spravodlive, kazdy tu hrabe akurat pre seba a zakony su pre cvargu.....ja by som podporovala mlade slusne rodiny ako sa len da....u nas to tiez nebude prechadzka ruzovym sadom, caka nas kupa auta + splacame hypoteku, hm 😒

daiquiri, u nas na Slovensku sa berie utrogestan velmi dlho....

daiquiri
16. jan 2008

Tak já nevím proč u nás ne 😖

dracik1
16. jan 2008

daiquiri, mozno na Slovensku su lekari prilis opatrni.....preto sa berie az do 12tt, neboj ak ti lekar povedal, ze netreba urcite vie co hovorin a hlavne v centrach asistovanej reprodukcie......teda aspon mne tu lekari pripadaju asi najnormalnejsi a najfundovanejsi....... 🙂

a gratulujem k dvojciatkam, opatruj sa, neboj, ak vydrzia obe do 8-9tt a budu im bit srdiecka , tak to vydrzia urcite aj dalej 🙂

adrina
16. jan 2008

ja som utogestan nebrala, len 1balenie..potom len duphaston
dracik..my splácame hypotéku a aj leasing za auto... 😝 😝 😝
a teray nás bude opäť o jedného člena viac 😵 😵 😵

daiquiri
16. jan 2008

dracik1: děkuju moc, snad tam obě vydrží a zdárně překonáme to rizikový období.
Většina mých kamarádek co potratila, tak cca mezi 5 - 6 tt.

kada
16. jan 2008

cafte bavy konecne mi to ide ja neviem co je s tym neslo mi to ani zapnut
ja som utros vysadila az teraz a som v 18tt