Reprofit - UIU verzus IVF

minnkaa
23. aug 2022

Ahojte. Boli sme na prvej konzultácii v reprofite a chcem sa opýtať na základe čoho ste sa rozhodli pre UIU alebo IVF? A ako dlho ste sa snažili.A na koľký pokus vám to vyšlo? Ďakujem za vaše odpovede

drnda007
23. aug 2022

@minnkaa ahoj, my sme dali IUI pretože manžel ma azoospermiu, teda sme vlastne nikdy nemali príležitosť k sexu so spermiami 🤷‍♀️ takže prvá voľba (ne)prirodzený pokus s darcom podľa svedomia 🫣

janulka2805
23. aug 2022

@minnkaa Ahoj, my sme boli rozhodnutí vyskúšať IUI,nakoľko sme sa snažili 2 roky a neúspešne. Mala som syndróm polycystickych vaječníkov. IUI nám vyšlo na prvýkrát 🙂

minnkaa
autor
2. sep 2022

@janulka2805 super tak to gratulujem. Ano ten syndrom mám aj ja a robili ti aj priechodnosť vaječníkov? Mala si obidva priechodné?

janulka2805
2. sep 2022

@minnkaa Ďakujem ❤️Áno, robili a všetko bolo ok 🙂🙂

minnkaa
autor
2. sep 2022

@janulka2805 mne zistili že mám len jeden priechodný. A asi ti ani ovuláciu nemuseli stimulovať s liekmi že?

janulka2805
3. sep 2022

@minnkaa Museli veru, kvôli tým polycystickym vajecnikom ma stimulovali liekmi... A vznikli 2 rovnako veľké folikuly pred IUI a zrazu na prvýkrát a dvojičky 😊😊

minnkaa
autor
4. sep 2022

@janulka2805 tak to je paráda 🙂 a bola si v šoku že budú hneď dve babätká? 😀

janulka2805
4. sep 2022

@minnkaa Juuuj samozrejme 😀 pan doktor ma na to upozornil, že sa môže stať... Ale to bola malička pravdepodobnosť... Tak som na to ani nemyslela... ☺️☺️ A hneď prvá kontrola a prekvapko 🥰🥰🥰

mulm
15. jan 2023

@drnda007 mali ste darcovské spermie

drnda007
15. jan 2023

@mulm ahoj, áno vramci IUI sme mali 2 pokusy s darcovskymi spermiami, ale žiaľ neúspešne.
Rozhodli sme sa ísť do IVF o mesiac či dva, opäť s darcovskymi (manžel má azoospermiu)

minnkaa
autor
16. jan 2023

@drnda007 ahoj prosím ťa aké vyšetrenia ti robili pred uiu? A aké odporúčaju pred ivf?

wegeta
17. jan 2023

Dievčatá prosím Vás v Brne v reprofit som sa dočítala, že sú zazmluvneny aj so všeobecnou zdravotnou poisťovňou, ktorú má partner. Ale ja mam dôveru. Ma s tým prosím niektorá osobnú skúsenosť ako to je a ako to prebieha? Ďakujem

drnda007
18. jan 2023

@minnkaa všetko som mala spravené, nič extra nerobili (teda ani už nemali veľmi čo, len akceptovali výsledky)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre