Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

tinucha
8. sep 2008

Ja si myslím, že hocikedy. Ja som bola v sobotu a zajtra mám poradňu, tak mám tušík, že mi uzv urobí aj dokina. Ale ja sa nepriečim. 🙂

tanitta
8. sep 2008

Havka... 😀 som sa schuti zasmiala 😀 ... riadny papkac 😵 to bude...
Zuzla... zozaciatku som si zarabala len sumivy par dni...potom som si kupila Magnezi lacity v tabletkach(modra krabicka cca 70sk)... a neskor mi dr naordinoval mangne B6(tam je uz aj pyridoxin)...no a ked som mala velke krce tak Nospu(povedala som aj dr ze si ju davam)... Tinuske dr napisala na krce nieco ine...

tinucha
8. sep 2008

Zuzli, radšej magne B6. Ja mám na kŕče buscopan. Môžu to aj tehule a predpísala mi ho lekárka (škoda, že sa dnes nestretneme, mohla by somti z neho doniesť. Aj magnézia mám veľa, tiež by som sa s tebou mohla podeliť. 🙂 )
Joj a ešte čo sa táka ciťáku, tak môj ciťák bol silný, ale klamal o dušu. 😀

tanitta
8. sep 2008

Tinus... meno Filip bol tiez u nas na zozname 😎 ... je to take podarene 😵

tinucha
8. sep 2008

Ďakujem Táni. A podľa toho ako sme ho videli na 3D mu to meno aj pristane. 😀 Ja sa z neho tak vytešujem. 😀 😀 😀

tinucha
8. sep 2008

A Táni, vy už ste sa rozhodli? Viem o dvoch menách, ktoré si naposledy spomínala.

hava77
8. sep 2008

ja som zo zaciatku mala pocit ze to bude chalan, teraz sa zacinam priklanat ku kocke 🙂
zuzla, gatova mi povedala ze ak mas velke bolesti tak si mozes dat paralen......veru som si ho par krat supla 😅

kvetka2
8. sep 2008

tinu, výsledky z 3D dáš aj svojej doktorke? Alebo to máš v tehuknižke založené? 🙂

tanitta
8. sep 2008

Tinus... uz sme rozhodnuty na 99%...bude to Jozef....ved uz ho tak volam od 14tt 😀 neviem si predstavit ze by sme ho mali volat uz inak 😉 ......najlepsie to vyriesil moj drahy ked mu niekto povie taketo meno?? ja by som dala to a to....a on povie sprav si aj ty a daj mu take 😅 ...

hava77
8. sep 2008

v tych menach vie kazdy radit od zaciatku tehu.....mame pekne slovenske mena a ludia davaju mena kevin, sarah eleanor a ine telenovelacke...strasne. robim na personalnom a dakedy mi rozum zastava ked mi hlasia deturence
tanitka manzel dobre hovori, maly bude jozko po nom? 😎

zuzla80
8. sep 2008

Tinka na budúce isto prídem, a isto sa stretneme 😉 Ach tie ciťáky 😀 Inak aj my máme v zálohe ako druhé meno Filipka ale u nás zatiaľ jednoznačne vedie Jakubko, len s tým dievčenským menom je to horšie

Havka až také neznesiteľné kŕče to nie sú - je to v poslednej dobe tak 2x za deň, tak to ešte vydržím bez tabletiek, len som nevedela, že či to je normálne, ale veľmi ste ma ukľudnili, že je to bežné. Ak sa to bude ešte viac zintezívňovať ak skúsim to magne B6 😉

No Táni aj ja som zvedavá na vaše mená 😕 A Havka a čo vy s menami? 😕

hava77
8. sep 2008

manzel od zaciatku tvrdi ze to bude adamko 🙂 aj mne sa to meno paci
a dievcenske nemame 😀 no mozno nieco budeme musiet vymysliet, ale casu dost 😉

kvetka2
8. sep 2008

tanitka, u nás kedysi tiež rozmýšlali nad Jožkom- moj mangel a svokor sú Jozefovci. Ale moj muž nechce Jozefa a mne to ani nevadí, nech malinké vyfasuje nové meno 😉 ved uvidíme, čo to vlastne bude. Ja plánujem Tomáška a Terezku. No uvidíme 😉

tanitta
8. sep 2008

U nas viedol dlho adam....ale ako baby vraveli to by chudatko malo 3v1 na vianoce.....vianoce,meniny,narodeniny 😵... takze zachovavame "rodinnu" tradiciu pokoleni....ved aj tak zvaca ludia davaju k menu predpona "maly" 😀 ... musim utekat....von ... zatial paaaa

tinucha
8. sep 2008

Zuzlik, my sme tiež mali v najužšom výbere Filipa a Jakuba. Obidve sa nám veľmi páčia. Ale Jakuba vo svojom okolí (aj keďnei najbližšom) máme a ešte sme sa dočítali, že vraj Jakub znamený druhorodený, tak sme si povedali, že ak druhý bude tiež syn, tak potom Jakub. 🙂 Ale je to sranda, ako sme sa zhodli. Máme rovnaký vkus na mená.
Táni, podľa mňa, ste sa rozhodli dobre, ak bybol Adamko, mal by priveľa sviatkov naraz a potom už celý roknič.Chudáčik môj. 🙂
My sme si povedali, že meno zatiaľnikomu nepovieme (myslím z rodiny), aby nám do toho nekafrali. Len neviem či vydržíme. Najviac ma štve, že švagriná s deťmi volajú drobca Števko (tak sa volá manžel aj svokor) a jednoznačne sme povedali, že to Števko nebude (aj keď sa mi to meno veľmi páči). Mať troch Števov v jednom dome by bolo priveľa. 😀

Kvetka, výsledky mi dali špeciálne na papieri pre lekárku, tak jej ich zajtra dám.

zuzla80
8. sep 2008

Táni tak si užite vychádzku aj s malým Jožkom 🙂
Inak Kveti aj ja sa pohrávam s dievčenským menom Terezka ale môj muži mi to zavrhol 😒 Ešte sme rozmýšľali nad Tamarkou, ale to ešte nie sme pevne rozhodnutý
Havka aj Adamko je pekné meno, len u nás ho už má sesterka, a Kubka ešte nemá nik v rodine 😉

hava77
8. sep 2008

mne sa este paci meno branko, mam brata brana a je taky spravny ze by sme sa mozno priklonili k tomuto menu....
my mame zase v rodine 2 terazky, ale tamara je celkom fajn 🙂

fedra
8. sep 2008

Ahojte babulky ... teda ste sa rozkecali o menach 😀
Ja som tiez za slovenske mena. Inak baby v mojom okolo co teraz rodili tak vybrali mena : Lea, Nela, Maxima, Damian, Herman ... chudence male.

kvetka2
8. sep 2008

ahoj fedra! ako sa máte s bambulkami?
vo vedlajšom vchode prejavili tiež pekný vkus, čo sa mien týka- Henrich Kapusta a Henrieta Kapustová 🤐

fedra
8. sep 2008

😀
no chudatka ...znama ma zas Ester Matildu Diviakovu 😨
Tomasko aj Terezka su pekne mena. A ak budu dve baby alebo dvaja chalani ?

my sa mame celkom fajn. Tento tyzden ideme este s mocom na kontrolu, pri poslednej kontrole mi tam nasli ketony /ale vraj je to z toho vracania, len si to chce overit/. A mam pocit, ci som nelapsla nejaku mykozu, vsetko ma dole pali ... 😝

kvetka2
8. sep 2008

fedri,ak budú baby- mená dáva manzel- ten chce terezku a dorotku a chalanov vyberám ja, ale zatial som úplne bezradná... páči sa mi tomáško- ale čo dalej neviem... snád ma ešte niečo napadne.
A ty by si aké mená chcela?
ja som sa už objednala do Hlohovca na 3D- idem v nedelu 12.10. o 9:00- to budem 22tt. Taká som zvedavá 😵 vezmem asi okrem manžela aj maminu, tá ešte uzv takto nikdy nevidela a vraj tam môže ešte niekto ísť 😅 je z toho celá hotová 😀

fedra
8. sep 2008

no my maje jasno ze ak bude dievcatko a chlapcek, bude Ema a Matus.
a potom ak budu dve dievcatka tak pridame Dorotku /mne sa paci aj Tamara ale muzickovi to znie moc rusky 😨 /. Ak ak budu dvaja chalani ... tam to moc jasne s tym druhym nie je. Ale asi Samko /kedze Jakubka a Miska ma moj brat/

Jeej, ja sa chcem tiez objednat na 3D nejako v 20tt ... ale asi do Heliosu, tam to mame najblizsie. 8.11 ma mazelova sestra svadbu, tak to by sme uz do tej doby chceli vediet co mame v brusku.
Ozaj a ako ti dopadli testy, uz bola ta krv OK ?

kvetka2
8. sep 2008

ema a matúš je pekná dvojka 😉 mne sa Emka moc páči, ale baby vyberá drahý a ten v tom má jasno 😉
jakubko sa páči aj mne,ale manželovi nie, tak neviem...
Ja som pôvodne tiež chcela ísť do helíku, ale toto máme bližie a aj lacnejšie ( 1200Sk) a tento ujo doktor v Hlohovci má veľmi dobré referencie a všetci ho chvália.
krv dopadla našťastie dobre, vraj urobili aj chybu v labáku- asi nezohľadnili hodnoty pre dvojičky. Tak som moc rada, snád pojde všetko ako má. Dnes ma zase chytá nakupovací ošial, možno pojdem kúpiť každej bambulke nejakú drobnosť. Dnes som dostala u gyndosky aj taký kufrík pre nastávajúce mamičky a bol tam mami drink, minerálka dojčenská ,cumlík ,plienočka, vzorka olejčeka a všelijaké letáčiky- asi som si mala vypýtať 2 kufríky- nech máme dva cumle a dve plienky 😀 😀

fedra
8. sep 2008

jeej ... ja som krpcom slubila, ze ak sa pekne ukazu ujovi doktorovi a NT bude OK, tak im kupim nejaky darcek 😀
Ale ja sa este stale nejako bojim im nieco kupovat.
Nad tym Hlohovcom este budem uvazovat aj ja, ved este mam 3/4 tyzdne na rozmyslenie kym sa budem objednavat. Inak v 20tt mame dalsi sreening, aj ty ? To co im chudatkam zas budu merat ?

kvetka2
8. sep 2008

fedri, ja sa tiež trosku bojím, ale na druhej strane, ak mi to urobí radosť, tak moji drobci budú mať tiež radosť v brusku,lebo mamina bude v pohode 🙂 . Myslím, že to neovplyvní výsledok tehu, aj ked malý červíček hlodá 😝 Ale všetky moje kamošky v tomto čase už veselo nakupovali- niektoré dokonca ešte pred tým ako boli tehu a všetko dobre dopadlo- akurát kočík dotrepeme domov až po dni D.
ja idem v 20tt tiež na ten "veľký ultrazvuk" ( niektorí to volajú aj screening - asi myslíme to isté)ale 2D k mojej doktorke- kde sa majú detičky komplet premerať a skontrolovať. Ale myslím, že už nám krv brať nbudú...

hava77
9. sep 2008

ahojte dnes prvaaaaaaaaaaaa 🙂

tanitta
9. sep 2008

ahojky 😉 ... baby ja som vcera neodolala a kupila prve vecicky pre bobika...overal a kozusinove capacky...mangel zhodnotil ze esteze necakame babu 😀 .. ked sa pozrel do oddelenia dievcat 😀 ...

fedra
9. sep 2008

ahojte ... inak ja ked chodim po tych obchodoch tak len tazko odolavam. Drzi ma iba to, ze este nevieme co to bude. Ale po 20tt uz asi rozbehnem nakupovaciu maniu 😀

hava77
9. sep 2008

tie oddelenia v obchodoch su velmi lakave 🙂 ja sa este bojim nakupovat, ale po screeningu si asi urobime malu radosticku 😉 ved aj neutralne vecicky su pekne 😎

tanitta
9. sep 2008

no poviem vam ze som tam odchytila jednu pani co nakupovala.. a ta mi tak trosku radila co mi je zbytocne a co nie... inak by v kosiku bolo toho omnoho viac 😎 .... idem to odfotit a hodit do albumu...ja neviem ale doma stale ma akosi brzdia v nakupovani.. ze mam pockat a tak.. ze ved aj oni mi nakupia 😅 ... a ja pridem o radost z behania po obchodoch 😠