Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

zu_zi
5. mar 2014

@danielafox u mna to bolo tiez celodenne, a raz denne som si pohovorila so zachodom este aj v 9. mesiaci 🙂 Ty uz tiez cakas druhe babatko? Prve je tiez po IVF? Juuuj, baby, aj my uz chcemeee 😵
@zuzzi08 budem Ta mat za vzor ;) Ja som tak bola pri prvom, hadam skoro rok vkuse na mk a ked sme sli na ivf, tak som pocitac ani nezapla... Tak si to budem musiet zopakovat 😉 Ale musim sa priznat, ze teraz som nedodrzala ani ten dvojdnovy klud, co odporucaju, maleho som dvihala uz po prichode domov, este som si aj oddrepovala 30 dnovu vyzvu, ale teraz si uz dam urcite pohov... aspon den - dva... uuuplny ;)

danielafox
5. mar 2014

@zu_zi ano aj prve je po KET, vtedy som mala absolutny kludovy rezim uz od zaciatku a podarilo sa. teraz sa to pri malom nedalo, zdvihala som ho, nosila a aj tak sa podarilo a dokonca sa uchytili obe, takze myslim, ze co sa ma stat sa stane a ked sa to ma podarit, tak sa to podari 😉 drzim palce

zu_zi
5. mar 2014

@danielafox Ty cakas dvojicky? Jeeej 😵 😵 😵 Ja by som strasne chcela tri deticky, ja som jedinacik a vzdy som tuzila po velkej rodine 🙂
No ved presne to som si hovorila aj ja, ze ine zeny, ktore otehotneju prirodzene v tej faze ani nevedia, ze su tehu a robia vsetko ako normalne. A pri prvom tehu som takmer hned po zisteni tehu mala letiet do UK (dovtedy som nepoznala nikoho, komu by vyslo prve ivf, tak sme to brali len ako pokus c.1), lebo mm tam prave zacinal studovat, tak sme tam mali stravit rok (ja nakoniec len pol roka) a mala som hematom. Konzultovala som to s viacerymi doktormi a najviac som si vzala k srdcu slova jedneho z nich, ze ak sa ma nieco stat, tak sa stane aj keby som lezala cele tehu na kopytach a ak nie, tak aj keby som balvany prevracala, babatko to vydrzi... A este, ze dlha cesta autom po zlych cestach je pre babatko v brusku ovela horsia ako kratky let...

milla82
30. mar 2014

Ahojte dievcata, pridavam sa k vam do skupiny tehuliek po KET 🙂.
Prednedavnom sme podstupili KET (po prvom, neuspesnom ET), vlozili mi dve embryjka... No a pred dvomi dnami som bola na krvnych testoch, kde mi oznamili, ze test je pozitivny!!
Bola som stastim tak bez seba, ze som sa uplne zabudla pytat na zakladne veci... Neviem ani aku mam hladinu HCG v krvi, ani to, ci sa ujali obe embryjka, alebo len jedno...nic. Sestricka mi len povedala, ze mam pokracovat brat lieky (Utrogestan a Estrofem) a po troch tyzdnoch mam prist na kontrolu... Nie je to tak, ze v pripade asistovanej reprodukcie vas automaticky vypisu na PN? Nie je to prilis dlha doba??
Viete mi poradit? zajtra sa chystam sa svojim gynekologom, tak zistim, co dalej. Ako ste na tom boli vy ked ste sa to dozvedeli? Mam milion otazok, toto bol nas prvy pokus na ISCI, takze vobec netusim co nas caka 🙂. Dokonca aj tesit sa bojim, aby som to nezakrikla 🙂

ivec16
30. mar 2014

@milla82 ja som sice po ET, ale mozem ti odpovedat ciastocne... Ja som bola na krv dva krat aby videli ako HCG stupa a zajtra idem treti krat, najskor to bolo na 11. Den od et potom 14 den a zajtra je 21. Den... Na sono pojdem az dalsi tyzden to budem v 7.tt.. Tiez mam vlozene 2 embryjka no ci sa obe chytili zistis az na sone... Drzim palce ;) a prajem bezproblemove tehulkovanie

montek
8. máj 2014

Ahojte dievčatá! Nevie mi niekto povedať aká je úspešnosť pri KET keď vkladajú len jedno embryo?Stojím pred veľkým rozhodnutím a neviem čo zvoliť. Koncom mesiaca idem na vklad a neviem či si nechať vložiť dve či jedno,doktor mi chcel automaticky vložiť dve ,no ja sa bojím. Viete mám za sebou 2 úspešné IVF,ale žial to druhé skončilo zle. Obe tehotenstvá boli ukončené cisárskym rezom,takže už sa bojím keby vložili dve a obe sa ujali ,že by mi pri dvojčatách nevydržala jazva v tehotenstve. Preto zisťujem aká je šanca úspešnosti,keby som si dala vložiť len jedno. Vždy som túžila po dvojičkách,ale teraz si to fakt nemôžem dovoliť je to riziko.Ďakujem za akékoľvek rady a Vaše skúsenosti s KET. 🙂

smoulinka13
8. máj 2014

@montek ahoj nam v centre povedali ze ak ti daju dve tak sanca ze budes mat dvojicky je 33 percent. Ja osm bola na vklade 3x, 2x som mala jedno vlozene a teraz posledny krat sme dali vlozit 2 ale aj tak sa nepodarilo, Nas praveze odhovarali aby sme nedavali dve.ale ja som chcela 🙂 uspesnot KEtu pri jednom embrye je dako okolo 40 percent, ale vies ono kazde centrum si to pise inac...v tvojom pripade by som si dala vlozit asi jedno

montek
8. máj 2014

@smoulinka13 Ahoj ďakujem za tvoju skúsenosť a radu. Ja som bola presvedčená o tom,že ak to pôjde ,tak si dám len jedno vložiť.Len ma nahlodal manžel,nech si dám vložiť obe naraz... tak teraz váham.Ale radšej by som len to jedno.Keď to nevyjde ,tak pôjdem na ďalší mesiac to druhé.Síce sú to ďalšie peniaze navyše,no hlavne ten čas a uvolňovanie z práce ma štve. Ja chodím do Ostravy do Gyncentra. Už to že som bola na dvoch IVF a úspešných je zázrak. Žiaľ malého máme v nebíčku ☹

smoulinka13
8. máj 2014

@montek podla mna mas vacsiu sancu ked si das 2 vklady po jednom embryu ako ked si das obe naraz 🙂 a ked uz mas deticky a dvojicky by ste moc nechceli tak dve asi nie...I ked ja by som dvojicky chcela lebo este deti nemam zatial...ja chodim do MT do heliosu,
2 uspesne IVF je uspech 🙂 takze podla mna sa to podari aj teraz drzim palce nech sa spravne rozhdnete...

montek
8. máj 2014

@smoulinka13 Ďakujem si zlatá.Ja som vždy túžila mať dvojičky ,pri oboch IVF mi vkladali dve embryá a ujalo sa vždy len jedno. Ale naozaj zázrak,že sa nám to tak podarilo.Keby som nemala za sebou dva cisárske ,tak by som aj chcela dvojičky. Inak po druhom IVF som si myslela ,že už tehotenstvo riešiť nebudem,že dve detičky stačia.No druhé tehotenstvo skončilo nešťastne a túžba po druhom dieťatku stále vo mne je a hlavne aj malá by chcela súrodenca. Určite to raz klapne aj Vám a budete sa radovať z drobca,držím palce 😉

smoulinka13
8. máj 2014

@montek jaaaj tak ty mas jedno dieta a druhe v nebicku? dobre uz chapem? som myslela ze dve mas a tretie v nebicku 🙂 no asi po tych cisarskych by bolo zataz na maternicu mat dvojicky....vies akurat teraz by sa mohli chytit obe a mala by si problem..ale je to na tebe 🙂 ja tiez tuzim po dvojickach...este mi ostalo jedno emrbyo tak teraz idem v maji na ket a ak to nevyjde idem na dalsie IVF a tiez si dame 2 naraz 🙂

montek
27. máj 2014

@smoulinka13 Ahoj! Ja mám za sebou vlklad jedného mraziačika,bola som na tom včera.Obe embryá boli zmrazené spolu.Taže ich rozmrazovali obe,že to druhé potom spať zmrazia.No prestalo sa deliť ☹ takže nič z mrazenia nebude.A ty ako,už si bola na vklade?

smoulinka13
27. máj 2014

@montek ahoj to ma mrzi :( ja som bola na vklade dnes, posledny mrazacik

montek
27. máj 2014

@smoulinka13 Držím moc moc palce 🙂

smoulinka13
27. máj 2014

@montek dakujem aj ja tebe 🙂 pozeram ze mas 2 deti....tiez boli IVF? a kde chodis do centra ked mrazia dve a potom daju jedno a co ostane chcu zmrazit naspat??

montek
27. máj 2014

Bola som už na dvoch IVF,z prvého mám dcéru bude mať 5 rokov a po druhom IVF som tiež ostala tehotná,no prišla som o malého v 31tt. bolo to strašné.Čakala som kým sa troška z toho dostanem a naberiem odvahu na mraziačikov. Obe tehotenstvá som mala ukončené cisárskym ,tak aj preto som musela počkať dva roky.Myslela som ,keď som prišla o malého,že už nikdy nechcem byť tehotná.No nakoniec som sa prekonala,nabrala odvahu,snáď už sa nikdy nič zlé nestane.
Mraziačikov sme mali z druhého IVF,ale len dvoch. Teraz mi vložili jedného,ten druhý sa prestal deliť ☹
Chodím do gyncentra v Ostrave,ČR.Tam mi embryologička povedala ,že to neni problém,že sú zrazené obe spolu,že ich rozmrazia a späť jedno po dvoch dňoch zmrazia v konečnom štádiu akom sa môžu zmrazovať...
Inak jedno mi vkladali na moju žiadosť,oni mi navrhli vložiť obe,no ja som nechcela.Keďže mám po dvoch cisárskych ,bála som sa ak by sa ujali obe ,bolo by to veľké riziko v tehotenstve...

smoulinka13
31. máj 2014

@montek ahoj ako sa mas? vsetko ok zatial?

montek
1. jún 2014

@smoulinka13 Ahoj! Zatiaľ sa cítim ,tak ako iné dni.Práve som tu chcela hľadať,či baby po úspešnom KET cítili na sebe neaké zmeny už po týždni.Zajtra to bude týždeň,ale ja som úplne ako inokedy,ani ma nebolia prsníky ,nič... Inak ja chodím do práce,dala som si cez týždeň takú pohodičku,šetriaci režim,no zatiaľ som nechcela ostať doma,až ak bude pozitívny výsledok 🙂 A čo ty ako sa cítiš? Myslíš ,že by som na sebe už niečo poznala,neaké zmeny ,keby som bola tehu,či to je fakt skoro ?
Inak ja som alergik a ešte mám aj atopický ekzém,tak sa mi to teraz tak zhoršilo,lebo som vysadila lieky a ani sa radšej ničím nechcem mazať ,až neurobím niečo zlé.Je to celkom náročné,uvidíme snáď sa to zlepší.
Ja mám ísť 9.6. na krv,no ak som neni tehu,príde mi skôr menzes.Beriem Utrogestan 2tab. -3x denne. Hrozne sa mi z toho točí hlava.Keď som ho brala kedysi,tak sa mi tak netočila.
Tak napíš čo ty,budem sa tešiť na tvoje pocity,rady 🙂

smoulinka13
1. jún 2014

@montek ahoj moja my sme tusim den po sebe, ja budem mat tyzden utorok. JA tiez som isla hned na druhy den do prace, minule pokusy som byvala doma 3 dni a nevyslo to, len co som sa stresovala,tak som si povedala ze pojdem hned.Mne nebolo nic len akurat vcera som mala krce ako pred mms (ale podla mna na tu je este skoro nie?) a strasne sa mi chce spat, ale to bude tym utrosom asi. Ja beriem utros 2x2, estrimax 2x1 a picham aj fraxiparine..No sama som zvedava co z toho bude...Budes aj testovat?
A preco chodis do caru do ciech? mas to blizsie? poistovna to normalne preplati?
A na tehu priznaky je asi skoro, neviem. JA som kazdy pokus prezivala inac, vzdy som sa citila inac, tak uz fakt neviem ake priznaky by mali byt tie "dobre" 🙂) takze musim len cakat

zuzina1881
1. jún 2014

@montek ahoj 🙂 drzim palce!
Aj ja som dnes 7.den po KET! Som unavena, podrazdena, dva dni som mala citlive prsia, vcera zle od zaludka, cele podbrusko v takom zvlastnom napati az krci... toto je moje prve ivf, treti pokus, dva nevysli a ani teraz nejako necakam pozitivne spravy, 4dni som velmi nervozna, ziadna psychicka pohoda... este mame jedno embryjko zamrazene, tak dufam, ze v dalsom cykle mi bude ovela lepsie 🙂

montek
1. jún 2014

@zuzina1881 Tak to držím palce.Ja som bola na vklad pondelok 🙂 len jedno embryo,druhé sa prestalo deliť. Mraziačikov už nemáme.Tak jedine ísť do tretieho IVF,no to neviem.
Ja nepociťujem nič,len včera som sa troška špárala v záhrade a potom som troška cítila brucho...
Drž sa 😉

montek
1. jún 2014

@smoulinka13 No ja keď som šla na prvé IVF,tak som pracovala v Čechách,takže som tak bola aj zdravotne poistená.Aj na druhom som bola tam. Teraz zas pracujem v Čechách,mám to zo Slovenska blízko. Síce Ostrava je od nás cca 80km ,ale autom pohoda. Na Slovensko by som nemohla,nemám slov. zdravotné poistenie.
Ja si asi test urobím,síce v centre mi nevraveli ,ale ak mi nepríde menzes do piatka,tak to skúsim 😉
Zvláštne ,že mne dali len Utrogestan,čo som tu čítala baby mali vždy toho viac,nechápem.

smoulinka13
1. jún 2014

@montek aha, tak preto v cechach...a si tam s centrom spokojna? po vklade davaju okrem utrosu ine lieky vtedy, ak je na to dovod.ja mam kvoli sliznici, lebo ju mam nizku samu od seba a fraxiparine si picham lebo je to uz 4. pokus a kedysi som mala problemy so zrazanlivostou krvi ale aj tak povedali ze dovod na to nie je a dali mi to len preventivne aby som mala kludnu dusu :D
takze budes testovat az piatok?

montek
1. jún 2014

@smoulinka13 Ano som tam spokojná.Mňa ani nenapadlo ísť niekde inde. Lebo som v Ostrave pracovala ,tak som to mala blízučko. Teraz to mám síce zo Slovenska cca 80km,ale je to pohoda,chodím autom ,takže sa to dá.
Ahá ,tak to preto mávajú žienky viac liekov... No mne nedozrievajú vajíčka ,takže preto som musela podstupovať IVF. Inak ostatné veci mám ok.
Neviem prečo,no mám tentokrát pocit,že teraz nebudem tehotná. Mám pocit,že som neni, tak v psychickej pohode ako predtým u tých dvoch IVF.
No priznám sa ti ja šialená som už testovala piatok 🙂 Lebo,keď mám ten atopický ekzém hrozne zhoršený,myslela som ,že možno čosi uvidím 😒 Ale bola to blbosť,šak od pondelka 4dni,jasné že mi ukázalo len jednu čiarku. Takže už netestujem,keď tak až ak nepríde menzes do piatku,tak cez víkend otestujem 😉 Manžel ma zjazdil,že či bláznim ,po 4 dňoch testovať 😀 No čítala som tu ,že niektoré už po 6-8dňoch mali také slabulinké čiaročky.Ale pamätám si ,že po prvom IVF som testovala po 14dňoch a druhá čiaročka bola úplne slabučká,napred som myslela ,že to neklaplo,ja som ju ani nevydela.Až prišiel manžel a ten zhodnotil,že je tam 🙂

smoulinka13
1. jún 2014

@montek ahoj moja na na 4. den veru by si urcite nic neuvidela 🙂) testni neskor, uvidis aj druhu ciarku neboj 🙂 ale kazda sme indivudualne, kazdej to ukaze inokedy, ale na 4. den to nie 🙂 ja som zase az moc apaticka, ze sa s manzelom ani o tom nebavime od utorka,ani sa dako nesledujem ani nic..uz nemam silu asi

zuzina1881
1. jún 2014

@montek ja som na tom rovnako, som si povedala, ze ak by to jeraz vyslo, bol by to dvojity zazrak, lebo taka podrazdena, nervozna, vystresovana som este po vklade nebola!!! Vzdy to bola taka pohoda, teraz ani nahodou... testovala som 6ty den, test prazdny, zajtra, na 8my skusim znova.
Potom daj vediet, ako si dopadla.

montek
1. jún 2014

@zuzina1881 😉 ja už netestujem 🙂 až v piatok,ak nepríde menzes.Ale čítam tu rôzne príspevky a asi menzes nepríde, aj keby som nebola tehu.Baby tu píšu,že keď brali utrogestan,tak menzes prišiel až pár dní po vysadení.Tak nám držím všetkým palce a potom si napíšeme 😉

zuzina1881
1. jún 2014

@montek u mna to vzdy bolo inak! Po et som uz na 4den ci ako uz spinila a potom sa hned rozbehlo normalne krvacanie, aj ked som brala utros. Po kete to bolo az dva par dni po vysadeni.
Ok, som zvedava 🙂

smoulinka13
3. jún 2014

@montek
@zuzina1881 cawte baby vcera mi dosli vysledky z genetiky, vsetko je dobre 🙂 tak som sa tesila...
ale dnes rano test biely..tak mam po teseni...

zuzina1881
3. jún 2014

@smoulinka13 dolezite je, ze genetika je ok! Je to dobra sprava!!! 🙂 ja som mala miniducha na 8my den, dovtedy bol aj moj test biely, takze zajtra este skus, stale drzim palce :-*