Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
20. feb 2010

pinky to som veru o tej dalsej temicke nevedela.. az tam budem patrit tak sa tam stretneme so vsetkymi maminkami 🙂 🙂
uz som si precitala co sa vlastne stalo..a uistilo ma to len v mojom zmyslani ze nechceme prebalovaci podlozku ani nad postielku a nad pultom som ani nerozmyslala( neni ho tu uiz kde dat ak chceem volne kracat)
kupim podlozku len tu mekku s vystuplymi rohmi a budem ju davat na postel, beriem to skor aby som kdesi cosi pri prebalovani neubabrali 😀 😀 . no dieta bez dohladu tam neneham.
akurat vcera som rozmyslala ze ..ved ten maly drobec ked sa zacne obracat tak mi s tej podlozky spadne a rovno na hrany postilelky.alebo ze kde si odlozim ostatne veci ako krem plienku a tak ked ta podlozka je len na babo..no uz som rozhodnuta,nejdem viac spekulovat 😉

bleelka
20. feb 2010

fiha, dik za info, vobec som o tejto teme netusila...

pink_lady
20. feb 2010

bleelka ved si tam myslim ;uz aj pisala ked budem mat cas tak to preverim 😅 bobik spinka je zmoreny lebo nemoze byt na brusku ani moc na rukach len lezat na chrbatiku nesmie sa natahovat za hrackami no vysvetlite to takemu babetku 😔

evina0
20. feb 2010

Pink drzim silno palceky, az sa Oliverko cim skor uzdravy ..pre take male babenko co chce vidiet a chytat a vymyslat je to strasne..musiet tym prejst a pojde to uz len lepsie 😉 drzte sa
ja sa pametam ked som mladsia davala na braska pozor ked bol malinky v kociku a odisla som od neho a nezabrzdila ked zaspal a ked som dosla bol prekoteny dole brusko a pery si rozrazil na rucke od kocika..som myslela ze umrem tak som sa zlakla a plakala s nim..vtedy som myslela ze radsej uteciem z domu ze s nim cosi vazne je ked tak plakal.ale nastastie nic vazne len tie pery a bolava tvar a odvtedy som na kazde male babo aj cudzie strasne opatrna a ked sa len nahyba s kocika tak hned k nemu preskocim..ostal ten strach vo mne a navzdy..

pink_lady
20. feb 2010

dakujem kocky...dufam ze sa to ziadnej z vas nestane

bleelka
20. feb 2010

pinky, mozno aj pisala, ale tak, ze sem niekto dal link a klikla som, a inokedy uz nie...ale nevedela som cestu a nechodila som tam...

katie233
21. feb 2010

Ahojte 🙂. Prajem ešte príjemný zvyšok nedele a posúvam hore 🙂)

katie233
22. feb 2010

Ahojte 🙂. Včera tu nikto nebol?

pinky, čítala som, čo sa stalo. Smutné. Počula som už o viacerých takýchto prípadoch, prípadne o pádoch z manželskej postele 😖. Ale bábenká sú riadne vrtidlá, fakt stačí sekunda. Skoré uzdravenie 😵

liviaf14
22. feb 2010

ahojte tehuľky a snažilky, pekný dník vám želám, čítam vás len priebežne, ale aspoň sem-tam nakúkam, ako sa vám darí všetkým 🙂 krásne vám nabiehajú týždne, za chvíľu tu bude nová vlna pôrodov 😉 tak sa držte, pozdravujem chrobáčikov v bruškách 😵

dahra
22. feb 2010

Ahojte,
Livia,
ako sa vam dari? Tomasko spinka ci sa casto budi?

evina0
22. feb 2010

Livia veru mas pravdu, strasne rychlo nam nabiehaju tyzdne. 😒
nas drobcek sa cim dalej viacej vrti a kope a niekedy ma aj dost tlaci ked sa otaca ale vobec mi to nevadi,aspon viem ze je tam a snad OK 😵 uz sa neviem dockat kedy pojdeme na sono, no verim ze uz tento piatok 🙂 chcem ho konecne vidiet ako podrastol a verim ze tentokrat nebude spinkat a aj sa nam predvedie.
poradnu u nas mam vo stvrtok, ale tam mi sono isto nespravi a ta prebehne velmi rychlo 😒
na moje nocne spanie a tie etapy som si uz zvykla a viem ze cim bude drobec väcsi tym mi da aj menej spat tak sa uz teraz pripravujem 😎 a ked sa narodi ani nevravim, no strasne sa nato tesime 😵 😵
Zacinam si pomaly ale isto obiednavat veci s netu a prva zasielka by mala dorazit uz tento tyzden,tak sa tesim jak oplieskam v kratkej dobe pekne peniazky, ale su to mile starosti 🙂
verim ze Tomasko je zdravucky a aj pekne poslucha 🙂

katie233
23. feb 2010

Ahojte maminy a budúce maminy 🙂. Ako sa darí? U nás všetko po starom. Akurát, že už začíname priberať 😀. Prvého pol kila máme na sebe. Už nám aj bruško trošku vykúka, budem sa musieť poohliadnuť po nejakých voľnejších nohaviciach, lebo, keď mám na sebe rifle a náhodou dlhšie sedím, tak už tlačia a občas mám nepríjemné kŕče (asi zastavené vetry 😅).

Objednávali ste si niektorá tehotenské veci z internetu? Ja tak nerada chodím po obchodoch a skúšam 😒.

dahra
23. feb 2010

Katie,
ja zasa oblecenie nikdy neobjednavam, vzdy skusam. Gratulujem k prvemu pol kilu 🙂. Ja som v novembri mala 57, hned po IVf mi vyskocila vaha na 60 a teraz mam 63kg 🙂 Tehu gate som si musela uz v 12tt kupit, lebo nic som neobliekla.
Zatial mam len jedny gate, ie nosim dookola, ani sa nechystam kupit ine, zbytocne o par mesiacov uz bude teplo a budem nosit moje oblubene dlhe sukne len teraz asi na gumu. 🙂

katie233
23. feb 2010

Dahra, ale ja si už teraz pripadám ako slonica 😅. Ja som mala pred laparkou a liečbou nejakých 57-59 kg. Počas liečby som pribrala na 65 kg. Po liečbe ešte ďalšie dve kilečká. Takže tehuľkovať som začala so 67 kg. Ako pri výške 175 cm to nie je asi tak moc, ale necítila som sa dobre. Ráno som sa vážila a mala som 67,5 kg. Večer, keď sa odvážim, tak to sa šplhá aj na 68 😀. Len dúfam, že nepriberiem nejako extra veľa. Ale, keď sa podarí, čo už narobím 😖.

Ani ja si nechcem kupovať nejako extra veľa tehotenského oblečenia. Pokiaľ sa bude dať, budem nosiť to, čo mám, potom kúpim nohavice a snáď neajkú sukienku. Keď bude teplo, tak sa bude lepšie chodiť. A teraz je taká móda, že aj normálne tričká vyzerajú ako pre tehotné, tak tie snáď vynosím aj potom.

Dievčatá, chcem sa spýtať: máte aj vy stále výtok? Ja mám neustále mokré nohavičky, no nič ma nesvrbí 😅.

prahaxx
23. feb 2010

ahoj Katie, no máme výtok, na radosť doktora, ktorý hneď vidí, že aj keď bruško ešte nevidieť, tak je všetko v poriadku.. ale trošku ma to strapňuje, no ide len o moje blbé predsudky
bezfarebný, neparfemovaný, neboľavý, dosť častý je v poriadku.. nie je to pohodlné, ale dá sa vydržať 😀
skôr ma ľakajú pichania v podbrušku ☹

katie233
23. feb 2010

praha, si ma utešila 😉. som myslela, že nejaká infekcia, alebo niečo 😖. Neviem, aké pichanie v podbrušku máš na mysli ty, ale aj mňa občas riadne pichne, taká bodavá bolesť, ktorá však rýchlo odzneje.

dahra
24. feb 2010

Ahojte,
tak ja som po necelom mesiaci na druhej kvasinkovej liecbe - candidu mam od polky januara a v nemocke (tyzden po dobrati 15.cipku) mi zistili, ze ju mam znovu. Teraz som nemala ani vytok, ani svrbenie. Ale myslim, ze zacina to vytokom a pokracuje svrbenim a predtym mi uz drazdila aj mocovu rurku, tak som pila urologicky caj.
Vraj kvasinky zvyknu byt aj cele tehu.

Pichanie v brusku je normalne, rastie maternica. Ja to mam tiez sporadicky, velmi to nesledujem, len vzdy pozeram, aby som nekrvacala. Necakam, ze ma v bruchu nebude nic boliet, ked som po operacii a na mieste vybrateho organu mam len zrasty. Pred nemockou som to mala par hodin vkuse, ale boli to skorpresilene svaly, lebo ja som denne nabehala kilometrov 🙂

Zislo by sa urobit ster, ked doberiem liecbu, poprosim doktorku, aby mi urobila preventivne ci ta mrcha candida je uz prec.

lucy778
24. feb 2010

ahojte,
tak ja som dnes dostala tehu knižku 😕 . Aj sa teším, aj som prekvapená, že tak skoro 😝 Ráno som bola u dokiho, kázal mi prísť na odbery a vyšetrenie. Ale nepretrhol sa, vzali mi krv, pozrel na ultrazvuku a to bolo tak všetko. Som myslela, že ma aj vyšetrí.....Trochu som zase zmätená z toho môjho dokiho.

dahra
24. feb 2010

Lucy,
gratulujem ku knizke 🙂 Veru napr. Katie cakala na knizku dost dlho. Ja som ju dostala asi v 8tt.
Tiez som dnes bola u doktora, kedze tam stale zastupuje taky hodne vekom pokrocily pan, tak utz sa nekonal - to myslim ani nepozna. 😀 Vytiahol taky smiesny plechovy lievik a nim mi pocuval brucho. Tak som mala gynekologicke vysetrenie v retro style. Aspon viem, co musela pri nas so sestrou absolvovat mamina, lebo tento lievik nam vzdy spominala 🙂 Doktor sa ma pytal na pohyby. Vravim, ze citim iba take slabucke vlnenie. Tak pocuval a konstatoval, ze este tie ozvy nie su silne. Ktovie, mozno ho prilozil na nespravne ucho a ak je nedoslychavy, tak sa ani necudujem.V jeho veku 😀

Inak AFP (alfafetoproteiny) test dopadol negativne, takze genetika je v podla testov v poriadku. Tak sa tesim.
V noci pocas spanku som dostala neskutocne bolestivy krc do lytka, som sa zvijala od bolesti, este aj teraz citim, ze to miesto je bolave. Musim kuknut, co za vitamin mi chyba, ja ani nepamatam ci som niekedy take nieco mala. Zasa asi nejaka specificka tehu vec 😒

vanesska
24. feb 2010

caute baby tehulky...

dahra to vysetrenie v retro style je fakt sila... som sa dobre zasmiala... 😀 😀 este teraz mi je smiesne ked si to predstavim... ale tak zazila si nieco ine co sa nam ostatnym asi nepodari... a presne o tom lieviku hovorila aj moja mamina aj svokra ze my teraz mame utz predtym boli len lieviky a o urceni pohlavia si mohli nechat snivat... 😅
gratulujem k AFP testu! mne to tiez vyslo negativne... som sa tesila...
ak dostavas krce chyba ti magnezium... ja si ho obcas davam sumive ked ma chytaju bolesti hlavy...a lekari to davaju aj na tvrdnutie bruska... ale to my zatial nepotrebujeme...

lucy... tehu knizku som dostala aj ja v 8tt... a doki ma hned celu povysetroval pozrel krcok, nahmatal maternicu, urobil ph vysetrenie a potom samoska aj utz babatka... on mi vlastne taketo vysetrenie na koze robi kazdykrat... hlavne ci sa neotvara krcok a ako rastie maternica... a sestricky potom vonku robia aj poradnu krv, tlak atd... inak odkedy som tehu mam zvyseny tlak okolo 135 ten horny co som vzdy mavala 115-120... a pulz mam tiez vyssi okolo 95 no neviem ci tam u dokiho zazivam nejaky stres ze sa to takto prejavuje alebo co...
ale som si vsimla ze pri chodzi sa dost rychlo zadycham... normalne nestacim mm ked ideme po meste... 😝

inak musim sa vam pochvalit vcera som bola konecne po dllllhom case cvicit uz na tehu cviceni a bolo to super!
ja som predtym chodila na jogu a toto bolo skor take aerobikove ale bolo tam aj nieco z kalenetiky na zadok a stehna a aj nieco z jogy na chrbat... brusko sa necvici vobec... no a nakoniec sme si dali aj dychanie nas ucila ako dychat pri porode... no poviem vam bolo to zaujimave... a nebolo to uplne lahke ale chce to cvik... nabuduce nam slubila ze budeme sa ucit predychavat kontrakcie... 😅 akoze hned vedla je posilovna takze ked tam budeme tak funiet ti chlapi v posilke z nas budu mat dobru zabavku... bavila som sa tam s jednou tehulkou co uz babo ma a hovorila ze tie cviky jej velmi pomohli a hlavne to dychanie... ze baby co nevedeli poriadne dychat boli cele potrhane... 😕
lebo ze ak spravne dychas babo pekne plynule vyjde von ale ak nevies dychat do brucha a nevies zadrzat dych v bruchu aspon na tych 15 sekund tak ze ten sval (branica a maternica) sa vzdy pri vydychu zasa vrati a ze hlavicka nevie tak lahko vyjst von... no ci to tak aj v praxi funguje uvidime az na sale ale aspon mna to dost namotivovalo... 😉

evina0
24. feb 2010

katie mne v 12 tt lekar vystavoval tehu knizku pri vahe 64,5 kg a takmer presne pred liecbou sme mali podobne kila a aj po liecbe.len ja som na uvod tehulkovania schudla 1,5 kg ..ale tak po 5 mes to ide s vahou dost rychlo ci chcem ci nie,a pritom nejem nejak extra,uplna normalka a dokocna som si ista ze menej nez cez liecbu 😉
cez net som si veci neobjadnavala ja som vsetky tehu oblecko kupila v tom obchode v PU co som Ti pisala a teraz su tie ceny este nizsie 😠 maju tam este ako taky vyber ci dopredaj.
ja vytok pokial nemam zapal tak takmer nemam,to mokro skoncilo asi v 12 tt 😉 teraz len sem tam.podla mna je to tiez OK. ale uz druhy den zase cosi zacina a mam dojem ze to je dalsi zapal 😔 sakra a to som si myslela ze je s nimi konecne pokoj 😠
dahra mne tiez lekar povedal ze mal zeny co mali cele tehu zapaly.tak ja sa tesim kademu dnu bez..u mna to tiez zacina jemnym vytokom, potom svbenie a potvrdeni zapal..uz som mala rozny druhy kremov ci cipkov a radovala som sa teraz ze 3 tyzden som bez zapalu no ako som pisla asi dalsi zacina.javascript:addEmoticon(':-N','vBody')
zajtra idem na poradnu tak uvidim co mi povie 😉

Lucy nic si s toho vysetrenia nerob.ja som na tom podobne lenze ja chdoim 2x do mesiaca koli PN.zatial mi robil len raz ultrazvuk a kazdy poradna je velmi rychla 😒 ako som kedysi pisala tak UZV robi len ked sa mu cosi nezda .. preto som rada ze tak raz za 2 mes mi spravi UZV v MT ( vzdy sa neviem dockat ked tam ideme)

babule ja som sa tiez rano zvyjala od bolesti v lytku,taky strasny krc ze doteraz citim to miesto a dalsia vec ked dlho kracam, ako napr vcera tak ma zacina pobolievat lavy klb.Na cviceni mi vcera povedali tehulky ze je to uplne normalne s tymy klbmi lebo sa roztahuje panva a bolesti su ich pricina. a k tym krcom- segra ich mavala denne a dakedy aj na oboch nohach, len nedavno sa ma na ne pytal a ja s usmevom ze nic take nemam a dnes rano toto..neviem si predstavit kazde rano takyto budicek 😅 😅
a dalsia vec co ma trosku trapi je drobcekova stikutka,aj ked viem ze by mala byt neskodna ale kazdy den ju mava a dnes aj v noci aj rano 😔 a bojim sa ze po narodeni moze mat Reflux ☹ ked kuknete co to je tak to moze mat po mne-ja som mala vzdy problemy s travenim ci odgrgavanim ..hm.

vaneska ja tiez uz chodim na tehu cviceniea velmi sa mi to pozdava.len ja zatial opatrne ze mozem babenku s cvicenim este poblizit, ci privodit si kontrakcie...u nas beru az od 28 tt a kazda tehulka si to pochvaluje. skor ta pani nedovali tehulkach cvicit urcite cvyky( nakolko som este neni v 28 tt, tak sa na niektore cviky len kukam a necvicim)
na zajtrajsej poradni sa musim poradit s lekarom co s tou drobcekovou stikotkou a krcami v lytkach.

evina0
24. feb 2010

babule musim este raz pisnut..prave som nasla rozne temy s tym stikutkanim drobca a Refluxom a vraj nemusi byt iste ze ked dietatko v brusku stikuta ze bude mat Reflux. ten sa u dietatka moze skor spravit s matkinych stresov.
Hned som kludnejsia 🙂 a nasla som aj temy ze je vela novorodencov co maju reflux ale do roka sa to vecsinou strati. len vela grckaju a mali byt spat s vyvysenou hlavickou.

katie233
24. feb 2010

Ahojte 🙂. Lucy, aj ja gratulujem k tehu knižke 😀. Ja som si na ňu pekne dlho počkala. Vystavoval mi ju minulý týždeň, keď som bola 12tt+6. Ale bol mesiac preč, to ho ospravedlňuje 😀.

Jéj, vanesska už si začala cvičiť? Ja sa stále k tomu len odhodlávam 😅. Keď prídem z roboty domov, tak sa mi už večer nechce nikam ísť. Ale začneme.

Ja som sa pred tehotenstvom obávala hlavne kŕčov v lýtkach, lebo mňa to chytilo hocikedy. Ale takto aspoň viem, čo ma čaká. Len sa bojím, aby som z toho potom nemala kŕčové žily 😖.

Evi, to si ako zistila, že bábo má štikútku??

K tomu výtoku, ja ani poriadne neviem od kedy ho mám, ale dnes ráno som aj mierne špinila. Tak, ak to neprestane, budem musieť ísť k dr skôr, ako som objednaná. Ak prestane, budúci štvrtok s ním hodím reč.

Dahra, vanesska, tie výsledky, čo ste spomínali, to sú tie triple testy? Na tie by som mala ísť budúci štvrtok. Dúfam, že aj nám dopadnú dobre 😅.

evina0
24. feb 2010

katie dostala som radu ze si mam kupit Magne B6 ze sa to bezne uzivat v tehu a malo by to pomoct aj na tie krce v lytach, vraj mi chyba magnezium. mne sice na zaciatku tehu ked mikalo okom kazal obvodak kupit magnezium ale nespravila som tak no zjatra si to musim isto kupit ak to ma prejst ci zmiernit.

stikutku zisits asi az neskor,aspon ja som to zistila pred cca mesiacom.normalne icitis take tukanie v pravidelnom rytme a ked si na to miesto jemne prilozis prsty zistis ze ho cka, u mna to trva cca 2 minutky. ale teraz to zacalo uz denne a dnes v noci som sa nato az zobudila co mi tak podskakovalo brusko a rano zase.
hodim link a kuknite si aj ine zaujimave veci nie len stikutkanie

http://www.pampers.cz/cz_CZ/discover_101.php# je to v tom okne ....co se tam deje,podla mesiacov 😵 😵

dahra
24. feb 2010

Katie,
ja som bola na AFP (alfafetoproteiny) teste - to je ine. Mne doktorka povedala, ze triple sa uz teraz velmi nerobia, tak neviem.

katie233
24. feb 2010

Evi, tak takto si to zistila 😵. To musí byť zážitok. Či bábo nemá štikútku ma napadlo minule, lebo ja som mala taký pocit, že sa mi bude čkať, ale zostalo to niekde vo vnútri 😀.

Dahra, ja presne neviem, aké vyšetrenie z krvi mi budú robiť. To sa budem pýtať až keď mi ju budú brať, na čo všetko bude vyšetrená. Ale v tehotenskej knižke sú napísané triple testy medzi 15 - 17 týždňom a v zátvorke je hcg, AFP, E3. Ale múdrejšia budem až ten štvrtok. Ale mne budú robiť kompletný rozbor, lebo prvú časť nestihli v 11 týždni, vzhľadom k tomu, že nerobili. Ale našťastie mi v tom týždni bral krv môj obvoďák, kvôli tým nevoľnostiam a zvracaniu, tak viem, že krvný obraz som mala v poriadku.

lucy778
24. feb 2010

ahojte
ďakujem vám za gratulácie 😉

kamoška mi dnes hovorila, aby som sa na 12.tt objednala do centra prenatálnej diagnostiky na 3D. boli ste na tom niektorá?

evina0
24. feb 2010

lucy ja nie a pokial sa jedna o 3D tak ak my byt vraj aspon nejaky efekt a chces vidiet babenko cele tak sa ma ist od 20 tt do 24 tt dovtedy je to vraj take o nicom a vela korun chcu zato.
my sme chceli ist na 3D ale vzhladom nato ze sa nelisi nejak o toho co mi robi lekar v MT tak sme nesli a u nas stoji 55 eur. 😒

katie233
24. feb 2010

Lucy, to som aj ja počula a čítala, že najlepšie je ísť medzi 20 až 24 týždňom.

Evi, kde v PU robia 3D?

lucy778
24. feb 2010

o tom ultrazvuku medzi 20-24.tt viem, neviem prečo mi teda kázala objednať sa na 12.tt 😕 takže sa nemám kde ponáhľať.