Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
4. mar 2008

Jeee Monicka - ty si raz sikovna 😀 😀 supeeeeeeeeeer, som velmi rada 😀
Libeth - kdeze ta mame?

lenocka3
4. mar 2008

Inak - poslusne hlasim, ze MS hnusa este nedorazila 😀 ale taka som rada z novej temy, ze mi to nevadi 😀 😀

monika3
autor
4. mar 2008

A bola si u toho dokiho Leni, slubovala si nieco take pred tyzdnom....???? 😎

lenocka3
4. mar 2008

😨 😨 😨 😨
nebola /kde je smajlik s anjelikom a nevinnym vyrazom 😅 😅 ?/
No ale test som robila a nist 😒 Ako vzdy 😒 😒
Tak cakam 😒 Min. tyzden ma bolelo brusko, krize, prsia, bola som nafuknuta 😖 A nic.
Teraz ma boli brusko, ale len ked si nan zatlacim. Prsia mam 10-tky 😀, ale nebolia. Inak, uz ma fakt napadlo, ci mi vajecniky "nevyschli"... dufam, ze nie...

janis24
4. mar 2008

mozem sa pridat? 😅

monika3
autor
4. mar 2008

Nevyschli Ti vajecniky, to myslim ze nie.....Lenocka budem maximalne na teba tvrda...pekne sa vyprav k lekarovi... 😔 Mozno ze je to uplna banalita....a staci dat iba injekciu na vyvolanie MS
Prsia to je Ok ak su vacsie...to pre nas zeny moze byt 😀

Janis ahojcek, jasne ze sa tesime ze si tu 🙂 Ako zvladas injekcijkovu liecbu??? Uz si v polovicke? 😉

lenocka3
4. mar 2008

fnuuuuuuuuuuuuuuk ja nesceeeeeeem 😢 😢 😢 Raz mi vtedy davali na zastavenie MS a pamatam si to doteraz.... tu bolest.. uf... a ked ma to bude tak isto boliet, ked pichnu vyvolavacku? ja uz nechcem, aby ma nieco boleloooo 😢 😢 😢 😢

lenocka3
4. mar 2008

a vitaj janiska 😀

lenocka3
4. mar 2008

😀 ale prsia uz nechcem vacsie... za chvilu ma prehodia dopredu 😀 😀 😀

monika3
autor
4. mar 2008

Leni mne by nevadilo keby sa mi prsia zvacsili....ale chcem len tehotkove zvacsenie prs... 😀

Mne davali vyvolavacku len raz, ziadna sranda to teda nebola...pamatam ze to bolelo ale pre babo Lenocka vsetko, vsetko... 😅 😅 😅

lenocka3
4. mar 2008

:-/ no vidis.... fnuk 😒 ja neviem... este pockam do bud tyzdna a potom uz svatosvate prisaham, ze pojdem 🙂 naozaj, inac by som sa tak nezaprisahavala 🙂
/dufam, ze dovtedy dostanem, inak ma porazi ☹ /.
a janis - mas uz aspon tu polku liecby za sebou?

monika3
autor
4. mar 2008

Ja ta skontrolujem.....evidujem Ta na dalsi tyzden 😉 Mne je teraz parada, dva mesiace ziaden lekar....az sa mi to ani verit nechce.. 😀 Preto som taka spokojna 😎

korusa
4. mar 2008

Super tema - ten nazov sa mi paci - pridam sa aj ja - nech to plati aj na mna 😀 😲
Libi je chora, tak jej poslite vela pozitivnej energie, nech sa rychlo uzdravi.
A lenocka, kedy si mala poslednu inj? Mne sa zda, ze sa pisalo ze do kolko dni je to v norme, ale zabudla som, skusim pohladat - inak moze byt, ze Ti uz nepridu vobec no nie? Ale tie prsia by som brala, vidis ten vedlajsi ucinok na mna vobec neposobil - a to by som sa vobec nehnevala 😝
A monika ako sa mas ty?

janis24
4. mar 2008

no ja pojdem za dva tyzdne uz na piatu injekciu, v podstate som v pohode, tie vedlajsie ucinky sa daju zniest, mam len nejake navaly a ranne nevolnosti ako v tehu, ale uzivam si tie mesiace bez bolesti, ja si dokonca zelam, aby som dostala tie kramy co najneskor od poslednej inj.
Aaaa lenocka ty si vravela, ze sa ti zvacsili prsia a mne sa naopak tusim zmensuju ☹ Alebo skor tak priberam, ze sa mi zdaju mensie 😀 😀 😀

monika3
autor
4. mar 2008

Korus ahooooj 😉
Tak Libi prajeme skore uzdravenie a posielame jej tu pozitivnu energiu. Ja mam doma teraz take CD s pozitivnym mylsenim, a ked mi zase zacnu blbnut niake blbe myslienky tak si ho pustim-perfektne ma to vzdy naladi 🙂

Inak mam sa OK, caka ma este laparka a potom IVF ale este je to daleko tak mi je zatial dobre 😎 A dovtedy sa moze vselico zmenit, ja som asi trafena ale verim v taketo veci ze funguju 🙂

A ty ako mas? Uz ti presli tie nase problemy, vies to stym mimo krvacanim??? ☹

janis24
4. mar 2008

korusa tusim sa pisalo 70 az 90 dni od poslednej inj. 😉

korusa
4. mar 2008

No janis, si sikovna, kym som to v predchadzajucej teme presliedila, tak si to tu uz napisala 🙂
Neboj kramy pridu raz dva a potom sa mozte pustit do snazilkovania.

Monika a preco ides na laparku - len na diagnosticku? A ako to vyzera s adopciou? Viem, ze ste cakatelia, len sa mi zda, ze uz prebehlo vela casu, kedy si pisala, ze uz len cakat, ale na SR je to stale asi problem, sice nechapem preco to musia tak natahovat, chudatka deticky potom musia trpiet v detskych domovoch 😒

Takze skusis IVF, ja mam z toho strasny strach, neviem preco, asi preto, ze mi napichaju kopec hormonov, a zo skusenosti s Lucrinom, ktory podla mna na mna nemal ziadny ucinok, tak neviem neviem....bojim sa, ze mi vystimuluju cystu, viem, ze to nemusi byt, ale asi som na to neni pripravena 😒
Ale aj ja stale verim, ze sa to podari prirodzene a myslim si ze vobec nie si trafena 🙂 😉
Juj a take CD s pozitivnym myslenim by sa mi zislo, niekedy sa bojim, ze skoncim v Pezinku....
No a tie problemy s mimo krvacanim mi nepresli, uz som zufala... skusala som vitamin B6, ale nic, tak teraz mi Libi poradila - Vitamin E, alchemilka, mysi chvost a kyselina listova, tak dufam, ze to zabere a u teba to uz prestalo?

monika3
autor
4. mar 2008

Korus cakatelmi na adopku sme ale my mame dost tvrde kriteria, takze budeme cakat asi rok a pol, a ani nechceme momentalne aby sam ozvali lebo mi ma to velmi trapilo- viem ze by sme to odmietli. Este chceme skusit predsa len ak sa da IVF.
Inak to mas pravdu ze pri stimulke Ti znovu cysty vzniknu, to je ta nevyhoda ...

mne tie problemy tiez nevymizli, pijem cajiky a beriem tiez tie vitaminy ako ty...A tebe co na to doki hovori????
predpokladam ze mi zase pred IVF odstrania MS aby som tieto stavy nemala, ale radsej to nebudem riesit predom

Janis ty si uz skoro na konci liecby - to ale leti 😉

lenocka3
4. mar 2008

jeee 🙂 ale nam to ide, bola som nieco zobnut, lebo s prazdnym zaludkom mi je veru tazko na svete 🙂
inak, viem, ze treba cakat 70 - 90 dni, ale ked ja som mala normal menzes, ked mi pichali injekcie - pravidelne kazdych 28 😀 a po poslednej zrazu nikde nic 🙂 mam nejakych 65 dni po poslednej.... cize ked ratam, este 5 dni a mozem dostat a nemusim ist bud tyzden na vyvolavacku, aby ma Monika nechytila pod krk 😀 😀 😀
Korusa - a odkedy mas nasadenu tu "kuru", co ti Libi poradila? Uz dlhsie? Ci si len zacala? Inak aj ja pijem alchemilku.. a rozmyslam nad nejakymi vitaminkami, ale ako sa poznam, poctivo ich budem uzivat tri dni 😅

lenocka3
4. mar 2008

A ozaj Janiska - este co si sa pytala v "starej" teme 😉 tak pokial viem, pri prvych zoladexoch pred piatimi rokmi, som dostala mrchu hned v termine po poslednej injekcii. Cakala som, ake to bude uzasne a ja nebudem musiet jest tabletky - haha... som pekne krasne skoncila na ibalginoch a odvtedy stale. Bolesti boli take,ako sa u nas daju nazvat bezne bolesti... ziadna ulava - teda, opravujem - ulava bola, lebo uz ma nemuseli odvazat na pohotovost povracanu od bolesti.... Takze, ak budes mat potom bolesti take "normalnejsie", tak je to asi v pohode. Ja som sa bala s kazdym pichnutim, ze mam znova cystu, ale bolo to v pohode. Az teraz toto... Ale sme predsa bojovnicky..., nejakych par lozisk nas nerozhadze 😀 sorry, cierny humor 😉

janis24
4. mar 2008

to je v poho lenocka, aj taky humor musi byt... 😉 Ja nad tym radsej nerozmyslam, ci mi ten Lucrin pomoze alebo nie, ako spominala korusa, je to skor kvoli psychike, teraz po tej liecbe budem asi viac verit, ze sa to ivf podari, preto by som ani nechcela ist na second look, vlastne ani neviem k comu to je dobre. Ked ta liecba nepomoze, akurat ta to rozhodi a mas po dovere v uspech. 😅

korusa, vies pravdepodobnost toho, ze ti vystimiluju cystu je dost velka, cize aj ja tam idem s tymto vedomim, ale mas pravdu, najskor musis byt na to pripravena, inak to v podsate nema zmysel. Ja by som tiez radsej pockala(vzhladom k tomu, ze planujeme svadbu), ale kedze mi endo postupuje tak rychlo, tak to nechcem riskovat...

monika a ake ste si dali kriteria na adopciu ak smiem vediet? Ja som rozmyslala aj nad detskym domovom, ale co som pocula, tak aj tam je to dost zlozite...

lenocka3
4. mar 2008

monicka - aj mna by to zaujimalo - ako janis ... ake su tam kriteria?

a baby, ja tiez nechcem ist vobec ale vobec na second look... len ked oni mi chcu zobrat ten vajcovod jeden... neviem, ci tam mam ist alebo nie... ci si ho nechat. Ked oni hovorili, ze aby nebolo mimomaternicove... ale ked sem-tam som citala, ze babenka mala total fatal zrasty na vajcovodoch, uplne odpisana, a zrazu zazrak...

monika3
autor
4. mar 2008

tak uz som tu, posilnena obedikom 🙂
Takze babulky, kriteria su take ake si ich dame. My chceme babo zdrave, biele a do jedneho roka. Ja nemam nic proti poloromskym atd. ale my sme aj take blede typy a viem ze k nam sa take do rodinky nehodi...

Ak sa nam nepodari IVf tak sa zacneme viacej aktivizovat a mozeme si aj nase podmienky zmenit, i ked momentalne by som ich urcite nemenila....
ale ja verim ze nieco vyjde a druhe si mozeme potom osvojit...chceme mat dve deticky 🙂 🙂

janis24
4. mar 2008

lenocka asi je to len na tebe, musis si vyratat vsetky pre a proti, nakolko veris v zazrak a nakolko si ochotna podstupit to riziko mimomaternic. tehu... Ja tam mam tiez dost zrastov, ale ziadny z doktorov sa ani nezmienil, ze by tie vajcovody mali ist von. Mozno je to tym nizkym vekom, vies zakial sme mlade, stat sa moze vselico, tak naco taketo sance (aj ked malicke) zmarit... 😉

lenocka3
4. mar 2008

janis - noooooo, ked to som ja len tak pekne prelozila... ja mam ten vajcovod prirasteny k maternici dosledkom operacie..., ale ked robili sono, tak folikul ked nebol v pravom, tak bol v lavom, ale vzdy tam bol v tom lavom.... a niekde tie vajicka musia odchadzat, nemoze byt upchaty.... taka som z toho smutna... po prvej operacii som bola v super stave...., vajickovody krasne, priechodne, bez problemov... a potom mi zle urobia vyvod z bruska a takto mi to tam vsetko zrastlo dohromady 😢

lenocka3
4. mar 2008

monicka jeee, ja sa tak tesim, ako nam to tu zacne naskakovat, ze 10 tt alebo 30 tt namiesto snz 😀 budeme pri ivf na teba tak vsetky mysliet, ze to budu minimalne 4-cata 🙂

janis24
4. mar 2008

uf no stvorcata jej zase az tak nezelaj 😀 😀 😀 To by som sa aj ja zlakla asi 😀
My pojdeme s monikou asi tak nejak naraz na to ivfko, vsak moni? Len mam stale dilemu, ci sa mam na to dat este aj pred svadbou, ci nie... 😒 Na jednej strane nechcem zbytocne cakat, aby sa to nezhorsilo za tych par mesiacov, ale na druhej ja som si vzdy vravela, ze tehotna sa vydavat za ziadnu cenu nebudem...A potom uz bude neskoro nieco rusit 😉

monika3
autor
4. mar 2008

Joj lenocka uz aby nam to tu "tt " naskakovala vsetkym...Budeme si navzajom drzat palce...
Bude to tu "teckovat jedna radost" 🙂

Janis, Lenocka je to tak, stat sa moze vselico...

monika3
autor
4. mar 2008

Janis neviem aku mas komplikovanu Endo...ale ak budes po liecbe tak take dva mesiace po nej by som do toho Ivf urcite isla...moze sa to zhorsit, ale zase kazdy organizmus je iny a ty mozes mat vsetko OK a tie dva mesiace bys som skusala na tvojom mieste aj normalne...
Mozno sa zadari...
IvF-kovatj e mozne ze budeme spolu 🙂

A na stvorcata sa teda baby necitim.... 😎

lenocka3
4. mar 2008

🙂 juj janis... tak aj ty budes mat 4-cata 😀 😀 😀, no teda 🙂
ale nie..., no neviem si to predstavit, ake to bude aj ivf aj svadba... osobne si neviem, pri tom zhone pred svadbou predstavit, ze by som mala rozmyslat aj nad ivf. KAZDOPADNE, ked budes mysliet aj na svadbu a nesustredis sa len na babo, tak vies ako to byva.... ani si nestihnes uvedomit a budes v tom 😉